Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Ja sam ga očekivao ranije i ovo su mi baš loše vesti. 

 

Strašno nam fali doprinos sa te strane. Po 100. put - ja prosto ne mogu da shvatim da ekipa koja se onoliko mučila sa preopterećivanjem igrača prošle godine, dočeka posle 10 dana sezone da Ledej igra 42 minuta, da završavamo utakmicu bez petice... Strašno neozbiljno. Rok da se to ispravi je sve kraći.

 

Što se samog Ponitke tiče - zaista mislim da bi mogao da nam pomogne u skoku, ali kao krilo, ne kao plej. Gotovo sigurnih 4-5 skokova po tekmi, plus neki niski post i ponešto. Veliki problem.

Edited by realno *w
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, realno *w said:

Ja sam ga očekivao ranije i ovo su mi baš loše vesti. 

 

Strašno nam fali doprinos sa te strane. Po 100. put - ja prosto ne mogu da shvatim da ekipa koja se onoliko mučila sa preopterećivanjem igrača prošle godine, dočeka posle 10 dana sezone da Ledej igra 42 minuta, da završavamo utakmicu bez petice... Strašno neozbiljno. Rok da se to ispravi je sve kraći.


moras uzeti u obzir da nas je Mirotocivi izjebao i potpuno pomerio fokus…

 

 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Prošle godine slična situacija pa doveli Brodzijanskog izgubljenog i u prostoru i u vremenu. Bio sam ubeđen da se to ne može ponoviti. Sad još gore. Bez zamene za Ledeja, pogubljen Jare na pleju, plus se i Ponitka povredi.

Baš jebeno.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ScepanScekicSto said:


moras uzeti u obzir da nas je Mirotocivi izjebao i potpuno pomerio fokus…

 

 

 

 Iskreno, naježim se kad ovo čujem. Ja sam 100% uveren da nas je to poremetilo, ali druže, to je bilo sredinom jula. Prošlo je 3 meseca i mi se još nismo oporavili od tog šoka.

Ma daj...

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, realno *w said:

 

 Iskreno, naježim se kad ovo čujem. Ja sam 100% uveren da nas je to poremetilo, ali druže, to je bilo sredinom jula. Prošlo je 3 meseca i mi se još nismo oporavili od tog šoka.

Ma daj...


kao sto rekoh poremetilo, ali nije opravdanje.

 

mozemo sacekati jos koji dan pa da onda sudimo jel vredelo cekati ili ne

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, odupri se ludilu said:

Molim te @realno *w kako mislis ovo da pomogne u skoku al kao krilo? On koliko shvatam je bio zamisljen kao neka vrsta prenosioca lopte  i pleja na kratko. Ali u odbrani mi preuzimamo pa tako da kod skoka zavisi gjde igrac treba da stoji i sta da radi. Tj da li da gradi ili kupi loptu

 

Ponitka je prošle godine imao 140 skokova na 27 utakmica. Ukupno je bio 17. skakač Evrolige, a od tih 16 igrača ispred njega, 12-13 su bile četvorke i centri, što ga čini top3 krilom Evrope kada je skok u pitanju.

 

Nisam se dobro izrazio da će pomoći u def skoku kao krilo, tu mu je isto. U napadu će naravno lakše skočiti ako igra krilo, nego ako igra pik na 8 metara od koša. Prošle godine je bio 1.5 ofanzivni skok po meču, što ga isto čini jedim od najboljih krila u tom segmentu.

 

A ta ideja o prenosiocu lopte, mislim da je umrla još na pripremama. Ne ide.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Koliko će Ponitka glumiti pleja prvenstveno zavisi od toga koliko brzo će Dozier da se adaptira na tu ulogu jer je jasno iz zadnjih par utakmica da njega Željko vidi kao prvog pleja.

Poni je tu prinudno isproban par puta sa užasnim rezultatom i mislim da je to jasno pre svega Željku, pa nama, pa svima koji su odgledali tri utakmice u životu.

Biće situacija kad će on voditi sekundarni napad ali da prenosi loptu čisto sumnjam, pojeli bi ga, posebno u Evroligi.

Uzevši ovo u obzir slažem se sa Realnim, faliće nam dosta u ovom periodu, tih nekih 8 poena, 5 skokova, 4 asistencije, osjetilo bi se i u jačim timovima od nas.

Ostaje nada da se oporavi i prije, tako je nešto provučeno kroz tekst, ali mislim da je bitnije da se on potpuno oporavi nego kada će se to desiti. Duga je sezona.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, realno *w said:

 

Ponitka je prošle godine imao 140 skokova na 27 utakmica. Ukupno je bio 17. skakač Evrolige, a od tih 16 igrača ispred njega, 12-13 su bile četvorke i centri, što ga čini top3 krilom Evrope kada je skok u pitanju.

 

Nisam se dobro izrazio da će pomoći u def skoku kao krilo, tu mu je isto. U napadu će naravno lakše skočiti ako igra krilo, nego ako igra pik na 8 metara od koša. Prošle godine je bio 1.5 ofanzivni skok po meču, što ga isto čini jedim od najboljih krila u tom segmentu.

 

A ta ideja o prenosiocu lopte, mislim da je umrla još na pripremama. Ne ide.

