Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

2 minutes ago, Cavani said:

@BattleBender

To sto pricas bi pilo vodu da u Mancester nije ulupano nekoliko milijardi eura, pa ga opet gledas i navijas preko Arene koja je to platila 600 miliona eura.

Zamisli koliko je to skola i bolnica.

U Superbol-u u Americi se obrnu milijarde, koliko li samo beskucnika u Kaliforniji moze da se skuci za te pare.

@Kontra

United je kao is svaki PL tim privatan klub, uvek bio, i kao takav nikad nije bio gradjen na polugama nekakve drzavne vlasti. Moze da se diskutuje nekakve lokalne agende, nesto sto je bilo pre 80,90. U Engleskoj su Aston Vile i Not Foresti ispadali iz lige iako si bilo evropski prvaci. Pa i Utd, Liverpool itd. Mozes da cak i pricas o suludosti globalnog fenomena da se ljudi toliko lože na PL, ali to je tako kako je. Zvezdu i Partizan mozes da pored samo sa Realom i Barsom.

 

Mozes da imas pravo ako kazes da je bolesno za svetsko drustvo da je fudbal toliko bitan. Deuga filozofska tema. Ne mozes da imas pravo da poredis drzavne neprofitabilne projekte sa privatnim profitabilnim biznisima.

  • Like 8
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, BattleBender said:

United je kao is svaki PL tim privatan klub, uvek bio, i kao takav nikad nije bio gradjen na polugama nekakve drzavne vlasti. Moze da se diskutuje nekakve lokalne agende, nesto sto je bilo pre 80,90. U Engleskoj su Aston Vile i Not Foresti ispadali iz lige iako si bilo evropski prvaci. Pa i Utd, Liverpool itd. Mozes da cak i pricas o suludosti globalnog fenomena da se ljudi toliko lože na PL, ali to je tako kako je. Zvezdu i Partizan mozes da pored samo sa Realom i Barsom.

 

Mozes da imas pravo ako kazes da je bolesno za svetsko drustvo da je fudbal toliko bitan. Deuga filozofska tema. Ne mozes da imas pravo da poredis drzavne neprofitabilne projekte sa privatnim profitabilnim biznisima.

Mancester sam kao primer naveo zbog suludosti trosenja toliko novca na soubiznis, ali jednostavno tako svet funkcionise.

U kosarci je najbolji pandan za blizance verovatno Zalgiris kao drzavni projekat Litvanije.

Link to comment
Share on other sites

Država prva kod nas ne dozvoljava privatizaciju Partizana i Zvezde te je samim tim besmisleno pričati uopšte o privatnom / državnom ulaganju kad je onemogućeno da bllo koji privatnik dođe i kupi jedan od dva kluba. Ja sam prvi za to da se svi profesionlani klubovi skinu sa državne sise i da se nađu modaliteti finansiranja bilo preko fudbalskih klubova, bilo na na druge načine u partnerstvu sa članovima kluba / navijačima, a država treba da finansira isključivo bazične sportove poput atletike, gimnasitke, plivanja i da se to promoviše u školama od najranijih dana radi boljeg psihofizičkog stanja cele nacije. No, dok se to ne desi država će imati i štap i šargarepu jer joj odgovara da ima poptunu kontrolu u najvećim klubovima iz više razloga.

  • Like 14
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Cavani said:

Mancester sam kao primer naveo zbog suludosti trosenja toliko novca na soubiznis, ali jednostavno tako svet funkcionise.

 

Ali jasna ti je suštinska razlika između dve situacije? 

 

12 minutes ago, Cavani said:

U kosarci je najbolji pandan za blizance verovatno Zalgiris kao drzavni projekat Litvanije.

 

Goldberžeeeeeeeee goldberžeeeeeeeeeeeeeeeee

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, fillam said:

Doguraše ga do intelektualnog nivoa Džaje i Piksija 🤮

 

Gledam i ne vjerujem. Toliko se ljudi upinju da dokažu da je i on loš, tj. isti. 

Nakon što nas ovdje ubijedite, krenite po Evropi jer i tamo ljudi imaju dobro mišljenje o dotičnom.

 

"Komšiji da crkne krava" - mora se raditi na zaštiti porijekla ove umotvorine, ništa nas bolje ne opisuje. U nedostatku konstruktivnog, samo destrukcijia.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Preterujete sa filozofiranjem, ispada da čovek mora 24/7 samo da radi, radi, radi, uči, a da je sve drugo nepotrebno gubljenje vremena. Nemoj da gledaš sport šta imaš od toga, nemoj da gledaš filmove i serije, gledaš ljude kako glume izmišljene likove, gubljenje vremena itd. Da ne nabrajam dalje svaki hobi može ovako da se banalizuje. I šta onda čovek treba da radi u svoje slobodno vreme ? Da se nervira oko politike, da samo kuka i nariče kako nam je sistem i država sranje, kakvo nam je zdravstvo, školstvo, putevi, stanje u medijima ? Bar mi ovde što volimo sport imamo klubove koje volimo pa se radujemo kada pobede, imamo neku emotivnu satisfakciju od toga, kome je politika glavna opsesija u životu ima samo izgubljene živce i ništa više.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MarkoKep said:

