Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Neuer nije zakacio Saku nego Saka Neuera. Vidi se lijepo na snimku da je izbacio nogu totalno neprirodno ne bi li inicirao kontakt i dobio penal.

 

 

 

 

Nema mjesec dana kako ga je Klopp zgazio na Anfiedu bez pola ekipe i Pepa je samo Oliverova kradja spasila poraza.

 

Pa dobro kad se slavi 1:1 kao pobeda jbg.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, McLeod said:

Ovo je najveca kradja u LS posle Ovreboa.

 

Sta pricate jbt? Covek ga je zaobisao ovaj ga sapleo. I da je isao direkt u njega to se uvek svira kao penal

Ne bi rekao. Onaj što je isključio Van Persiea u KO fazi CL jer nije čuo zviždaljku. Pa onaj što je isključio Mottu kad je Busquets igrao pickaboo....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, diego said:

U Realu je podbacio Belingem, bas zestoko, + Kros neprimetan, tako da Real nije ni imao sredinu dok nije usao Modric. Anceloti podhitno da trazi nekog veznog igraca, Modric ga nece vecno spasavati, a Belingem je vise ofanzivac nego neka 10ka koja ce da gradi igru i rastereti Modrica. Nadam se da gresim, nemam nista protiv momka, ali ovo mi ne sluti na dobro, mislim da je prehajpovan prerano. U Sitiju su svi odigrali na nivou, osim Halanda, koji nije imao lopte, ali generalno to je to od Sitija, dok Real moze mnogo bolje. I dalje mislim da prolazi Real, i to cista pobeda u Engleskoj, pogotovu ako je Foden povredjen na duze.

Mislim da sam pisao da su ljudi nerealni u hvalospjevima Bellinghamu zbog toga što ga je neviđeno sralo. Nije bilo realno da nastavi onako zabijati jer je zabio minimum 6-7 golova više od broja xG. Ja stvarno ne znam koja je njegova pozicija. Čak bi rekao da je najviše 10ka, a oni nisu tu da grade igru. Što go da je trebao igrati, danas nije odigrao. Bio je nevidljiv. A pogotovo me zanima što će igrati kad dođe Mbappe. Kao i što će igrati Rodrygo i Vinicius.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, McLeod said:

Ja ne znam kako vi gledate fudbal. Ja sam golman amater, ovo mi na malom fudbalu ne bi proslo. Penal kao kuca. Golman ne sme da ostvari bilo kakav kontakt sa igracem ukoliko mu putanja nije na loptu. Da je pokupio loptu i igraca cak i sa produzenim kontaktom to je eruga stvar, ovo loptu nije videli, igrac ga je zaobisao. Saka je bukvalno mogao namerno da se zakuca u njega, to je opet penal jer je lopta prosla. On je zadrzao nogu i stao. To sto je Saka trazio kontakt odnosno nije pokusao da ga izbegne i rizikuje je igracki, ispravno i normalno jer ne postoji seoska liga u kojoj ovo nije penal. Ove sezone sam gledao manje utakmica nego inace, ali veci nedosudjeni penal nisam video.

Pa vidis da ispada da je Saka zaobisao golmana i nije smeo da sutne u situaciji koja je bolja od penala i onda je morao da sutne Nojera i da padne. Svasta... Ne znam gde je trebao da drzi desnu nogu i da zaobilazi golmana. Jedina neprirodna stvar je bila sto nije bio dosudjen penal pored var sobe. Glavni sudija moze neku situaciju i da ne vidi iz pravog ugla, ali sta rade ovi u var sobi, to je pitanje

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bugl Khan said:

Mislim da sam pisao da su ljudi nerealni u hvalospjevima Bellinghamu zbog toga što ga je neviđeno sralo. Nije bilo realno da nastavi onako zabijati jer je zabio minimum 6-7 golova više od broja xG. Ja stvarno ne znam koja je njegova pozicija. Čak bi rekao da je najviše 10ka, a oni nisu tu da grade igru. Što go da je trebao igrati, danas nije odigrao. Bio je nevidljiv. A pogotovo me zanima što će igrati kad dođe Mbappe. Kao i što će igrati Rodrygo i Vinicius.

