Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Počela registracija:
https://kkpartizan.rs/sr/vest/3512/registracija-za-kupovinu-sezonske-ulaznice-najcesca-pitanja-i-odgovori

Zanimljiv deo:

Quote

U ponedeljak, 14. avgusta počinje registracija za kupovinu sezonskih karata za sezonu 2023/24. Ulaznice će važiti za sve utakmice domaćih i regionalnih takmičenja, kao i za ligaški deo Evrolige. Ukoliko klub izbori plasman u plej-of ili plej-in fazu Evrolige, sezonske karte omogućuju pravo preče kupovine mesta po povlašćenim cenama.

 

Biće ova sezona paprena. 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, John Terry said:

Jel vam Dozier projektovan za prvog pleja ili dovodite prvog pleja, prica li se sta po kuloarima? Plus krilni centar i startni centar? Izvinjavam se ako je bilo, nesto u zadnje vreme slabo pratim.

backup 4 i prva petica se dovode 100%. Iz neke price o manjku dubine rostera, ne bi me iznenadilo da se dovede jos jedan igrac na spoljnim pozicijama. Mislim da je Jare bio to "produbljavanje rostera" na ustrb minuta Andjusica, ali nam je Madar pojebao koncepciju. E sad, da li ce se ici ovako, ili ce se dovesti jos jedan osigurac za PJ-a i sirenje rostera, it's anybody's guess...

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, jedibojan said:

backup 4 i prva petica se dovode 100%. Iz neke price o manjku dubine rostera, ne bi me iznenadilo da se dovede jos jedan igrac na spoljnim pozicijama. Mislim da je Jare bio to "produbljavanje rostera" na ustrb minuta Andjusica, ali nam je Madar pojebao koncepciju. E sad, da li ce se ici ovako, ili ce se dovesti jos jedan osigurac za PJ-a i sirenje rostera, it's anybody's guess...

 

Tako sam nekako i mislio. Ja kapiram da ce Andjusic da se drzi zadnjeg mesta na klupi a da dovodite jos jednog pleja, pa ce PJ biti neka vrsta univerzalca. A na krilu i centru jos po jedan, s tim sto vama nije krilni centar toliko hitan kao nama. Ili u prevodu do pocetka sezone kod vas ocekujem startnog pleja, startnog centra i bek ap cetvorku, a kod nas startnu cetvorku i bek ap dvojku.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, uvrnuto said:

Ukoliko klub izbori plasman u plej-of ili plej-in fazu Evrolige, sezonske karte omogućuju pravo preče kupovine mesta po povlašćenim cenama

 

Želim vam od srca da uđete barem u play-in. I tamo budete domaćini Zvezdi. :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, uvrnuto said:

Počela registracija:
https://kkpartizan.rs/sr/vest/3512/registracija-za-kupovinu-sezonske-ulaznice-najcesca-pitanja-i-odgovori

Zanimljiv deo:

 

Biće ova sezona paprena. 😄

 

Znači zvanični cilj 10 miliona evra od ulaznica.

 

Ova re-seeling opcija je odlična za ovakve kao ja.

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, realno *w said:

 

Znači zvanični cilj 10 miliona evra od ulaznica.

 

Ova re-seeling opcija je odlična za ovakve kao ja.

 

S obzirom da je KKP skoro sve utakmice igrao u Areni, da je ista dosta puta bila krcata, da se sezonskih karti verovatno neće prodati manje nego lani, te da je Partizan kući odigrao maltene teorijski maksimum utakmica - tako nešto je manje više moguće samo ako posećenost i broj utakmica ostanu na istom nivou, a sezonske/dnevne budu duplo skuplje, zar ne?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, medobrundo said:

 

S obzirom da je KKP skoro sve utakmice igrao u Areni, da je ista dosta puta bila krcata, da se sezonskih karti verovatno neće prodati manje nego lani, te da je Partizan kući odigrao maltene teorijski maksimum utakmica - tako nešto je manje više moguće samo ako posećenost i broj utakmica ostanu na istom nivou, a sezonske/dnevne budu duplo skuplje, zar ne?

 

Malo sam zaokružio, ali faktori idu ovako:

 

1. Postoji priča da će se u prodaju pustiti 15.000 sezonskih

2. Očekujem da budu bar 30-40% skuplje

3. Da, mislim da će biti bolja poseta, pre svega u ABA.

4. Naknadna prodaja za plejof može biti ozbiljna cifra, iako će sezonci imati povlašćenu cenu, opet je to čist plus.

5. Ovaj re-selling: ne mogu da procenim koliko će toga biti, ali to im je čist plus isto. Evo ja na primer, prošle godine sam bio na recimo 10-11 EL tekmi, znači to je recimo 7 tekmi za koje se ponovo prodaje karta, iako samo deo ide klubu. Uveren sam da će ovi koji imaju sezonsku za donji prsten, lagano prodati svaki put. 

 

Naravno, sve ovo što pišem je čisto nagađanje, ali eto neki trenutni utisak moj. Videćemo kako će ispasti.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, uini said:

3. nesto ne verujem da poseta u aba moze biti bolja nego prosle sezone, minus da besplatno dopune

 

takav hajp ne moze da traje za rendom tekme predugo, imo.

