Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, DameTime said:

@Beonegro

 

Pomešao si Oly i PAO, mislim da Panata ima manji budžet od Partizana.

 

Po kojoj logici? Ma koliko Partizan da ima, a u to uopste ne bih ulazio da ne bude da sam "zlonamerni komsija", Panata sigurno ima veci budzet... 

 

Isprsio se Giannakopoulos, doveo trenera koji je najvise uradio poslednjih godina u Evropi. Doveo Matijasa (iz prve petorke EL), Vildozu koji je bio na ceni (posebno tad kad su se dogovorili), preoteo Sloukas-a Olimpijakosu (ne prelazi se u ljutog rivala za male pare, posebno kad si igrac tog kalibra i te vaznosti), vratili Mitoglou-a iz Armanija (a tamo je imao oko milion po sezoni), dosla dva pojacanja iz NBA... Malo li je? 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Po kojoj logici? Ma koliko Partizan da ima, a u to uopste ne bih ulazio da ne bude da sam "zlonamerni komsija", Panata sigurno ima veci budzet... 

 

Isprsio se Giannakopoulos, doveo trenera koji je najvise uradio poslednjih godina u Evropi. Doveo Matijasa (iz prve petorke EL), Vildozu koji je bio na ceni (posebno tad kad su se dogovorili), preoteo Sloukas-a Olimpijakosu (ne prelazi se u ljutog rivala za male pare, posebno kad si igrac tog kalibra i te vaznosti), vratili Mitoglou-a iz Armanija (a tamo je imao oko milion po sezoni), dosla dva pojacanja iz NBA... Malo li je? 

 

 

 

Zajebavam Bea.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/15/2024 at 9:20 PM, Magia said:

 

@goldberg bi im rekao kako je to strasno sto su ocekivali da Partizan bude deseti, kad bi morali biti kandidati za f4 i sve ispod toga je neuspeh.

 

Nema ova lista blage veze sa realnoscu.

 

Hajde pogledaj malo bolje te brojke i reci mi svoje misljenje - u kom univerzumu je Zalgiris u boljem polozaju na pocetku sezone u odnosu na Valenciu, Bayern ili Virtus? Po cemu je to Virtus 16, pa nisu toliko losi da im neko pre pocetka sezone prognozira da ce da budu samo ispred Albe i ASVELa.

 

I KKP i KKCZ su sastavili timove od igraca koji bi bili prve zvezde Virtusa, Baskonie, Zalgirisa, Valencie, Albe, Bayerna, ASVELa. Sa druge strane, ko bi to iz ovih ekipa uopste mogao da igra u prvoj petorci beogradskih projekata? Mozda Evans iz Zalgirisa, ali njega je Zalgiris i izbacio na kosarkasku mapu Evrope.

 

KKP je ove sezone po kvalitetu igrackog sastava bio daleko blizi Efesu (koji se raspadao veci deo sezone), Fenerbahceu ili Maccabiju (sto neko napisa, hajde da vidimo gde bi bio KKP kada bi sve meceve igrao u Tel Avivu), nego poslednjih sedam ekipa.

 

Tako da, znam da je tradicionalni sport u Srbiji "jurimo i jare i pare", ali ne moze. Ne moze i ogromno povecanje budzeta i proklinjanje Oca Mirotija sto nije prihvatio nasih posteno zaradjenih 3 miliona po sezoni i dovodjenje skupih igraca i pravljenje svih nasa budalama pricama kako je cilj bio da se nakako klub umuva u borbu za 10. mesto, kao da je to Radonjiceva Crvena zvezda sa sve Jovicem i Kuzmicem kao stubovima i Simonovicem kao prvim strelcem u pitanju. 

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, goldberg said:

 

Nema ova lista blage veze sa realnoscu.

 

S obzirom da su i kladionice predvidjale isto kao i Evroliga, mozda pred narednu sezonu mozes da im predocis svoje metode predvidjanja, kontam da mozes zaraditi milione.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Magia said:

 

S obzirom da su i kladionice predvidjale isto kao i Evroliga, mozda pred narednu sezonu mozes da im predocis svoje metode predvidjanja, kontam da mozes zaraditi milione.

 

Mozes ti da budes sarkastican koliko god hoces, nema sanse da je iko mislio da Zalgiris ima bolji tim od Virtusa ili Valencie.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Tako da, znam da je tradicionalni sport u Srbiji "jurimo i jare i pare", ali ne moze. Ne moze i ogromno povecanje budzeta i proklinjanje Oca Mirotija sto nije prihvatio nasih posteno zaradjenih 3 miliona po sezoni i dovodjenje skupih igraca i pravljenje svih nasa budalama pricama kako je cilj bio da se nakako klub umuva u borbu za 10. mesto, kao da je to Radonjiceva Crvena zvezda sa sve Jovicem i Kuzmicem kao stubovima i Simonovicem kao prvim strelcem u pitanju. 

