Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

i sad gledaj jokicu i placi, mogao si lagano uci u legendu ovako splavarisi i gledaj cecu.

izvinjavam se sto ga uopste spominjem jer nebitan je trenutno. 

za mene su ovi momci veci od njega 100 puta i pravi mvp-jevi. i to ce tako i ostati posle ovog sp.

imamo strasnu hemiju, ovo sa borisom nas je samo jos vise ocvrsnulo i dalo nam snagu.

 

jos dve!

imam osecaj da deda i dobric donose titulu u finalu!

 

ajmo!

 

 

  • Like 3
  • Love 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Bitno je ovo sa vise aspekta. 

 

Prvi je taj da su konacno ovi momci videli da mogu, jer sem Bogdana, tu gotovo vise niko nema neke reprezentativne uspehe na seniorskom nivou. Okej, bili su Jovic i Guduric onomad kad smo bili drugi na EP, iako je ovaj potonji odigrao tad grozno prvenstvo, sad se ne secam za Milutinova, ali generalno je i to sve bilo prilicno davno. Lep je pelcer uspeha i vrh stvar kao neka motivacija. Dosta je lakse da igras, kad u glavi znas da mozes, i da si pre dva dana osurio jednu Litvaniju.

 

Drugi je taj sto bi bilo sjajno da se kult reprezentacije posle sest godina, ponovo ozivi. Bitno je i sa aspekta ovih otkaza, zbog mladjih narastaja i generalno sto kaze ona floskula - nista ne uspeva kao uspeh, te ce u skladu s tim, siguran sam biti daleko manje otkaza.

 

Apropo utakmice, prskalica u rangu Brazila i Australije svojevremeno. Delovali smo kao neki zategnuti evroligas protiv reprezentacije koja se skupila prekjuce. Napravila se okosnica Milutinov - Bogdan, gde je ovaj prvi za sada najbolji centar na prvenstvu bez konkurencije jer je danas starijeg brata kosarkaskog Valaciunasa potpuno ugasio (identicni igraci, naravno kvalitet na strani Jonasa, ali ga je ubio Nikola), a drugi konacno bio opusten i igrao onako kako zna. 

 

Ipak, sve je mnogo lakse kad je doprinos s klupe ovakav, gde udje Avramovic i preokrene utakmicu, gde Petruseva sluzi sut, Davidovac bude all around, a Vanja i Dobric odigraju pitbul partije. Naravno, racionalni Guduric (nadam se da ce uspeti da izdrzi do nedelje i zlata da mu ne padne koncentracija) plus Jovic koji deluje kao u najboljim danima. Mali Jovic je luksuz, on je neiskusan, ali vidi se da ce da bude ozbiljan igrac vrlo brzo i da ce da ima jaku NBA karijeru. 

 

Treba i Pesica pohvaliti, perfektno vodjenje utakmice, rotacije, sve. Mada, nisam ga ni posle Italije kritikovao, ali da se ne podsecamo sad tog horora.

 

Sve u svemu, mozemo sa svima da igramo kad smo u ovakvom ritmu. Nista, sad uzivanje pa da vidimo Slovenija ili Kanada. 

  • Like 34
Link to comment
Share on other sites

Just now, Nele said:

Ali mi smo bukvalno savrsenu utakmicu odigrali svih 40 minuta. Svaka cast svim momcima i Kariju za ovo danas !

I sa Dominikanom smo. Zato sam prezadovoljan jer ovo nije već više slučajnost. Momci su konačno spremni za velika dela. 🔥

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Barkley#34 said:

Verovatno je ideal za svakog trenera da deset igrača ravnopravno iznese utakmicu, tako da su prva petorka i klupa samo nominalne. To se vidi i u minutaži: raspon 14-27 minuta, većina oko 20. Ko bi rekao da je Aleksa najmanje proveo na terenu, ne računajući Ristića, naravno???

 

Od početne petorke koja je izdržala nalet Litvanaca, do druge koja je napravila razliku, skoro svaki igrač je preuzimao u nekom periodu a svi zajedno izgiboše u odbrani.

 

Opšti utisak ne vredi ni analizirati, upropastili smo ih, a meni je za oko zapalo par minijatura:

- saradnju Bogdana i Milutinova snimiti i pokazivati mlađim kategorijama.

- kad Aleksa sedne na kičmu mučenom beku u prenosu a onda, dok ovaj ništa ne vidi i ne zna kako da se izvuče, pritrčava Dobrić u udvajanje. U najmanju ruku je razjebana postavka i osnovna ideja napada, šta god da su planirali.

