Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Čitam malo forum navijača Monaka i Virtusa pred evroligaške duele, zanimljivi kommentari.

Uglavnom postovi tipa...

 

Quote

Брудний Ледей і фальшивий пан Желько

Quote

Желко дори не е джентълмен, Ледей трябва да получи забрана да влиза в залата

 

  • Ha-ha 11
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Mat Cauthon said:

Snimak nije tačan 😉

 

Bitno je napomenuti da je bio players vote, a rezultati sljedeći:

 

Eno vam ga i Branko, kad ste već tražili.

"23 EuroLeague players shared their candid thoughts anonymously on various aspects of the league, including the best EuroLeague players, predictions for the 2023-24 season, potential changes to improve the EuroLeague product, and even aspects they are not particularly fond of."

 

 

Glasanje 23 igraca od skoro 300. Cisto da ne dodje do pogresnog, odnosno koriscenja tog "izvora" u diskusijama.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Troteri said:

"23 EuroLeague players shared their candid thoughts anonymously on various aspects of the league, including the best EuroLeague players, predictions for the 2023-24 season, potential changes to improve the EuroLeague product, and even aspects they are not particularly fond of."

 

 

Glasanje 23 igraca od skoro 300. Cisto da ne dodje do pogresnog, odnosno koriscenja tog "izvora" u diskusijama.

23 forumaša > 23 igrača

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Sve po očekivanju od najneobjektivnije publike u košarkaškoj evropi, koja pritom uživa u tome da drži lekcije 🙂 

 

Već više puta apostrofirano da je Zek poprilično prljav igrač, a da ga čak i oni potpuno subjektivni navijači KKP-a moraju podvesti makar pod reckless. Ali naravno, to nije dovoljno, već ćemo sada svaku situaciju i svaki faul proglašavati pokušajem ubistva.

 

Sinoć imamo situaciju sa Nedovićem. Bodycheck viđen milion puta na utakmicama, vjerovatno plod nekog beef-a započetog koji momenat ranije. Teo se postavio zaštitnički (skroz legitimno), ova dvojica se izobjašnjavali. Nesportska i tehnička, idemo dalje.

 

I imamo situaciju sa Rokasom. Igra već bila prekinuta, udarac u stomak. Svi vidimo taj intezitet drugačije, ja ga lično vidim kao provokaciju i nešto što je bilo apsolutno daleko od toga da nekoga stvarno povrijedi (to su rekao bih i sudije vidjele na taj način sa dosuđenom tehničkom). Pritom, u današnje vrijeme, sa svim snimcima, veoma glup pokušaj provokacije koji ga je direktno izbacio iz igre.

 

Ako sam neki bitan detalj zaboravio, neka me neko podsjeti. Na drugoj strani, stalno u kontaktu, dobijao ozbiljne batine na niskom postu, padne, ustane i idemo dalje.

 

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Cooper said:

Pa trenutno ne postoji veci uzorak.

Svakako mnogo veci nego kad je u pitanju 1 navijacka grupa od 30ak, koliko ih imamo u ABA i EL.

Sigurno su i navijači Reala kada je Ledej klizećim u kolena izbacio Deka na par meseci bili u fazonu “pa dobro, borben momak, ne treba mu zameriti”

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Troteri said:

"23 EuroLeague players shared their candid thoughts anonymously on various aspects of the league, including the best EuroLeague players, predictions for the 2023-24 season, potential changes to improve the EuroLeague product, and even aspects they are not particularly fond of."

 

 

Glasanje 23 igraca od skoro 300. Cisto da ne dodje do pogresnog, odnosno koriscenja tog "izvora" u diskusijama.

A ovih 23 su inače igrači softball-a iz Šekovića, ne kontam?

Valjda se intervjuiše uzorak, e ne svaki igrač.

