Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

  Uzevši u obzir slabiju šutersku formu Bogdana, onda što neko spomenu ako i trpi pritisak jer je novi kapiten, a samim tim i lider od koga se puno očekuje. Takođe, ako uzmemo u obzir i Guduru koji svakako može i mora dosta bolje od prikazanog u dosadašnjem delu prvenstva. Možda bi bilo pametno  zameniti im startne uloge u petorci, znači da Gudura počne utakmicu na dvojci.  Možda bi to skinulo pritisak sa Bogdana i možda bi bio opušteniji kad uđe sa klupe, a Guduri opet značilo na samopouzdanju koje mu je očito opalo još od Akropolis kupa gde je počinjao u prvoj petorci i pružao najbolje partije do sada. Kažem možda bi upalilo, jer slične cake su pravili neki veliki treneri kroz karijeru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam zbog cega mislite da doslovno sve ekipe nece igrati po principu da prebiju Bogdana, kad nam je on bukvalno 50 posto spoljne linije, i cak i onaj najjednostavniji skauting bi to morao da zakljuci. Tako da, ne mislim da ce iko ista vise da ga mazi od onog sto bi u teoriji bilo od Portorika i Kine da je on jednom spustio loptu na parket, a ne konstantno prangijao.

 

Upravo zbog toga, bitno je da igra svoju igru, i da gradi samopouzdanje kroz dodavanja, odbranu, citanje protivnika itd, a ne kroz suterske treninge. Mada jebem li ga, zaista smo imali dve neozbiljne utakmice. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A ja ne znam zasto pricate kao da se mi nista ne pitamo ovde.

 

Usrao nas je zreb i sa ove strane smo sigurno najjaca ekipa do polufinala i ovako sakati.

 

Ako ste gledali neku utakmicu osim nase mogli ste da vidite da su SAD, Nemacka, Australija, Kanada na mnogo visem nivou od svih ekipa sa kojima mozemo da igramo do polufinala.

 

Italije, Grcke, Litvanije se ne treba plasiti, bukvalno to samo mi mozemo da useremo. Jesmo, useravali smo utakmicu protiv te iste Italije i sa Jokicem, ali oni su slabiji nego prosle godine.

 

Fontekio je u slabijoj formi, Datome je bas postao olinjali matorac, ne igra Manion koji im je bitan igrac. Polonara isto covek je trenutno za neku sredinu Bundeslige (mada na njega uvek racunam da mu se digne na nas), jebeni Rici je tipa 3-4 igrac ekipe.

 

To mora da se dere bar 15 razlike i to je realno.

 

Grci su bas tezak odron, igraju sa NZL sutra sto je bukvalno 50-50, Litvanci su jedina ekipa koja izgleda solidno, mada smo i od njih jaci. Ali njih se jedino pribojavam jer biju kao mutavi, iako su im bekovi panjevi i mozda nikad gori i penzos Kuzminskas i dalje bitan igrac,Milutinov bi morao da ne ide u veliki minus protiv Valancijunasa (a bukvalno nas siluje lik od U18 prvenstva), imaju potrosnu robu da biju i Bogdana i siguran sam da bi to bila zajebana utakmica, mada bih ocekivao pobedu.

 

Ovo ostalo je bas ogroman podbacaj, bar u rangu onog uzasa protiv Italije na EP, ako bismo izgubili.

 

Da ne pricamo sto nam je Dominikana glavna utakmica.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

A ja ne znam zasto pricate kao da se mi nista ne pitamo ovde.

 

Usrao nas je zreb i sa ove strane smo sigurno najjaca ekipa do polufinala i ovako sakati.

 

Ako ste gledali neku utakmicu osim nase mogli ste da vidite da su SAD, Nemacka, Australija, Kanada na mnogo visem nivou od svih ekipa sa kojima mozemo da igramo do polufinala.

 

Italije, Grcke, Litvanije se ne treba plasiti, bukvalno to samo mi mozemo da useremo. Jesmo, useravali smo utakmicu protiv te iste Italije i sa Jokicem, ali oni su slabiji nego prosle godine.

 

Fontekio je u slabijoj formi, Datome je bas postao olinjali matorac, ne igra Manion koji im je bitan igrac. Polonara isto covek je trenutno za neku sredinu Bundeslige (mada na njega uvek racunam da mu se digne na nas), jebeni Rici je tipa 3-4 igrac ekipe.

