Jump to content

KK Partizan 2023/24 - Bitka za Berlin!


fillam

Recommended Posts

Željko je pre dva leta dovukao dva high-profile igrača i rešio da na njima gradi tim u godinama ispred. I tada, i prošle godine, i sada sam siguran da su potpisi Pantera i Ledeja bili više od igračko-ljudskih kvaliteta, da su bili poruka i garancija Evroligi da će se biti konkurentan.

 

Iz današnje perspektive, dobili smo par raspada i jedan sjajan high koji nije zasluga samo njih dvojice ali jeste zasluga te neke Željkove ideje i poverenja koje im je dao. Mislim da je pogrešno seći po peak-u ili ponoru, ali na većem uzorku je jasno šta smo od svega dobili. Onaj high koji smo živeli nekoliko meseci je bio sjajan, ali i ova lupanja o beton su na drugoj strani spektruma bili približno jaki. Verujem da je došlo do tačke pucanja ovom metlom, da ćemo gledati dosta drugačiju koncepciju i ideju nego prethodnih godina. 

LeDay je imao lošu sezonu ali je jedan od retkih koje bih voleo da gledam i sledeće sezone. Sa Panterom smo u nezavidnoj poziciji, što reče neko negde, igrači naplaćuju minuli rad, tako je i on vrlo naplatio prošlu sezonu, a u predstojeći ulazi kao overpriced komad. Mislim da ćemo nastaviti sa njih dvojicom, Smith-om, možda Ponitkom, za sve ostale očekujem nekakve rastanke. Voleo bih da ostane Trifa i to je otprilike to, petorica igrača. Iako sam se malo zamorio od gledanja skoro svake utakmice i utiska na celom uzorku, te se ne bih previše bunio da bude i jačih rezova.

Jebiga, videli smo na primerima Makabija prošle, PAO-a ove sezone, da na kraju dana, kontinuitet nije presudan ako dobro sklopiš i skockaš. 

 

Ide jedan pojačani wishful thinking, inače nisam pristalica brojanja i zaključivanja na osnovu istorije u sportu, ali htedoh reći da je Željko kroz karijeru imao epic highs i epic lows, a nekako je nakon žestokih podbačaja uvek izlazio sa još jačim high sledeće sezone. Ispadao je iz TOP16 od Duletovog Partizana, gubio od Karšijaki, pa na kraju dana i te Burse pretprošle sezone. Verujem da je lik koji će u svemu ovome pronaći dodatni motiv i nabaciti igračima chip on their shoulders, od ovih što ostanu jelte.

 

Od nekih želja, voleo bih više čvrstine, više košarkaških postulata, više mirnoće i dobrih odluka. 😄 Ne bih želeo blentave face, spore noge, mekane kosti i gledanja u saigrače nakon polaganja. Svega što smo se i više nego nagledali samo ove sezone. Želim kompaktan, smislen i koncepcijski skladan tim, šta god to predstavljalo u okviru Željkovih ideja. Veliki treneri umeju da se izmišljaju, da menjaju i seku. Nadam se da uši bride svima u klubu i da će svakome biti predočeno šta je do njega, pa da se onda kolektivno krene u nešto novo. 

Oduvek sam voleo u sportu ekipe i priče kada neko ima nešto da dokaže, sebi, svojima i drugima. Priče o usponima, promenama i dokazivanju. Predstoji pakleni posao ali minimum očekivanja je maksimalna posvećenost, odgovornost i zalaganje u svakoj od 90 ili koliko utakmica izguramo dogodine.

  • Like 13
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Svaka ekipa ima bar jedan duzi ili kraci period dobrih igara, narocito u ovako dugim sezonama. Imao je Zeljko kontrolu nad plejbukom, nisam ni rekao da ih nije naucio nicemu niti da nisu znali akcije i slucajno zamalo otisli na f4. Tada im se igralo i hteli su da se pocimaju, barem u EL. Disali kao jedan 5 meseci od 3 godine Zeljkovog mandata. Jebiga, za mene je to premalo i tretiram to kao incident. 