Link to comment
Share on other sites

===== Samo još ovo i neću više ===============

 

Komentator: "Znamo svi da Zek Ledej neće stati dok nekoga ne povredi kao što znamo da je Gedraitis miran i staložen igrač"

Mislite li da je ovo u redu i da nije targetiranje?

 

===== Neću više ============

 

Ne znam iz kog razloga krećemo ovako u utakmicu pa jurimo veliki zaostatak. PJ vjerovatno nije naviknut na "na nož", ili mu treba mu vrijeme ili se nikada neće adaptirati.

Ne volim kad se ističe kapitenova odbrana jer je i u najboljim momentima prosječna. Od njega nam trebaju poeni. 

Ne znam ni zašto Ponitka ne igra ovakve utakmice, djeluje da je tip igrača koji bi mogao pomoći u hrkljušu.

 

Svejedno, idemo dalje. Vjerovatno nismo ni zaslužili da dobijemo nakon onakvog stava u prvom poluvremenu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Ja se samo bojim sta ce se desiti ako Partizan dobije jedan meč na strani u PO abe...


Da li je neko spreman(ili grupa) da probije dno i krene da se fizički obračunava sa igračima Partizana, ili čak nekim tvrdim predmetima da ih povredi.


Da li ce Covic tu uopšte dozvoliti da policija reaguje, ili bi igraci i stručni štab ostali na vatrometini protiv istih onih koji tuku simpatizere i decu nakon utakmice.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
  • Tuzno 1
  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Mat Cauthon said:

Mislite li da je ovo u redu i da nije targetiranje?

 

Nije u radu, sportskom novinaru nije posao da iskazuje lična mišljenja tokom prenosa, za to postoji podkast pa ko hoće nek ga gleda. Izjava je za kaznu.

 

Svedoci smo, posebno poslednje dekade, da mnogi komentatori sebi previše daju za pravo i da često iskaču iz patika onoga što je njihovo zaduženje, a to je da neutralno prenose utakmice. Klasičan primer toga je recimo Ivan Radulović koji otvoreno navija za FK Partizan u prenosima domaće lige.

Edited by John Terry
  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Komšije,drugari, sugrađani, Srbi...

Razumem navijačke strasti, sa obe strane, simpatisanje ovog ili onog igrača, kluba, trenera.... Ali pobogu ajmo malo realnosti, ljudske empatije!

Sinoć (kao i mnogo puta pre), ali sinoć najočiglednije vidljivo uživo gledajući, od prvog momenta, čak i pre sudijskog podbacivanja, videla se (negativna) energija kod vašeg igrača ZL. Treba li da napominjem da se nije uopšte pozdravio (kao i još neki vaši igrači) sa igračima CZV, što bi trebalo da bide osnovno načelo sporta, sportskog duha i fer-pleja.

U 1/4 ,neki 3-4min, pri rezultatu 11:2 mislim(kada se još nije rasplamsala borba), na prvim dosuđenim bacanjima nad njim, dotični kreće na ulaz(dvokorak), sa jasnom namerom da prvo "nabode na lakat" čuvara (ne sećam se ko je bio), a potom da izvuče bacanja. Ko je iole objektivan,može da vrati snimak i pogleda ovu situaciju, uživo je bilo više nego očigledno da je ušao u meč sa idejom (kao i u nekim ranijim derbijima) da napravi neku vrstu cirkusa i tako "pomogne" svom timu.

Da ne pominjem ostale situacije, pre svega sa Nedovićem, ruku na srce tada je sankcionisan, ali situacija gde se Pukl baca na parket (ovo nisam nikad video) ne bi li sprečio dalje "dejstvovanje" ZL, koji tada ima već 1 nesportski faul, i ta situacija ne bude uopšte od strane sudija razmatrana, jer je već tada ZL zaslužio ranije tuširanje u svlačionici....

