Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Ajde da se ne bavimo negativnim stvarima sad kad već imamo priliku i da pohvalimo. K und K monarhija iz svojih najsvjetlijih dana, Ponijeva odbrana na Hauardu + dvije jako bitne trojke, PJ se patio u napadu ali je odigrao vrhunsku odbranu na Kodiju i dao ključne poene. Kapiten je odigrao veoma dobru utakmicu osim dijelova kad je bio zadužen za organizaciju, ne mislim da bi trebalo da ga krivimo za nešto što i nije njegov posao. Anđa nije bio minus igrač, that’s something.

 

Prekosutra da ponovimo zalaganje a sve ostalo je čist ćar.
 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Najveća fobija u životu mi je naš posed na 35 sekundi do kraja i +2.... Ali ako se izuzme ovo štrecanje u finišu, odigrali smo utakmicu u kojoj sam maltene sve vreme uživao.

Jako je bitno što se pojavio Bruno i odigrao poprilično pametno, osim što je vidno izbegavao i one korisne faulove, valjda i sam istraumiran i naviknut na bar 2-3 faula kao plod gluposti. Završio je na nekarakteristične dve lične greške za 38 minuta, ali lepa dominacija u reketu i na skoku.

 

Frenk me je oduševio, u trećoj četvrtini je potpuno razbio odbranu Baskonije, činilo mi se da je u svakom posedu birao najbolje moguće rešenje, pravio viškove, rešavao sam kad treba.

Kapiten nije divljao kako ume, odigrao je timsku košarku, podelio 6 asistencija i uglavnom birao dobre šuteve.

 

Jako smo specifični ove sezone. Još od one lude treće četvrtine u Pireju je evidentno da ova ekipa ima kvaliteta da igra sa svima.

Naravno, prate nas kroz celu sezonu jezivi momenti, neshvatljive gluposti, padovi koncentracije, ali ja lično mimo svega toga i dalje uživam. Ima za šta da se navija do samog kraja i čemu da se nada u svakoj utakmici.

 

Uh, umalo zaboravih...

tenor.gif

Edited by fillam
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Srećan, ali ne i potpuno zadovoljan.

 

Pre tekme sam rekao da mi ovo možemo da dobijemo samo ako rešimo tekmu pre poslednja 2 minuta, nažalost tako je i bilo. 37,5 minuta uglavnom jako lepe igre, fantastičnih ofanzivnih rešenja, onda opet taj strah od pobede, opet svi prestaju da igraju.

 

Kapiten baš vrhunski, Koboklo & Frenk perfektni, Doužer dobar, iako se kasno uključio. Ponitka broj 1 u odbrani, sulude zadatke imao, čas juri Hauarda, čas Monekea, a opet sve uspevao.

 

Naravno ne mogu da ne spomenem brata Smajlija, ovaj nivo gluposti je teško opisati. 5 minuta na terenu., sve 0, samo 4 faula, bukvalno ni u jednom trenutku ne zna šta se dešava na terenu.

Jaramaz isto tragičan, imao malo i sreće da se njegova epizoda na terenu ne završi još destruktnivnije.

 

Utakmica dobijena bez Nanelija i Ledeja, što se retko dešavalo ranije. Naneli bukvalno igrač manje, očigledno još hvata ritam posle povrede. Zato PJ mora da pronađe svoju igru i krene da igra od početka svake tekme.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, realno *w said:

 

Naravno ne mogu da ne spomenem brata Smajlija, ovaj nivo gluposti je teško opisati. 5 minuta na terenu., sve 0, samo 4 faula, bukvalno ni u jednom trenutku ne zna šta se dešava na terenu.

Covek ulazi da rastereti nosioce sa jos njih par koji ocigledno imaju zadatak da prave male faulove.

U roku od par sekundi pravi faul nad Vanjom koji nije zavrsio sa 2+1 samo zbog sudijskog uverenja...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, jedibojan said:

Covek ulazi da rastereti nosioce sa jos njih par koji ocigledno imaju zadatak da prave male faulove.

U roku od par sekundi pravi faul nad Vanjom koji nije zavrsio sa 2+1 samo zbog sudijskog uverenja...

 

Od 4 faula, jedan je bila namerna i jedan zamalo 2+1 u situaciji kada nismo u bonusu. Poptuno neverovatan lik. 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Dzep said:

Aaaaaaaajmoooooo!!!

 

Večeras mora na juriš, na muda i srce, očekujem da kapiten reši, ali ovoga puta u našu korist. Mora se koristiti prednost (makar ona bila samo na papiru) na poziciji 5, tako da jbg Bruno, Frank, sad je trenutak. 

