Jump to content

Košarkaška reprezentacija Srbije


Recommended Posts

Da odigramo dobro i angazovano i zadovoljan sam. Inace, iako individualno na papiru Litvanija ima jednog igraca ekstra klase, jednu bivsu klasu i sijaset "onako" igraca, do sad su pokazali da su tvrdja i bolja ekipa od nas. Mislim da bismo sa Kanadom mnogo lakse izasli na kraj

Link to comment
Share on other sites

Vidim da se po nekim forumima (ne znam da li i ovde) ljudi nadaju u slabiju partiju Litvanije posle danasnje sjajne pobede nad Amerikancima.

 

Ni bih se ja uzdao u umor (fizicki ili psihicki) Litvanije posle danasnje utakmice sa Amerikancima.
Da igraju sa Italijom, Dominikanom ili Portorikom i mozda, ali protiv drzave Sase Djordjevica, Sase Danilovica, Vlade Divca i ostalih tesko.
Imace i predsednik saveza nesto da im kaze na tu temu ako zatreba.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

što kaže presvetli kaos, favoriti su litavci ali može da se igra s'njima. 

samo da otvorimo dobro meč, ne popustimo u međuvremenu i izdržimo do kraja 🤪

 

uglavnom, bolje nego usa, canada, verovatno i laponci letonci, ne mogu više da glwdam kako zuje i trpaju nas 5-out posade koje nemaju drugog izbora

Just now, Beonegro said:

Bogdan nam je dužan jednu veliku utakmicu zbog onoga protiv Italije. Ako je isporuči protiv Litvanije, imamo šansu. 

 

moraće svi da isporuče, igramo protiv jedinog trenera na prvenstvu 🙃

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Au brate napravismo od Litvanaca drim tim iz 92. Jedna fajterska ekipa, solidno organizovana, bez puno talenta sa dosta energije. Pobedili poprilicno diskutabilne amere u jednoj nevaznoj utakmici gde su ubacili i frizider kroz obruc. Amerikancima nista apsolutno nije znacila, Litvancima se nakon prve cetvrtine i one eksplozije otvorila istorijska sansa, ginuli su da pobede i sad sve i da ispadnu od nas vracaju se kuci sa oreolom. 

Mi smo favoriti, mi igramo ubedljivo najlepsu kosarku na ovom prvenstvu, ako se namestimo kako treba i ne udjemo u "italija" mod Litvanci nemaju sanse da odgovore na nasu tranziciju i na Stefana Jovica i Bogdana Bogdanovica. 

Koliko god se ovde pljuvao Pesic, ja verujem da ce on namestiti utakmicu vrhunski, kao i svaku od kad je selektor, samo je pitanje da li cemo uspeti da finisiramo bez onih naglih padova i kanala. 

Imali smo vise srece nego pameti. Italija ce osetiti bes, opet kazem diskutabilne, Amerike, ali Amerike koja ima 12 odlicnih igraca i tesko da neko moze da im isparira kada su u foksusu od pocetka do kraja i kada imaju zelju i pritisak za pobedom. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ono sto je dobro u svemu ovome jeste pad litvanaca u trecoj cetvrtini. I generalno tu mozemo da trazimo sansu, ali da bismo nasli sansu moramo mi da izbjegnemo taj isti pad. 
Drago mi je da smo sa dominikancima odigrali fokusirano i za razliku od portorika, nismo imali taj pad. Poredim sa portorikom jer su mi oni nekako u rangu dominikanske rep. 
Tako da, tako sto smo uspjeli da ne padnemo protiv dominikanaca u odnosu na portoriko, tako se nadam da necemo pasti protiv litvanaca u odnosu na italiju. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, fedor said:

Mi smo favoriti, mi igramo ubedljivo najlepsu kosarku na ovom prvenstvu, ako se namestimo kako treba i ne udjemo u "italija" mod Litvanci nemaju sanse da odgovore na nasu tranziciju i na Stefana Jovica i Bogdana Bogdanovica.

