Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

1 minute ago, Son_of_a_gun said:

Najupečatljiviji potez utakmice mi je kad Mirotić traži dva bacanja za faul koji nije bio na šutu koji nije bio. Jedno veliko bravo za Nikolu. 

Sta nije jasno? Bori se za svoj tim. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odlična utakmica, prelepa za gledanje. Zajebana je Evroliga, još ako si u ovakvoj situaciji kao Partizan gde ti je do kraja svaka utakmica bitna, onda postaje zajebanija. Partizan je podig'o nivo igre, ali ne zaboravite i da se igra protiv vrhunskih ekipa i da i bolja forma od trenutne, ništa ne garantuje. Imate dobar raspored do kraja, četiri utakmice na svom terenu i imate jednu u gostima protiv Albe. A i protiv Barse niste bez šansi. Ne znam zašto komentari bolje i da se ispadne nego da se bude 10. Pa ako i ispadnete odmah ništa strašno, dva puta uzastopno igrati plej-of u ovakvoj Evroligi, lep je uspeh.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Najupečatljiviji potez utakmice mi je kad Mirotić traži dva bacanja za faul koji nije bio na šutu koji nije bio. Jedno veliko bravo za Nikolu. 

Taj sadržaj debelog creva u obliku ljudskog bića nije vredan pomena, bar od nas grobara, njegov nedostatak karaktera i muškosti uz naš višak neinteligencije sa potezima letos su u mnogome doprineli ovako haotičnoj sezoni.

  • Ha-ha 1
  • Tuzno 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Najupečatljiviji potez utakmice mi je kad Mirotić traži dva bacanja za faul koji nije bio na šutu koji nije bio. Jedno veliko bravo za Nikolu. 

Није пораз смак света, али би неко требало да се добро запита зашто се вређа човека који је хуманитарним акцијама толико помагао српски народ. 

Edited by Систем те лаже
  • Like 2
  • Ha-ha 9
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Volter said:

Odlična utakmica, prelepa za gledanje. Zajebana je Evroliga, još ako si u ovakvoj situaciji kao Partizan gde ti je do kraja svaka utakmica bitna, onda postaje zajebanija. Partizan je podig'o nivo igre, ali ne zaboravite i da se igra protiv vrhunskih ekipa i da i bolja forma od trenutne, ništa ne garantuje. Imate dobar raspored do kraja, četiri utakmice na svom terenu i imate jednu u gostima protiv Albe. A i protiv Barse niste bez šansi. Ne znam zašto komentari bolje i da se ispadne nego da se bude 10. Pa ako i ispadnete odmah ništa strašno, dva puta uzastopno igrati plej-of u ovakvoj Evroligi, lep je uspeh.


brao.. odlican upis…

 

igra se protiv ozbiljnih ekipa, plus igramo vec koju utamkicu bez brata Jamesa koji je uzasno bitan…

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Систем те лаже said:

Није пораз смак света, али би неко требало да се добро запита зашто се вређа човек који је хуманитарним акцијама толико помагао српски народ. 

 

Pa zato što flopuje, što nema veze sa humanitarnim radom.

 

Ono, loše delo ne briše dobro, kao što ni dobro ne briše loše. :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Систем те лаже said:

Није пораз смак света, али би неко требало да се добро запита зашто се вређа човека који је хуманитарним акцијама толико помагао српски народ. 

U našim hrvatsko-albansko-kamerunskim očima to nije od nekog značaja.

  • Like 7
  • Love 1
  • Thanks 2
  • Ha-ha 5
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, ChrisJudd said:

Opet vaspitne izmene po cenu rezultata. Željko i dalje misli da ovo nisu ključne utakmice.

 

I ja sam u jednom trenutku pomislio da su vaspitne, ali onda skontah da to nema smisla u ovoj fazi sezone. Pogled na klupu - Kep i dalje ne zna gde je, Doužer još manje, koga da ubaci? Ko je taj ko bi mogao da uđe i pokida?

 

Kako smo se prošle godine negde u ovom periodu pronašli, tako smo ove godine i dalje izgubljeni. Imamo dobar raspored, ali mi u ovom trenutku deluje malo verovatno da se ponovi bilo šta slično prošloj sezoni. Jednostavno, nije kliknulo, i skoro sigurno neće.

