Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, realno *w said:

Naravno da je ovo daleko od dobrog, ali sam stvarno priželjkivao bilo kakvu pobedu.

Onda se slažemo, dobro je da smo večeras dobili, i time se spisak dobrog iscrpljuje (OK, može da se doda i to da su Ledej i Naneli odigrali dobro, kao i da je Panter razigravao ekipu možda najbolje u sezoni), ali nema razloga da lažemo sebe da je ovo bila sjajna utakmica, dobili smo uglavnom zahvaljujući šutu za tri koji se u ovom ostatku sezone vjerovatno neće ponoviti, da smo šutirali nekih prosječnih 35% vjerovatno bismo i noćas izašli sa terena sa repom između nogu.

Link to comment
Share on other sites

Just now, ScepanScekicSto said:

Jel vi kontage da ne pljujemo Frenka?

 

Kako je izgledao sad je top

 

Jedina prava glupost danas je ono pokušavanje da probije utrajanje ispod koša, a imao toliki izbor otvorenih igrača. Ali generalno ok odigrao, uz par standardno loših branjenja pika.

 

Timski, jedina baš loša sekvenca je ona luda postava na početku 4. , al ne znam šta je Žoc tu uopšte očekivao. Verovatno od Alekse da malo povuče, al ništa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Iskreno mislim da je ovo nastavak ipak naše dobre utakmice protiv Ilija. Valjda ćemo neku i zatvoriti kako valja pa će time utisak biti i još bolji.

 

Odigrali smo mušku utakmicu a stvar je vrlo jasna - prednost stvaramo onda kad nam je odbrana pristojna i što je  najvažnije, kada nema izgubljenih lopti. Napad je delovao strpljivo, tražila se najbolja opcija, generalno nemam primedbi. Za ozbiljnije protivnike mora i domaća osnova da se probudi, ali kapiram da od toga nema ništa...

 

Alba je klasična trap game, Ali u principu smo mi ove godine slabije od nas rešavali bilo kući bilo u gostima, tako da očekujem tesnu pobedu. U stvari očekujem napredak u odnosu na igru večeras a videćemo da li će to biti dovoljno

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Beonegro said:

Onda se slažemo, dobro je da smo večeras dobili, i time se spisak dobrog iscrpljuje (OK, može da se doda i to da su Ledej i Naneli odigrali dobro, kao i da je Panter razigravao ekipu možda najbolje u sezoni), ali nema razloga da lažemo sebe da je ovo bila sjajna utakmica, dobili smo uglavnom zahvaljujući šutu za tri koji se u ovom ostatku sezone vjerovatno neće ponoviti, da smo šutirali nekih prosječnih 35% vjerovatno bismo i noćas izašli sa terena sa repom između nogu.

 

I Budućnost ovako šutira jednom u 5 tekmi. Svakako da bih pre očekivao da mi opet šutiramo ovako, nego oni. Od 12 trojki, bilo je 3-4 teže, sve ostalo otvorene pozicije. I ovi promašaji, bar 3/4 potpuno otvorene pozicije. Baš je bilo dobrog protoka lopte.

 

A šut za 2 nam je bio kritičan, dobar deo tekme na 35%, a tu smo najboljimi u EL, a ne u ABA. 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

I Budućnost ovako šutira jednom u 5 tekmi. Svakako da bih pre očekivao da mi opet šutiramo ovako, nego oni.

 

 

Ako misliš da će prije Partizan ponovo na jednoj utakmici šutirati 60% za tri (do ove utakmice u ABA 237/609 odnosno 39%) nego što će Budućnost ponovo šutirati 42% (do sada u ABA šutirali 204/586 odnosno 35%) onda si baš udario po kopijumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:

Pa pogledaj utakmicu u Pg prosle godine…

 

a mislim da Buducnost ove godine i a ozbiljniji tim i zajebanijeg trenera

 

Potpuno nebitan mec, kao sto je Partizan i ove sezone izgubio brdo nebitnih meceva poput Splita, Igokee ili Mege. Ta ista Buducnost je izgubila sa -80 dvomec sa KKCZ, eto toliko o tome da je bilo realno onih +1 ili +2 u PG.

 

Ovaj mec isto, ne moze Buducnost nista KKP dok god je ovolika razlika u ulozenom novcu. Za njih je i nebitno da li ce KKP da odigra losije pa da ispadne od njih u polufinalu, puno bitnije je da finalista ABA lige nema vise prolaz u EL. E, onda cemo gledati finale na zivot i smrt i kasnije normalizovane budzete shodno podneblju u kojem zivimo i samim tim i ravnopravniju trku u borbi za regionalni prsten.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Barkley#34 said:

Nezavisno od toga, mislim da je jako bitno da je ekipa uspela da pobedi u jednom meču koji je nekako postao neizvesan. I da nema ničeg drugog bar zato je pobeda dobra.