Iz aviona se videlo da je samo pitanje trenutka, kada i da li će biti isključen, uz neki veći ili manji cirkus, eventualnu povredu nekog Zvezdinog igrača ili uvlačenje u neku opštu tuču na parketu, što je na kraju zamalo eskaliralo, pogibljenim i nesportskim udarcem u stomak Rokasa, u "mrtvom vremenu" nakon već (opravdano) dosuđenog faula u napadu Bolomboja. Nepotrebno,divljački,mučki i nesportski...

 

Svako pravdanje (pa i veličanje) ovakvih poteza pomenute persone (koji ima podebelu istoriju sličnih), govori najviše o osobama(velikoj većini vas navijača KKP) i vašim karakternim osobinama i vašim pogledima na košarku i sport u celini. Čast izuzetcima, onim navijačima Partizana koji imaju snage da osude ovakav čin jednog tzv.sportiste, za razliku od onih odgovornih u vašem klubu koji bi trebali/morali ne samo da osude već i da spreče ovakvo divljačko ponašanje jednog igrača, košarkaša, sportiste koji (bi trebao) da bude uzor mlađim naraštajima koji tek ulaze u svet sporta.

Ukoliko ikad primetim da neki igrač SDCZV, kluba za koji navijam i volim, na ovaj ili sličan način bude "davao primer" mladima, javno ću osuditi takav čin i označiti ga kao nekoga za koga ne treba i neću navijati i podržavati, pa bio mi i brat rođeni. Srećom, na takav "primerak" još nisam naišao u našem KK, pa je zadovoljstvo navijanja za KKCZV tim veće. Da napomenem da sam sa gnušanjem i sramotom, onomad, gledao izvesnog Gobeljića i njegov performan na terenu, iako taj "seljober" svojim potezom ninikoga nije fizički ugrozio.

Sportski pozdrav!

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Mat Cauthon said:

Ne znam iz kog razloga krećemo ovako u utakmicu pa jurimo veliki zaostatak. PJ vjerovatno nije naviknut na "na nož", ili mu treba mu vrijeme ili se nikada neće adaptirati.

Ne volim kad se ističe kapitenova odbrana jer je i u najboljim momentima prosječna. Od njega nam trebaju poeni. 

 Što se kepa tiče, mislim da smo srećni kad vidimo da se cima u odbrani (ili se bar trudi da izgleda da se cima), pa su nam kriterijumi mali i lako nas je usrećiti po tom pitanju.

 

Realno sinoć, naročito u prvom delu, toliko smo dekoncentrisani ili nemarni bili, da je to bilo strašno. Ne znam koliko puta smo dobijali faul na čistu foru i opuštenost. Recimo Aleksa, ispred njega Nedović ili Teo, nije u stavu, nego u fazonu opušteno. Finta, kreće u prodor, prolazi pored Alekse kao da je čunj, jedino faul ostaje kao opcija. Ovakvih situacija koliko hoćeš. Jeste Nedović brz i Teo majstor, ali ako stojiš ispred njih u ležernom stavu, ne može drugačiji ishod da bude. Sa druge strane, prljavi Branko, kep pokušava da ga obiđe, ovaj je uvek u stavu i uvek tu. Ma koliko bio prljav, motivacija i žestok rad u svakoj situaciji na terenu mu se mora priznati. A želja je pola dobre odbrane. Mi kao da je nismo imali u prvom delu.

 

PJ je sinoć izbačen iz utakmice - da li neko može da okači slo-mo njegove pete? Ono mi je baš bilo sumnjivo.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, DrMV said:

... pogibljenim i nesportskim udarcem u stomak Rokasa...

 

...pravdanje (pa i veličanje) ovakvih poteza pomenute persone (koji ima podebelu istoriju sličnih), govori najviše o osobama(velikoj većini vas navijača KKP) i vašim karakternim osobinama i vašim pogledima na košarku i sport u celini. Čast izuzetcima, onim navijačima Partizana koji imaju snage da osude ovakav čin jednog tzv.sportiste,...

