Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

59 minutes ago, robespierre said:

 

Nadovezaću se na ovaj post jer mislim da si danas uboo suštinu kad si rekao da je ovo cena koja se plaća za ćutanje. Jer vlast baš briga dokle god se majmuni međusobno mlate motkama, a ako usput strada i neko nedužan, to je cena koju su i više nego spremni da plate. Bolje to nego da pucaju motke po Pinku,  RTS-u i skupštini.

 

Ako sam dobro razumeo, a gotovo sam siguran da jesam, kolona koju su napali su ti navijači Partizana iz Pančeva. 

 

Isto ovako su ti sa motkama orgijali po Rimu prošle godine, neposredno posle utakmice Rome, a pre toga na aerodromu (!) sa navijačima Dinama, pa ni na jednom ni na drugom mestu niko nije uhapšen. 

 

Zapravo me frustrira što moram da vodim ovu konverzaciju jer ispada da branim(o) huligane, ali stvarno je apsurdna teorija po kojoj neko ovo organizovano radi po direktivi da bi smanjio broj navijača na utakmicama Partizana. Ne, ovo rade jer su krvoločne hijene, kojima država ne želi da gura prst u oko. Ja sam bio na većini protesta protiv vlasti prošle godine, to (mi) nisu ljudi sposobni da sruše vlat na ulici. Pa i čuveni Majdan koji služi kao strašilo su na ulici u dobroj meri izneli organizovani navijači.   

Sa značajnim delom posta mogu da se složim ali ne i sa celinom.

 

Pametan si čovek, molim te shvati ovo bez tatisanja. Nije u pitanju cena ćutanja sa obe strane nego upravo sa severa. Daleko su organizovaniji i kompaktniji, može vlast da ih slomi, naravno, ali im je važnije da ostane status kvo, ne treba im taj front.

 

Jug je sto puta promenio vođstvo u poslednjih 10-15 godina, gomila ljudi koja je redovna na mečevima i dalje je nepoverljiva prema njima i vodi svoju politiku, ali nema otvorenog međusobnog sukoba kao pre. Međutim, tribina nema snagu da bi mogla da bude veći problem vlastima, tako da ih kontrolišu strahom i svešću da su slabi. Zato se i oni uglavnom drže po strani u odnosu na vođu i vlast, s i kad naprsbžve neko mini sranje, kao na stadionu Čuke, dobiju žestoke batine od pandura i zatvor. U vreme Belivuka su on i pokojni mutavi imali odrešene ruke za sva sranja i prema svojima i prema tuđima, plus za ostala mafijašenja, ali ovi sad ne verujem da imaju 5% tih odobrenja. Prave i oni slična sranja sa napadima na civile (i ostalo), ali još nisam čuo da se dešava na ovako ponovljeni način. Ovo je već bezbednosni bezobrazluk.

 

Ekipa koja napada u "svom kraju" ne mora da ima nikakav viši cilj u glavi, ali oni koji organizuju obezbeđenje okruženja i koji u ovakvim situacijama volšebno nestaju svaki jebeni put, mogu svašta da smisle. Ja neću da licitiram šta je u pitanju, ali pričica da je ovo samo navijački sukob koji se oteo kontroli je jebavanje u zdrav mozak. Iz ugla balvana sa letvama ili sekirom u ruci jeste, ali ceo kontekst je malo više od toga.

 

Znaš li šta je najgore? To što sam se zgrozio kada sam video da par likova priziva povratak Belivuka, to što se sigurno planira osveta i što neki bolidi neće gledati koga napadaju, to što nivinari relativizuju, zatim to što se uvek može pojaviti neki usamljeni jahač bez kontrole i što će neki normalni ljudi na obe strane krenuti sa nečim za samoodbranu u kolima na sledeći meč pa možemo samo da licitiramo sa tim šta će se desiti. Auqrac.

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, pierre van hooijdonk said:

 

Pazi sledeći put ako te snime iz autobusa kidare iz Makedonije, krstiće te u huligancija jednakog ovima od sinoć.