 

I to ne zbog ovog poraza, Armani je jak protivnik koji je odigrao dobro, već prosto se vidi da nije to to.. sve na terenu je neko mučenje, porađanje, soliranje, gnjavljenje.. prosto ne ide i to je to.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U redu, negde se dobije, negde se izgubi, ali vec moze negde da se i podvuce crta - Partizan ove sezone nije dobio nijednog jakog rivala u gostima. Deset meceva, nula pobeda - uz poraze od Baskonie, Virtusa i Bayerna u neizvesnim zavrsnicama, to znaci da ce ucinak u gostima najverovatnije da se svede na 4-3 + 0-10 = 4-13. 

 

Cak i na domacem terenu videli smo gomilu neizvesnih meceva koje je KKP dobio - Crvena zvezda (+2), Fenerbahce (+1), PAO (produzetak), Monaco (produzetak), Maccabi i Armani koji su onako okrenuti iako je bilo 24, odnosno 15 razlike za protivnika.

 

Pogled na rezultate meceva daje potpuno drugaciju sliku u odnosu na proslu sezonu - nema vise one masinerije koja je jedno vreme mogla da pobedi svaku ekipu u EL. Nakon 9-6 u prvih 15 kola, Partizan je u narednih 13 skupio samo 4 pobede (od toga dve ASVEL i Zalgiris kod kuce). Prosle sezone su imali valjda 5 ili 6 uzastopnih pobeda u gostima, sada 0-7 u poslednjih 7 meceva.

 

Sto se tice nastavka sezone - prvo ide gostovanje Barci gde ne treba ocekivati pobedu, ali nakon toga idu 4 meceva kod kuce i lagano zagrevanje u Berlinu. Vec sad samo cudo moze Partizan da ugura u TOP8, sa 5/5 (18 pobeda na kraju) Partizan je 99% deveti, sa 4-1 (17 pobeda) deveti ili deseti, sa 3-2 (16 pobeda) opasno se klima mesto i u prvih 10.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

Ona Djusina poludistanca o tablu, 2min pre kraja - kakav klasik! 

Kakav kez mi razvukao po licu, ne secam se da sam to u skorije vreme video u modernoj kosarci 🙂 

 

Ceo taj potez je bio na potpuno suprotnoj strani skale od leđne promene.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

ovoe bilo pravo gadno. 

bas, pravo gadno.

kapiram ja da od 15 ljudi, ima 5 kosarkasa i 10 bas, bas, bas, debila. ali menie zoc... sve na njega. 

ova godina kkpa je jedna ruzna prica...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekipa igra u skladu sa budzetom, cak nam je i pozicija na tabeli u skladu sa tim. To sto su nas prosle godine "razmazili" nerealnim rezultatom je do nas. Dobro, ima malo i do naseg predsednika i njegovim pompenznim najavama. A mozda je i to bila i politika kluba za dobijanje licence, da se pokaze ambicija. A budzet u odnosu na proslu sezonu je veci najvise zbog povecanja plata Panteru i Ledeju, manje zbog ostalih rastucih ugovora i naknadne doselekcije. Mozda Baskonija i Valensija imaju za nijansu manji, ali su zato iza nas Efes i Armani. A imamo sansu i da sa ove prve 2 ekipe u medjusobnom duelu, kuci, pokazemo da smo bolji.

Mislim da je ta 9. pozicija realnost. Jeste da moras onda da dobijes jednu i u gostima da bi posle igrao sa Realom, ali nije nemoguce. Jedna utakmica, veci pritisak na domacinu. 

Za sinocni performans nemam sta da kazem. Momci su se trudili, odbrana sasvim solidna, ali tesko je kad protivnik ima 80% za 2p i 52% za 3p. To su opako dobri procenti. Meni je najslabija karika u napadu PJ, koji poprilicno usporava nasu igru i kretanje lopte. A Aleksa kad mora da igra 30+ minuta nije dobro jer ne moze da odrzi toliki fokus i videlo se da mu je falilo snage na kraju. E sad, zasto trener nije probao sa Smith-om neki minut je pitanje za njega. A sudjenje nam je takvo kakvo je, a moramo cutati zbog licence. 

  • Like 4
  • Love 1
  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...