Drugim riječima, kaniš li pobijediti - ne smiješ izgubiti

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Napad za šut Ledaya za pobedu je primer te čiste odbrane nad Punterom koju gledamo cele sezone u EL i ABA. Dobro je i doturio loptu Zachu pošto su nad njim napravili bar 3 faula u tom posedu... Deluje da je bila dobra tekma, jebigica što nisam mogla da ispratim.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DameTime said:

Napad za šut Ledaya za pobedu je primer te čiste odbrane nad Punterom koju gledamo cele sezone u EL i ABA. Dobro je i doturio loptu Zachu pošto su nad njim napravili bar 3 faula u tom posedu... Deluje da je bila dobra tekma, jebigica što nisam mogla da ispratim.

Evo neko da to kaže i to neutralni navijac, brane Pantera svi cele sezone kao Pistonsi Dzordana, bukvalno preko svake granice faula i nista se ne svira.

 

 

S druge strane nedostatak pleja taj problem još više izrazi, jer Panter gusla loptu mnogo više nego prethodne godine kad je Dante tu bio, pa i Yam uz Aleksu...

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Beonegro said:

Ako misliš da će prije Partizan ponovo na jednoj utakmici šutirati 60% za tri (do ove utakmice u ABA 237/609 odnosno 39%) nego što će Budućnost ponovo šutirati 42% (do sada u ABA šutirali 204/586 odnosno 35%) onda si baš udario po kopijumu.

 

Sa ovakvom odbranom Budućnosti - da, bez pogovora. Da konstantno ostavljaju Nanelija i Ledeja da šutiraju trojke kao slobodna bacanja, ništa dobro ne može da im desi.

 

Uostalom, jesi li gledao meč u Beogradu? Sa laganim gasom smo im dali 80 poena za tri četvrtine, onda zadnju malo usporili sa Jaramazom, Danilom, Balšom, inače bi bilo 110 poena.

Trojke 23-11, nije baš neka razlika u odnosu na ovo večeras + 61% za dva poena.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, DameTime said:

Napad za šut Ledaya za pobedu je primer te čiste odbrane nad Punterom koju gledamo cele sezone u EL i ABA. Dobro je i doturio loptu Zachu pošto su nad njim napravili bar 3 faula u tom posedu... Deluje da je bila dobra tekma, jebigica što nisam mogla da ispratim.

Ne pratim redovno Partizanove utakmice, a vidim da postoji priličan konsenzus da je ove sezone od strane sudija u svim takmičenjima dozvoljen masakr nad Panterom (što ranijih nije bio slučaj).

Ako ostavimo po strani navijačko opredeljenje i probamo da sagledamo realno (koliko god je to moguće među navijačima) - koje bi bilo neko razumno objašnjenje, zašto se to dešava?

Skupile se EL i ABA sudije pre sezone, pa se dogovorili, ovaj nam je antipatičan, ove god puštamo da ga lemaju kao vola - ne verujem, čovek igra EL godinama, zašto tek sada

Pustili slučajno na prve 2-3 utakmice, a onda se nastavilo po navici i inerciji - opet ne verujem, korigovali bi kriterijum valjda

Predugo je lopta kod njega - ni to mi ne liči, ima igrača u EL kod kojih je i duže

Najbolji je napadač u EL, pa da ga sputamo - zašto bi to radili kad druge napadače štite

Hoćemo da sapletemo Partizan da ne kvari žurku najvećima - možda, ali mi ne liči na to, a ima i elegantnijih načina

Tuku slično i ostale najbolje napadače u timovima, ali svakog boli svoja guza - moguće, samo što onda ne bi posebno potencirali Pantera.

Svi timovi se fokusiraju samo na njega i primenjuju taktiku "ne mogu da nam sviraju koliko možemo da ga bijemo" - to mi deluje najbliže realnosti, ali ostaje pitanje zašto to ne rade i sa najboljim napadačima drugih timova.

Pojma nemam, valjda neko ima objašnjenje...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, MarioKempes said:

Ne pratim redovno Partizanove utakmice, a vidim da postoji priličan konsenzus da je ove sezone od strane sudija u svim takmičenjima dozvoljen masakr nad Panterom (što ranijih nije bio slučaj).

Ako ostavimo po strani navijačko opredeljenje i probamo da sagledamo realno (koliko god je to moguće među navijačima) - koje bi bilo neko razumno objašnjenje, zašto se to dešava?

Skupile se EL i ABA sudije pre sezone, pa se dogovorili, ovaj nam je antipatičan, ove god puštamo da ga lemaju kao vola - ne verujem, čovek igra EL godinama, zašto tek sada

 

 

 

Nemam ni ja objašnjenje, ali to je jasno kao dan. O tome sam najviše pričao posle tekme sa Virtusom, gledao uživo, maltene pored terena. šokiran sam bio. Kordinije ga je odvalio.

