Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

Kruže priče, uz slike po netu da je Kepa šapnuo Lunjinu kako će Bernardo Silva da šutira, jer je isto tako šutirao Kepi pre par godina u Karabao kupu.

 

A i da je Ridiger, koji je igrao sa Kovačićem u Čelziju, par sekundi pre šuta Kovačića pokazao Lunjinu u koju stranu da se baci.

 

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Stiletto said:

Kruže priče, uz slike po netu da je Kepa šapnuo Lunjinu kako će Bernardo Silva da šutira, jer je isto tako šutirao Kepi pre par godina u Karabao kupu.

 

A i da je Ridiger, koji je igrao sa Kovačićem u Čelziju, par sekundi pre šuta Kovačića pokazao Lunjinu u koju stranu da se baci.

 

Ovo se videlo u prenosu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Kruže priče, uz slike po netu da je Kepa šapnuo Lunjinu kako će Bernardo Silva da šutira, jer je isto tako šutirao Kepi pre par godina u Karabao kupu.

 

A i da je Ridiger, koji je igrao sa Kovačićem u Čelziju, par sekundi pre šuta Kovačića pokazao Lunjinu u koju stranu da se baci.

 

Posle utakmice je Lunjin rekao da su označili 3 izvođača koja vole da šutiraju po sredini i da su se dogovorili da kod jednog od ta 3 ostane na sredini, on se odlučio za Silvu.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Drugi najveci uspeh u Gvardiolinoj karijeri je prva sezona u Bajernu. Dosao je u tim koji ga je razmontirao u sezeni pre prelaska, a narocito ih je ponizio Martinez na poziciji zadnjeg veznog. Onda mastermajnd dolazi i prebacuje Martineza na stopera, jer tika taka. Verovatno je razmisljao "sad cu ja vama nanu naninu, vi cete mene da userete"....

 

Ali ubedljivo najveci uspeh mu je prodaja Krosa Realu i dovodjenje Alkantare. Mastermajnd. Doneo Realu 5 (?) titula u LS.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Taj period Bajerna sa Gvardiolom je bio odvratan. Totalno su izgubili svoj prepozantljivi stil igre, uveo je neko mrčkanje, muljanje besomučno... Totalni promasaj.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Miki28 Teoljub said:

LS ove sezone PSG osvaja i Kylian Mbappe uzima Zlatnu loptu. Najbolji igrac danasnjice vec godinama unazad.

Video sam neku listu top 5 favorita za zlatnu loptu prva dva su Bellingham i Mbappe a na 5. mestu je Messi jer je ipak osvojio SP 2022.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Belingam i Mbape će, sačuvaj Bože povreda, biti Top 2 favorita za Zlatnu loptu sledećih deset-petnaest godina.

 

Još će po svoj prilici od sledeće sezone igrati u istom timu. Uf.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Miskooo said:

Ali ubedljivo najveci uspeh mu je prodaja Krosa Realu i dovodjenje Alkantare. Mastermajnd. Doneo Realu 5 (?) titula u LS.

 

[MARCA]: Toni Kroos: 'Guardiola fought until the very end to keep me at Bayern. If I had to choose one coach who is perfect for my game, it would be him. I enjoyed very much my season under him, he improved me a lot'

 

Prajm Ćabi Alonso, Švajni, Gotze, Thiago, Ribery, Muller, Robben, Lahm i Alaba kao inverted bekovi... Te 2014. Kroos ipak nije važio za world class veznjaka, imao je jednu odličnu sezonu i jednu-dve dobre pre toga. Iz ove perspektive naravno da se reći da je u pitanju jedan od većih kikseva, ali pitao se i Kroos tu nešto, hteo je da ide. Nekako ne ide priča da je Martineza svukao na štopera zbog tika take, a Kroosa nije želeo, idealnog igrača za tika taku...

 

15 hours ago, Miskooo said:

Dosao je u tim koji ga je razmontirao u sezeni pre prelaska, a narocito ih je ponizio Martinez na poziciji zadnjeg veznog. Onda mastermajnd dolazi i prebacuje Martineza na stopera, jer tika taka. Verovatno je razmisljao "sad cu ja vama nanu naninu, vi cete mene da userete"....