Bold sam i pretpostavio zato sam i pitao.

Za ostalo se manje vise slazem s tim da ja mislim da je njega Zeljko obucavao za to kao pomocnu varijantu dok se PJ ne adaptira na neku vrstu pleja ili  eventualno ne dodje to pojacanje. Odnosno da sve to bude stavljeno u neku kombinatoriku koja nam se ukazuje tamo od Nikoljdana pa do lipovg lada.

Elem znam da ne vjerujes u Koprivu ali ja mislim da on i Frenk mogu krpiti tu poziciju neko vrijeme i da nam je potrebniji plej. 

Edited by odupri se ludilu
Son je evo brzi i sadrzajniji😅
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, jedibojan said:

Eto zasto nam treba jos jedan matori plej...

 

Pa da, ima smisla, imas petoricu igraca na 1 i 2, povredi se krilo i trazi se i sesti igrac na pomenute dve pozicije.

 

Mislim da bi Partizanu umesto Ponitke odgovarao neki 3-4 igrac kao Kalinic, Papapetrou ili Lucic. Sa takvim igracem bi i LeDay igrao manje.

 

Mada, malo je cudno koliko KKP nema srece sa igracima iz istocne Evrope, a svi su pre pocetka sezone izgledali kao fenomenalna pojacanja - Peiners, Parakhouski, Kurucs, evo sad i Ponitka.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, goldberg said:

Mada, malo je cudno koliko KKP nema srece sa igracima iz istocne Evrope, a svi su pre pocetka sezone izgledali kao fenomenalna pojacanja - Peiners, Parakhouski, Kurucs, evo sad i Ponitka.

 

Ih sad fenomenalna, meni je jedino Parahuski delovao kao odlicno pojacanje u trenutku kada je potpisan. Peiners je dosao nakon najslabije sezone u EC Darusafaki, pre toga igrao u Lietkabelisu, PAOK-u i Ventspilsu. Inace, uzeo da pogledam gde li sada igra, ne igra nigde jos od epizode sa nama, a nije se zvanicno oprostio od kosarke.

 

Kurucs je imao zapazeno NBA iskustvo i reputaciju ali bilo je mnogo znakova pitanja oko njega, karijera u padu, vrlo upitan karakter, mnogo vise navijaca se pribojavalo na sta ce to da lici nego sto im je delovao kao fenomenalno pojacanje.

 

Ponitka je ipak odigrao tek 5 minuta u Tel Avivu i 14 u Vilerbanu, a moguce i da je vukao povredu zbog koje sada ne igra. Ima jos mnogo vremena da se promeni utisak, iako je delovao poprilicno pogubljeno kada je na parketu.

 

Pre bih rekao da nemamo srece sa evropljanima na krilnim pozicijama, tu mozemo da ubacimo i Papapetrua koji je ipak ostao malo nedorecen.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Da prvo Ponitka uđe u neki ritam, da spoji nekoliko nedelja treninga i utakmica pa da dajemo procene i ocene.

 

Kad već spomenuste Papapetrua, koliko god da smo svi nekako više očekivali od njega, ono što je on radio na terenu nam je falilo kao lebac u prethodnim mečevima.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

 

Pa da, ima smisla, imas petoricu igraca na 1 i 2, povredi se krilo i trazi se i sesti igrac na pomenute dve pozicije.

 

Mislim da bi Partizanu umesto Ponitke odgovarao neki 3-4 igrac kao Kalinic, Papapetrou ili Lucic. Sa takvim igracem bi i LeDay igrao manje.

 

Mada, malo je cudno koliko KKP nema srece sa igracima iz istocne Evrope, a svi su pre pocetka sezone izgledali kao fenomenalna pojacanja - Peiners, Parakhouski, Kurucs, evo sad i Ponitka.

Na 1 trenutno imamo:

1. PJ koji je daleko od zenita i nominalno nije 1

2. Aleksa koji to nominalno isto nije, ali je sticajem okolnosti prekomandovan potpuno na tu poziciju

3. Jareta koji je toliko u kanalu da se Zoc radije opredeljuje za Andjusica i Puntera da mu glume pleja, da se trose i neizbezno prave sranja (obojica su van zone konfora a punter se dodatno umara)

Pretpostavka je da centar dolazi, sto znaci da se Smajli spusta na 4.

Kad bi doveli 3-4, po povratku Ponitke imali bi 4 krila.

Sa jednim Kalatesom dobili bi kvalitet na 1 koji nam trenutno manjka, smanjenu ulogu za jareta i andjusu na 1, manje stresan period adaptacije PJ-a (verujem da bi Nick znao da privede Oly kraju) i igraca koji bi mogao da se ne trosi previse kad su PJ i Aleksa u full pogonu, a da preuzme uzde kad krene nizbrdo.

Sa druge strane na 2 i 3 bi imao puntera, PJ-a, Andjusica, Ledeja, Nun-a i Trifu. Po povratku Ponitke PJ se spusta na 1

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:

Ne postoji logika koja će objasniti da nam je bolje da dovedemo 3/4 umesto 4/5. Baš nikakva.

 

Što se Ponitke tiče, ok početak nije dobar, ali ipak je sada sredina oktobra i baš je rano. 

 

Mislio sam Ponitka out, 3/4 i 5 in.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...