Boga mi, ako mi krenu na golfića pokazaću im kako se pravi bosanski sushi nebitno jesu li crni ili crveni… 😁

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Ja živim na 300m vazdušne linije od Arene. Partizan igra već godinama u toj hali, svake nedelje u proseku, pa se ovakvi incidenti nisu dešavali. Poznato je da je taj kraj, posebno blok 21 leglo kretena koji navijaju za Zvezdu (namerno ne kažem navijača), još od 90ih na ovamo. I sad se baš setili da biju obične navijače Partizana zato što Partizan ima 12-11 u EL i punu dvoranu? Pri čemu neki od njih eto nose sekire u kolima, fini neki svet. Možda sam ja glup ali mi verovatnije deluje da su napali grupu sličnih umobolnika a kako u takvim situacijama krv udari u glavu i do izražaja dođe mentalitet čopora stradali su i neki zaista normalni obični ljudi. Da li bi ih trebalo pohapsiti i osuditi? Naravno. Da li će do toga doći? Nemam pojma a i sumnjam s obzirom da bata Andrej živi na samom uglu BZĐ i Antifašističke borbe a neki od ovih hijena (adekvatan naziv) su mu sluge. 

 

Inače sam juče ugazio u govno pored auta jer mi se neki fini navijač posrao na sred parkinga, a mogla bi panduracija pored naravno primarne zaštite građana i da napiše neke kazne za parking jer se za vreme utakmice parkira ko gde stigne uključujući zelene površine i dečje parkiće.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Barkley#34 said:

Ekipa koja napada u "svom kraju" ne mora da ima nikakav viši cilj u glavi, ali oni koji organizuju obezbeđenje okruženja i koji u ovakvim situacijama volšebno nestaju svaki jebeni put, mogu svašta da smisle. Ja neću da licitiram šta je u pitanju, ali pričica da je ovo samo navijački sukob koji se oteo kontroli je jebavanje u zdrav mozak. Iz ugla balvana sa letvama ili sekirom u ruci jeste, ali ceo kontekst je malo više od toga.

Pa zar nije dovoljno to sto su Delije pod kontrolom vlasti da ne moramo licitirati i da kazemo da policije i obezbedjenja tog dela grada nije bilo kako bi Delije "na miru" izvele akciju? Zbog cega mora da se ide dalje i da se po ko zna koji put od KKP pravi zrtva protiv koje je ceo svet dok joj drzava sipa milione u kasu? Ili cemo da kazemo da su se Zvezdini navijaci otrgli od vlasti i odlucili sami da sabotiraju ovaj sportski drzavni projekat? 
 

A zapravo je sve jako jednostavno. Znali su koga napadaju, moguce da je postojao dil sa policijom da ne bude tu, a usput su najebali i neki neduzni ljudi. I to nije nista novo, licno znam desetine primera od ranije kada je obicnim navijacima, simpatizerima, polupan auto ili su dobili batine jer jbg pogresno vreme i pogresno mesto. I kao sto jedan forumas ranije rece, jako je glupo jer ispada kao da se brane ovi huligani, ali ako je zaista cilj bio napad na simpatizere ovo je verovatno i prva akcija Delija od kada znam za sebe u kojoj su meta bili obicni navijaci. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, СтелаРоса said:

Zbog cega mora da se ide dalje i da se po ko zna koji put od KKP pravi zrtva protiv koje je ceo svet dok joj drzava sipa milione u kasu? Ili cemo da kazemo da su se Zvezdini navijaci otrgli od vlasti i odlucili sami da sabotiraju ovaj sportski drzavni projekat? 

Posredno će to biti efekat i na  vođenje nekih klinaca i na KKP i na KKCZ (zbog straha od osvete), kao što će biti onih koji će se pripremiti za takav slučaj pa neka nam je bog u pomoći.

 

50 minutes ago, СтелаРоса said:

A zapravo je sve jako jednostavno. Znali su koga napadaju, moguce da je postojao dil sa policijom da ne bude tu, a usput su najebali i neki neduzni ljudi. I to nije nista novo, licno znam desetine primera od ranije kada je obicnim navijacima, simpatizerima, polupan auto ili su dobili batine jer jbg pogresno vreme i pogresno mesto.

Pa nije jednostavno. Same činjenice da se vrše ponovljeni napadi u isto vreme u istom reonu (a koji je pritom širok, osvetljen, lak za kontrolu), da je napad na tako otvorenom urbanom mestu da je verovatnoća da će neko snimiti 90%, i da se ne može reći da se neko od običnih tu nesrećom našao nego sve vrvi od kola i ljudi, pokazuje da nije jednostavno niti uobičajeno.

