Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Elem, sinoć prvi put u Areni ove sezone, sa starijim sinom. 

On naravno oduševljen preokretom, a ja malo manje 😄 

 

Naravno, treba biti zadovoljan kada ekipa napravi +45 za 22 minuta, ali onaj početak je bio bolan. Žoc nateran da traži tajmaut posle 2 minuta utakmice protiv verovatno najslabije ekipe lige, na domaćem terenu?

 

To je postava koja bi bukvalno ispala iz ABA lige. I to je nedopustivo za ekipu koja ima ambicije kao što su naše. Takvo nešto može povremeno da prodje u ABA, ali u EL će se to jako retko desiti. I opet će, ako ostane ovakva situacija, sezona zavisiti od sposobnosti 4-5 najboljih igrača da izguraju 80 tekmi u sezoni, bez povreda, sa konstantno velikom minutažom i po mogućstvu da sve vreme budu u vrhunskoj formi. 

 

I to je baš užasan uslov. Nakon što smo prošle godine cele godine gledali u pasulj dokle ćemo izdržati, i najave kako će ova ekipa biti drugačija, opet smo se vratili na isto, čak i na gore, u ovom trenutku.

Edited by realno *w
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Elem, još par zapažanja:

 

Ponitka - teško je proceniti na osnovu ovoga juče, ali stvarno deluje da bi mogao da krene da igra bolje, samo ako bude igrao klasično krilo. Čim je tu manje lopte u rukama, sve ide lakše.

 

Balša bio korektan, ali jednostavno mora da smisli neki način za postizanje koša osim kucanja. Onaj poluhorog kad uhvati loptu kao rukometnu je potpuni kriminal, on mora da shvati da je nebitno to što on može tako da drži loptu, nego da je izbacuje normalno iz zgloba i tako dodje do toga da to bude mekan izbačaj, a ne kamen koji leti ka košu i koji može samo savršeno da udje.

Drugi problem mu je odbrana iz kontakta, gde dolazi do izražaja koliko je slab. Ali ok, ima napretka.

 

Jara juče par znakova života. Ona promena ritma u kontri kad je iznudio faul, gde sam pomislio - pa to brate, to se traži, daj te prodore u meso, nemaš šta drugo.

 

_____

 

I ono što znamo od prošle godine: ova ekipa zna da igra tranziciju, primarnu a naročito sekundarnu. Ali za to nam treba skok koji je problem. Juče čim je uspostavljen kontrola skoka, najpre sa Ledejom, krenule su kontre, tu smo ih i slomili fizički.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledah onomad utakmicu Oli - Barsa, da malo skautiram naše protivnike za ovo duplo kolo.

 

I, nemam dobre vesti. :classic_biggrin:

 

Od očekivanja da će Barsa da se raspadne sa novim i neiskusnim trenerom, bar za sada, nema ništa. Upravo suprotno, Barsa deluje kao dobro posložena i utegnuta ekipa, sa jasno definisanim ulogama. Ponašanje i govor tela Grimaua uopšte ne odaje utisak neke pogubljenosti i nesigurnosti, naprotiv, ima čak i dozu arogancije, a u svakom slučaju deluje kao čovek koji zna šta radi. Uostalom, obe utakmice u EL su prelomili u poslednjoj četvrtini, što takođe ide u prilog tome.

 

Barsa igra čvrstu odbranu, a petorka kojom počinju, u kojoj su Satoranski, Kalinić, Da Silva i Veseli je i visoka i dugoruka i atletična i baš mi se svidža kako to izgleda, u stanju su da odmah na startu udave protivnika i uspostave kontrolu utakmice. Ta četvorka uz Laprovitolu sasvim pristojno funkcioniše i u napadu, iako na prvi pogled to nije neki vrhunski napadački talenat i kvalitet. Čak i Oskar Da Silva, koji možda tu zaostaje za ostatkom ekipe, nađe način da bude koristan, šunja se po osnovnoj liniji za neki zicer, uhvati ofanzivni skok i uglavnom ne izlazi iz rich man's opanaka.

 

"Klupa" im je onako, šta znam, solidna :classic_biggrin:. Dakle imaju luksuz da im Abrines bude rezervna opcija pa ako proradi super, ako ne preživeće. Imaju luksuz da Džabarija Parkera polako uvode u sistem i da im kraj klupe čine ozbiljni acb-ligaški igrači Para i Brizuela, plus mladi, svega 2 nula 12 visoki Nnaji.