 

Ko je to rekao? Željko, Panter, Dule, većina ljudi koji nešto znače trenutno i nekada u Partizanu su složni da je doživljen rezultatski neuspeh. Ovde ti ljudi pričaju da bukvališeš, da si kivan što se ima love u oba kluba i seiriš se neuspehom. Power ranking koji je radio basketnews je njihova procena pred početak sezone, nije nešto za šta ćemo se hvatati striktno ali je lep uvid u to koliko ste ti i još neki iracionalno doživljavali roster Partizana. 

 

Suština je da je Partizan imao materijala na papiru da uđe u 8/10, ali jednostavno nije bio dovoljno dobar tokom sezone. Neki starosedeoci su podbacili, neki novi nisu ispunili očekivanja ili nisu bili dovoljno konstantni - ceo tim nije doživeo neki svoj pun potencijal pa je legitimno pitanje da li smo malo i omašili sa projektovanjem plafona. Retko koja ekipa iz EL nije imala ovakvu sezonu poslednjih 5, 6 godina, i to one koje imaju bolje preduslove od Partizana. Što bi rekli, that's how the cookie crumbles sometimes. Kritike su zaslužene ali tvoji rigidni pogledi na sport u regionu postaju vrlo mučni jer niti pogađaš suštinu, niti si konstruktivan, što se kaže tu si da pljuckaš i ne dozvoljavaš ni trenutak sumnje u svoje tejkove (koji su blago rečeno loši).

 

Otac Mirotije valja biti proklinjan čisto jer je ispao pizda, a od tebe bih kao glasnog i izrazitog opozicionara i pljuvača svega što SNS takne očekivao makar gnušanje zbog načina na koji su određene religijske i strukture vlasti uticale svojim prdežima u nekakvu odluku košarkaša gde će da tapka lopte. Ili ne...

  • Like 10
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

 

Otac Mirotije valja biti proklinjan čisto jer je ispao pizda, a od tebe bih kao glasnog i izrazitog opozicionara i pljuvača svega što SNS takne očekivao makar gnušanje zbog načina na koji su određene religijske i strukture vlasti uticale svojim prdežima u nekakvu odluku košarkaša gde će da tapka lopte. Ili ne...

 

Prvo su te iste strukture vlasti obezbedile uslove da otac Mirotije uopšte razmišlja o Partizanu. Dala baba dinar da uđe u kolo.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pierre van hooijdonk said:

Retko koja ekipa iz EL nije imala ovakvu sezonu poslednjih 5, 6 godina, i to one koje imaju bolje preduslove od Partizana.

Ne slažem se, ovo nije dobra ekipa koja se okliznula, ovo je, imajući u vidu sredstva kojima smo za to raspolagali, fundamentalno loše selektirana i postrojena ekipa, što su prošle godine i kvalitetom, i atletikom, i čvrstinom, peglali Dante i Mathias, a ove nije imao ko. In a nutshell, nije ova sezona incident, prošla sezona je bila incident.

 

Uzgred budi rečeno, imali smo ludu sreću da nas ispali Mirotić kao vjerovatno najveći mekušac na svijetu od ozbiljnih košarkaša na poziciji 4, i bez njega smo na momente izgledali kao čirlidersice više nego kao košarkaški tim, a sa njim bi to bio sledeći nivo. EDIT: pišem ovo zato što se gura teza kako nam je čitav plan za sezonu sjeban njegovom ispalom (npr. Dule je to izjavio prije neki dan), a ja sam sve više ubijeđen da bismo sa njim bili još gori nego što smo sad, jer bismo u suštini imali još jednog Kevina Puntera, preplaćenog volume scorera nesposobnog da igra odbranu.

Edited by Beonegro
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Beonegro said:

Ne slažem se, ovo nije dobra ekipa koja se okliznula, ovo je, imajui u vidu sredstva kojima smo za to raspolagali, fundamentalno loše selektirana i postrojena ekipa, što su prošle godine i kvalitetom, i atletikom, i čvrstinom peglali Dante i Mathias, a ove nije imao ko. In a nutshell, nije ova sezona incident, prošla sezona je bila incident.



i zakljucak je sta?

 

da su nam trener i sportski direktor go kurac vec 3 godine, ti to vidis i poneki, a celokupna kosarkaska javnost ne?

 

uzdrzavao sma se da odgovorim, al brate pretera, verovatno su se Matias i Dante su sami sebe doveli u KKP, sami sebe trenirali, dante rekao treneru jebi se, igracu pleja..