 

Ok, nije zavera protiv KKP, ali šta je? Zaigrala se deca pa tako triput?

 

Je l' će to postati "novo normalno" kad igra KKP u Areni?

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

U jbt, kakav poraz za ovaj forum. Znači motiv je najveći problem, ej bre!!! Pa nije ključna stvar da li je motiv da se smanji broj gledalaca na utakmici kkp ili je motiv ljubavni trougao ili je motiv merenje huliganske patke ili je motiv različitost umetničkih koncepata. Potpuno nevini ljudi su nastradali, ne prvi put, a mi ovde se ubismo dokazujući šta je motiv. I zato je ovaj forum žestoko fejlovao po ovom pitanju, na čelu sa moderatorom.

 

Evo ja ću da presudim da su za sve krivi grobari Pančevo, je l' možemo sad da zajednički i većinski konstatujemo da je užas i katastrofa što ljudi koji nikakve veze sa bilo kojom navijačkom grupom nemaju sada već redovno stradaju, i što ne postoji ni promil šanse da ih neko zaštiti i da im garantuje bezbednost?

 

Ma ne mogu i dalje da verujem šta čitam ovde.

  • Like 21
  • Thanks 8
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Chaos Is Me said:

a mogla bi panduracija pored naravno primarne zaštite građana i da napiše neke kazne za parking jer se za vreme utakmice parkira ko gde stigne uključujući zelene površine i dečje parkiće.

Da pišu kazne znam iz prve ruke jer sam platio kaznu za kuma koji je iz Sarajeva došao na jednu utakmicu. Poslao mi screenshot sa sajta parking servisa :classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

U jbt, kakav poraz za ovaj forum. Znači motiv je najveći problem, ej bre!!! Pa nije ključna stvar da li je motiv da se smanji broj gledalaca na utakmici kkp ili je motiv ljubavni trougao ili je motiv merenje huliganske patke ili je motiv različitost umetničkih koncepata. Potpuno nevini ljudi su nastradali, ne prvi put, a mi ovde se ubismo dokazujući šta je motiv. I zato je ovaj forum žestoko fejlovao po ovom pitanju, na čelu sa moderatorom.
 
Evo ja ću da presudim da su za sve krivi grobari Pančevo, je l' možemo sad da zajednički i većinski konstatujemo da je užas i katastrofa što ljudi koji nikakve veze sa bilo kojom navijačkom grupom nemaju sada već redovno stradaju, i što ne postoji ni promil šanse da ih neko zaštiti i da im garantuje bezbednost?
 
Ma ne mogu i dalje da verujem šta čitam ovde.
Al mi osudimo i to je to, kao npr i za trudnice ili nebitno koju drugu situaciju u društvu.


Meni je nejasno da u 2024 i dalje postoje ti likovi (a nije bas da se na stadionima rade sranja kao ranije), a i nije 2002 pa da nema kamera skoro nigde, jednostavno ovde sistem ne želi reagovati i njima odgovaraju konstatna prepucavanja obe strane, dok se različiti politički performansi odigravaju na štetu našeg naroda, prevashodno u južnoj pokrajini. Bukvalno atmosfera lična nam je normalna postala, sećam se ranije sam se zgrozio kad sam čuo značenje Američkih zastava u Oaki kad igraju protiv Olija a to je da su neki Američki vojnici silovali devojke po Pireju, a nažalost i mi takvi postojemo nista nam sveto nije.


Bas nemam nikakav osećaj pred derbi, a i danas ide vređanje Zeljka i igraca, dok veći problem u samom klubu imaju navijaci Zvezde...


Vlada opasna lobotomija medju svima nama.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Danas specifican derbi.

 

Nama je tek samo jedna ABA utakmica izmedju 3 veoma vazne EL utakmice, dok je njima ovo utakmica sezone.

 

S toga ocekujem malo prosireniju rotaciju i da probamo nesto malo drugacije, pogotovo na pocetku utakmice.

 

Najbitnije je da iz ove nedelje izadjemo zdravi, jer je ono sto nas ocekuje sledece mozda i olucujuce za plasman u Top6, top8 i top10.

 

Evo neke zanimljive analize na koju sam naisao...

