Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Verovatno je smeh zbog ovoga sa sekirom što je izašao iz kola. Pametnije je bilo da je ostao unutra, ako si već izašao, onda odmah vataj maglu. Što rizikuješ da zbog naduvanih i alkoholisanih idiota izgubiš glavu.

Link to comment
Share on other sites

Ok, ali ti si kao cilj napada naveo smanjenje broja ljudi na utakmicama. Da li zaista verujes u to? Meni je mnogo realnije da se ovakve stvari desavaju jer su ti ljudi stoka i jer im je cilj otvoriti nekome glavu, kao i u svim okrsajima do sada.
Misliš da će ovi koji su dobili batine, i fasovali nož u gume da trče nazad u arenu?
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Shikamaru said:

@Guru 

Šta je tačno smešno u ovoj priči oko organizovanog nasrtanja na Partizanove navijače? 

 

Smešno mi je šta pišete ceo dan i kakve sve teorije zavere razvijate zbog sukoba dve huliganske grupe. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

 
Smešno mi je šta pišete ceo dan i kakve sve teorije zavere razvijate zbog sukoba dve huliganske grupe. 
Ne znam gde su samo huligani sa druge strane, ne moraju uvek obe strane da budu krive, jer ovo nije ni prvi a nažalost ni poslednji put da huligani Zvezde rade ovakve stvari, a lično gnev je ogroman i odmazda vremenom i dolazi zbog toga.


A naravno da je želja teranje ljudi od utakmica, pogotovo onih ljudi koji sa decom dolaze...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Guru said:

 

Smešno mi je šta pišete ceo dan i kakve sve teorije zavere razvijate zbog sukoba dve huliganske grupe. 

Idem da javim drugarima koji su dobili batine da su deo huliganske grupe, kapiram da je i za njih to vest 

A ako ti smatraš da je nedostatak policijske intervencije, a svi znamo koliko ih ima kad se igra utakmica u Areni, neka teorija zavere to dovoljno govori o tebi da stvarno nema potrebe ovo nastavljati 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, crni_bombarder said:

Ne znam gde su samo huligani sa druge strane


Huligani sa druge strane su Južni Front Pančevo, oni što prvo izlaze iz kola (od kojih jedan sa sekirčetom), pa onda beže pred naletom majmunčina sa kuvanim štanglama.

 

5 minutes ago, crni_bombarder said:

ne moraju uvek obe strane da budu krive, jer ovo nije ni prvi a nažalost ni poslednji put da huligani Zvezde rade ovakve stvari, a lično gnev je ogroman i odmazda vremenom i dolazi zbog toga.

 

U slučaju obračuna dve huliganske grupe moraju obe strane biti krive.

 

5 minutes ago, crni_bombarder said:

A naravno da je želja teranje ljudi od utakmica, pogotovo onih ljudi koji sa decom dolaze...

 

A možda smo i mi iz moderacije previše vremena proveli uređujući KKCZ topik i pokušavajući da tamo zaustavimo teorije zavere i RSB narative, dok ovom topiku nismo posvetili dovoljno vremena i pažnje. 

  • Like 4
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

 

Ti si suštinski u pravu sa tim delom da su stoka i da nema prevelikog predumišljaja, međutim navijači Partizana se svako malo podsete da su trn u oku ljudima, bilo zbog toga šta pevaju na utakmicama, bilo zbog toga što ih je... mnogo, pa se fabrikuju brojevi, umanjuju titule šampiona i po starom dobrom receptu pujda na nacionalnim frekvencijama. Da li se slažemo da takvi opasni narativi pospešuju šanse za ovakve događaje? I da li se slažemo da je veća šansa da dođe do incidenata ako svake nedelje 20k ljudi slavi u Areni okruženoj 21. 23. i 30. blokom? 

Da li ti stvarno mislis da je ljudima koji kao pobedu slave kada nekoga prebiju bitno koliko Partizan ima titula i da li je u Arenu doslo 20k ili 10k ljudi? Pa slicnih akcija je bilo i pre/posle fudbalskih utakmica gde je na JNA dolazilo 2-3 hiljade ljudi. Ne treba njima nikakav drugi cilj niti necija naredba, svrha im je da se pobiju. 
 

