Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

4 hours ago, Barkley#34 said:

Do jaja mi je ova logika: menjam ono što me ne zanima (Novak, klubovi) za ono do čega mi je mnogo stalo. :lol_2:

 

Ja sam više puta gledao i kako uzimamo EP i SP, gledao sam i pobedu u Kupu šampiona (preteči EL) i Novakove slemove... ali još nisam video Bogdana kako diže trofej u reprezentaciji pa ako može nešto da se reguliše povodom toga. Ako ne, može i sledeće godine, pošto se osvajanja OI ne sećam baš.


Ukrade mi slavu, taman sam krenuo da napisem kako bih rado menjao svu lovu Bila Gejtsa za jedno svoje milionce. :s_d:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, McLeod said:

Pa zapravo nisu. Pogledaj ko je igrao plejof tada. Redzi Miler je bio veteran, kao da je nama sad isao Raduljica otprilike. Nije prebacio 10 poena ni u jednom mecu ako se ne varam. Od 12 igraca 9 nije igralo plejof. U ovoj SAD su skoro svi top 3 igraci u svojim timovima. I vecina je bila u plejofu.

 

upravo proverio,

allstar ucesnici u nba sezoni pre indijanapolisa a da su iz usa rostera:

 

baron davis

jermaine o'neal

paul pierce

elton brand

 

(iz yug peja)

 

uz to su michael finley, andre miller, shawn marrion i ben wallace u ili blizu prajma

 

nije dream team ali je vrlo zsjebsna ekipa, makar po imenima

 

reggie miller i antonio davis su tu jedini veterani

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Celo prvenstvo sam bio skeptik..što se i videlo u par mojih postova koje sam stidljivo našvrljao. Međutim,naši su ređali pobede i iznova me iznenađivali i oduševljavali pa mi je sad malo neprijatno da menjam rutinu..da sam sujeveran lik opet bih rekao da su nam šanse male,ali ja sam stvarno oprimista za finale. Mislim da uzimamo tozla.

Jer,momci su dobili tri do-or-die utakmice zaredom..ne dobili,nego razvalili. Ne znam može li se naći neki prigovor,neka mana u tim njihovim nastupima? Gotovo savršeno odigrane utakmice.
Može da se desi da se jedna utamica prođe na mišiće ili na sreću..ili sa slabijom partijom. Mi smo sabili. Ako je Dominikana bila nedorasla, Litvanija neki 2nd tier team, Kanada je bila ozbiljan takmac,a nije se provela ništa bolje..rutinska je to pobeda bila ipak..sve vreme smo je kontrolisali i nikad zapravo nismo ispustili iz ruku..

Pa kao je već tako,ako smo tri rivala dobili glat' to onda znači da je to sve samo ne slučajno. Meni su dokazali da mogu da igraju sa svima ovde. Gde su tri pobede,tu su i četiri.kaže staroslovenska košarkaška izreka. Jaki su Germani,ali ovi momci imaju herca.

Mislim da će Nemci teško da prebrode Ameriku. Obično takva pobeda odnosi jako mnogo. Fizički,ali više mentalno. Očekujem da budu malkice izduvani..ne mislim da će imati opet isti naboj,bez obzira što je finale. Znam ja da su Nemci,mentalitet,sve..cenim ih i veoma volim nemačko društvo. Jednostavno,nije lako napuniti baterije na maksimum posle takve utakmice i pobede. Nadam se da sam u pravu.

I nadam se da će naši biti našpanovani i sa pravim izdanjem. Pa da konačno zadenemo zlatnu medalju za pojas.

Kažem..naši igraju sa ogromnim srcem ovo prvenstvo..a kako Cane Partibrejker kaže: "tamo gde je srce,tamo sija sunce"
Idemo!

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Drug Crni said:



Mislim da će Nemci teško da prebrode Ameriku. Obično takva pobeda odnosi jako mnogo. Fizički,ali više mentalno. Očekujem da budu malkice izduvani..ne mislim da će imati opet isti naboj,bez obzira što je finale. Znam ja da su Nemci,mentalitet,sve..cenim ih i veoma volim nemačko društvo. Jednostavno,nije lako napuniti baterije na maksimum posle takve utakmice i pobede. Nadam se da sam u pravu.
 

Sedlaček je pre utakmice sa Litvanijom pričao da takva pobeda drži u tenziji, zadovoljstvu i oduševljenju najmanje 18 sati, da fokus popusti i samo vreme pripreme za narednog protivnika se značajno smanjuje. 

Nadamo se istom ishodu kao protiv Litve.

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Sedlaček je pre utakmice sa Litvanijom pričao da takva pobeda drži u tenziji, zadovoljstvu i oduševljenju najmanje 18 sati, da fokus popusti i samo vreme pripreme za narednog protivnika se značajno smanjuje. 

Nadamo se istom ishodu kao protiv Litve.

Setimo se i našeg Indijanopolisa i Novog Zelanda nakon pobede nad SAD. Na šta smo ličili..?
Videćemo..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najviše mi je žao što će Avram ostati kratak za najbolju petorku prvenstva, ali jaka je konkurencija... Po mojoj proceni Bogdanović, Milutinov, F. Wagner, SGA (tipujem da će uzeti bronzu) i još neko iz nemačke reprezentacije, možda Theis. MVP - Bogdanović.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DameTime said:

Najviše mi je žao što će Avram ostati kratak za najbolju petorku prvenstva, ali jaka je konkurencija... Po mojoj proceni Bogdanović, Milutinov, F. Wagner, SGA (tipujem da će uzeti bronzu) i još neko iz nemačke reprezentacije, možda Theis. MVP - Bogdanović.

Франц Вагнер ће тешко бити у конкуренцији за било шта јер је пропустио већину утакмица, ту ће упасти Дончић, остало се слажем.

 

Што се тиче мвп награде, не треба Милутинова лако прескочити. Ако гледају индекс, сутрашња утакмица ће одлучити (ако победимо), Богдан је на 21.6 а Милутинов 21,4. Врло лако може Никола сутра да издоминира и покупи мвп награду. Све је то небитно наравно, само да ми освојимо, али ето.

 

Тешко ће се неко други наш наћи и у другој петорци, по мени: Жагарс/Шрудер, Едвардс, Фонтекио, Гражулис, Валанчунас.

Едит: Вероватно ни не постоји друга петорка, не знам шта сам умислио.

Edited by Шеф стручног штаба
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, DameTime said:

Najviše mi je žao što će Avram ostati kratak za najbolju petorku prvenstva, ali jaka je konkurencija... Po mojoj proceni Bogdanović, Milutinov, F. Wagner, SGA (tipujem da će uzeti bronzu) i još neko iz nemačke reprezentacije, možda Theis. MVP - Bogdanović.

uJQPtTh.gif

  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...