Jump to content

UEFA Champions League 2023/24


Don Juan

Recommended Posts

1 hour ago, alpaka Bereta Sida said:

Ma smijesno je uopce i pricati o nekakvom penalu tu. Mogao je normalno nastaviti, a ne izbacivati nogu ovako. Jedina greska je sto Bayernu nije sviran penal kad je Gabriel ko najveci maloumnik uzeo loptu u ruke. 

Ja ne bih svirao ni to Gabriel-ovo kao penal.
Eventualno indirektan udarac.

I dalje ne mogu da verujem da se svetskim fudbalom bave dovoljno glupi ljudi koji ne ubace indirekt kao savrsen sweet (grey) zone.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, BattleBender said:

Ja ne bih svirao ni to Gabriel-ovo kao penal.
Eventualno indirektan udarac.

I dalje ne mogu da verujem da se svetskim fudbalom bave dovoljno glupi ljudi koji ne ubace indirekt kao savrsen sweet (grey) zone.

Idirekt za glupost?:classic_biggrin:

Jbg. ocigledno je imao prdez na mozgu, ali je to ipak penal po vazecim pravilima.

Link to comment
Share on other sites

Moj prvi utisak kada sam pogledao usporeni snimak da nije bio penal,ali gledajući iznova mišljenja sam da ipak jeste.Sakin položaj tela,odnosno desne noge,je ubedio sudiju da ga ne dosudi.

Mogli su i Gabrijelu da sviraju(situacija se nije videla u uživo prenosu),pa neka to bude nerešeno.

Oba gola su primljena iz grešaka i to se mora promeniti u revanšu.Leva strana kao da nije postojala do ulaska Zinčenka i Trosara.Martineli i Kivior ništa nisu doneli na terenu,osim ovog drugog koji je kriv za primljene golove.

Iskustvo je ovde presudilo,inače bi rezultat bio drugačiji.

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, alpaka Bereta Sida said:

Bezmudost Carla je kostala Real pobjede sa finom razlikom veceras. Imas atletski i fizicki najjacu ekipu Europe i ti citav mec igras duboki blok plus im jos prvh pola sata drugog poluvremena pustas da sutaju van 16 kako pozele. Na Etihadu sanse minimalne sem ako Carlo napokon ne nadje muda i napadne. 

Rekao bih da je Ancheloti odlicno postavio utakmicu, to sto  Rodrigo i Venicius nisu iskoristili 6-7 zicera je nesto sto ne mozes da predvidis. Rodrigo je ubijao City tokom cele utakmice kontrama sa leve strane, jer Akanji nije bio u stanju da ga prati. Imao je City puno srece da nisu iskoristili te kontre , a i kod golova, Haland je dotakao loptu nekoliko puta, Rudiger ga je stavio u dzep.

20 minutes ago, sasha arsenal said:

Moj prvi utisak kada sam pogledao usporeni snimak da nije bio penal,ali gledajući iznova mišljenja sam da ipak jeste.Sakin položaj tela,odnosno desne noge,je ubedio sudiju da ga ne dosudi.

Mogli su i Gabrijelu da sviraju(situacija se nije videla u uživo prenosu),pa neka to bude nerešeno.

Oba gola su primljena iz grešaka i to se mora promeniti u revanšu.Leva strana kao da nije postojala do ulaska Zinčenka i Trosara.Martineli i Kivior ništa nisu doneli na terenu,osim ovog drugog koji je kriv za primljene golove.

Iskustvo je ovde presudilo,inače bi rezultat bio drugačiji.

Arsenal bi trebalo bez problem da izbaci Bajern, razlika u kvalitetu je vise nego ocigledna, samo pogledaj klupu Bajerna sa dva rezervna golmana. Pitanje je samo koliko je Arteta kao trener spreman da iskoristi potencijal koji ima, prosle je sezone izgubio titulu u zavrsnici.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sasha arsenal said:

Moj prvi utisak kada sam pogledao usporeni snimak da nije bio penal,ali gledajući iznova mišljenja sam da ipak jeste.Sakin položaj tela,odnosno desne noge,je ubedio sudiju da ga ne dosudi.

 

Pa to, jako naivno, iz potrebe da dodatno naznači, izgubio maltene čist penal.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, DJORDJE said:

Idirekt za glupost?:classic_biggrin:

Jbg. ocigledno je imao prdez na mozgu, ali je to ipak penal po vazecim pravilima.

Fudbal se ne igra zbog pravila, nego se pravila menjaju i prilagodjavaju fudbalu kao igri sa svim svojim zakonitostima i logikama. I konteksta koja pruza fudbal kao igra. 
Tako i nije bas u stvarnosti, i to je jedan od kancera fudbala, ali i jos nekih sportova.

Indirektan udarac je idealno pravilo da se primeni kod mnogih penala, u situacijama kad je tim koji napada sprecen da sprovedu svoju akciju do kraja, tj njihova akcija je kompromitovana bez da su oni sami nesto pogresili, a sa druge strane defnazivni tim nije napravio nekakav drastican prekrsaj, niti nameru da omete tok akcije i sansu da protivnik da gol.

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Darth Steva said:

Da moze za dive da se dobije direktan crveni, Saka bi bio prvi u redu. Pravi Kejnov naslednik golden boy titule… twat

Grešiš.. Haverc!Čovek počinje da mi ide na živce zbog toga.Baš se sramoti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PSZ - Barsa ispade interesantna tekma, ali da se ne lazemo, ko god ovde prosao treba im user kakav nije vidjen u LS u ovom veku da pobede bilo koga sa one strane, pa bio to kojim cudom i Bajern.

Link to comment
Share on other sites

Cavi magija hahaha

 

Ali da se ne lazemo, mene bi bilo sramota da primim ovakav gol i sa 190, a kamoli da sam ovoliki kao Donaruma. Tezak linijas je lik, a mogao bi da cisti do desetog metra lagano.

Edited by McLeod
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...