 

 

...Da napomenem da sam sa gnušanjem i sramotom, onomad, gledao izvesnog Gobeljića i njegov performan na terenu, iako taj "seljober" svojim potezom ninikoga nije fizički ugrozio...

 

 

B1: pogibeljni udarac u stomak? Wtf.

 

B2: smorili ste ljudi, maltene svi ovde smo osudili njegovo ponašanje u tim situacijama, zajedno zaključili da je najviše štete naneo nama samima i da treba da prestane da radi takve gluposti. Ovo učitavanje karakternih osobina i slično.. Wtf.

 

B3: jel to onaj što je polomio nogu litvancu? https://www.telegraf.rs/sport/fudbal/3082896-povreda-koju-niko-ne-zeli-ovo-je-jezivi-prelom-noge-slavickasa-posle-starta-gobeljica-video Jos jedan wtf za gospodina.

 

 

@moderacija

lost-john-travolta.gif

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, DrMV said:

Komšije,drugari, sugrađani, Srbi...

Razumem navijačke strasti, sa obe strane, simpatisanje ovog ili onog igrača, kluba, trenera.... Ali pobogu ajmo malo realnosti, ljudske empatije!

Sinoć (kao i mnogo puta pre), ali sinoć najočiglednije vidljivo uživo gledajući, od prvog momenta, čak i pre sudijskog podbacivanja, videla se (negativna) energija kod vašeg igrača ZL. Treba li da napominjem da se nije uopšte pozdravio (kao i još neki vaši igrači) sa igračima CZV, što bi trebalo da bide osnovno načelo sporta, sportskog duha i fer-pleja.

U 1/4 ,neki 3-4min, pri rezultatu 11:2 mislim(kada se još nije rasplamsala borba), na prvim dosuđenim bacanjima nad njim, dotični kreće na ulaz(dvokorak), sa jasnom namerom da prvo "nabode na lakat" čuvara (ne sećam se ko je bio), a potom da izvuče bacanja. Ko je iole objektivan,može da vrati snimak i pogleda ovu situaciju, uživo je bilo više nego očigledno da je ušao u meč sa idejom (kao i u nekim ranijim derbijima) da napravi neku vrstu cirkusa i tako "pomogne" svom timu.

Da ne pominjem ostale situacije, pre svega sa Nedovićem, ruku na srce tada je sankcionisan, ali situacija gde se Pukl baca na parket (ovo nisam nikad video) ne bi li sprečio dalje "dejstvovanje" ZL, koji tada ima već 1 nesportski faul, i ta situacija ne bude uopšte od strane sudija razmatrana, jer je već tada ZL zaslužio ranije tuširanje u svlačionici....

Iz aviona se videlo da je samo pitanje trenutka, kada i da li će biti isključen, uz neki veći ili manji cirkus, eventualnu povredu nekog Zvezdinog igrača ili uvlačenje u neku opštu tuču na parketu, što je na kraju zamalo eskaliralo, pogibljenim i nesportskim udarcem u stomak Rokasa, u "mrtvom vremenu" nakon već (opravdano) dosuđenog faula u napadu Bolomboja. Nepotrebno,divljački,mučki i nesportski...

 

Svako pravdanje (pa i veličanje) ovakvih poteza pomenute persone (koji ima podebelu istoriju sličnih), govori najviše o osobama(velikoj većini vas navijača KKP) i vašim karakternim osobinama i vašim pogledima na košarku i sport u celini. Čast izuzetcima, onim navijačima Partizana koji imaju snage da osude ovakav čin jednog tzv.sportiste, za razliku od onih odgovornih u vašem klubu koji bi trebali/morali ne samo da osude već i da spreče ovakvo divljačko ponašanje jednog igrača, košarkaša, sportiste koji (bi trebao) da bude uzor mlađim naraštajima koji tek ulaze u svet sporta.