 

Uopste nije teza da bismo lagano resili Real da nije doslo do udarca, to niko ne moze da zna. Nesto pre incidenti i sa Lessortom i Ledayom. Nunn je isto imao epizodica i prosle godine. Stalno neke pizdarije sa igracima na milionskim (ili priblizno) ugovorima. Vecito neka tenzija i iscekivanje ko ce sledeci da snepuje. I kao slag na torti ovaj poop performans u borbi za jedini relevantan trofej za koji se realno mozemo boriti. Da vidis da bukvalno nikome od njih nije stalo i da im seva pajchilo sta god bude. Umoran sam od toga.

Teško da svaka ekipa u nekom periodu (i to prilično dugom) igra ne dobro nego možda najbolje u Evropi. Ko nije bio iznenađen time prošle sezone ili laže sebe ili je košarkaški guru u nivou Ace Nikolića.

 

Kad sa ove distance pogledam mislim da nije ni mogla da bude bolja kontrola nad grupom iz prethodne sezone. Bilo je prilično kockanje sa sastavljanjem tima, u igračkom ali i u psihološkom smislu i to se isplatilo, zamalo još i sa bonusom, ali se igralo po žici. U toj grupi, od bitnih igrača jedino je Dante izgledao kao racionalan lik koji neće skliznuti u nekoj krivini, zato što mu se tako hoće u tom trenutku (ne računam tuču u Madridu jer to je situacija kad se već dešava sranje i kada i najmirniji polude). I recimo Madar, mada ni on nije delovao kao cvećka. Lesor i Ledej fijuci, Naneli nepredvidljiv, o Aleksi i Smajliju ne treba trošiti reči, Panter začas sklizne u neku melanholiju a Papa je delovao ok ali je mogao i on da prolupa. Iz ovog ugla mi deluje da su svi incidenti koje je takva grupa pravila bili maltene neizbežni (što ih ne opravdava) i da bi bilo kakav čvršći pristup rezultirao implozijom.

 

Kad nastavim da razvijam ovu kafansku teoriju, rekao bih da se ove godine pokušalo sa malo mirnijim glavama  (Jaramaz, PJ, Kaminski), uz rizičnog Ponitku i Kabokla koji je postao Smajli vol. 2 po pogubljenosti, ali su oni otišli svojim krivudavim putevima tako da je pre ovom timu bio potreban psihijatar nego trener. Možda zato svi imaju pozitivan stav prema Smitu jer izgleda kao jednostavan, običan košarkaš, pruža koliko može a nije neko kome treba da se poklope planete i otvore čakre da bi nešto odigrao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On je u zadnje vreme delovao daleko angazovanije nego Panter, Ledej i PJ. Sto je samo po sebi uzasno i porazavajuce.

 

Dobar lik i odlican napadac ali ne moze on dati toliko poena pa da neutralise sve rupe koje za sobom ostavlja...

 

Nadam se da cemo raspustiti sve strance/amerikance za KLS. Neka taman Zeks proba igrace iz mladjeg pogona.

Do derbija i finala necemo ni stici, niti pokusati... to je valjda svima jasno.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, MC Thunder 2 said:

On je u zadnje vreme delovao daleko angazovanije nego Panter, Ledej i PJ. Sto je samo po sebi uzasno i porazavajuce.

 

Dobar lik i odlican napadac ali ne moze on dati toliko poena pa da neutralise sve rupe koje za sobom ostavlja...

 

Nadam se da cemo raspustiti sve strance/amerikance za KLS. Neka taman Zeks proba igrace iz mladjeg pogona.

Do derbija i finala necemo ni stici, niti pokusati... to je valjda svima jasno.

 

1 down, 13 to go

  • Ha-ha 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MC Thunder 2 said:

On je u zadnje vreme delovao daleko angazovanije nego Panter, Ledej i PJ. Sto je samo po sebi uzasno i porazavajuce.