 

Martinez je skenjao prednje ukrštene, nije igrao skoro dve sezone, pre nego što ga je stavio na štopera. Verujem da je za 10 godina razvio nešto drugačije tendencije, ali fascinacija sa Rodrijem i štoperima kao holding srednjacima... nešto ne ide u prilog tezi povlačenja Martineza pozadi zbog tika take. Logičnije mi je da je Martinez izgubio na oštrini, izdržljivosti koje su ipak neophodne za ono što je igrao ranije u karijeri.

 

Ćelava prevara je pokrenula revoluciju u fudbalu, pa onda birao da bude u klubovima koji mu garantuju vreme, slobodu i naravno lovu da dovede šta mu treba. Ja sam uvek (pogotovo u fudbalu) na strani underdog-a i ne mogu mnogo da uživam u Gvardiolinom fudbalu ali neke kritike baš nisu na mestu. 

 

Kroos mi je inače jedan od najdražih igrača u poslednjoj deceniji, glupo bi bilo uopšte diskutovati o kakvom igraču se radi. 

Edited by pierre van hooijdonk
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2024 at 5:10 AM, Bugl Khan said:

Ne znam od kud Mourinho u priči, ali United nije neki argument. Ko je imao bolje rezultate poslije njega? 

I ako parkira autobus, kako daje najviše golova u povijesti La Lige? 

Ma moćan je United bio. Očekivalo se da dobiju to. Vidić i Ferdinand na Messija i Henrya. Carrick, Scholes i Giggs na Busquetsa, Xavija i Iniestu. Rooney i CR na Puyola i Piquea. Stavio sam pare na United tada.

Nije dobar argument kad ne ide Murinju u korist. Imali su svi bolje rezultate, jer niko nije završio na sredini tabele. U Romi se isto pričalo da ne može niko bolje, a vidimo odmah da može. Isto sredina tabele i otkaz, a sad sa De Rosijem borba za LŠ. Čekamo da vidimo koji će novi klub da unesreći, ako je iko lud da mu da šansu. 

 

Za ovo potcjenjivanje tadašnjeg Junajteda mogu samo reći da nemaš elementarno poznavanje fudbala ili da ovo pišeš da bi umanjio uspjehe Barselone i Gvardiole. I šta ti znači ova maloumna teza sa poređenjem nekih igrača? Kao CR i Runi idu na Pujola i Pikea? Šta kao CR koji je tada bio Zlatna lopta i jedan Runi su neki bezopasni likovi. 

 

Link to comment
Share on other sites

Murinjov Real je bio izuzetna mašina, možemo da pričamo o igračima koji su tu mašinu činili, ali glupo bi bilo zanemariti Murinja. Jeste taktičar, mind games ljubitelj i poznat po parkiranju autobusa protiv tehnički potentnijih ekipa, ali nije toliko blesav da tadašnji Real koristi na takav način... osim u duelima sa Pepovom Barsom, koja je bila takođe mašina of its own. Sasvim legitiman pristup protiv tadašnje Barse, pristup koji im je davao najveće šanse za pobedu/prolaz.

 

Istina je negde između Murinjo-nostalgičara i onih koji ga preterano kritikuju. Činjenica je da već godinama nije na vrhunskom nivou, kao i da je podbacio sa Romom, iako je dobio vreme i slobodu. Da li je njegovo vreme prošlo... čini se da jeste, ili da mu je potrebna baš, baš idealna sredina gde će mu se mnoge stvari poklopiti. Činilo se da je to Roma, tako da ne znam šta bi to predstavljalo. Verovatno neka reprezentacija gde bi njegove metode donele neke taktičke i motivacione prednosti na velikim takmičenjima ili kvalama.

 

I to je okej, čovek je obeležio jednu eru fudbala, uspešno pobedio i onu sledeću, dotakao zvezde i u trećoj eri našao sebe van elite. Pitanje je koliko trenera bi preživelo tri ere na najvišem nivou. Za sada je Karlo jedini kome to uspeva. Možda baš zbog te razlike između njega i Murinja - komunikacija sa igračima, razumevanje, uklapanje i poverenje. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jbg, Murinjo je toj Romi posle dvesta godina done evro trofej, pa iduce godine bio na korak od jos jednog vrednijeg evro trofeja. Ne znam kad su zadnji put igrali neko finale evro kupa, valjda protiv Intera pre 30 i kusur godina. Da, sad se bore za ligu sampiona. Pukli su od Bolonje, videcemo sta ce biti i tu i u ligi evrope.

Mancesteru je doneo evro trofej, videcemo ko ce sledeci da im donese.

