Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

 
Što najbolje pokazuje da je skok stvar želje, zalaganja i htenja. Pogotovo onaj ofanzivni na samom kraju tekme. 
 
Znači ako može Anđušić kao bek da se bori ispod oba koša, vala mogu i Smajli i Kaminski da budu manje, da 'prostite na izrazu, mlitavi.
Kontam da se nije Anđuša sam izborio za sve te skokove, već da su centri počeli da zagrađuju kako treba, ipak je to timski poduhvat.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, DameTime said:

 

Što najbolje pokazuje da je skok stvar želje, zalaganja i htenja. Pogotovo onaj ofanzivni na samom kraju tekme. 

 

Znači ako može Anđušić kao bek da se bori ispod oba koša, vala mogu i Smajli i Kaminski da budu manje, da 'prostite na izrazu, mlitavi.

 

Pričao je Željko na konferenciji da je plan za sinoćnu tekmu bio da visoki zagrađuju a niski da skupljaju lopte pošto ove niže iz PAO nešto ne zanima skok previše. Na kraju Đuša 7+1, PJ 7...

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

Par crtica...

Meni se čini bez gledanja reprize da je PJ dao trojku kada su oni poveli 10 razlike. I to uzeo loptu vidio prostor i pogodio. Jako bitan detalj.

Bruno je bas radio ono sto moze, prikucavao, livada kod PJ kucanja, duge ruke,brze noge, stav  koje obesmisle mismutch. Ako i bek prođe ne treba strana pomoći jer ovaj sa onim ručerdama stiže da zalepi. Imao je baš puno blokada. Dobro gradi skok pa bekovi mogu da kupe.

Kaminski je čini mi se u dropu branio pik sa Lesorom kada je imao tri penala!?

To me raduje. Zek i Kevin su standard i nadam se da ce ekipa prodisati sada

Edited by odupri se ludilu
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Videh negde upis kako nas je "ponovo" Zeljkov egoizam umalo kostao jer je forsirao Jaramaza jer mu veruje. Ok, mozda je to tacno, a sta da kazemo za Pantera koji do 2-3 minuta pred kraj nije mogao vola u dupe da ubode, prilicno je stetocinario, pa nam je na kraju doneo pobedu. 

Ako uspe da podigne ekipu sada, nebo je limit. Karte za Spaniju spremne!

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

Kakva partija Zeka, pogibe čovek na obe strane terena, treća sezona kako gine i rilja bez pitanja...

 

Partija jeste bila vrhunska, medjutim, osecam potrebu da izdvojim misljenje kada je rec o drugom delu recenice. Zaharije jeste prilicno opterecen od kako je dosao, sto je svakako iskljucivo na upravi i treneru i iz tog ugla moze se reci da se mora imati razumevanja, ali on ipak nije neko ko je bez pitanja ginuo bas svako vece. Masu utakmica (prvenstveno u ABA, sto je razumljivo, ali i u EL) je odigrao gotovo nezainteresovano. Lessort je recimo druga prica, nedvojbeno fijuk, ali svaka tekma energetski, emotivno na 101% nevezano za takmicenje, protivnika, period sezone... Nije ovo nikakav pljuc po LeDayu, zasluzio je milion komplimenata za igru od kako je u KKP, ali prosto sam u fazonu da nema potrebe dodeljivati mu i epitet koji mu bas i ne pristaje sasvim.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Pa dobro sad, koncepcijski su niži igrači sinoć imali zadatak da kupe lopte, ali nije kao da su centri blejali u prazno. Alen definitivno nije dobar defanzivni skakač, i to neće da se promijeni preko noći, niti je dovoljno da on samo odluči da više želi taj skok. Opet, imao je sinoć 3 ofanzivna skoka, i to u vrlo bitnim momentima. Frank je generalno odigrao lošu utakmicu, ispresijecanu faulovima, pa tehničkom, na kraju izgleda i povredom pa nije za neku dodatnu analizu.

 

U svakom slučaju na kraju smo imali egal u skokovima, po 37, oni su imali 11 ofanzivnih na maltene 40 promašaja (istina, neke u potencijalno presudnim momentima), možemo mi dosta gore od ovoga 😄 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

 

Partija jeste bila vrhunska, medjutim, osecam potrebu da izdvojim misljenje kada je rec o drugom delu recenice. Zaharije jeste prilicno opterecen od kako je dosao, sto je svakako iskljucivo na upravi i treneru i iz tog ugla moze se reci da se mora imati razumevanja, ali on ipak nije neko ko je bez pitanja ginuo bas svako vece. Masu utakmica (prvenstveno u ABA, sto je razumljivo, ali i u EL) je odigrao gotovo nezainteresovano. Lessort je recimo druga prica, nedvojbeno fijuk, ali svaka tekma energetski, emotivno na 101% nevezano za takmicenje, protivnika, period sezone... Nije ovo nikakav pljuc po LeDayu, zasluzio je milion komplimenata za igru od kako je u KKP, ali prosto sam u fazonu da nema potrebe dodeljivati mu i epitet koji mu bas i ne pristaje sasvim.