 

Apsolutno. U sustini je krivica na nasem sportskom sektoru (naravno, ne samo oko Tank). On je na kraju dao tacno onoliko i tamo gde se i moglo ocekivati. Sto smo pokusavali da izmislimo toplu vodu ili se cudili sto je zemlja okrugla, pitanje je za nas. Znalo se da je flegma, ali eto na kraju ovi sto su kao energicni i nalozeni pruzise poop effort i performans kada je bilo najvaznije. Ali dobro, verovatno su i za to krivi Patriarhos i Misko lopuza...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, PatrickStar said:

Ode Kaminsky, i da takve nezainteresovane likove više ne gledamo u KKP.

Nama više nisu problem igrači koji bježe, nego igrači koje ne možemo da otjeramo.

 

Nije čak ni smiješno :cigar:

Link to comment
Share on other sites

Saće Pantićev specijal o Frenkovom odlasku :lol_2: Da oplete po ostalima i zaštiti Frenka Srbendu.

 

Zajebanciju na stranu, ja odbijam da onakav igrač nije mogao da nađe rolu bolju od ove gde je na kraju popizdeo i on i vi a i Željko.

 

Ta priča, defanzivni krater. Bullshit. Rekao bih pre da je napad celog tima bio problem (posebno drugi deo sezone) pa su defanzivne rupe dolazile više do izražaja i bile u fokusu.

 

Jab reko da će Frenk da zabode solidan EL ugovor u nekom tipa Monaku ili tako negde. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)

Gledam sada za KLS, nakon ove objave da je Kaminski otisao preko bare, ko bi jos mogao biti prekobrojni stranac. Ledej i Kaboklo prosto moraju biti u timu zbog manjka visokih.

Uzgred, da li su Jaramaz i Koprivica fit? Igrali su do skoro, marta/aprila, a ne secam se da je bilo neke povrede vec sam mislio da je samo Zoc skratio rotaciju na njima. 

 

PJ, Avramovic, Smit, Drezgic

Panter, AndjusicJaramaz

Naneli, Trifunovic, Ponitka

LeDej, Smajlagic

Kaboklo, Kaminski, Koprivica

 

PJ ili Smit?

Naneli ili Ponitka?

 

Edited by Kooineeperk
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, MilošVB said:

Ako Motijeuns ostane u Monaku, možda upadne u Efes umesto Plajsa ili Armani umesto Melija.

Ili mozda Baskonija umesto Kostela.

Imao bi on sta da ponudi ukoliko Dusko ostane trener tamo.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Beonegro said:

Nama više nisu problem igrači koji bježe, nego igrači koje ne možemo da otjeramo.

 

Nije čak ni smiješno :cigar:

 

Od takvih koje bi tjerali samo Jare ima ugovor za iduću sezonu, cijenim da tu neće biti problema oko raskida ugovora.

 

31 minutes ago, Nenadd said:

Ili mozda Baskonija umesto Kostela.

Imao bi on sta da ponudi ukoliko Dusko ostane trener tamo.

 

Frenki na Ivanovićevim treninzima? 😂 Stvarno se lupa baš svašta.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Son_of_a_gun said:

 

Od takvih koje bi tjerali samo Jare ima ugovor za iduću sezonu, cijenim da tu neće biti problema oko raskida ugovora.

 

 

Frenki na Ivanovićevim treninzima? 😂 Stvarno se lupa baš svašta.

Bice mu bolje nego kod Zeljka svakako.

Zabluda je da je Dusko neki satanista kad su treninzi u pitanju, niti za to sada ima nesto mnogo vremena s obzirom na kratke pripreme koje vise i ne lice na pripreme.

Covek samo zahteva da se ne kasni na pripreme i da igrac bude spreman, sigurno ne ocekuje da mu centri trce ko bekovi.