👍 

Bravo za osecaj.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

Vrlo solidna predstava na terenu i tribinama. Igrali smo smisleno većinom utakmice, samo da smanjimo brainfartove čitaj direktno prodate lopte i to je to, dodaj Zeka i to je naš maksimum - uzevši u obzir da nam se ove godine još nije poklopilo da svi igraju dobro i iznad maksimuma verovatno do kraja sezone ni neće, tako da je i dalje tabela realan prikaz stvari. Mislim da je naš maksimum nedovoljan za bilo kakav veći domet, ali bilo bi lepo ponovo se nekako dočepati plej ofa, čisto kontinuiteta radi. 

 

Nego, eto poslastice za četvrtak 😃 ako neko ima višak kartu (u šta sumnjam jer je navala) nek mi se javi, plaćanje nikad nije bilo problem, bilo novčano, bilo kafanski...

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Kao déjà vu Ponitka sa neuspešnim pokušajima iz odbojke + promašen zicer. 😄

 

Sam sam sebi smešan što se ponavljam posle svake utakmice, ali šalu na stranu jako mi je drago što se ustalio u ekipi i, deluje mi, konačno krenuo da bude koristan i u napadu. 

 

KRVAVI ZICER

 

Pisao sam već, čini mi se, al' aj još jednom za Ponija. Drugarov klinac imao utakmicu i kako ko od dece omaši polaganje tako predsednik kluba nešto opsuje.

Jebemu ovo.

Jebemu ono.

Jebemu krvavi zicer! 

A tek će mali posle utakmice: tata, a šta je to KRVAVI ZICER?

  • Like 6
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Dzep said:

 

Nego, eto poslastice za četvrtak 😃 ako neko ima višak kartu (u šta sumnjam jer je navala) nek mi se javi, plaćanje nikad nije bilo problem, bilo novčano, bilo kafanski...

dzep

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Caboclo apsolutni igrač utakmice, nije to samo čista statistika poena i skokova nego Moneke nije znao šta ga je snašlo, nikako nije uspevao onu svoju standardnu varijantu sa pretrčavanjem čuvara u desno, a da šutne preko Bruna nije ni pomišljao. CMM previše pasivan i jasno su se videli njegovi limiti na ovom meču, da ne može da preuzme napadački kada je Howard zatvoren ili u problemu. KKP je bio bolji celim tokom meča i samo ste svojim glupostima u finišu učinili meč neizvesnijim nego što je trebalo da bude. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, MilošVB said:

dzep

 

18 minutes ago, uvrnuto said:

 

 

Garantujem za ovog momka!

 

  Hide contents

Ali nažalost nema karata... 

 

 

Ma ćale je nekim čudnim životnim okolnostima (koje će se nadam se završiti dobro) blizu BGa pa sam mislio da ga odvedem na utakmicu al vidim da nema karata. Na kraju ću mu dati svoju a ja ću gledati negde pored Arene, što je i ok, gledao sam sve, neku mogu i da propustima 😉

 

Nego, ma je l to Bruno sve vreme bio četvorka a da mi nismo znali? I drugo, na licu mesta je izgledalo da je Frenk odigrao odličnu utakmicu ali u prenosu je to izgledalo još bolje, napad skoro bez greške a u odbrani nije bio minus. Biće zanimljivo kako će to izgledati protiv Tavaresa, a očekujem da nas Argentinci najviše namuče, pogotovo Dek

Link to comment
Share on other sites

Cujem komentare sinoc oko sebe, nade da ce Real sutra igrati u laganijem ritmu jer su juce zvanicno obezbedili 1.mesto...to slobodno mozete da zguzvate i bacite.

 

Jos u Madridu zimus su bednici nas oznacili kao klub koji se treba ugaziti svakom prilikom, kao da smo mi njima napravili sranje i oni bili nepravedno kaznjeni u plejofu. Sutra ce igrati na krv i noz.

 

Ako postoji gram pravde i fortune, nekako cemo se dokopati plej ina, plej ofa i sudariti opet sa njima. Ma koliko mocni bili.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, ScepanScekicSto said:

Nocas navijamo za Valensiju?

 

jebo nas Francisko…

 

sa samo tom jednom pobedom bi bili u igri za 7-8 mesto.

 

ali, kako god da bude, ako se umuvamo u play in nijedna od ovih ekipa nije nepobediva… pa sta bog dragi da sa Realom

Da, apsolutno za Valensiju navijamo, sa njima iako uđemo u zadnje kolo sa -1, pobedom idemo ispred, pa čak i u trouglovima, cetvoruglovima imamo tu 2-0 i to nas diže i na mini tabelama. Pobedom sutra smo po meni jači kandidat od Baskonije i za 9.mesto, jer oni imaju pakao raspored, plus im u ACB gori jer su na granici play-off-a i moraju da grizu. A kako se Maccabi crta da će biti 8., vrlo je moguće da nam play in bude Arena kuci sa 10., pa Maccabi u Pioniru. Ipak sve zavisi kakvi mi budemo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...