Jump to content

Toronto Sinsinati 2023.


Helena

Recommended Posts

I ono, kada se priča o erama Novaka i Rodžera. Nadal je mnogo više zagazio u Novakovu eru, koliko ga je puta samo sprečio da dođe do velikih titula i mesta broj 1... To govori i 60 mečeva između njih dvojice. 

 

Što se tiče dvadesetogodišnjih Alkarasa i Đokovića, to poređenje je glupo. Federer je onda za Karlita Miki Maus što se tiče tenisa.

 

Mnogo se više gleda koliko je sposoban broj godina da da profesionalnom tenisu. Federer je krenuo kasnije, ali je zato i trajanje bilo veoma dugovečno, vrhunski tenis do 39. godine do velike povrede.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dracarys said:

Brojevi na prvom mestu, YE#1, slemovi, mastersi, završni mastersi sve govore ko je apsolutni vladar.

 

Da nije bilo Kovida, te brojke bi još brutalnije izgledale

 

I da Djokovic nije imao dve rupe po godinu dana ne bi imao pozitivan H2H ni protiv Federera ni protiv Nadala i da baba ima ciradu bila bi kamion.

 

Nisam uopste pricao o tome, samo sam se osvrnuo na tvoju konstataciju o erama. Ne mozes da povuces jasnu crtu za njih trojicu zato se i govori o Big 3 eri tenisa.

Link to comment
Share on other sites

Inace, imao sam slicnu raspravu posto se odrzava svetsko prvenstvo u atletici, a na temu nekadasnjih rezultata u odnosu na danasnje. Na stranu Kratocvilova i ekipa, ljudi cesto zaboravljaju da vreme neumitno radi za novu generaciju u svakom sportu, samim otkricima u nauci, i iskustvom zasnovanom na svemu onome sto su cinile nekadasnje generacije. Pa i samom evolucijom sportiste. Ljudi koji drze stare rekorde, poput Sotomajora i Zeleznog se ne "bore" samo protiv novih klinaca, vec i protiv evolucije i razvoja u sportu. 

 

E sad, da li su oni "losiji sportisti" od tog nekog klinca koji obori rekord? Da li je Bubka "slabiji" skakac od ovog sto ga je nadmasio po visini? 

Paralelno tome, ne mozemo da kazemo Federer je igrao protiv indijanaca, a Djokovic i Nadal su morali da se peglaju sa najboljima. Zato sto su se Djokovic i Nadal i njihovi savremenici pojavili gledajuci, uceci i cak tako sto su bili inspirisani uspehom onih pre njih. Djokovic je sto puta rekao da mu je idol Sampras, i tako je i krenuo da igra tenis jer je gledao Samprasa kako osvaja turnire. Doci ce verovatno dani kada ce i svi ovi rekordi Big 3 pasti (iako mislim da nece za nasa zivota), tako da svaki dugovecni rekord u bilo kom sportu mora da se gleda sa postovanjem jer odoleva ne samo sportistima koji su ucili na osnovu njih, vec i vremenu i tehnologiji.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Može najlaganije da se podvuče crta, jer Federer od Novakove ere (od 2011) ima četiri slema. Od 2011 je Nadal u Novakovoj eri, jer je bilans u slemovima 22-13, a ostalim parametrima je smešno i govoriti.

 

Što se tiče H2H, ne pazi Novak o tome, postoje neki koji obuku džemper da ne bi potencijalni meč ušao u H2H.

 

Novak je gladijator, dolazi drugima na noge, jer je tako u mogućnosti, zna šljaku, ali zna i travu. Novak bi imao 7-8 RG da se rodio kad i Federer.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Novak i Rafa pripadaju istoj eri i u toj eri je 23:22 za Novaka sto se GS tice i 68:59 (il koliko vec) sto se velikih titula tice. Tu je jasno ko je najbolji, jedino se moze diskutovati ciji je peak bio bolji al i to se na kraju svede na nijanse i stvar ukusa te naravno na standardni besmisleni SBBKBB sa Nadalovim povredama te Novakovim glutenom i nevakcinacijom. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dracarys said:

Može najlaganije da se podvuče crta, jer Federer od Novakove ere (od 2011) ima četiri slema. Od 2011 je Nadal u Novakovoj eri, jer je bilans u slemovima 22-13, a ostalim parametrima je smešno i govoriti.

 

Što se tiče H2H, ne pazi Novak o tome, postoje neki koji obuku džemper da ne bi potencijalni meč ušao u H2H.

 

Novak je gladijator, dolazi drugima na noge, jer je tako u mogućnosti, zna šljaku, ali zna i travu. Novak bi imao 7-8 RG da se rodio kad i Federer.

 

 

 

I da tako delis, 13 slemova je cetvrti najbolji rezultat u istoriji tenisa.