Bellingham nikad neće biti bolji igrač nego što je sad.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Lav93 said:

Pa vidis da ispada da je Saka zaobisao golmana i nije smeo da sutne u situaciji koja je bolja od penala i onda je morao da sutne Nojera i da padne. Svasta... Ne znam gde je trebao da drzi desnu nogu i da zaobilazi golmana. Jedina neprirodna stvar je bila sto nije bio dosudjen penal pored var sobe. Glavni sudija moze neku situaciju i da ne vidi iz pravog ugla, ali sta rade ovi u var sobi, to je pitanje

 

Pa sad, nije bas situacija bolja od penala jer je zaobilazenjem Nojera dozvolio da ga gomila Bajernovih igraca stigne, zbog toga je i trazio kontakt.

Spoiler

xrv7jx8.png

 

Na prvu mi je delovalo da ne moze da se svira penal za to, ali sto vise gledam to mi je utisak da je sudija mogao da ga dosudi i da mu niko ne bi zamerio. Ja licno ne bih svirao za ovo penal, previse je neprirodan ovaj polozaj Sake:
 

Spoiler

sMl6vIj.png


 

Link to comment
Share on other sites

Ja navijam za Arsenal ali ono po meni nije penal, loš i prilično jadan pokušaj Sake da iznudi penal umesto da šutira na gol, neka ga nisu svirali sve i da je bio za takvo jajarenje. 

 

Biće i oba revanša ludnica kod ovih parova.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Saka inicira kontakt, ono nikad ne bi smeo biti penal. Ako bi se ono sviralo kao penal, vešt napadač može iznuditi dva po utakmici. 

 

S druge strane, jel moguće da nije suđen penal kad je Gabrijel pokupio živu loptu rukom. Ovo nisam video jer sam kombinovao, malo jednu malo drugu utakmicu. 

 

 

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Ja se ovoga ne secam, ako je lopta bila u igri naravno da je penal. Ako nije, onda nije penal, jer nije izvedena pravilno. Ako bi cetvorio dlaku sigurno bi mogao da nadjes ovakve slucajeve na mnogim utakmicama kad se dodaje lopta iz gol-auta, kad je vise lopti na terenu itd. To se nikad ne sudi. Ovo je izbaceno samo da bi se napravio balans satro nije sudio penal za Bajern pa je ok da ovo nad Sakom nije penal.

 

Opet, ne znam sta vi gledate, kakav Saka inicirao kontakt? Nojer je bukvalno video da ne moze da ga izbegne i zato je stao, kao poslednji pokusaj da pokaze da nema nameru da ga obori, ali je toliko sporo spustio nogu da se videla namera da ga omete/saplete.

 

Saka nije mogao da promeni pravac opet i zakacio ga je. Sigurno nije inicirao kontakt. Samo ga nije izbegao. Sto je njegovo puno pravo i ovo je cist penal da ne moze biti cistiji.

 

Ako ovo nije penal, onda golman ne moze da napravi penal.

Link to comment
Share on other sites

Što se Bellinghama tiče, genijalan igrač. Kako je u finišu primio loptu glavom u trku, bukvalno kao rukom da je namestio sebi. Kad pomislim da nas Englezi čekaju na euru smrzne mi se govno, sreća pa ih vodi buđavi Southgate inače bi mogli i 10 komada da nam daju ako su u gasu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da je Saka nize podigao nogu po vertikali, a isto po horizontali (strani) ponovo bi se upleo u Nojera, i mnogo prirodnije bi bilo za penal.

Inace u 90 posto slucajeva VAR greske se desavaju bas zbog toga sto donose zakljucak na osnovu jednog frejma ili usporenog snimka, gde se totalno iskrivi kontekst.
 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, McLeod said:

Ja se ovoga ne secam, ako je lopta bila u igri naravno da je penal. Ako nije, onda nije penal, jer nije izvedena pravilno. Ako bi cetvorio dlaku sigurno bi mogao da nadjes ovakve slucajeve na mnogim utakmicama kad se dodaje lopta iz gol-auta, kad je vise lopti na terenu itd. To se nikad ne sudi. Ovo je izbaceno samo da bi se napravio balans satro nije sudio penal za Bajern pa je ok da ovo nad Sakom nije penal.

 

 

 

Svirnuo je sudac par sekundi pre nego je Raja gurnuo loptu prema Gabrijelu, znači lopta jeste u igri. 