Preterujete sa filozofiranjem, ispada da čovek mora 24/7 samo da radi, radi, radi, uči, a da je sve drugo nepotrebno gubljenje vremena. Nemoj da gledaš sport šta imaš od toga, nemoj da gledaš filmove i serije, gledaš ljude kako glume izmišljene likove, gubljenje vremena itd. Da ne nabrajam dalje svaki hobi može ovako da se banalizuje. I šta onda čovek treba da radi u svoje slobodno vreme ? Da se nervira oko politike, da samo kuka i nariče kako nam je sistem i država sranje, kakvo nam je zdravstvo, školstvo, putevi, stanje u medijima ? Bar mi ovde što volimo sport imamo klubove koje volimo pa se radujemo kada pobede, imamo neku emotivnu satisfakciju od toga, kome je politika glavna opsesija u životu ima samo izgubljene živce i ništa više.

ne radi se o tome, nek svako gleda sport (ili sta god drugo) ali iz svog dzepa

 

ovako drzava (kroz poreze) uzima ljudima novac koji su postenim radom zaradili da bi taj novac ulupavala u ocigledno neprofitabilne klubove jer je to popularno medju rajom

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Da se vratimo na košarku. Ja mislim da su dva glavna razloga zašto KKP trenutno izgleda loše (što ne znači da se situacija neće promeniti jer ova ekipa ima ozbiljan kvalitet i to je na bljeskove doduše i pokazivala tokom sezone):

1. identičan pristup igri kao prošle sezone, koja je očito doživljena kao neki standard sa ovim timom a ne neki fluke. Dakle, pouzdanje u 1 na 5 bravure Puntera + širi repertoar igrača koji bi nadomestili Exuma. Dozier je dobar ali pati od nekih bolesti koje su karakterisale i bolje Amerikance kad se prvi put susretnu sa Evroligom. Takođe bih rekao da je shodno kvalitetu jedan od igrača koji ima najlošiji tretman kod sudija što će se verovatno popraviti ako postane dugoročniji evroligaški igrač. To je verovatno i razlog zašto nije angažovan klasičan plej, i Punter i Dozier i Nunnally (mada on manje i def je najstabilniji igrač ekipe) vole da drve loptu, a uzeti im iz ruku da bi napadom dirigovao neki flor đeneral bi možda unervozilo te igrače koji su doneli klubu dosta radosti, to driblanje njih ubacuje u ritam, Punter je mnogo bolji kad sam sebi kreira nego kad čeka u ćošku, jbga takav je igrač. Povreda Avramovića kao verovatno najbitnijeg role playera je isto uticala jer on nikako da uhvati neku stabilniju formu.

2. Caboclo. Na stranu što mislim da ni Željko nije očekivao da je Kaminsky baš toliko trom defanzivno, ali delovalo je da se angažovanjem Brazilca to fino izbalansiralo. Međutim, Caboclo izgleda pati od te bolesti od koje pate npr DeAndre Ayton i slični likovi, izgleda da nema dovoljan drajv za igrom, nedostaje mu ono što je kod Lessorta prelivalo, a to je ono što se kaže "motor" koji se nikad ne gasi. Low effort igrač, barem tako trenutno izgleda. To je jako frustrirajuće jer mu je fizika zastrašujuća a skill sasvim dobar za takvo telo. Zadatak broj jedan stručnog štaba mora biti da njega nekako "otključa" jer ako to uspe, domet KKP je isti kao i prošle sezone, možda i veći. Kaminsky će utrpati svoje uglavnom ali nije igrač zbog koga se, kao protivnik, nešto specijalno stresiraš. Znaš da on mora da ide na preko 15 da bi bio pozitivan na parketu i možeš da živiš sa tim.

Edited by Chaos Is Me
  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Četiri igrača nam idu na pripreme i utakmice Srbije, jedan na pripreme i utakmice Brazila, jedan bolestan. Okupiće se svi zajedno tek dan-dva pre Efesa, daj Bože svi zdravi i bez povreda. Pa ti Željko vežbaj na treningu ove nedelje pet na pet sa devet igrača.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

A zamislite koliko bi tek bolnica i škola moglo da se napravi za pare koje se ulupavaju u retardirane holivudske blokbastere? Jebiga, živimo u svetu gde je industrija zabave očito na visokom nivou prioriteta na globalnom nivou, ne samo u našem brlogu. Ono što je karakteristično za naš brlog a što je apsolutno amplifikovano za vladavine uruk hai naprdnjaka jeste to lečenje kompleksa kroz najprizemnije i najplastičnije "hleba i igara" poduhvate koji su u potpunoj disproporciji sa opštim stanjem društvenog blagostanja, a u te spadaju i Zvezda i Partizan, vatrometi, megalomanski spomenici i slično. To je kao kad na vilicu koja je davno pod gangrenom ugradiš Bon Jovi zube (da ne kažem Željko Obradović zube, hehe). Ipak, očito je da takva zabava zanima ogroman broj ljudi ove države, a 30 miliona godišnje i nije neki stravičan trošak za udovoljenje takvim porivima. Ono što je mnogo lošije je stvaranje atmosfere mržnje koja je duboko ukorenjena, zadrti navijači blizanaca bi se hvatali za vrat i da ovi klubovi imaju budžet Hercegovca. 