 

nema ni govora o nekom deljenju.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

E ovo je uživancija, gde se vidi Novakova veličina, kad dođu znalci da analizriju meč i ko se razume u krivi a ko pravi :classic_biggrin: pa makar gledali samo prvi set.

Na delu topika gde se igrala Kanada i igrao Alkaraz nisu se oglašavali, a sad se povlači čak i Bjorg i statistika i "istina".

A istina je da je Novak GOAT i da je noćas bio bolji jer je pobedio. 

Edited by Helena
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Moram da otkucam:

- gledao sam meč;

- NĐa nije hteo prvi servis (kako ga inače, standardno, u zadnjih nekoliko godina hoće);

- kako je sunce zalazilo, tako je NĐ igrao sve bolje, mislim kako je senka od zapadnog dela tribina sve više i više pokrivala teren;

- nemam utisak da se je sve bilo na Alkarazovom reketu (OSIM ako to ne podrazumeva da mu svi agresivni udarci ulaze, znači ako je smisao toga da je od Alkarazove igre zavisio (i zavisi) rezultat meča taj da je njegova standardna igra da mu ulaze svi ti udarci, onda - DA);

- NĐ je favorit za osvajanje USO ako (i samo ako) ga bude hteo prvi servis, ako ne bude pretežno vetrovito i pretežno vrućina/sparno.

 

Alkaraz igra fantastičan tenis, koji je, po mojim laičkim poimanjima, preagresivan, što samo po sebi nije problem, ali kad se spoji sa ogromnom metražom koju pretrči za vreme mečeva, onda jeste. Mislim, problem koji se tiče teniske dugovečnosti. Kratkoročno, uživaćemo u dobrom/odličnom tenisu koji će No1 i No2 (smenjivaće se) u međusobnim mečevima da igraju dok se stariji teniser ne povuče sa tura.

Edited by Brian Setzer
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Najbolju, i najduhovitiju foru koja u duhu naseg naroda sasvim dobro opisuje sve sto se izdesavalo sinoc sam video na drugom forumu: Djokovic i Alkaraz bi bio jedan strasan rivalitet u tenisu. Steta sto ce Alkaraz uskoro u penziju.😂

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, John Terry said:

 

EDIT: Da, izvini. Velika je verovatnoća da se mnogo bolje razumem u tenis od tebe jer sam bio i profesionalac. Pozdrav.

 

  Uf, ovo je presudni argument. Niti imamo dokaze da si bio profesionalac, niti je uopste relevantno u ovoj diskusiji.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Brian Setzer said:

Moram da otkucam:

- gledao sam meč;

- NĐa nije hteo prvi servis (kako ga inače, standardno, u zadnjih nekoliko godina hoće);

- kako je sunce zalazilo, tako je NĐ igrao sve bolje, mislim kako je senka od zapadnog dela tribina sve više i više pokrivala teren;

- nemam utisak da se je sve bilo na Alkarazovom reketu (OSIM ako to ne podrazumeva da mu svi agresivni udarci ulaze, znači ako je smisao toga da je od Alkarazove igre zavisio (i zavisi) rezultat meča taj da je njegova standardna igra da mu ulaze svi ti udarci, onda - DA);

- NĐ je favorit za osvajanje USO ako (i samo ako) ga bude hteo prvi servis, ako ne bude pretežno vetrovito i pretežno vrućina/sparno.

 

Alkaraz igra fantastičan tenis, koji je, po mojim laičkim poimanjima, preagresivan, što samo po sebi nije problem, ali kad se spoji sa ogromnom metražom koju pretrči za vreme mečeva, onda jeste. Mislim, problem koji se tiče teniske dugovečnosti. Kratkoročno, uživaćemo u dobrom/odličnom tenisu koji će No1 i No2 (smenjivaće se) u međusobnim mečevima da igraju dok se stariji teniser ne povuče sa tura.

Ma mani to što pišu. Na kakvom Alkarazovom reketu može sve biti kad je  zamalo čova  izgubio od Hurkača 2-0 u polufinalu. Koje greške je napravio Hurkač u tajbreku drugog seta. Ne bi ni video finala da je sve zahvaljujući njegovom reketu a ne greškama Hurkačovog reketa

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DameTime said:

Mislim da ni najzagriženiji Novakovi fanovi ne žele da on sa 50 godina ponižava klince bez ikakvog izazova i urinira u vimbldonski pehar pred hiljadama Engleza. 

Pričaj za sebe :classic_biggrin:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, DameTime said:

Za Novakovu eru potežu Fedfans, a onda ih samo lepo podsetimo protiv koga se on sve naosvajao GS-ova (do pojave Rafe i Novaka). I to je to što se tiče rasprave o erama. 