Sa druge strane, daleko manje bi bio opterecen zadacima u odbrani, a mogao bi da siri teren i otvara mogucnosti sa niskog posta sto su dve stvari koje Dusko obozava kod visokih igraca.

 

Bas si lupio sa ovim komentarom, u stilu fudbalskog navijaca koji se informise po instagram stranicama.

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Negdje mi je u glavi da ćemo i dalje furati neku "domaću osnovu" (pih) a s obzirom da ćemo se rastati sa postojećom, ko nam je dostupan a da nije puno izanđan i da ima skilla bar u jednom smjeru? 

 

Nešto sam i sam pokušao da smislim:

 

Jaramaz - Dimitrijević

Anđušić - Marinković

Smailagić - Pokuševski.

Aleksa cijenim da će ostati iako mi to nije po volji.

Koprivica? Cijenim da će i on ostati kao treći centar.

 

Ko umjesto Trife?  

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NMX said:

Jab reko da će Frenk da zabode solidan EL ugovor u nekom tipa Monaku ili tako negde. 

 

Gde god da ode, imam neki osećaj da će kad god bude igrao protiv Partizana da nam se usere u život sa 30+15 partijama.

  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Posted (edited)
5 hours ago, PatrickStar said:

Ode Kaminsky, i da takve nezainteresovane likove više ne gledamo u KKP.

 

Očigledno je neki koncept već bio osmišljen, te se po svaku cenu tragalo za visokim igračem meke ruke posle fejla sa Mirotom. Frenk je neupitno daleko od Mirotolikog igrača, ali poseduje ofanzivni talenat, pa smo, de fakto, najfluidnije kretali loptu i pravili viškove sa njim na parketu.  Doduše, činjenica da je on igrač sa ponajboljim BBIQ i pregledom igre u rosteru ipak nešto govori i o samom rosteru. Izolovanje njegovog karaktera/defanzive kao nenadoknadivog problema i nije skroz fer, jer takvi igrači postoje u velikom broju timova i mogu da budu i te kako korisni, a poenta širokog rostera i trenera je da se individualne mane igrača što bolje sakriju, a prednosti dođu do izražaja.

 

Tu leži i najveća Željkova odgovornost. Ne mislim uopšte da je stvar neke trenerske izlapelosti, već tvrdoglavosti i želje da se igra isključivo na njegov način i kako je originalno zamislio. Nesumnjivo je da on razume košarku i da ima viziju šta želi da postigne. Ono što je takođe očigledno je da ne poseduje fleksibilnost da prihvati da ta vizija možda i ne može da dopre do ekipe, pa da ipak određene igrače koristi u skladu sa njihovim limitima. Njemu je cilj da te limite pomera, što pedagoškim, što taktičkim odlukama, pa to rezultatski ume dosta da košta ekipu u toku sezone, a u oku gledaoca da nema nikakve logike. Svakako, nije ovaj Partizan jedini primer toga u njegovoj karijeri, pored velikih uspeha imao je on sasvim dovoljno kikseva i objektivno neuspešnih sezona. 

 

Ja poštujem činjenicu da se traži the postava, prava petorka i rotacija, potpuno razumevanje trenerove filozofije košarke, itd.. Ako to ne uspeš da postigneš do Januara-Februara, onda je vreme za podređivanje onome sa čim radiš, valjda su ti jasne vrline i slabosti svakog igrača, te modifikuješ svoja očekivanja od njih na način da imaju samopouzdanja i da su sposobni da budu korisni.

 

Da se malo osvrnem i na vikend iza nas. Realno, Željko opet u sore loser  modu. Možemo da se slažemo/ne slažemo da li su stvari koje priča tačne, trebalo je sve to da bude drugačije posloženo i prioritizovano. To kakva je NČ izdavao saopštenja i da li smo nezadovoljni suđenjem je potpuno zanemarljivo u odnosu na činjenicu da ekipa igra u slobodnom padu već mesecima, te finalnu seriju u Maju igra na 40% svojih mogućnosti. Provukao je kao neku odgovornost i samokritiku, ali je to ostalo u senci potenciranja spoljnih faktora, koji bi objektivno bili apsolutno zanemarljivi da je iole imao kontrolu nad sopstvenom ekipom ove sezone.