A ako vec ulazimo u takve teorije... Na jednoj strani imamo Zvezdine navijace koji rade po Vucicevoj direktivi. Sa druge strane imamo punu halu Partizanovih navijaca zato sto je isti taj Vucic obezbedio dobar tim. I hoces da mi kazes da je tim istim Zvezdinim navijacima cilj da smanje broj ljudi na KKP utakmicama? Ili oni ipak ne rade po njegovoj direktivi? Daj molim te.

 

18 minutes ago, Luchifer89 said:
56 minutes ago, СтелаРоса said:
Ok, ali ti si kao cilj napada naveo smanjenje broja ljudi na utakmicama. Da li zaista verujes u to? Meni je mnogo realnije da se ovakve stvari desavaju jer su ti ljudi stoka i jer im je cilj otvoriti nekome glavu, kao i u svim okrsajima do sada.

Misliš da će ovi koji su dobili batine, i fasovali nož u gume da trče nazad u arenu?

 

Naravno da nece brate, ali to je posledica koja bi bila ista kakav god da je bio cilj napada. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СтелаРоса said:

Da li ti stvarno mislis da je ljudima koji kao pobedu slave kada nekoga prebiju bitno koliko Partizan ima titula i da li je u Arenu doslo 20k ili 10k ljudi?

 

Da, misli. I očigledno uopšte nije usamljen u takvom razmišljanju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Guru said:


Huligani sa druge strane su Južni Front Pančevo, oni što prvo izlaze iz kola (od kojih jedan sa sekirčetom), pa onda beže pred naletom majmunčina sa kuvanim štanglama.

 

Istu informaciju i ja imam. 

Link to comment
Share on other sites

 
A možda smo i mi iz moderacije previše vremena proveli uređujući KKCZ topik i pokušavajući da tamo zaustavimo teorije zavere i RSB narative, dok ovom topiku nismo posvetili dovoljno vremena i pažnje. 
Nedo Bog da neko nastrada, sta misliš kako bi to uticalo na bilo kakvu mogućnost održavanja utakmica, naravno u tom ali u svakom drugom trenutku to bi bilo apsolutno nevažno, ali veliki napori se ulažu u samu organizaciju, Partizan nagrađuje različite mlade ljude sa tom zlatnom stolicom, same karte ni malo nisu jeftinije i sad neko treba da dobije batine na sve to.


A imao sam primer da slušam druga kad je pričao oko tog napada na njega i braću, zamisli da je on u tom trenutku uzeo ciglu ili bilo šta što je mogao imati pored sebe šta bi se desilo onda... Da je nekog po sred glave zavalio s tim predmetom i taj na mestu skoncao, da li bi on po tebi bio huligan...

Послато са SM-A135F помоћу Тапатока

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Guru said:

Da, misli. I očigledno uopšte nije usamljen u takvom razmišljanju. 


Zar stvarno misliš da je potrebno da umesto mene napišeš šta mislim, pogotovo nakon što sam artikulisano objasnio u prethodnom upisu šta mislim? Nije problem ali jeste da me ukalupiš u nešto što nisam rekao da mislim. 

 

Dakle, ne mislim ovo što je Stela rosa izvukao, već da opasni narativi, kao i svakonedeljna fešta u delu grada koji huliganske grupe koje su i pravile izgrede svojataju doprinose verovatnoći istih. A na samom startu sam napisao da je Stela Rosa u pravu da kod ovakvih akcija nema previše predumišljaja. 
 

Dakle, šta mislim? Mislim da je problem huliganizma užasno problematičan i ukorenjen u ovom usranom društvu, ali da postoje faktori i činioci koji doprinose verovatnoći izgreda, sačekuša i ostalog. Mislim, pamtim kada su u kafiću kod Pionira ljudi (ne huligani/grupe) dobili batine, a tada smo bili na najnižim košarkaškim granama. To nije 1+1=2 zaključak, ali voleo bih da me ubediš da ovo što sam napisao nema smisla i da su se dve grupe sekirale (ne brinule, sekirale) čisto zato što su divljaci, te da faktori koje sam naveo nisu doprinosioci. 

 

Edited by pierre van hooijdonk
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Shikamaru said:

nedostatak policijske intervencije, a svi znamo koliko ih ima kad se igra utakmica u Areni,

Prvo i osnovno pitanje, posebno ako se dešava već nekoliko puta.

 

Ne treba njima dodatni motiv od suparničke grupe. Međutim, ne može se napad na kolonu automobila u gužvi i batinjanje svih okolo nazvati sukobom navijačkih grupa.