 

GE46KJVXUAAEOm5?format=jpg&name=large

  • Like 8
  • Thanks 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Knipex said:

Da pišu kazne znam iz prve ruke jer sam platio kaznu za kuma koji je iz Sarajeva došao na jednu utakmicu. Poslao mi screenshot sa sajta parking servisa :classic_biggrin:

Pusti, folira se Novobeograđanin. :classic_tongue::classic_biggrin: Stanari samo što po drveću ne parkiraju na NBG, a sad su kao krivi oni što dođu na utakmicu. :classic_sleep:

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

28.1. je u nekim delovima planete počeo davno. :wink2: Još malo pa će im 29.1.

 

1 hour ago, Cooper said:

da probamo nesto malo drugacije, pogotovo na pocetku utakmice.

Ma jok, šta će nam taj stres, navikli smo na -10.

 

 

  • Like 1
  • Love 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

Pusti, folira se Novobeograđanin. :classic_tongue::classic_biggrin: Stanari samo što po drveću ne parkiraju na NBG, a sad su kao krivi oni što dođu na utakmicu. :classic_sleep:

Blocks of New Belgrade

 

b82d4b4f-b69a-470f-ba22-80a94b358cea_tex

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Pravio sam i ja kao neku prognozu. Mnogo je utakmica do kraja i bas je nezahvalno prognozirati. Mislim da ce 17 pobeda biti dovoljno za 10. mesto, ali moze se lagano desiti da i 20 pobeda ne bude dovoljno za top6. Znaci morali bi napraviti skor 8-3. Ako se ne varam kuci igramo jos 6 utakmica. Nije nemoguce, ali bice bas tesko. Ako mislimo da budemo u top6 moramo dobiti Virtus, pa makar i zrtvovali tu utakmicu u Francuskoj. Mislim da ce nam Virtus, Makabi i Olimpijakos biti konkurenti za to 6. mesto. Olimpijakos i Virtus mozemo resiti u direktnom duelu sa boljom kos razlikom.
Znaci, ta 3 poraza bi morala biti Monako, Barsa i Real, ostalo sve pobede - 5 kuci i 3 u gostima (Virtus, Armani i Alba).

Sent from my RMX3301 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Danas specifican derbi.
 
Nama je tek samo jedna ABA utakmica izmedju 3 veoma vazne EL utakmice, dok je njima ovo utakmica sezone.
 
S toga ocekujem malo prosireniju rotaciju i da probamo nesto malo drugacije, pogotovo na pocetku utakmice.
 
Najbitnije je da iz ove nedelje izadjemo zdravi, jer je ono sto nas ocekuje sledece mozda i olucujuce za plasman u Top6, top8 i top10.
 
Evo neke zanimljive analize na koju sam naisao...
 
GE46KJVXUAAEOm5?format=jpg&name=large
Msm da 7 mesto će biti maks, Virtus ima jaku zalihu, dok Fener ima bolji medj skor plus igra Fener sasvim ok i 2 pobede su razlika. Biće borba sa Olijem, Baskonijom kao i Makabijem, dobre stvari su što Oly i Baskonija imaju 12 kući dok Makabi čak 13, Oly i Baskonija moraju pasti u areni, a nadam se da Makabi I neće imati više od 18 pobeda, tipa 3 kuci i 2 na strani, nije mi realno više.


Ako se želi top 6 Monako mora pasti, ali čak i tad i sa 2 0 s njima bice tesko s njima jer imaju top raspored i nakon utakmica sa nama 11 utakmica kući.


Valensija, Milano imaju po 13 kući, a nemaju ni malo dobar skor na taj broj utakmica, dok Efes i Zvezda su realno daleko iako imaju 11 i 10 kući.

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

Fredi Gilespi je u evroligi dao 18 poena, od toga 14 Partizanu. Znači dao je nama 3,5 puta više koševa nego na svim ostalim utakmicama zajedno.

 

A aba ligi je do sada postigao 16. Matematika je jasna, ako ga spustimo ispod 56 poena večeras, možemo da kažemo da smo ga bolje branili nego prvi put.

  • Like 6
  • Ha-ha 17
Link to comment
Share on other sites

Ne treba ni ocekivati da svi navijaci Zvezde, koji pisu ovde, precute o ovom dogadjaju. Naravno da ce se neko naci, da osudi napad, a ipak pronadje neki razlog, zasto se napad desio. Koga god da su napali, sramno je. Jer eto, posto su napali te Pancevce, to im olaksava situaciju. 

Koji god bio cilj napada, jedino sto treba je da se osudi, bez ikakvih dodataka. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...