Jump to content

LIVE - Ostale reprezentacije


Recommended Posts

Bam Adebajo i osvojili bi ovo verovatno.

 

JJJ je dobar konceptualno, ali je problem bio taj sto je on bio glavni korektor unutra koji bi trebalo da igra 30 minuta, a on nije za to.

 

Ti igraci su za 10-15 minuta kad lome.

 

Nije mnogo pomoglo ni sto su drugi visoki poput Ingrama ili Bancera odigrali grozno.

 

Takodje su imali problem sto taj osigurac u vidu Bransona i neko ko bi trebalo da bude teoretski odlican u FIBA kosarci nije isporucio.

 

Jednostavno nisu bili dovoljno disciplinovani, mislili su da preuzimanjem svi sve mogu da cuvaju sve i nisu se prilagodjavali.

 

Ono sto im se mislim nikad nije desilo je da su dve reprezentacije koje su prakticno igrale u njihovom ultra brzom ritmu i na veliki broj poena i pobedili ih u tome. To nisu dozivele ni mnogo gore ekipe koje su dovodili na ova prvenstva.

 

Konceptualno mi se ova ekipa svidela.

 

Na terenu jednostavno nisu kliknuli i igrali kao tim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mitch Lob i Allen su vrhunski skakaci u oba smjera i cistije petice. JJJ je puno losiji skakac od obojice. Skillseti su im poprilicno razliciti. Njih dvojica su tacno onaj DeAndre tim visokog koji je bio nocna mora protivnicima na ofanzivnom skoku zbog fizikalija i ateticizma. Bam je puno slicniji JJJu nego ijedan od ove dvojice. 

 

U ovom rosteru je bio fin broj igraca kojima je poludistanca poprilicno izrazen segment igre. Ingram, Brunson, Edwards i Bridges. Post up opciju nisu imali (mada je JJJ u PO protiv Lakersa u par meceva pokazao fin napredak u post up igri, a ovdje to nije postojalo) kao ni tog visokog koji ce napadati ofanzivni skok i time praviti dodatni pritisak na obruc sto bi im Allen ili Mitch Lob donijeli. Takodjer ni Hart ni Edwards nisu radili neki poseban posao u pritisku na loptu iako imaju i brzinu i snagu za to. Konceptualno je ovo bio bas smislen roster za FIBA kosarku (minus Kessler koji nije ni koristen i jos Banchero) al na turniru su tek na mahove prikazali nivo na kojem su trebali igrati konstantno. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

^slazem se, s'tim sto mislim da su ovo retki turniri kada se ne pita samo usa da li dobija tekmu/turnir ili jok;

 

kaos je nekoliko puta napisao koliko su nemci dobro poslozena ekipa, pri cemu su verovatno najvisi na prvenstvu a nista zbog toga ne gube na brzini i jako dobro dele loptu.

 

na sve to, mislim da je kljucno sto im puno igraca igra nba ligu, pa iako je ta vecina, minus franz wagner, za klasu [schroder] ili dve-tri [ostali] kvalitativno slabija od amera, oni nisu impresionirani protivnikom, a usput iz skautinga vec dobro znaju koji su im go-to moves, nije kao da moraju da uce sve za tekmu.

 

veliki su favoriti nemci, nadam se da ce ih to i sjebati.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

U ovom rosteru je bio fin broj igraca kojima je poludistanca poprilicno izrazen segment igre. Ingram, Brunson, Edwards i Bridges.

 

Ovo je istina. :thumbsup: Šuterski vrlo talentovana i potentna ekipa, to se vidjelo po procentima čak i u ovim izgubljenim utakmicama. Problem je što je ekipa heavy ISO, bila je statistika na utakmici sa CG, ne znam gdje bih mogao da nađem noviju -  USA je imala 110 pasova po utakmici, skoro duplo manje od Španaca i ostalih boljih evropskih reprezentacija. Bili su 31. od 32 ekipe na Svjetskom po tome! Takva igra ne traži uvijek najbolja rješenja (pogledati upravo igru dva finalista), na kraju postane predvidljiva i lakše se brani. Ameri su imali lagan žreb i opet su izgubili dva puta. Jasno da nije u pitanju slučajnost, da se promiješaju karte, tj. grupe i da se opet odigra ovo Svjetsko, ja se ne bih kladio na njih. Na kraju, nijesu oni izgubili zbog ofanzive, već upravo zbog koncepcije igre u defanzivi i kockanja sa rosterom kada su u pitanju visoki. Pitam se da li ljudi još vjeruju da bi Portis lagano bio MVP Evrolige? :s_d:

Link to comment
Share on other sites

Svaki poraz Italijana je pobeda pravde. Koliko su odvratni, uzas. Ovaj Rici, sluz se vuce za njim koliko je ljigav i los covek. O Spisu-u, Tani Tonutu i Proseku da ne pricam

 

Edit: kako je takva faca kao sto je Datome upao medju ove smradove nemam pojma

Edited by pantelia
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, McLeod said:

Bam Adebajo i osvojili bi ovo verovatno.

Adebayo je na prošlim OI bio najgori igrač u američkoj reprezentaciji i pokazao pile u 3 hektara nivo pogubljenosti u FIBA košarci. 

 

Zaboravio sam ko je pomenuo Allena, taj bi se tek proveo protiv bilo kog gabaritnijeg evropskog centra. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...