Trenere treba posmatrati kroz najbolje svoje godine. Murinjo je svojevremeno bio najbolji trener na svetu. Biti prvak Evrope sa Portom je ogroman uspeh. Kao kada bi sada neki trener to postao sa Brižom ili Olimpikom iz Marseja. Eto, neka Pep ili Klop preuzmu Marsej, Anderleht ili Benfiku, pa neka budu prvaci Evrope. Hoce, ali u crtanom filmu samo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Klopp je vodio underdog ekipe. I Dortmund i Liverpool kad ih je preuzeo su bili miljama daleko od neke elite pa je s jednima osvojio BL 2 puta i igrao finale LP, a drugima donio EPL nakon 30 godina i osvojio LP. Tu doduse mislim da je trebao vise osvojiti no tesko je bilo protiv ekipe koju bukvalno finansira drzava i jos im se pusta da upumpavaju novac u klub preko fiktivnih sponzorskih ugovora. Pep s druge strane nikad nece voditi underdog ekipu, ako i napusti City otici ce u neki PSG ili takvo nesto, eventualno povratak u Barcelonu kad/ako se finansijski stabilizuju. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Doneo trofej u LK, ali zato sredina tabele ove sezone i naravno otkaz. Evo sad ispade da je loše za Romu što su smijenili Murinja i doveli De Rosija. Krenuli bolji rezultati u ligi i borba za LŠ. Izbacili Milan koji je bio favorit. Bolje im je bilo sa Murinjom, kako su oni nezahvalni. 

 

Sigurno će Pep da preuzme neki Seltik ili Anderleht. Zašto ne i Zvezdu? Ona je bila prvak Evrope. To bi bukvalno uradila nula ne trenera nego osoba na svijetu. Kao mogu da vodim Barsu, Bajern ili Siti, ali ne, ja ću da spustim na 2-3 nivoa ispod. 

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Murinjov Real je bio izuzetna mašina, možemo da pričamo o igračima koji su tu mašinu činili, ali glupo bi bilo zanemariti Murinja. Jeste taktičar, mind games ljubitelj i poznat po parkiranju autobusa protiv tehnički potentnijih ekipa, ali nije toliko blesav da tadašnji Real koristi na takav način... osim u duelima sa Pepovom Barsom, koja je bila takođe mašina of its own. Sasvim legitiman pristup protiv tadašnje Barse, pristup koji im je davao najveće šanse za pobedu/prolaz.

 

Istina je negde između Murinjo-nostalgičara i onih koji ga preterano kritikuju. Činjenica je da već godinama nije na vrhunskom nivou, kao i da je podbacio sa Romom, iako je dobio vreme i slobodu. Da li je njegovo vreme prošlo... čini se da jeste, ili da mu je potrebna baš, baš idealna sredina gde će mu se mnoge stvari poklopiti. Činilo se da je to Roma, tako da ne znam šta bi to predstavljalo. Verovatno neka reprezentacija gde bi njegove metode donele neke taktičke i motivacione prednosti na velikim takmičenjima ili kvalama.

 

I to je okej, čovek je obeležio jednu eru fudbala, uspešno pobedio i onu sledeću, dotakao zvezde i u trećoj eri našao sebe van elite. Pitanje je koliko trenera bi preživelo tri ere na najvišem nivou. Za sada je Karlo jedini kome to uspeva. Možda baš zbog te razlike između njega i Murinja - komunikacija sa igračima, razumevanje, uklapanje i poverenje. 

Svaka tebi čast za dobar post. Ali zašto onda treba zanemariti Pepa kad se priča o Barsi koja je objektivno veća mašina, bolja i uspješnija ekipa od tog Reala? Po pisanju nekih  ljudi na ovom forumu to je mogao da vodi i Bata Đora i sve bi bilo isto. Imamo čak i izjave da Mančester Junajted nije bio nikakva ozbiljna snaga tih sezona. Kako to može biti objektivno? 

 

Dobro kažeš da je Murinjovo vrijeme prošlo. Pepovo sigurno nije, jer ne bi vodio Siti već desetu sezonu zaredom i dominirao u PL. Naravno da se i te titule osporavaju, a imamo recimo primjer Čelsija koji je na sredini tabele, a ima u rosteru 5 igrača od 100 miliona. Junajted koji je za poslednjih deset godina imao isto ozbiljna ulaganja, a nije prišao tituli.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ok, videce se na kraju. Da li ce veci uspeh biti LK,finale LE i sredina tabele ili neko 6.mesto u kalču. Neka uzme De Rosi LE, onda kapa dole.