 

Bojim se da će centarski par Jan i Willy ozbiljan problem da nam naprave. Oly je uspeo da ih zaustavi, naročito ovog drugog, mislim da mi nećemo da budemo te sreće. Za Jana sam iskreno mislio da će ove sezone već imati ozbiljniji pad, međutim on na startu izgleda pre svega fizički odlično i očigledno da još uvek ima šta da kaže. Još jedan igrač za kojeg sam imao znak pitanja za ovu sezonu, Jokubaitis, mi izgleda bolje.

 

Na sve to, imaju vrhunske procente šuta. Oly su praktično dobili šutem za tri. Kad su pravili prednost na startu imali su nešto tipa 7 od 10 za tri, kad su pravili preokret u 4/4 takođe su pogodili svaki put kad je trebalo.

 

Da je neki drugi period sezone, računao bih kao našu prednost što je duplo kolo, a Barsa je sinoć igrala na Kanarima. Ali, početak je sezone, svežina je još tu i ne verujem da će svesno spuštati gas protiv nas.

 

Uglavnom, ne vidim način da izgubimo ovo :classic_biggrin:. Barselona Barselona ima jednu manu...

 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Barselona, @Olimpijakos, Zvezda, @Baskonija, Fener.

Kad bismo ukrali 3 pobede bilo bi top. Čak i 0:2 ne znači ništa, jer su naredne 3 dosta pogodnije. Problem može biti dupli derbi, gde bi dupli poraz značio katastrofu u rangu novembra/decembra prošle godine, ali bi dupla pobeda i npr. pobeda u Baskoniji legla kao kec na deset za ovaj naš mlad tim.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam vodio na el topiku neku kao raspravu vezano za Barsu. I meni se oni jako dopadaju, ubrzali su igru u odnosu na prethodne sezone.

Da Silva je ozbiljan šljaker još iz Albe, ali nije imao minuta prošle godine,  ostso je core ekipe izuzev Mirotića, Brizuela im ubrzava igru.

Biće interesantno pratiti ih, a vi u ovoj fazi sezone i forme nećete imati lak zadatak @Arsenije Pesic

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Arsenije Pesic ja sam ih sinoć gledao protiv Granke i takođe nemam lepe vesti 😂

 

Ljudi gube ali lagano se vidi da preokreću i da se samo čeka kada; svi igraju racionalno, dele loptu, na svakom skoku su prisutni, malo lopti gube i ne gube ni glavu ni rep.

 

Nema šansi da zaustavimo Vilija i Jana, a odatle kreću i ostali problemi kad počnemo da dupliramo a ovamo Lapro i Abrines, plus Para koji nas je već jednom zapalio kad je igrao za Juventud, Da Silva koji će da se bije sa Zekom... 

 

Apsolutno ne vidim kako možemo da ih dobijemo sem ako se ne stvori kumulativni efekat našeg vrhunskog šuta, pritiska publike i njihovog zamora, a šanse za tako nešto su male

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Barsa igra čvrstu odbranu, a petorka kojom počinju, u kojoj su Satoranski, Kalinić, Da Silva i Veseli je i visoka i dugoruka i atletična i baš mi se svidža kako to izgleda, u stanju su da odmah na startu udave protivnika i uspostave kontrolu utakmice.

 

To im je verovatno i najveća snaga, svi sve preuzimaju, a u to se uklapa i dosta igrača sa klupe, recimo Parker, Jokabuitis, Para...

 

Jedini problematičan u tom smislu je Laprovitola, ali on to sve naplati u napadu. Šta je čovek napravio Olimpijakos, ono je bilo strašno.

 

 

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Bojim se da će centarski par Jan i Willy ozbiljan problem da nam naprave. Oly je uspeo da ih zaustavi, naročito ovog drugog, mislim da mi nećemo da budemo te sreće. Za Jana sam iskreno mislio da će ove sezone već imati ozbiljniji pad, međutim on na startu izgleda pre svega fizički odlično i očigledno da još uvek ima šta da kaže. Još jedan igrač za kojeg sam imao znak pitanja za ovu sezonu, Jokubaitis, mi izgleda bolje.

 

Veseli izgleda dobro, malo više šutira sa distance i tu bude promašaja (mada je Efes ubio tako), ali sve ostalo što radi na terenu, je gotovo perfektno. Anticipacija pasova, gde treba pomoć, sve komplet.

 

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

Na sve to, imaju vrhunske procente šuta. Oly su praktično dobili šutem za tri. Kad su pravili prednost na startu imali su nešto tipa 7 od 10 za tri, kad su pravili preokret u 4/4 takođe su pogodili svaki put kad je trebalo.