 

To mora da se dere bar 15 razlike i to je realno.

 

Grci su bas tezak odron, igraju sa NZL sutra sto je bukvalno 50-50, Litvanci su jedina ekipa koja izgleda solidno, mada smo i od njih jaci. Ali njih se jedino pribojavam jer biju kao mutavi, iako su im bekovi panjevi i mozda nikad gori i penzos Kuzminskas i dalje bitan igrac,Milutinov bi morao da ne ide u veliki minus protiv Valancijunasa (a bukvalno nas siluje lik od U18 prvenstva), imaju potrosnu robu da biju i Bogdana i siguran sam da bi to bila zajebana utakmica, mada bih ocekivao pobedu.

 

Ovo ostalo je bas ogroman podbacaj, bar u rangu onog uzasa protiv Italije na EP, ako bismo izgubili.

 

Da ne pricamo sto nam je Dominikana glavna utakmica.

Molim te, drži se svoje originalne prognoze da smo odron. 

 

Hvala :classic_biggrin:

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Beonegro said:

Najgore od svega je što su utakmice toliko rano da ne mogu preventivno da se napijem 🥲

 

najgori su oni koji odmah kazu "ne mogu" a da nisu ni probali 😶

 

ides u mne na more, tamo valjda validiras svoju muskost, tako sto drmnes 2x loze ujutru. a posto si super-covjek, naredjas 10 uz kilo mezetluka i odes k'o gospodin da dremnes, nakon sto zakazes rucak u 17h.

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Darko said:

Molim te, drži se svoje originalne prognoze da smo odron. 

 

Hvala :classic_biggrin:

Ko kaze da nismo? U poredjenju sa top 4 ekipe jesmo odron. Ove ekipe sa kojima cemo igrati su mnogo veci. 50 postova jao kuku Italijani i Grci, a to su ekipe u rangu Crne Gore ili Novog Zelanda, za koje bi ovde bila pljuvacina ako ih ne dobijemo 15+. Bukvalno samo zbog imena. Gledajte malo basket pa ako bas morate da kukate kukajte gde ima smisla.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Bogdan Bogdanovic usao u mood i to je ono sto nam treba. Zatrpao ih, plus asistencije. 

S.Jovic srce ekipe sa 13 asistencija. I prisutan na skoku.

Milutinov pravi stub igre, jos jedan dobule-double. 

N.Jovic ubica, bez promasaja iz igre. 

Svi ostali odlicni u svojim ulogama... 

 

Ovo izgleda zabrinjavajuce dobro. 

 

Ali ono pravo tek pocinje. Ne treba se mnogo uzdizati. Samo mirne glave, guramo dalje!

 

Link to comment
Share on other sites

Stvarno plesemo i imamo raznovrsna resenja u napadu koje nece moci da brani ni Italija ni Dominikana.

 

Problematicni su minuti Gudurica na kecu, odbrana pika isto.

 

Tu moramo da se za Italiju i Dominikansku bas dobro da se spremimo.

 

Tauns ce da kampuje van reketa, tako da tu ne bi trebalo da bude nekog prilagodjavanja, izadji digni ruku ako daje daje, pritisni ostale.

 

Italijani imaju raznovrsna resenja iz pika. Mi pustamo korner, a oni mogu da nas napadnu preko Melija iz popa i iz rola i za njih je veoma vazno da ih pritisnemo na prenosu lopte od samog pocetka.

 

Uspori ih, skrati im vreme za akciju, da ne mogu da vrte dva-tri pika, nego jedan, vise neizgradjenih suteva, vise promasaja, vrlo prosto.

 

Nadam se da cemo to raditi i da necemo ulaziti u neke revolveraske obracune, iako bi i to trebalo da dobijemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mi ako planiramo da igramo odbranu sa ovoliko pomoci i protiv Italijana, onda ni ne treba da nas cudi ako nabiju 20 trojki. 

 

Protiv Sudana se nista nije promenilo, a ljudi sutiraju odlicno u pvre dve utakmice, pa i danas.

 

8, 15, 13 je broj trojki koji smo primili u prva 3 meca. 

 

Kao da je Irving sa loptom u rukama i ne postoji nacin da ga zaustavimo osim da pomazemo sa pravca dodavanja. 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...