Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Центри су им доста бржи од Милутинова плус сви пуцају за 3, можда се Петрушев појави као х фактор. На Шрудеру верујем да ће се смењивати Добрић и Аврамовић, али за Вагнера стварно не знам, мада смислиће Кари нешто.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

Most of the attention in Serbia's run to the FIBA Basketball World Cup 2023 Final has gone to star Bogdan Bogdanovic, big man Nikola Milutinov and young NBA talent Nikola Jovic. But the Europeans don't make their second title game in the last three editions without the unheralded trio of Aleksa Avramovic, Dejan Davidovac and Ognjen Dobric. All three of them played big roles in Serbia's 95-86 victory over Canada and put them one victory away from their first World Cup title under the Srbija flag.

 

https://www.fiba.basketball/basketballworldcup/2023/news/serbia-s-unheralded-warriors-avramovic-davidovac-and-dobric

 

  • Like 7
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Devojka pitala mene i svog oca da mozemo da biramo samo jedno, zlato ili da Djokovic osvoji US Open sta bismo izabrali. Ja sam se samo nasmejao a on mrtav ladan rekao Djokovic. Ja znam da je djokofem ali ovo nisam ocekivao 😄 ona pocne da se smeje ja stojim sokiran a on ne kapira sto se cudimo 😄 z(l)ato se nadam da sutra opet postajemo zemlja kosarke posto tenis svakako nece gledati niko za 2-3 godine

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Generalno je jako glupa stvar menjati uspehe jednog od deset najboljih sportista svih vremena za potencijalni uspeh reprezentacije.

 

Praktično neuporedivo jer se radi o individualnim dostignućima. 

 

Tako da Novaku neka ostane ono što je njegovo jer je jebiga to i zaslužio.

 

Ono što je ok i kraj čega i dalje stojim da bih menjao bilo kakav klupski uspeh za uspeh reprezentacije. Kao što napisah ranije za Zvezdu i Partizan

 

Mi sutra da uzmemo zlato al neka uzme i Novak. Što da ne?

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

svega ovoga ne bi bilo da se ono nije desilo borisi. ekipa je od tad u fazonu daj da poginemo.

borisa je jedini pravi mvp!

 

inace sad se pravi hajp a realno je 1/4 finale bilo neki minimum minimuma. imali smo fantastican zreb, u nasoj polovini nismo imali ni spa ni fra ni usa ni can ni slo ni lit pa ni mocnu letniju.

1/4 minimum minimuma. 

pogledala nas sreca da izbegnemo usa u 1/4 jer smo zabagovali protiv italije. ne kazem da ne bi dobili ali opet je bolje protiv litvanije nego usa.

kad udjes u 1/4 finale to su samo tri tekme, a prvo litvanci nisu bolji po rsoteru od nas a njih smo i hteli u 1/4 finalu i to je nekako i bilo projektovano pre pocetka.

svakako odlicna tekma za nas i rutinski smo ih dobili. znaci trebali smo dobiti jednu ozbiljnu tekmu da bi usli u 4.

 

kanadjani su izuzetno precenjeni jer osim saja i donekle bereta i olinika nema tu nekog kvaliteta, da ne pricamo o klupi i sto su mekani na centru i svi smo znali da imamo sansu i da mozemo lagano da ih dobijemo. 

dakle bukvalno dve ozbiljne 50-50 tekme i eto te u finalu. 

meni je ovo sve manje vise ocekivano. da smo ispali od lit ili can bila bi ogromna pljuvacina a sad hajp.

 

otsaje velika zal sto mi nismo izbacili amere ili sto ih necemo dobiti u finalu.

nemci su najozbiljnija ekipa sa kojom se srecemo, dobili su sloveniju 45 razlike za 30 minuta, vec su imali manje vise jednu eliminacionu protiv aus gde su ih izbacili, pa dobili su amere juce a vec ih umalo nisu dobili u prijateljskoj u abu dabiju par dana pred prvenstvo.

pise se da imaju 8 igraca, a koliko mi imamo? bogdan, milutinov i gudura da kazes da je neki kvalitet i da imaju reputaciju, ostalo? dobric, vanja i aleksa igraju el, filip je igrao, jovic je u saragosi n jovic trenira u majamiju, rile jedva da ulazi, tu je i sto bi vecina rekla raspali davidovac. 

nismo ni mi na papiru nista bolji. 

totalna 50-50 tekma jos jednom. ali oni mi deluju najzajebanije od svih sa kojima smo igrali, bez obzira na ono sa sruderom imaju hemiju, imaju meso u reketu, svi sutiraju spolja, imaju kvalitet u sruderu i francu, dobro deluju kao tim i njima je ovo istorjska sansa. 

 

a da smo imali usa u finalu bez obzira kako se zavrsilo bili bi zadovoljni, ovako ako nam ti odvratni nemci sa surdom uzmu titulu to ce biti bas tezak bedak koji ce se pamtiti dugo.

 

Link to comment
Share on other sites

Da, slažem se da je to bezveze, plus naravno da bi oni koji ne prate tenis toliko i Novaka menjali sve njegove titule za jedno zlato u košarci. Mislim, why not both? :classic_happy:Novak je svoje titule zaslužio isto kao što će i naši momci zaslužiti zlatnu medalju.

Edited by DameTime
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Alex_Serbia said:

Da bacim jednu lepu, ali ovlaš paralelu (zli jezici bi rekli, optimizam):

 

SP, klimavo krenuli, stigli do finala. Igramo protiv ekipe koja nema poraz i najvise je pokazala. Ekipe koja je u nekom momentu dobila SAD.  A da se fiba ne proserava, ovo SP bi se igralo 2022, na tacno 20 godina od Karijevog zlata.

 

Za kraj, nimalo lepa paralela- ostali smo i sada sa igracem manje (mada je ovaj put to bas tuzno i bolno).

Meni je ovo prvenstvo paralela sa EP iz 2001. Nemamo takve asove i imamo taj jedan poraz, ali jednako dobro igramo i gazimo sve 10-15 razlike. 

 

2 hours ago, Bogoljub Gagic said:

Статистички готово исти, сад нисам гледао Ребрачу па да више кажем у том поређењу. Милутинов је по индексу и испред Богдана не би било незаслужено да добије мвп признање ако освојимо, у сваком случају обојица ће бити у идеалној петорци првенства.

Rebrača je '98 bio najbolji igrač turnira i to na oba kraja terena, koliko se sećam nije proglašen za MVP-a što je jedna od većih nepravdi.

 

Inače velike utakmice volim da  gledam sam , a ne u društvu, odvlači mi to pažnju, a i pomalo sam snob u smislu da me nerviraju besmisleni komentari vezano za samu igru. 

Za sutra su spremni čvarci od mangulice, pivo i meze.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Indig0 said:

Generalno je jako glupa stvar menjati uspehe jednog od deset najboljih sportista svih vremena za potencijalni uspeh reprezentacije

 

generalno nije, zato sto mene zabole za penis. jednom mi je bio upaljen tv skoro celo neko njegovo finale ali ni to nisam gledao

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...