 

rekoh kad je dolazio.. KKP ne zasluzuje Zeljka… mera su nam Ivica Kralj i Duljaj, da pisa po SD Partizan ko stigne, samo da bi neko bio srecan
 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Beonegro said:

Ne slažem se, ovo nije dobra ekipa koja se okliznula, ovo je, imajui u vidu sredstva kojima smo za to raspolagali, fundamentalno loše selektirana i postrojena ekipa, što su prošle godine i kvalitetom, i atletikom, i čvrstinom peglali Dante i Mathias, a ove nije imao ko. In a nutshell, nije ova sezona incident, prošla sezona je bila incident.

 

Uzgred budi rečeno, imali smo ludu sreću da nas ispali Mirotić kao vjerovatno najveći mekušac na svijetu od ozbiljnih košarkaša na poziciji 4, i bez njega smo na momente izgledali kao čirlidersice više nego kao košarkaški tim, a sa njim bi to bio sledeći nivo.

 

Slažem se da je loše selektirana ekipa, ne mislim da smo se samo eto okliznuli, već je više stvari uticalo da imamo sezonu kakvu imamo. Dobra stvar je što je većina tih stvari u našim rukama, zajebali smo, zajebali su igrači, trener, uprava, ali ne vidim razlog da se navijači i simpatizeri polivaju govnima svakih dva-tri dana, nije doživljen baš rezultatski fijasko. 

 

Meni osvajanje ABA i KLS neće mnogo promeniti utisak cele sezone, ali neuspeh u ova dva takmičenja hoće pogoršati. U svakom slučaju već gledam ka letu i sledećoj sezoni, a od igrača očekujem da isporuče.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, ScepanScekicSto said:

da pisa po SD Partizan ko stigne, samo da bi neko bio srecan

 

smanji konzumiranje vučićevih kzš-a, poč'o si da reprodukuješ taj kritika = atentat obrazac

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

To sto je Zeljko najveci europski trener ikad ne znaci da ove sezone u EL nije podbacio. 


Apsolutno. I to niko ne pokusava da ospori, gde je on covek sam rekao da je cilj bio top 8 a ne top 10 i da je on najveci krivac sto nije ostvaren. 
 

Ja sad ne znam, sta jos treba da se uradi i kaze… 

4 minutes ago, Beonegro said:

 

smanji konzumiranje vučićevih kzš-a, poč'o si da reprodukuješ taj kritika = atentat obrazac

Dogovoreno

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

ne vidim razlog da se navijači i simpatizeri polivaju govnima svakih dva-tri dana

 

Da li ja to radim?

Ukoliko stvarno misliš da radim, prestajem odmah da pišem na ovoj temi, i uopšte na temu tekuće sezone KKP. Mada ja pokušavam argumentovno da kritikujem to što gledam i mislim da ne vrijeđam nikoga, sa izuzetkom ovog lika ScepanScekicSto, koji je dobio to što je svojim postom tražio od mene.

Edited by Beonegro
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Beonegro said:

Uzgred budi rečeno, imali smo ludu sreću da nas ispali Mirotić kao vjerovatno najveći mekušac na svijetu od ozbiljnih košarkaša na poziciji 4, i bez njega smo na momente izgledali kao čirlidersice više nego kao košarkaški tim, a sa njim bi to bio sledeći nivo. EDIT: pišem ovo zato što se gura teza kako nam je čitav plan za sezonu sjeban njegovom ispalom (npr. Dule je to izjavio prije neki dan), a ja sam sve više ubijeđen da bismo sa njim bili još gori nego što smo sad, jer bismo u suštini imali još jednog Kevina Puntera, preplaćenog volume scorera nesposobnog da igra odbranu.

Dobro razmisljanje. Ni meni od pocetka nije bilo jasno kako je zamisljeno da se Mirotic uklopi u tim gde su uloge potrosaca lopte vec bile podeljene. Oko takvog igraca se gradi tim, a ne da ga dovodis u 80% sklopljen sastav. Da ne pricamo da je na toj poziciji vec Ledej koji je dve godine prva cetvorka i u 2-3 najbolja igraca. A tek ona ideja sa Gilespijem...  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Da li ja to radim?

Ukoliko stvarno misliš da radim, prestajem odmah da pišem na ovoj temi, i uopšte na temu tekuće sezone KKP. Mada ja pokušavam argumentovno da kritikujem to što gledam i mislim da ne vrijeđam nikoga, sa izuzetkom ovog lika ScepanScekicSto, koji je dobio to što je svojim postom tražio od mene.