 

Slazem se 100 %, ako igramo timski mislim da sa svakom reprezentacijom od ovih 7 mozemo da igramo bez problema, niko ovde nije bauk. Ne bi me iznenadilo da mi ovo svetsko i osvojimo, pogotovo jer to niko od ovih momaka ni ne ocekuje 😉 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Litvanija je i prošlo EP igrala dobro, tada ih je ukanalio Sabonis, mnogo bolje su izgledali sa Valančunasom što se potvrdilo na ovom prvenstvu. Crnogorci su pokazali kako protiv Amera , da imaju problema protiv jakih centara i u skoku.

Litvanci su pokazali NBA kako protiv Rivsa. 

Mi sad moramo da odgovorimo na tuču i bezobrazluk . Imamo igrače kojima je to prirodno okruženje i puna podrška da se zgaze mrski Litvanci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Какав бре фаворит Литванија, да су зајебани јесу, да ће бити лако неће, али овде је ситуација 60:40 за нас. Ког то играча Литваније би довели у клуб за који навијате осим Валенчијунаса?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

zašto valančiunas nije igrao završnicu?

bio mi je utišan stream pa ne znam da li je problem sa faulovima ili odlukatrenera

 

motejunas je svakkao takođe zajeban, biće posla za milutinova a petrušev mora da se uozbilji ako je ikako moguće

1 minute ago, Bogoljub Gagic said:

Какав бре фаворит Литванија, да су зајебани јесу, да ће бити лако неће, али овде је ситуација 60:40 за нас. Ког то играча Литваније би довели у клуб за који навијате осим Валенчијунаса?

 

imaju dve legende knicksa, mi nula legendi knicksa, dakle,oni su favoriti.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, uini said:

zašto valančiunas nije igrao završnicu?

bio mi je utišan stream pa ne znam da li je problem sa faulovima ili odlukatrenera

 

motejunas je svakkao takođe zajeban, biće posla za milutinova a petrušev mora da se uozbilji ako je ikako moguće

 

imaju dve legende knicksa, mi nula legendi knicksa, dakle,oni su favoriti.

Unervozile ga sudije sa onim faulovima a Motejunas odradjivao dobro posao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Kosjan Willavić said:

Elem, ne znam da li sam i sam otisao u krasni, ali ucinilo mi se da sam na Prvoj cuo neku Karijevu izjavu za pecanje , da voli ribe, i zenske i prave. Ako jos neko moze to da potvrdi, onda je matori stvarno prolupao  😄

Da, to je juce izjavio.

 

Spoiler

"Ali vi koji se bavite košarkaškim poslom, treba da znate da je Italija jedna od najboljih ovde. Ne samo individualnim kvalitetom, nego i zajedničke igre. Bez kontinuiteta u vrhunskom sportu nema vrhunskih rezultata. Kod njih od 12 igrača, devet je u italijanskoj ligi, kod nas imamo dva ili tri. Sve su to stvari koje treba reći, ali ne da ja kažem. Jer kad ja kažem, onda će reći, eno onaj iz Pirota treba da nauči da priča srpskohrvatskim jezikom, i tako dalje, pravilnim. Da se ne vadi, nego da ide da peca ribe. A ne zna da ja stvarno uživam u ribama, i u i ženskim i ovim. I volim ribu da pojedem. A da pecam, to nikad neću da radim, za mene ima ko to da radi. Želim da vam kažem da budete pošteni prema ovim momcima. I poraz i pobeda postoje u sportu. Lepo nam je prošle godine naš igrač Nikola Jokić, najbolji igrač na svetu, rekao: U Srbiji se samo gledaju rezultati, ne igra se igra. Vole se rezultati, ne voli se košarka. I u pravu je. Ponavljam, moramo da napredujemo, da učimo od drugih koji su bolji. Ima boljih i nije sramota. Sramota je kad neko ne želi da prizna, to je sramota", zaključio je.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Ma oni su ko klupska ekipa neka, uigrani i dobro su vodjeni od trenera. Ono sto ce biti sigurno je da imaju nas respekt. 

 

Na centru su cvrsci i ja ocekujem u nekim varijantama Dedu na Motijunasu. U sustini ove utakmice Deda, Dobric, Stefan, Gudura pa i  Avram mogu da dobiju ne  maliJovic. Oni imaju to iskustvo rjesavanja Zalgirisa.

I naravno Milutin i Bogdan da budu tu na nekoj visini.

I naravno Friziderkas Shporeviticijus -Belotehnickas da ne ulazi za tri.

Edited by odupri se ludilu
  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...