  • Like 8
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Luchifer89 said:
21 minutes ago, СтелаРоса said:
 
Naravno da nece brate, ali to je posledica koja bi bila ista kakav god da je bio cilj napada. 

Pa koji je bio cilj napada na slučajne prolaznike sa decom, ako ne zastrašivanje?

Ovo je zapravo kljucno. Da li su napadnuti obicni navijaci i porodicni ljudi, ili je bio sukob dve navijacke grupe u kojem su najebali i neduzni ljudi (sto skoro svaki put i bude slucaj)? Ako je ovo prvo slucaj, onda se sve sa tobom slazem i izvinjavam se sto sam ista i pisao.

Edited by СтелаРоса
Link to comment
Share on other sites

Ja nemam pravu reč za ono od sinoć.

S kolegom, njegovom ćerkom i ženom smo možda pet minuta ranije prosli delom gde je ova bolesna rulja napravila šta je napravila. Ne želim da razmišljam šta je moglo da se desi, devojčica je cetvrti razred.

Osim par saobracajaca, jedan milicajac nije bio oko arene. Sve jasno.

Mi ćemo u Arenu opet da navijamo, bodrimo i podržimo jedinstvenu košarkašku instituciju, najboljeg evropskog trenera i nastavimo sa promocijom KK Partizana na globalnom nivou.

Ova bolesna rulja to ne može da zaustavi, kasno je.

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Inače, totalno je nebitno da li su jedan ili pet automobila bili navijači druge grupe. Batine su dobili ljudi koji su tuda prolazili, pošto jelte, nije SWAT tim sprovodio akciju, nego gomila huligana bez najt vižna i AI facijalne rekognicije. 
 

Običnjaci da ubuduće porazmisle da ne idu u crno ili crno-belim obeležjima, da ne budu Južni Front Pančevo. I nikako u Pončo i Kaldo, nego kući na sendviče. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Patriota iz kauca said:

Mi ćemo u Arenu opet da navijamo, bodrimo i podržimo jedinstvenu košarkašku instituciju, najboljeg evropskog trenera i nastavimo sa promocijom KK Partizana na globalnom nivou.

Ova bolesna rulja to ne može da zaustavi, kasno je.

I mi cemo takodje da podrzavamo nas klub i nastavimo sa njegovom promocijom uprkos tome sto je gomila neduznih Zvezdasa na jednom drugom mestu ove sezone dobila batine sto ni ne znate posto nemate snimak ili vest.

 

Ova bolesna rulja to ne može da zaustavi, kasno je.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ok, policija je kriva zato što je naš portal protiv vlasti ali zna se ko nije umešan

Quote

Olako se sinoćnim napadačima „nalepila“ etiketa navijača Crvene Zvezde. Napadači uopšte nisu imali nikakva obeležja ovog kluba, a ne treba zanemariti važnu činjenicu, a to je da među navijačima Partizana postoji više sukobljenih frakcija. Na košarkaškim utakmicama se često može čuti pogrdno skandiranje predsedniku Srbije, dok jedna grupa navijača sprečava da se to dešava. Jednom prilikom su izbili i neredi između navijača Partizana upravo zbog ovog skandiranja.

https://nova.rs/vesti/hronika/ogroman-propust-mup-prilikom-obezbedjenja-kosarkaske-utakmice-partizana-ili-se-sinoc-policija-posteno-obrukala-ili-iz-nekog-razloga-nije-ni-htela-da-intervenise/

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Barkley#34 said:

Prvo i osnovno pitanje, posebno ako se dešava već nekoliko puta.

 

Ne treba njima dodatni motiv od suparničke grupe. Međutim, ne može se napad na kolonu automobila u gužvi i batinjanje svih okolo nazvati sukobom navijačkih grupa.

 

Nadovezaću se na ovaj post jer mislim da si danas uboo suštinu kad si rekao da je ovo cena koja se plaća za ćutanje. Jer vlast baš briga dokle god se majmuni međusobno mlate motkama, a ako usput strada i neko nedužan, to je cena koju su i više nego spremni da plate. Bolje to nego da pucaju motke po Pinku,  RTS-u i skupštini.

 

Ako sam dobro razumeo, a gotovo sam siguran da jesam, kolona koju su napali su ti navijači Partizana iz Pančeva. 

 

Isto ovako su ti sa motkama orgijali po Rimu prošle godine, neposredno posle utakmice Rome, a pre toga na aerodromu (!) sa navijačima Dinama, pa ni na jednom ni na drugom mestu niko nije uhapšen. 