Spot on, baš tako. Smejurija mi je kada ukazuju da je Novak mnoštvo grend slemova osvojio posle tridesete i da je to neki minus - ako išta, pa to je plus da u tim godinama razbijaš konkurenciju. 

 

13 hours ago, ZiS said:

Karlitosu nedostatak konkurencije može da predstavlja problem, zato stalno i ističe koliko mu znače i koliko uči i napreduje kroz mečeve sa Novakom

Baš tako. Ne bi Novak sada bio ovoliko dominantan da nije bilo Rafe i Rodžera. Ovi teški i iscrpni mečevi Karlitosa sa najboljim igračem svih vremena će mu mnogo značiti u budućnosti. Zato i mislim da može stići Novaka po broju grend slemova, pogotovo ako se ne pojavi neka konkurencija posle Novaka. 

 

@McLeod vs forum, Volume XV. Da dodam i svoje mišljenje - neverovatan je Karlos, najveći talenat posle velike trojke. Ali po običaju, hiperbolišeš i nalaziš činjenice koje idu u prednost tvom argumentu a ignorišeš druge koje ne. Novak je ko zna koliko puta pobedio na taktiku tokom svoje karijere. Jeste Karlos brži i jači i budućnost tenisa, ali daleko od toga da se samo on pita - bar za sada. Mislim da potcenjuješ Novaka, njegovu mentalnu snagu, taktičku zrelost, a i izdržljivost. 

Edited by Darko
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kada se svedu računi, ogromna vecina  ce ptiznati da je Novak apsolutno najveci teniser ikada jer ne postoji nijedan argument koji nije na njegovoj strani.

Istovremeno ce biti onih koji ce po drustvenim mrezama objasnjavati da to nije bas tako, da je Novak osvajao titule zahvaljujuci spletu nesrecnih okolnosti, da su protivnici brljali, nabacivali mu lopticu na reket, igrali lose bitne poene, zabagovali u glavi...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, DameTime said:

 

Za Novakovu eru potežu Fedfans, a onda ih samo lepo podsetimo protiv koga se on sve naosvajao GS-ova (do pojave Rafe i Novaka). I to je to što se tiče rasprave o erama. 

 

 

Ne bi bilo lose izlistati... GS sampioni u tom trenutku poput Hjuita, Safina, Agasija, Rodika.

Ne znam da li si svesna ali od pocetka 2021. pa sve do ovogodisnjeg W, Novak Djokovic ima 7 GS finala u nizu protiv igraca koji u tom trenutku imaju 0 GS na svom kontu... to je ubedljivo najlesinarskiji niz u istoriji tenisa.

Federer u svojoj weak eri doterao je do niza od 1

 

 

Da se razumemo, GS je GS ali je bljutavo citati kako se Roger naosvajao GS-ova protiv nekih nebitnih igraca dok nasem Wolverinu uvek zapadne worst case scenario i do GS-ova mora preko Kiriosa, Beretinija i raznorasnih cicipasa.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Helena said:

Između ostalog, Ima na YT klip koji traje nekih 12 minuta i iznose se teorija kako se javno dopinguje, jer mu dodaju boce sa pićem :classic_biggrin: " a ne kao ostali teniseri koji to rade u svlačionici".:lol_2:

 

Neverovatno mi je da neko stvarno veruje u te budalaštine, dopinguje se pred hiljadama ljudi. Potpuno se ignoriše činjenica da oni stalno prolaze doping provere i pogotovo teniser kalibra Novaka ne bi mogao da se izvuče sa tim sranjima jer ima veliki uticaj na tenis. 

4 minutes ago, Darth Steva said:

 

Ne bi bilo lose izlistati... GS sampioni u tom trenutku poput Hjuita, Safina, Agasija, Rodika.

Ne znam da li si svesna ali od pocetka 2021. pa sve do ovogodisnjeg W, Novak Djokovic ima 7 GS finala u nizu protiv igraca koji u tom trenutku imaju 0 GS na svom kontu... to je ubedljivo najlesinarskiji niz u istoriji tenisa.

Federer u svojoj weak eri doterao je do niza od 1

 

 

Da se razumemo, GS je GS ali je bljutavo citati kako se Roger naosvajao GS-ova protiv nekih nebitnih igraca dok nasem Wolverinu uvek zapadne worst case scenario i do GS-ova mora preko Kiriosa, Beretinija i raznorasnih cicipasa.

 

Meni zaista nije namera da se mačujemo ko je veći "lešinar" - obojica su igrala protiv onih koji su u tom trenutku bili worthy oponents. Ono što ostaje je činjenica da se Federer od uspona Nadala i Novaka nije naosvajao GS-ova, pa to nek shvati ko kako želi.

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...