 

Ono što je dobro kod Željkove pojave u Partizanu je to što je generalno veća tolerancija na neuspeh među navijačima. Ne uzimam mreže i twitter kao merilo, već generalno okruženje i ljude među kojima se krećem. Razočaranje je evidentno, ali nije kraj sveta. U redu je i da se izgubi, naročito kada pobedu ne zaslužuješ.

 

Nekima je to za prozivku, meni je to strpljenje među pozitivnijim stavkama što se tiče KKP trenutno, pa makar bila i posledica idolopoklonstva i izvesnog igranja EL. Taj fatalistički pristup neuspesima klubova u dobroj meri diktira celu atmosferu koja vlada.

 

KLS očigledno nikome nije u fokusu, i već se radi na sledećoj sezoni. Nadam se da u igračima koji će nastupati ipak postoji dovoljno ponosa da odigraju iole motivisano. Za to im ne trebaju ni navijači ni Željko, nego elementarni sportski duh nakon ovakve sezone i niza protiv KKCZ. Ako već u ovoj skupini toga nema ni u naznakama, pružiti šansu nekima iz ove šampionske generacije mlađarije.

 

 

 

 

Edited by fillam
  • Like 12
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Negdje mi je u glavi da ćemo i dalje furati neku "domaću osnovu" (pih) a s obzirom da ćemo se rastati sa postojećom, ko nam je dostupan a da nije puno izanđan i da ima skilla bar u jednom smjeru? 

 

Nešto sam i sam pokušao da smislim:

 

Jaramaz - Dimitrijević

Anđušić - Marinković

Smailagić - Pokuševski.

Aleksa cijenim da će ostati iako mi to nije po volji.

Koprivica? Cijenim da će i on ostati kao treći centar.

 

Ko umjesto Trife?  

 

Dimitrijevic ce u Armani....

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, Son_of_a_gun said:

Negdje mi je u glavi da ćemo i dalje furati neku "domaću osnovu" (pih) a s obzirom da ćemo se rastati sa postojećom, ko nam je dostupan a da nije puno izanđan i da ima skilla bar u jednom smjeru? 

 

Nešto sam i sam pokušao da smislim:

 

Jaramaz - Dimitrijević

Anđušić - Marinković

Smailagić - Pokuševski.

Aleksa cijenim da će ostati iako mi to nije po volji.

Koprivica? Cijenim da će i on ostati kao treći centar.

 

Ko umjesto Trife?  

1. Kako to mislis ko umesto Trife? 🙂

2. Lazar Stefanovic?

3. Smajli - Saric 🙂

Poku mi je velika zelja ali kontam da sve i da se odluci za Evropu ide u Oly + licno bi ga gurao na 3, Vesely style

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, fillam said:

Očigledno je neki koncept već bio osmišljen, te se po svaku cenu tragalo za visokim igračem meke ruke posle fejla sa Mirotom. Frenk je neupitno daleko od Mirotolikog igrača,

Zar se ne kaže Mirotočivi? :classic_rolleyes:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Kaminski jednostavno nije igrac za pobednicku kosarku i to se manje vise znalo i kad je dolazio. Sve ono sto on u paketu kao C donosi je nesto sto moze samo da bude bonus, ali nikako osnova. Uz to, sav je nekako smusen i legatrican sve dok ne treba sa Zeljkom nesto da se nadmudruje, a ne moze stolicu da sacuva. Nejasna mi je ideja sa njim, ali je moguce da je dozivljen kao bagatela, jer ti dolazi NBA centar za 1 milion po sezoni (koliko je npr i Zvezda dala za Tobija). 

 

Meni on svakako deluje kao lik koji ce jos malo da igra po G league i da batali. Sumnjam nesto da ce se vracati u Evropu.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...