Epitet mu savršeno pristaje, on može da maši šuteve i da ne igra dobro ali želja i uključenost u igri su mu uvek na zavidnom nivou a često najvećem u timu i ovo što si napisao je kategorički netačno

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dzep said:

Jutro apsolutno nije pametnije od večeri, posebno kad veče začiniš sa jedno 5+ velikih Kabineta...

 

Na kraju je ispalo da je Željko bio pametniji čuvajući Kabokla za kraj, tj. da je Ataman izgubio utakmicu ne rotirajući, posebno zato što nije promenio Matijasa makar na dva tri minuta. Još jedna utakmica za infarkt, lepo sam rekao @uvrnuto da predloži klubu saradnju sa nekom banjom (ili više njih), vaučer za vikend uz kartu, pa kome šta treba, živci, srce... tek je bre decembar, alo, ima i starijih koji nas prate, hoćete da svi pocrkaju od šloga ili srca?? Grobarski vikend u banji zvuči onako ajde da kažemo nesrećno, ali daj pomozite aman

 

S obzirom da je Ostoja kupio banju, dosta dobra biznis ideja :roflmao:

  • Ha-ha 5
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, DameTime said:

 

Što najbolje pokazuje da je skok stvar želje, zalaganja i htenja. Pogotovo onaj ofanzivni na samom kraju tekme. 

 

Znači ako može Anđušić kao bek da se bori ispod oba koša, vala mogu i Smajli i Kaminski da budu manje, da 'prostite na izrazu, mlitavi.

 

Upravo to. Zato me boli Smajlijevo ponašanje tu, neverovatno je koliko čovek uspeva da bude uvek gde ne treba, kada je def. skok u pitanju.

 

Potpuno sulud podatak da na poslednje 4 tekme, za ukupno 60ak minuta na terenu, ima 4 defanzivna skoka.

13 minutes ago, Son_of_a_gun said:


Ustvari, trebalo mi je tri minuta da povjerujem da nije bilo na vrijeme.

 

haha to... tj u live prenosu sam bio uveren da je isteklo debelo, ali opet ta doza nesigurnosti jer #KKP

15 minutes ago, Cooper said:

.30666732c841c97054c71d5af71dfc7c.gif

 

Koliko nam je ovakvo nešto trebalo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Bole Tyson said:

Videh negde upis kako nas je "ponovo" Zeljkov egoizam umalo kostao jer je forsirao Jaramaza jer mu veruje. Ok, mozda je to tacno, a sta da kazemo za Pantera koji do 2-3 minuta pred kraj nije mogao vola u dupe da ubode, prilicno je stetocinario, pa nam je na kraju doneo pobedu. 

Ako uspe da podigne ekipu sada, nebo je limit. Karte za Spaniju spremne!

 

 

generalno je problem post-festum zaključivanje, pošto bilo koji trener odlučuje, jel'te, pre nego što igrač napravi dobru ili lošu odluku / potez :lol_2:

pri čemu je (pazi sad) jaramaz igrao 3minuta i 40 sekundi, nije kao da ga je željko forsirao i puštao da pravi sranja 15 ili 25minuta u igri

 

avramović je takođe igrao ispod 10mins ali je uspeo da proda dve žive lopte (jedne se živo sećam, tipa, pravo u ruke), dok su ostali spoljni igrači igrali na granici realnog u smislu minutaže, neki i soldino preko (danilo anžujski)

 

sve u svemu, "forsiranje" nije reč koja se traži a jasno je valjda da je takav igrač neophodan za čvrstinu na perimetru, pa kako mu se zalomi tekma, toliko i igra.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@SteveFrancis#3 baš se ne slažem, čovek nikad u EL nije ladio jaja, praktično nam je jedina četvorka već evo treća sezona za redom i gazi najviše minuta od svih... jedinu zamerku sinoć sam imao na par defanziva gde je Mitoglu bio brži od njega i na skoku i u pozicioniranju ali su ta kašnjenja prouzrokovana minutažom, čini mi se da je na kraju igrao skoro 40 od 45min?! Kako da mu čovek išta zameri...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...