Naravno da Pep nece u Seltik. Eto, bio je u Bajernu i apsolutno ništa nije uradio. Bio prvak Nemačke više puta, u Evropi nista. A doveden je uz pompezne najave da treba da uvede revoluciju u Bajern. U Sitiju ima evro titula koliko jedan Tuhel

Da se razumemo, uvek bih pre uzeo De Rosija, Totija ili Klopa za trenera, nego Murinja. Isto tako bih pre uzeo za trenera Trinkijerija nego Bozu Maljkovica. Vreme je pregazili i Božu i Murinja, ali osporavati njima dvojici veličinu, znanje i trofeje je besmislica teška i baš loša namera.

Link to comment
Share on other sites

Ok, meni je veci uspeh Zvezde finale kupa uefa nego 3 titule prvaka sfrj, kao što verujem da je navijačima Panatinaikosa, Anderlehta i Briza finale kupa sampiona veci uspeh nego neka titula u domacem prvenstvu.

Da li veci uspeh biti prvak Evrope sa Portom i Interom ili sa Barsom i Sitijem koji prakticno ima neogranicen budzet. 

Osporavati Murunja je isto kao osporavati Hendriksa na gitari jer eto postoji Satrijani, tj Gvardiola, koji moze sve sto je mogao Hendriks i još više

Link to comment
Share on other sites

Murinja je pregazilo vreme,njegov stil fudbala je prevazidjen za najveće klubove.

Njemu ne ide na ruku što se mentalitet fudbalera promenio poslednjih 10 godina.

Današnji igrači su klasične kmeze,koje se žale čim ih neko kritikuje.

A Murinjove ekipe su bile ratničke gde bi svaki igrač ubio za njega ako treba.

I dalje smatram da je Žoze pravi lik za selektora neke reprezentacije,njemu prijaju turnirska takmičenja i mislim da bi pravio vrhunske rezultate.

 

Gvardiola je vrhunski trener,u to nema sumnje,ali on nikada nije izašao iz zone komfora,vodio je klubove koji su prepuni novca,do sada nikog sa ograničenim resursima.Iako lično mislim da bi se dobro i tu snašao.

Edited by Polivalentni Stevica
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Shunsuke Nakamura said:

Ali zašto onda treba zanemariti Pepa kad se priča o Barsi koja je objektivno veća mašina, bolja i uspješnija ekipa od tog Reala? Po pisanju nekih  ljudi na ovom forumu to je mogao da vodi i Bata Đora i sve bi bilo isto. Imamo čak i izjave da Mančester Junajted nije bio nikakva ozbiljna snaga tih sezona. Kako to može biti objektivno? 

 

Ne treba, naravno - upao sam u prepisku Pep vs. Murinjo (ili šta je već tačno) poprilično kasno, čisto da dodam 5 para na temu Murinja. Pepa sam potkačio malo sinoć, smešne su većina kritika koje mu se upućuju. 

Link to comment
Share on other sites

Gvardioli ce realno ostati mrlja Liga sampiona, recimo Anceloti koji meni nije u diskusiji ni sa njim ni sa Murinjom ce verovatno zavrsiti karijeru kao najveci trener u istoriji fudbala.

 

Iako objektivno gledano on je tu mahom neko ko uspeva da ne sjebe atmosferu u timu i vise ajde da kazemo strucni konsultant nego trener u smislu u kojem su to i Gvardiola i Murinjo.

 

Iako je naravno i on imao briljantnih taktickih minijatura u dugoj karijeri, u poslednjih desetak godina moze mnogo taktickih fejlova da mu se izvuce, koji na kraju uglavnom nisu presudno uticali na rezultate.

Link to comment
Share on other sites

Hendlanje ega i man management je vjerovatno i najbitnija stvar za trenere u top klubovima. Pep je recimo imao tu srecu sto je jedini egoista kojeg je vodio Ibra, a i to je puklo u godinu dana. U Bayernu i Cityju nije imao tih problema jer nije imao nijednog globalnog superstara do dolaska Haalanda, a ni on se ne cini kao neki egoista. Messijev ego je postao problem u Barci tek kasnije kad je svake sezone poceo traziti povecanje plate sto ih je uz promasene transfere i opcenito ogromne plate dovelo do toga da su u finansijskim problemima. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...