 

Zapravo me frustrira što moram da vodim ovu konverzaciju jer ispada da branim(o) huligane, ali stvarno je apsurdna teorija po kojoj neko ovo organizovano radi po direktivi da bi smanjio broj navijača na utakmicama Partizana. Ne, ovo rade jer su krvoločne hijene, kojima država ne želi da gura prst u oko. Ja sam bio na većini protesta protiv vlasti prošle godine, to (mi) nisu ljudi sposobni da sruše vlat na ulici. Pa i čuveni Majdan koji služi kao strašilo su na ulici u dobroj meri izneli organizovani navijači.   

  • Like 1
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Glupo je uopšte komentarisati i očekivati da država uradi bilo šta po pitanju ološa

( sa obe strane ). Pogoto država koja je tom istom ološu de facto dala dozvolu za pljačku, reket pa i ubistva.

 

Očekujem neki sumanut odgovor tipa : " Znate u Argentini šta se dešava " ; " U 

Nigeriji Boko Haram pobije celo selo " ; " U Belfastu ljudi bacaju bombe na kuće jedni drugima " ... ili nešto slično kako bi se ovo relativizovalo.

 

Što se utakmice tiče, naša prednost na 4 ( ukoliko Gedraitis ne bude neki quick fix ) je toliko očigledna da sam ubeđen da ćemo gurati njihove pain pointe od početka do kraja. Ne postoji četvorka čak ni među donjim domom koja nije odigrala utakmicu karijere protiv njih i verujem da će ovo biti veliki povratak Zeka.

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, pendulum said:

Ma govnari najobičniji. Naravno kao i uvek samo organizovano u velikim grupama na žene, roditelje sa decom, ljude iz unutrašnjosti i sl. U ovom autobusu su neki klinci iz MK. Ovo je već 3. ili 4. put u godinu dana. Otvaraju glave ljudima 20 na 1, ponekad nekog ubiju, nekog osakate doživotno ali se onda pozivaju na srBstvo, sabornost, “doke da se ubijamo” i sl. Najlicemernija i najodvratnija navijačka grupa. Policije naravno nigde kada treba da budu tu i obezbeđuju. I posle se pitaju neki zašto tolika mržnja. Zato.

Sve razumem, osim ovog boldovanog. Ko se pita zašto tolika mržnja? Ako je to mržnja prema navijačkoj grupi sa "Severa" onda razumem, ni ja ih ne podnosim, kao i većina koja piše na ovom forumu pa da ponovim ko se to pita odakle tolika mržnja prema njima? Ali, ako je to mržnja prema Zvezdi i svima koji navijaju za Zvezdu, a tako mi deluje onda stvarno ne razumem. Što mrziš igrače Zvezde? Što mene mrziš? Nemoj me trpati u isti koš sa ovim ljudskim ološem od sinoć.

 

Što se tiče napada. Nije normalno da se napadaju ljudi koji se vraćaju sa utakmice, pa sve i da je obračun dve navijačke grupe jer tu uvek najviše nastradaju oni koji nisu u toj priči. Ako imate potrebu da se makljate između sebe zakažite lepo tuču negde i tucite se do mile volje, ko vas jebe, ostavite normalne, porodične ljude na miru. I nije ni čudo da oduvek stoji onaj postulat da policije nikad nema kada ti treba. Ne znam šta bih rekao stvarno, jer u ovoj državi rešenje se ne nazire. Trebalo bi napraviti pritisak javnosti da se reši ovo, da se pohapse i osude počinioci. Da li se ima snage za tako nešto, ne znam. Tužna je naša svakodnevica u globalu i onda tračak sreće nakon pobede tima koji voliš ti neka stoka uništi na ulici dok se vraćaš kući...

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, longbowman said:

 

 

Što se utakmice tiče, naša prednost na 4 ( ukoliko Gedraitis ne bude neki quick fix ) je toliko očigledna da sam ubeđen da ćemo gurati njihove pain pointe od početka do kraja. Ne postoji četvorka čak ni među donjim domom koja nije odigrala utakmicu karijere protiv njih i verujem da će ovo biti veliki povratak Zeka.

 

Nije Mitrovic ni blizu defanzivna rupa na 4, ali stoji da forma Zeka moze biti kljucna i uvek kad je na nivou mi smo u igri.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...