Posebno je tragikomično bilo da Ajzeja 3 puta diže ruku da prizna faul, a sudije mu ga nisu ni svirale.

Čal i u penal završnici, kada su jasno želeli i pravili faul. 

 

Kako god, tako je kako je, on mora da se prilagodi i to je to.

 

Da imamo jednog pleja u ekipi koji može da mu iskreira neki šut, bilo bi sve lakše. Ali to je neka druga tema.

Edited by realno *w
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MarioKempes said:

Svi timovi se fokusiraju samo na njega i primenjuju taktiku "ne mogu da nam sviraju koliko možemo da ga bijemo" - to mi deluje najbliže realnosti, ali ostaje pitanje zašto to ne rade i sa najboljim napadačima drugih timova.

 

O tome sam pisala na prethodnim stranama, ne bih da se ponavljam. Ovo jeste najbliže realnosti i generalno protivnička ekipa gleda da prebije najboljeg igrača što više može, ali je na sudijama da to sankcionišu i ipak zaštite napadače. Nije to ekskluzivno vezano za Kevina samo on iz nekog razloga ove sezone nema neku reputaciju kod sudija. A ima i do toga što ove godine Partizan nema još nekog igrača koji bi mogao da bude targetiran na taj način, kao što su bili Lessort i Exum, pa se znatno više oseti.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

Sa ovakvom odbranom Budućnosti - da, bez pogovora.

 

Bas nikakva odbrana bekova Buducnosti. Frimen, Mekinli, Ferel, Megi... nule u odbrani. Popovic i Pol nesto pokusavali. Ne secam se da ste imali ovoliko otvorenih suteva ikada, i to uglavnom Naneli (najbolji suter lige sa pozicije 3) i Ledej (verovatno najbolji suter lige sa pozicije 4). Potpuno pomracenje uma.

 

Sto se tice kriterijuma na Punteru, svi imaju svoje misljenje pa imam i ja. Moje je misljenje da on flopovima mnogo pojacava utisak i da nema tu toliko i uvek kontakta koliko se ljudima cini. Obicno ljudi izvuku jednu situaciju, recimo taj zadnji napad gde je ocito bio fauliren (ali i sam napravio faul pa su obe stvari precutane) i onda na osnovu samo jedne situacije napisu post gde je on, kao, bio udaran celu utakmicu.

 

Ok, imaju pravo ljudi na svoj dojam, a posebno kad je glava vruca tokom utakmice.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, DameTime said:

Napad za šut Ledaya za pobedu je primer te čiste odbrane nad Punterom koju gledamo cele sezone u EL i ABA. Dobro je i doturio loptu Zachu pošto su nad njim napravili bar 3 faula u tom posedu... Deluje da je bila dobra tekma, jebigica što nisam mogla da ispratim.

 

Jel bi mogla da nam kazes koji su to momenti bili kad su bili ti faulovi. Barem 3 momenta? Ozbiljno pitam, da uspostavimo neki kriterijum. Ne kazem da nije bilo faula, nego me interesuje konkretno gde su po tvom misljenju bila barem 3. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, DameTime said:

Nije to ekskluzivno vezano za Kevina samo on iz nekog razloga ove sezone nema neku reputaciju kod sudija. 

Sve razumem što si napisala i u najvećoj meri se se slažem. Suština mog pitanja je ovo što sam citirao: iz kog razloga samo on ove sezone nema reputaciju kod sudija? I to kod svih sudija.

Možda ima malo i do toga što je Panter generalno floper (nije jedini, naravno, ima ih dosta u EL, a i u komšiluku), malo je i fizički tanji, inicira kontakt, teatralno reaguje pri dodiru, trza glavom i sl. Možda je sudijama to generalno i sugerisano, imaju i oni svoje udruženje i sastanke. Nije uvek lako ni da procene realan intenzitet kontakta, a i malo ga preventivno školuju.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Kooineeperk said:

 

Jel bi mogla da nam kazes koji su to momenti bili kad su bili ti faulovi. Barem 3 momenta? Ozbiljno pitam, da uspostavimo neki kriterijum. Ne kazem da nije bilo faula, nego me interesuje konkretno gde su po tvom misljenju bila barem 3. 

 

 

 

Evo snimka pa broj redom, više je nego očigledno (hvala Glimiju na GIF-u)

 

1.gif

 

Faul prvog čuvara rukom u pokušaju izbijanja lopte, pa kukom pri promeni pravca Kevina, pa drugi igrač ga kukom baca na parket. A na kraju još i igrač Budućnosti od kontakta Panterove ruke u visini grudi odleće tri metra padajući na grudi, umesto na leđa kao što bi svako pao kad ga gurnu u prednji torzo.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...