 

Mislio sam na goldbergove ulete, koji su uvek isti - nema trunke poštovanjatm prema Partizanu, jer je država dala lovu, nema objektivnosti, šire slike - samo pljuc, pljuc. A i daleko precenjuje i podcenjuje, u zavisnosti na kojoj strani je Žalgiris. 😄 

 

Ti si za moj ukus suviše radikalan, ali to je skroz okej, više volim da repliciram kontra argumentom ili da pišem zašto singliranje Pantera ne koristi slučaju, nego da se svi konstantno slažemo i imamo isti pogled na sezonu i igrače. I to tvoje dolazi iz nekih istina, potkrepljuješ stavove tako da nemam primedbu što si ptica zloslutnica, preferiram diverzitet, a ne volim ni da budem u službi čuvanja vatre jer sam baš negde između toga i vila. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Grobari su čudna fela aka kratak je put od “s vama i u beton ligu” do “sve ispod final 4 je neuspjeh”. 🙄

 

Nemojte sve da posmatrate toliko fatalistički, od 18 ekipa u EL svake godine njih 15-16 cilja bar top 8 i ulažu slične i veće novce od nas, što znači da svake godine njih 7-8 podbaci i “bacili su pare”. 
 

Novac koji smo uložili u tim jeste ogroman za nas ali nije za takmičenje i mi treba da prelomimo u glavama da je to suma koju treba izdvojiti svake sezone samo da bi se tim ravnopravno takmičio a ne osvajao. Jesmo li se ravnopravno takmičili, pa jesmo. Moglo je bolje sa manje novca, vidjeli smo, ali moglo je i mnogo gore sa dosta više, i to smo vidjeli. Novac je bitan ali na kraju dana ball don’t lie. To je što je.
 

Igraće se košarka i posle juna.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Son_of_a_gun said:

Nemojte sve da posmatrate toliko fatalistički, od 18 ekipa u EL svake godine njih 15-16 cilja bar top 8 i ulažu slične i veće novce od nas, što znači da svake godine njih 7-8 podbaci i “bacili su pare”. 

 

Mi smo zemlja u kojoj se košarka voli i prati više nego igdje drugdje u Evropi, osim Litvanije, zbog čega očekujem da imamo i prezentiramo superioran know how (posebno sa Željkom kao trenerom) i da, kada dođemo u situaciju da finansijski ne budemo patuljak u odnosu na konkurenciju, mi to i materijalizujemo.

 

Još nešto, ja čak nisam toliko popižđen ni rezultatom u EL (u Jadranskoj ligi jesam, tu smo se obrukali za sve pare, i ne vidim kako će i u PO da bude drugačije, osim ukoliko dođe do serije povreda u Zvezdi) koliko time da smo u bitnim trenucima sezone često djelovali kao nasumično pokupljeni dunsteri.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

 

Mi smo zemlja u kojoj se košarka voli i prati više nego igdje drugdje u Evropi, osim Litvanije, zbog čega očekujem da imamo i prezentiramo superioran know how (posebno sa Željkom kao trenerom) i da, kada dođemo u situaciju da finansijski ne budemo patuljak u odnosu na konkurenciju, mi to i materijalizujemo.


Auh brate, kome sad treba reality check? 😁 Košarka se dosta promijenila otkad smo zadnji put trčali sa šampionima, nema više skok u napadu, krvava kolena i tako to. Na terenu smo isti kao i ostali, ponekad i gori. 
 

Ono što se nije promijenilo je tribina, i to je jedino što nas izdvaja od drugih.

 

Valjda će se negdje povući linija, sad sam zamislio kako nas 15-20k gricka kokice, tapše na bolje akcije i viče defence i nije mi dobro nikako.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Son_of_a_gun said:

nema više skok u napadu, krvava kolena i tako to

Objasni to Barcokasu, liku koji već nekoliko sezona ima ubjedljivo (understatement) najbolji cost to result racio u evropskoj košarci.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Neko mora biti najbolji jbg. Po meni najbolji cost to result ima Žalgiris, mali budžet a uvijek su tu negdje oko plej ofa.
 

Barcokas ne može u tu priču, davno je prošlo vrijeme kad je on vodio drugi ešalon grčkih klubova, sad je to neka sasvim druga ekonomska klasa. 
 

A i gdje mu je taj result, lik je uzeo jednu titulu u starom formatu Evrolige, posle toga ćorak. 
 

Ja shvatam da si razočaran, ali bez veze ovdje drvimo i trošimo vrijeme i živce. Bilo je šta je bilo, treba izvući pouke, krenuti dalje i učiniti sve da nam se ovo ne ponovi.

 

This time next year…

 

…ko će se ovog sjećati.

Edited by Son_of_a_gun
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...