 

Efesu su dali 91 poen sa samo 6 trojki i 30% šuta. Posle toga 2 tekme sa vrhusnkim šutem, baš sam gledao sinoć protiv Gran Kanarije.

 

1 hour ago, Arsenije Pesic said:

 

Da je neki drugi period sezone, računao bih kao našu prednost što je duplo kolo, a Barsa je sinoć igrala na Kanarima. Ali, početak je sezone, svežina je još tu i ne verujem da će svesno spuštati gas protiv nas.

 

Ne samo to, nego minutaža: sinoć Jokabuitis i Silva jedini preko 20 minuta, svi ostali ispod. Igralo svih 12 igrača, prosek 14-15 min. Tu eventualno da računamo putovanje, pošto im je otprilike bliži Beograd nego Las Palmas 😄 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne bih ja racunao na nas ludacki sut sutra. Prilicno smo tu losi za sada, narocito kapiten. Ledej takodje ne briljira (a uz to za sada i slabo pokusava), a Danilo ce taj jedan jedini sut za 3 koji uspe da izbaci preko Barsine odbrane, promasiti. Ne znamo koji Avram ce se pojaviti, a mitsko bice zvano Trifamaz...#gospodipomiluj

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Cooper said:

Barselona, @Olimpijakos, Zvezda, @Baskonija, Fener.

Kad bismo ukrali 3 pobede bilo bi top. Čak i 0:2 ne znači ništa, jer su naredne 3 dosta pogodnije. Problem može biti dupli derbi, gde bi dupli poraz značio katastrofu u rangu novembra/decembra prošle godine, ali bi dupla pobeda i npr. pobeda u Baskoniji legla kao kec na deset za ovaj naš mlad tim.

 

Ja sam pre početka rekao da bih bio zadovoljan sa 3-4 skorom posle ovih prvih zajebanih 7 kola, imamo posle dve kod kuće sa Nemcima da pređemo psihološku granicu od preko 50% pobeda 

Link to comment
Share on other sites

On 10/13/2023 at 4:24 PM, Arsenije Pesic said:

 

 

 

On 10/13/2023 at 6:28 PM, MC Thunder 2 said:

Ja se opustam tek kada je na 3 min do kraja i dalje 20+

 

Ko je pratio jucerasnji mec bez bojazni za ishod najmanje 35 minuta, svaka vam cast i da dodam da vi gospodo nemate pojma ko je i sta je KKP 😄

 

Koliko prosle sezone su igraci drzali cas protiv FMP u Areni povodom ove materije!

 

A dobro i ja kenjam...nije baš da sam skroz opušten..uvek ima to negde u malom mozgu kao možda se istopi prednost ali realno uhvatio sam sebe da drndam telefon i radim nešto drugo dobar deo tekme i racionalizovao sebi da Asvel izgleda kao toliki odron od ekipe da teško mogu išta da urade da nas stignu i prestignu.

 

On 10/13/2023 at 11:03 PM, MC Thunder 2 said:

Ne znam ko je izjavio da je dobro sto sad dolazi Barsa, jos uvek neuigrana...nema nista dobro u tome sto ce prva kod kuce biti protiv njih.

 

A onda i naredna u Pireju, taman kada Oly mora da se vadi za poraz kod kuce.

 

Nije niko izjavio da je dobro što dolaze nego sam ja napisao da bi bilo lepo vezati sad dve pobede u situaciji kada oni nisu još maksimalno uigrani, a mi igramo kod kuće. To je bilo pre njihove pobede protiv Olimpijakosa tako da sam ih verovatno potcenio jer oni već sad izgledaju kao preozbiljna ekipa. Uzdamo se u vraćanje našeg dobrog šuta i uigranost dobrog dela ekipe. Ukoliko se lopta bude kretala kako treba, uz smanjivanje "neiznuđenih" grešaka na minimum i kakvu takvu kontrolu skoka, u Areni imamo čemu da se nadamo, čak i uz sve rupe koje imamo.

Inače, Ponitka oduševio onim prednjom promenom na kraju protiv Cibone, kada je splitovao odbranu i onda na kraju ukrštenimom korakom izbacio centra i položio. Lepo je izlgedalo (1:09:17 na snimku). Na to se nadovezao odmah trojkom, a pre toga je imao i jedan iznuđeni faul za dva slobodna te se nadam da se malo trgnuo.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...