Holivud je industrija, koja ne da nije dotirana, nego stvara profit izražen u  milijardama dolara na godišnjem nivou. Loš primer.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pendulum said:

Država prva kod nas ne dozvoljava privatizaciju Partizana i Zvezde te je samim tim besmisleno pričati uopšte o privatnom / državnom ulaganju kad je onemogućeno da bllo koji privatnik dođe i kupi jedan od dva kluba. Ja sam prvi za to da se svi profesionlani klubovi skinu sa državne sise i da se nađu modaliteti finansiranja bilo preko fudbalskih klubova, bilo na na druge načine u partnerstvu sa članovima kluba / navijačima, a država treba da finansira isključivo bazične sportove poput atletike, gimnasitke, plivanja i da se to promoviše u školama od najranijih dana radi boljeg psihofizičkog stanja cele nacije. No, dok se to ne desi država će imati i štap i šargarepu jer joj odgovara da ima poptunu kontrolu u najvećim klubovima iz više razloga.

A i da dozvoljava bilo bi isto. Ekonomija i politika su duboko povezani, isprepletani tako da ne bi baš svako mogao da kupi neki klub.

Ko povezana creva

 

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, djole said:

ne radi se o tome, nek svako gleda sport (ili sta god drugo) ali iz svog dzepa

 

ovako drzava (kroz poreze) uzima ljudima novac koji su postenim radom zaradili da bi taj novac ulupavala u ocigledno neprofitabilne klubove jer je to popularno medju rajom

 

To je jasno, nego se ovde otišlo predaleko, pominju se Junajted i Holivud koji nemaju veze sa državnim finansiranjem.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, djole said:

ne radi se o tome, nek svako gleda sport (ili sta god drugo) ali iz svog dzepa

 

ovako drzava (kroz poreze) uzima ljudima novac koji su postenim radom zaradili da bi taj novac ulupavala u ocigledno neprofitabilne klubove jer je to popularno medju rajom

 

A može i da se kaže da je ta raja takođe među onima koji pošteno zarađuju svoj novac i jelte, plaćaju porez. Pet miliona evrića dotacija je 250 evra po glavi onih 20K koji gledaju KKP u Areni i čiji je godišnji iznos plaćenog poreza sigurno veći od te cifre. 

 

Naravno da stvari sa državnim budžetom i porezima ne funkcionišu tako jednostavno, ali kad se već potegne priča poštenog naroda onda da se malo zajebavam i ja.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, Stiletto said:

Četiri igrača nam idu na pripreme i utakmice Srbije, jedan na pripreme i utakmice Brazila, jedan bolestan. Okupiće se svi zajedno tek dan-dva pre Efesa, daj Bože svi zdravi i bez povreda. Pa ti Željko vežbaj na treningu ove nedelje pet na pet sa devet igrača.

Valjda i Ponitka i Smit igraju za svoje reprezentacije u ovom terminu.

Osam ljutih gusara, ja ih oštro gledam, jedan pao u nesvest - ostalo ih sedam. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Stiletto said:

Četiri igrača nam idu na pripreme i utakmice Srbije, jedan na pripreme i utakmice Brazila, jedan bolestan. Okupiće se svi zajedno tek dan-dva pre Efesa, daj Bože svi zdravi i bez povreda. Pa ti Željko vežbaj na treningu ove nedelje pet na pet sa devet igrača.

Ostalima dati slobodno nedelju dana, da se malo odmore jedni od drugih, prijace i igracima i strucnom stabu. Mislim da bi to imalo bolji efekat nego svakodnevno treniranje, treba nam neki restart.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Na sta cemo da licimo kad se EL nastavi? Any suggestions?

 

26 minutes ago, MC Thunder 2 said:

Na sta cemo da licimo kad se EL nastavi? Any suggestions?

Prošo allstar - pali se mašina

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Smailagić je bolestan, nije igrao Kup, on je na ispitivanjima, traže se razlozi zbog čega se to kod njega obnovilo. Sad je stigao Guduruć, Petrušev je isto igrao Kup, dolazi kasnije, ali sa dobrim raspoloženjem, jer su osvojili Kup. Čestitam Zvezdi osvajanje Kupa i to je to'', objasnio je Pešić.

 

jel realno?

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, cuftausosu_ said:

izgleda mononukleoza 🥺

to bi onda moglo da bude velika opasnost i za druge igrače

ne znam kakva je situacija ali ako su pili vodu iz iste flaše eto i drugih igrača u problemu 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...