Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Užasno je i šta je Bogdan radio i što nema nikog ne klupi - od trenera i saigrača da kažu majstore, ae se smiri malo, daj da dobijemo ovo. 

 

Lagano je mogao da ide na ulaz umesto 5-6-7 trojki i zaradi 10ak poena.

 

Odsustvo mozga, odgovornosti, autoriteta. Verovatno su ga svi tapšali i govorili ući će sledeća i ući će kad bude trebalo.

Edited by medobrundo
  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Marvin said:

@uini i @Milos 3.14

numem multiquote pa vas zato tagujem

 

elem, Pesic je na +16 izvadio iz igre Milutinova, S. Jovica i Dobrica, dakle 3 veoma bitna igraca za tu seriju koju smo prethodno napravili. OK, Milutinov je sam trazio izmenu, morao je da izadje, ali zasto sva trojica?

 

Posle ide ona ludacka serija Datomea koja doduse vise ide na dusu igracima, ali jebiga i trener valjda ima neki uticaj na igru tima.

Nakon tajmauta na 60:49, Italija pravi seriju 10:2. Pa koji klinac su pricali na tom tajmu?

Na tajmautu su pričali da treba da idu na prodor jer su ovi u bonusu. Gudura je tri puta krenuo i tri puta izgubio loptu. Bogdan je izašao jer se ispucava. 

Ušli su Gudurić i Avramović kojima je jebeni prodor forte + nije imao razloga da misli da će ga ukanaliti petorka koja je u stvari bolje igrala prvo poluvreme.

 

Nije Pešić idealno reagovao, ja bih probao sa nekim trapovanjem Fontekija u momentu kad se zapalio, ali nije on kriv za gomilu glupih poteza.

Meni se u stvari game plan svideo i što je najbitnije radio je čak i u prvom poluvremenu. Problem je nastao kad smo odustali od toga i krenuli da se ispucavamo, ta 3-4 minuta su ih vratila u život i posle je sve bila stvar psihe, a ne košarke.

 

 

P.S. Bogdana cenim kao igrača i beskrajno sam zahvalan za njegov odnos prema repki , ali nadam se da nećemo više da ga poredimo sa PSD

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Marvin said:

Bukvalno ne mogu da se setim kad je poslednji put neki igrac za koga navijam sutirao jednocifreno za 3

 

Što je najgore, većinom teški šutevi, na silu, u pogrešnom trenutku. Hajde da je promašivao dok je sam i kao kruna akcije. Čisto iživljavanje. Mindset sunk cost - sve pre nije bitno, bitno je da sledeća uđe. To je NBA, regularna sezona. Veze nema sa FIBA košarkom.

Edited by medobrundo
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Marvin said:

 

 

edit: da dodam, Milutinov kao jedan od 3 kljucna igraca je proveo ispod 30 minuta na terenu, pa za koji q ga cuvas?
onda Vanja je odigrao celih 6 minuta i sutirao za 3 1/1, u situaciji kada Bogdan ne moze da opepeli probas valjda sva oruzja koja imas?

 

rano je usao u problem sa faulovima [u napadu], igrao je prilicno s'obzirom na situaciju.

 

mislim da su vanja-dobric neke rezonske izmene za karija, posto ne umeju da kreiraju, pa ako ih stavis obojicu, imas problem sa ionako agresivnim italijanima.

 

a jebiga, da je oladio bogdana duze, bilo bi, evo ostavio i bogdana na klupi, shooters gonna shoot waddup yo

 

i ja bih drzao bogdana, sad, druga je tema sto je on verovao u svoj sut a treca, mozda i najvaznija, je sto su uspeli da nam iseku od tog stizanja pa do kraja, organizaciju igre.

jovic je nakon tih +16, na koje je bitno uticao, opet bio limitiran na ulogu iz prvog dela, gudura i avram takodje nula organizaciono.

 

jedina stavka koju radimo u kontinuitetu dobro je - tranzicija, koja fercera kada igramo dobro odbranu, sto je na mahove.

 

pozicioni napad cepamo samo neke 2na2 opcije, pa eventualno pravovremeni pas ako se napravi visak jer prva opcija nije prosla.

 

izvan toga, svima se bolje krece lopta u napadu od nas, jednostavno nismo bas dobra ekipa, nego tako okejish, ako nas ide par stavki.

 

tako je kako je.

Edited by uini
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Čočo said:

Samo da pitam kad kreće kolektivno skidanje Bogdana sa profilnih slika? 😶😅

 

Ja to neću uraditi jer svakako nikad neću promeniti mišljenje o njemu kao igraču i osobi (formirano na osnovu praćenja njegove karijere jel). Ali se mora prozvati za ovo jer je sramotna partija. Bukvalno ne mogu to dovoljno da naglasim koliko je ovo bilo nepoštovanje prema reprezentaciji ali i samom sebi.