Ukoliko ikad primetim da neki igrač SDCZV, kluba za koji navijam i volim, na ovaj ili sličan način bude "davao primer" mladima, javno ću osuditi takav čin i označiti ga kao nekoga za koga ne treba i neću navijati i podržavati, pa bio mi i brat rođeni. Srećom, na takav "primerak" još nisam naišao u našem KK, pa je zadovoljstvo navijanja za KKCZV tim veće. Da napomenem da sam sa gnušanjem i sramotom, onomad, gledao izvesnog Gobeljića i njegov performan na terenu, iako taj "seljober" svojim potezom ninikoga nije fizički ugrozio.

Sportski pozdrav!

 

 

Recimo ovaj post je do sada najveće smeće a bilo ga je baš u ova dva dana, kao Srbi, sabornost, a onda okrenite se pravoj vjeri nevjernici, sve zavijeno u pet slojeva oblandi, uz poentu na kraju svi (većina) ste govna, vidite mene ja čist i moj klub super, šuma šumi, tratinčice rastu, oooooommmm...

  • Like 22
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DrMV said:

Komšije,drugari, sugrađani, Srbi...

 

 

Kralju, da li je moguće napisati ovoliko potencijalno pogrešnih pretpostavki u samo jednom jednostavnom nabrajanju? 😲

 

Mada, i ostatak teksta je kvalitativno ispratio ovaj epski uvod.

Edited by Mat Cauthon
spellcheck
  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Barkli je manje više opisao sve oko Ledeja. Ja sinoć izgoreo u lajvu, malo pustio jezik, zaslužen warn.

 

Elem, što kaže Barkli, donese on vama energetski dosta toga. Prvo poluvreme bi bilo stoka razlike da nije bilo njega ali jbg i uzme. Ako ste spremni da živite sa tim (na stranu apsolutno nesportski karakter osobe o kojoj pričamo), onda ok.

 

Nego što se tiče Pantera. To je evidentno. Da se svi čuvari služe i rukama i nogama da ga zaustave, gde je u 2/3 situacija očigledan faul.

 

I baš komentarišem neki dan sa kolegom grobarom, kako je nakon prošle sezone gde je bez premca bio prvi napadač cele evrolige, ove sezone dopuštena baš muška (najblaže rečeno) odbrana nad njim. Ovde sad ne pričam o derbi situacijama nego uopšteno. Pantera bije ko stigne i to je generalno veliki problem za vas i ne znam kako ćete to prevazići. 

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Barkli je manje više opisao sve oko Ledeja. Ja sinoć izgoreo u lajvu, malo pustio jezik, zaslužen warn.

 

Elem, što kaže Barkli, donese on vama energetski dosta toga. Prvo poluvreme bi bilo stoka razlike da nije bilo njega ali jbg i uzme. Ako ste spremni da živite sa tim (na stranu apsolutno nesportski karakter osobe o kojoj pričamo), onda ok.

 

Nego što se tiče Pantera. To je evidentno. Da se svi čuvari služe i rukama i nogama da ga zaustave, gde je u 2/3 situacija očigledan faul.

 

I baš komentarišem neki dan sa kolegom grobarom, kako je nakon prošle sezone gde je bez premca bio prvi napadač cele evrolige, ove sezone dopuštena baš muška (najblaže rečeno) odbrana nad njim. Ovde sad ne pričam o derbi situacijama nego uopšteno. Pantera bije ko stigne i to je generalno veliki problem za vas i ne znam kako ćete to prevazići. 

 

Evo, može i ovako da se kaže u suštini isto a da se zadrži neki nivo i konverzacije i ljudskosti. Svaka čast za post.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, NMX said:

Nego što se tiče Pantera. To je evidentno. Da se svi čuvari služe i rukama i nogama da ga zaustave, gde je u 2/3 situacija očigledan faul.