 

Moguce, ali mislim da ce biti jos teze doci do EL single ulaznica ove sezone, pa ce vrlo moguce preostali smrtnici biti u fazonu "daj sta das/kupuj sta mozes".

 

Narocito ako rezultati budu dobri.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

1. Postoji priča da će se u prodaju pustiti 15.000 sezonskih

2. Očekujem da budu bar 30-40% skuplje

 

Vise novca se zaradjuje na dnevnim ulaznicama, pod uslovom da je hala stalno puna, nego na sezonskim kartama.

 

Da imas 36 puta punu halu sa 20 000 sezonskih i 36 puta punu halu sa 0 sezonskih i gde delis zaradu od toliko sezonskih sa toliko odigranih meceva i pojedinacno kupljenim ulaznicama razlika u ta dva slucaja je nebo i zemlja.

 

Sto vise sezonskih, to se smanjuje mogucnost dnevnih ulaznica koje donose vise novca dugorocno.

 

Kakvih 10 miliona. 😃

 

Partizan moze da zaradi mozda ali bas mozda maksimalno 6 ili u nekom ludom slucaju 7 miliona da i na Abi se kupuje veliki broj dnevnih ulaznica, pod uslovom da ima 13-14 000 sezonskih i da su one za barem 30% skuplje (u sta sumnjam) i da ima 34 puta punu halu i da se udje u top8 i da ima jos dva meca kod kuce gde mozes da namaknes taj dodatni milion da bi imali 6-7. Prosle je zaradjeno manje od 5 miliona prema recima Ostoje iz Aprila. Sracunaj cene sezonskih i broj i videces da je veci deo novca dosao od dnevnih ulaznica iako je sezonskih bilo 12 000 a ulaznica 7-8000 se pustalo a desavalo se da bude i 15-16 000 gledalaca.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Računica kaže da bi prihod bio >6M ako bi cene sezonskih i pojedinačnih porasle 30%, uz istu prodaju od prošle sezone, pod uslovom da je prihod prošle godine bio tipa 4,7-4,8M. Uz veću posetu prihod bi rastao još i više. Naravno, tu je pitanje tačke do koje može da se povećava cena a da gledaoci ne počnu da odustaju od kupovine, kao i tačke do koje prihod od sezonskih (čak i dupli, od ovih preprodaja) ne pada ispod prihoda od dnevnih ulaznica. Cenim da će izračunati to.

 

Uz razumnu cenu ulaznica, ako ne dođe do nekog potpunog raspada tokom sezone, očekujem veću posetu u EL nego prošle godine jer postoji efekat iskustva da serija poraza ne mora da znači kraj ambicija. Dalje, moguće je da će ABA biti vrsta utešne nagrade za one koji ne mogu da upadnu na EL a žele da vide tim. Ako se nastavi euforija od proletos mogli bi ponovo da padnu rekordi, a prihod bi verovatno išao na >7M. 10M je naravno, nedostižno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, uini said:

3. nesto ne verujem da poseta u aba moze biti bolja nego prosle sezone, minus da besplatno dopune

 

takav hajp ne moze da traje za rendom tekme predugo, imo.

 

Ok, moguće, ja mislim da to može da ide jedno 20% gore. Prošle godine je prosek bio 7500, ako oduzmeš recimo derbi pred 20.000, prosek je 6500.

Imao si 2 tekme u Pioniru za koje se uopšte nisu prodavala karte, jer nema dovoljno mesta da pokrije ni sezonske.

 

Mojem mišljenje je da može bolje od 6500 u ABA.

 

 

 

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

Vise novca se zaradjuje na dnevnim ulaznicama, pod uslovom da je hala stalno puna, nego na sezonskim kartama.

 

"pod uslovom da je hala stalno puna"...  Neprodata dnevna ipak donosi mnogo manje nego sezonska.

 

 

 

 

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

Kakvih 10 miliona. 😃

 

Partizan moze da zaradi mozda ali bas mozda maksimalno 6

 

Ove godine su zaradili 6 miliona evra. Samo za 2 meča protiv Reala je prodato dodatnih 18.000 karata, koje su koštale od 5500 do 60000. Naravno da ima najviše tih jeftinijih, ali eto nek je 60 evra bio prosek, to je preko milion evra za jedan vikend. 

 

 

 

 

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

da su one za barem 30% skuplje (u sta sumnjam)

 

 

Evo ja se ne bih bunio da si u pravu, ali stvarno ne verujem...

 

 

32 minutes ago, Brat od Korneta said:

i da ima 34 puta punu halu i da se udje u top8 i da ima jos dva meca kod kuce gde mozes da namaknes taj dodatni milion da bi imali 6-7. Prosle je zaradjeno manje od 5 miliona prema recima Ostoje iz Aprila. Sracunaj cene sezonskih i broj i videces da je veci deo novca dosao od dnevnih ulaznica iako je sezonskih bilo 12 000 a ulaznica 7-8000 se pustalo a desavalo se da bude i 15-16 000 gledalaca.

 

Ovo je baš lupetanje, ili jednostavno ne koristiš matematiku u ovim računicama. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...