Just now, Del Piero said:

Nikad. Ako cemo da ginemo onda ginemo sa Bogdanom.

 

Takoe. 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, Italijani su ranije morali kao u transu da igraju i išli su na 100tku da bi nas dobijali.

 

Danas su bili očajni. Meli i Polonara nebitni, Spissu i Tonut nakon početka pojedeni.

 

Milutinov ih, nakon što se iznervirao, razgrnuo dole.

 

Datome kojeg smo odlučili da ne čuvamo previše + pomahnitali Fontekio.

 

Bukvalno igrač i po.

 

Sledeći put će valjda biti dovoljan i samo jedan igrač.

 

 

 

3 minutes ago, uini said:

 

 

jovic je nakon tih +16, na koje je bitno uticao

 

izveden iz igre, pa vraćen na nerešeno.

 

kao da uđeš u avion na plus 40 na Maldivima, a izađeš na -30 u Sibiru.

 

on je čovek tempa, kontrole.

 

najzad je bio osetio igru i ovladao istom, pritom pojeo one patuljke koji su silovali Vasu

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Milos 3.14 said:

Na tajmautu su pričali da treba da idu na prodor jer su ovi u bonusu. Gudura je tri puta krenuo i tri puta izgubio loptu. Bogdan je izašao jer se ispucava. 

Ušli su Gudurić i Avramović kojima je jebeni prodor forte + nije imao razloga da misli da će ga ukanaliti petorka koja je u stvari bolje igrala prvo poluvreme.

 

Nije Pešić idealno reagovao, ja bih probao sa nekim trapovanjem Fontekija u momentu kad se zapalio, ali nije on kriv za gomilu glupih poteza.

Meni se u stvari game plan svideo i što je najbitnije radio je čak i u prvom poluvremenu. Problem je nastao kad smo odustali od toga i krenuli da se ispucavamo, ta 3-4 minuta su ih vratila u život i posle je sve bila stvar psihe, a ne košarke.

Slažem se sa ovim gledištem. Kriv je Bogdan za svoj deo, nije ni Pešić savršeno odreagovao, ali nije sve u tome. Ovo je bio poraz cele ekipe. Jednostavno u njoj ima nešto što smo navikli da gledamo od hrvatske reprezentacije.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Marvin said:

@Milos 3.14

 

Nije kriv za sve, naravno. Ali i ta famozna psiha je deo opisa njegovog posla. Ako protiv iste ekipe prosipas 15+ onda na svaku serijicu moras da reagujes kao da je kraj sveta, i toga moraju da budu svesni i igraci. Znam da to nije lak posao ali jebiga

Italijani su nam ušli pod kožu. Slažem se da je trebalo ekipu spremiti i na ovo stizanje rezultata i da oni nikad ne odustaju i da furaju svoje od početka do kraja. 

Mi smo koncepcijski i igrački limitirana ekipa i protiv svih treba da budemo na maksimumu koncentracije da bi dobili bilo koju ozbiljnu ekipu. 

 

Trebao nam je ovaj šamar™, imamo dobar raspored i ne odustajemo od borbe za medalje, verujem da će se brzo sabrati ekipa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako ostali, ali kad su Italijani krenuli da spuštaju rezultat krajem treće četvrtine, imao sam odvratan deja vu osećaj, gledajući isti scenario po stoti put. Ekipa (zapravo Pešić) je nesposobna da povuče ručnu kad kola krenu nizbrdo. Ono kad ti se dešava sunovrat i tačno znaš kako će se na kraju završiti mnogo pre kraja utakmice. Nepogrešiv osećaj. Navikli su nas. 😬

Link to comment
Share on other sites

Dešavalo se decenijama unazad da nam reprezentacija odigra loš meč i izgubi na velikom takmičenju ali se znalo da kad dođu odlučujuće utakmice ekipa se ujedini i odigra vrhunski. Ova sad ekipa tj igrači koji je čine ne ulivaju mi nikakvo poverenje da mogu da se trgnu i odigraju neki kvalitetan meč kad se nešto odlučuje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Najjače je što su ljudi postali kao skuvana žaba za sve, kao jbg, to je što je, ni ne može puno bolje, Italijani su majstori za to, niko nije kriv, svi su pomalo, baš nam ne leže. Mislim, nebitna stvar na kraju krajeva, košarka; a ni reprezentacija više ne zanima ljude toliko. Ali je bukvalno ekipa mogla da bude 1000x bolje i pažljivije spremljena i vođena, čak i ovakva. Ne vredi ni nabrajati. Lakše verovati da je sudbina i da je nemoguće sačuvati 16 protiv Italijana za 10ak minuta. Generalno nam i stručni štab deluje kao iz prethodnog veka, tipa ne znaju da otvore ni boxscore na telefonu.