 

I baš komentarišem neki dan sa kolegom grobarom, kako je nakon prošle sezone gde je bez premca bio prvi napadač cele evrolige, ove sezone dopuštena baš muška (najblaže rečeno) odbrana nad njim. Ovde sad ne pričam o derbi situacijama nego uopšteno. Pantera bije ko stigne i to je generalno veliki problem za vas i ne znam kako ćete to prevazići. 

Stoji ovo, ali Panter i sam sebi pomalo, namerno kažem pomalo jer tako i mislim, odmaže sa konstatnim iniciranjem kontakta sa odbrambenim igračem ne bi li izvukao bacanja. Da ne pomisli neko da imam nešto protiv toga, ne naprotiv. Odlika dobrih igrača je da se izvuku iz nezgodne situacije i izvuku faul. Iz nekog razloga nema dovoljan respekt sudija kao na primer De Kolo. Jedino što mi se ne sviđa kod njega je konstantno izbacivanje noge pri šutu. Pretpostavljam da je takav stil šuta razvio, ali mislim i da će morati da ga menja jer su u poslednje vreme počeli učestalo da sviraju taj kontakt kao faul napadača.

 

Bila je situacija sinoć kada se Nedović pobunio zbog faula nad Panterom za 2+1 a jasno se videlo da ga je telom faulirao jer je iskočio izvan cilindra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, DrMV said:

Srećom, na takav "primerak" još nisam naišao u našem KK, pa je zadovoljstvo navijanja za KKCZV tim vece.

 

 

Da li je moguce objasniti nesto coveku koji ovako nesto napise? 

Mozemo se samo sloziti s njim da je coki legenda i da radi u korist ozdravljenja srpskog sporta.

  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NMX said:

Barkli je manje više opisao sve oko Ledeja. Ja sinoć izgoreo u lajvu, malo pustio jezik, zaslužen warn.

 

Elem, što kaže Barkli, donese on vama energetski dosta toga. Prvo poluvreme bi bilo stoka razlike da nije bilo njega ali jbg i uzme. Ako ste spremni da živite sa tim (na stranu apsolutno nesportski karakter osobe o kojoj pričamo), onda ok.

 

Nego što se tiče Pantera. To je evidentno. Da se svi čuvari služe i rukama i nogama da ga zaustave, gde je u 2/3 situacija očigledan faul.

 

I baš komentarišem neki dan sa kolegom grobarom, kako je nakon prošle sezone gde je bez premca bio prvi napadač cele evrolige, ove sezone dopuštena baš muška (najblaže rečeno) odbrana nad njim. Ovde sad ne pričam o derbi situacijama nego uopšteno. Pantera bije ko stigne i to je generalno veliki problem za vas i ne znam kako ćete to prevazići. 

Rekao bih da je juce i on igrao odbranu sa puno kontakata i povlacenja. Jbg, pustilie su sudije juce hrkljus. Cini mi se da je Partizan poceo juce takvu odbranu, jer nije hteo da sve bude kao u EL, a na kraju se isto desilo. Vidim da se pise o tom e kako su iskljucili PJa i kako nema postovanja. Cini mi se da mu je ovo vec koja utakmica da je isljucen brzo, a nisu sve sa Zvezdomi nisu sve u ABA. I ono povlacenje Hange je po meni bilo vise za faul njemu, ali su sudije ostale pri svom prvom stavu. Mozda je zato i prekrsaj na Bolomboju tako olako odsviran(a bio je). On je vrhunski igrac i mora nauciti koji je nivo agresivnosti pravi.

Inace imam jedno zapazanje, pa mozete vi kao navijaci Partizana da mi odgovorite. Primetio sam da dok igra PJ, Panter ne postoji na terenu, cak sta vise pravi dosta glupe poteze, a kada ovaj izadje, Panter se vraca u svoj mod.

Zeka Ledeja ne bih da komentarisem, posto se sigurno necemo sloziti oko njega, a u tome i jeste car navijanja za razlicite klubove. 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...