-lagano i smireno rešavanje presinga, uz veliku ulogu Davidovca, koji baš lepo vidi raspored ostalih.

-Gudurić, koji je za promenu rešio da igra pametno i efekat se odmah video.

 

Svaka čast Kariju i ekipi. Samo ovaj pristup ponovite, biće dovoljno.


Da li si se nasmejao kada je Gudura rekao Bogdanu na TO a mi imamo jos 2.4s za sut "ima vremena i za fintu" i zasto jesi? 😄 

  • Like 3
  • Ha-ha 26
Link to comment
Share on other sites

Uh, smirio sam se malo 😄

 

Kakva utakmica! ja i dalje ne verujem.

 

Mislim da smo imali tri kljucna momenta u ovoj utakmici.

 

Prvi je da smo ostali mirni kada su krenuli odmah da sipaju i da nas Valancijunas resava, mi smo na njih bacili nasu pripremu i ostali u egalu, a zatim nam je Aleksa onim ukradenim loptama dao mir, a u njih se uvukao nespokoj, jer nisu uspevali da brzo dodju u poziciju za realizaciju.

 

To je ono sto sam pricao od pocetka, i protiv Italije. Pritisak na loptu. Ako se igra ovakva odbrana sa brzim preuzimanjem i jedan na jedan, pritisak na loptu je kljucan. Mi smo to uspeli fantasticno da uradimo, cak smo i iskakanjima uspeli da ukrademo preko pet lopti u prvom poluvremenu, sto Litvanci sigurno nisu ocekivali.

 

Odlicno smo ih iskautirali i nismo im dozvolili da njihova igra bude tecna. Oni su do ove utakmice imali taj flow u igri prvenstveno zbog inverzije prilikom prenosa lopte gde cesto bek ili cak krilo glumi pleja a onda se najcesce Jokubaitis ukljucuje na piku i to se vrti brzo da bi se doslo u klasicne pozicije koje su tradicionalne za Litvaniju oduvek, ko god da ima igra.

 

Mi smo im skratili to vreme (osim na samom startu utakmice) i uveli ih u problem u napadu.

 

Drugi kljucni momenat su bili oni faulovi Jovica na Kuzminskasu, kada su oni uspeli da pridju. Nisu nas uveli u nervozu, Kari je odlicno odregovao izmenama i nasao petorku. Inace, fantasticno vodjenje utakmice, osim male zamerke da je mozda Dobric predugo bio na parketu krajem trece i u cetvrtoj ali da ne cepidlacim.

 

Treci kljucni momenat su bile trojke Jovica, i jednog i drugog, jer su oni usli u drugo poluvreme agresivno, prodali nam akcije za Valancijunasa, a u napadu su isprovocirali sut igraca od kojih nisu ocekivali da pogadjaju, Jovicu ispod bloka, ali Stefan je to kaznio i to je bilo to. Petrusev ih je posle samo dokusurio, mi smo utakmicu bukvalno dobili na pola trece cetvrtine, jer oni vise nista kosarkaski nisu imali da daju. Na sve smo odgovorili i posle njihovih naleta kada se sekvenca zavrsi izlazili sa jos vecom prednoscu. Mentalno i fizicki smo ih potpuno slomili.

 

Jos da pomenem neke minijature - Valancijunas bez udvajanja osim kad se vidi da ce ici povratni pas koji se isekao mislim dva, ako ne i tri puta. Milutinov jako na njega, kada Valancijunas ide da odmori, ide i Milutinov. Nema trosenja Milutinova u drugoj postavi, vera u Dedu, Petruseva, pa i malog Jovica se isplatila visestruko.

 

Bogdan i Gudura bez pripaljivanja (Bogdan je doduse imao one dve glupe u prvom), vec na ulaz. U bonusu su, samo na ulaz. Fantasticna takticka izvedba.

 

Sve u svemu, protiv Kanade ili Slovenije ce biti jako tesko, to su dve razlicite ekipe, razlicite i od Litvanije, ali ako uspemo da imamo ovakav intenzitet i ovakav pritisak na loptu ceo mec, apsolutno nema zime.

 

Obe ekipe imaju evidentne nedostatke koje mozemo iskoristiti, ali o tom potom, kad vidimo ko nam je protivnik.

 

Jos jednom, doktore Kari, izvini, i svaka cast!

  • Like 36
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...