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

ma lagano, radonja se sam crta nakon ovog turnira, njemu je fetish da cuva rezultat, iako to u danasnjoj kosarci nije moguce.

 

najbolje tvog miljenika Pešića da ostavimo i za OI, iako nije moguće bolje voditi repku od ovoga

 

Mislim, nećemo otići na OI, ali njemu možemo da kažemo da jesmo, a neće se ni iznenaditi kad mu se niko ne pojavi

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Prva i osnovna stvar mi smo poprilicno limitirana reprezentacija, svima je to bilo jasno pre prvenstva kada smo se oprostili od nekog rezultata, ali se zar upalio nakon tri pobede protiv amatera i sada je ovaj povratak u realnost mnogo bolniji.

Da krenem od Pesica, nasa igra izgleda jako dobro, ono sto igramo je toliko pismeno i gle ironije moderno, brzo, tecno i u nekim situacijama bas mocno. Pesic je doktor kosarke i sere mi se kad po njemu pljuju forumasi i tviterasi koji ne mogu da dobace sa linije za tri poena. Opet ono sto jeste tacno je da su mu odluke u realnom vremenu poprilicno nerazumljive. Odustvo bilo kakve reakcije kada se utakmice lome, kad se desavaju neke vazne stvari nama kao pukim gledaocima deluje kao neka nesposobnost starog coveka, medjutim mi apsolutno nemamo pojma kakva je njihova priprema, dogovor i plan. Sve situacije u kojima smo se nalazili kao sto je recimo ovaj zadnji napad nesrecni su mozda vec dogovorene i pripreljene, e sad nije uspelo pa nije. Opet mozda stvarno covek koji je realno u godinama nema dovoljno brz odgovor na stvari koje se desavaju u datom trenutku, a niko od pomocnika nema autoritet da mu na to ukaze i da reaguje umesto njega. 

Dalje Bogdan, kazu ljudi iz kosarke 'suteri ce da sutiraju' i ja nemam aposlutno nista protiv toga niti mi smeta da je promasio jos pet trojki. Ono sto mi smeta su bezobrazni sutevi bez ikakve potrebe cisto da sebe dignes, a imas taj prodor koji te ide celu utakmicu i iz koga si dao sve poene koje imas i koji su nam donosili samo dobre stvari. Znaci ako si u kanalu, a hoces i moras da preuzmes odgovornost onda radis stvari koje te ide u gde postoji mnogo veca sansa da ces uspeti. Takodje kao pravi vodja ekipe i neko ko ima dobre fizikalije i moze da cuva bilo kog igraca, kad vidis da Fontekio siluje tog Dobrica koji decko daje sve od sebe, ali jednostavno ne moze, stanes pored njega, spustis se i uradis ono sto treba da ekipa pobedi. Branio ga je fantasticno onaj jedan napad, jeste Fontekio pogodio, ali da je stao na njega celu cetvrtinu ne bi dao pola koseva koje je dao. 
E sad kada Bogdan nije na terenu, nas napad je na nivou ovih reprezentacija od 17 do 30+ i to sviranje sada kao prestani da silujes ima drugih je besmisleno jer drugi u vecini napada bez njega nisu bili ni blizu nekog smislenog pokusaja ukoliko nije tranzicija u pitanju. 

Nikola Milutinov, nas najbolji igrac danas, sve sto je islo preko njega i kad je islo preko njega nama su cvetale ruze i sad se zapitamo zasto to nismo radili i dalje, zasto Pesic nije to forsirao, ali malo ko je video da je Nikola trazio da izadje, da par napada nije imao snage ni da reaguje, da odmahuje rukom Bogdanu na pik, jednostavno se previse potrosio, njegova igra je takva da on ne moze vise od 20tak min na tom nivou. 

Stefan Jovic je nas jedini pravi plej i jedini koji moze da promeni ritam i menja igru po trenerovim zamislima, ali Stefan Jovic je decko polu-invalid i ne moze vise od ovog sto daje i to je preko svih njegovih mogucnosti. Ljudi se vode tim sto on prica po podkastima o svom zdravlju, ali situacija je daleko od toga, samo sto jbg hoce covek da zaradi jos nesto do kraja svoje karijere i nece ici i pricati kako ne moze i kako je limitiran. 

Mali Jovic je danas izgoreo, apsolutno ocekivano. Prevelik teret na dete, prejaka utakmica za neiskusnog momka i prenamazani Italijani. 

Ostali su svi epizodne uloge i ne moze im se nista zameriti, trude se maksimalno i to je to. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

otkad je dzukacki odjebao teokratiju, ne volim ga uopste. ali nebitno, radonja stize, videces.

 

nema Radonja taj talenat i kilometražu da bude prodavac magle duži period, njega najure čim nešto ne valja

 

Pre neki Saša Obradović

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...