Link to comment
Share on other sites

treca i osma sekunda videa

apsolutno ne razumem, jako naivno od Sake da ovoliko visoko podize nogu kad je taj kontakt mogao da dobije i nize.
Sto vise gledam situaciju, to sam sigurniji da bi ovo bio 100% penal da je kontakt nize, pa cak i da sam Saka pokusava da ga inicira. Kontekst je takav da bi bilo validno. I ovako mislim da je glupo da se kaze da nema materijala i argumenta za penala.
Ovako kako ga izveo Saka dolazi u domen nekakvog front kick-a, pokret kao da trci 110m hurdles

https://x.com/nonewthing/status/1777953962135556292

Link to comment
Share on other sites

Upadam u zamku, na kojju sam sam skrenuo (usporeni snimak)

Nije bas da je Nojer full on ukopan.
Ali se vidi apsolutna nepotrebnost Sake da ovoliko... gadja nogu, i da je previse izaso iz prirodne kretnje
Sad postoji VAR, pogledace snimak, ne moras bas full visok impact da napravis da bi se detektovao kontakt.

https://x.com/BavarianFBWorks/status/1777866316679991537

Link to comment
Share on other sites

Penal uvek može da se sudi, sad da li opravdano ili ne, to je za diskusiju :whistling:

 

Malo li je u istoriji fudbala sviranih penala koji to nisu bili i nesviranih koji su bili. Sa ili bez VAR-a, svejedno.

Link to comment
Share on other sites

Nije imao prirodnu kretnju na osnovu glitcha u frejmu, fantasticno.

 

Mozda je hteo da se namesti na sut levom, ko je ikad igrao fudbal (za neke od onih koji tvrde da nije penal nisam siguran) mogli bi da znaju da postoji prilagodjavanje kretnje i polozaja tela pre suta.

 

A Nojer je bio ukopan samo na slici. Lik je samo usporio kretnju da se uhvati za slamku i izbegne penal.

 

Ako gledate gro plan, svi igraci stali na trenutak, samo cekaju sudiju da svirne. Apsolutno svima je bilo jasno da je penal, osim onima koji seckaju frejmove da dobiju dve slike koje ce da "pokazu" da nije.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, McLeod said:

Nije imao prirodnu kretnju na osnovu glitcha u frejmu, fantasticno.

 

Mozda je hteo da se namesti na sut levom, ko je ikad igrao fudbal (za neke od onih koji tvrde da nije penal nisam siguran) mogli bi da znaju da postoji prilagodjavanje kretnje i polozaja tela pre suta.

 

A Nojer je bio ukopan samo na slici. Lik je samo usporio kretnju da se uhvati za slamku i izbegne penal.

 

Ako gledate gro plan, svi igraci stali na trenutak, samo cekaju sudiju da svirne. Apsolutno svima je bilo jasno da je penal, osim onima koji seckaju frejmove da dobiju dve slike koje ce da "pokazu" da nije.

sta god da je hteo, koji god scenario i namera da leze iza njegovog narednog pokreta/poteza ovo nije fudbalski pokret. Kad se u kontekst uzmu pokret tela i situacija na terenu.
Mozda kad bi momentalno njegov sport postao troskok, preskakanje prepona ili kik-boks.

Ja se slazem da napadac u ovim slucajevima bi trebalo da ima mogucnost da "bira" sta ce da bude njegova naredna fudbalska operacija i da to ima prednost, i ako usput bude ometen... to je penal.
Ali ovaj njegov pokret kroz prizmu fudbala moze da se posmatra jedino samo ako je hteo da uradi onaj dribling, da desnom petom gurne loptu skroz ulevo iza svog tela. Pricam o njegovom porketu desnom nogom.
Ali i to se anulira jer je neposredno pre ovoga imao kontakt levom gde je gurnuo u stranu, i nije moguce da udje u tu operaciju. Drugi scenario je jedino ukoliko zeli naglo da je stopira i gura nazad ka golu. Ali to nije "progresivna" kretnja i van konteksta je sa ovim sto izlazi sam na golmana i ima pirliku da da gol. To je isto kao da trcis sam 1v1 na golmana, pretrcao si poslednjeg defanzivca i onda naglo odlucis da trcis u nazad, uskocis u njega i trazis penal....

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...