Jump to content

Toronto Sinsinati 2023.


Helena

Recommended Posts

 

 

11 minutes ago, Keira said:

Došao u Cincinati nakon 4 godine i uzeo im brand new vase, par novih rekorda postavio , prevazišao sopstvene bolje rečeno

 

Meč me malo podetio na onaj Nadal Gulbis u Rimu pre desetak godina , Gulbis je imao 50tak winnera Nadal nešto manje nego Novak sada , šljaka...

 

A iskreno se nadam da če se organizatori sledećeg izanja Cincinatia dozvati pameti i postaviti podlogu na kojoj loptica ne odskače pod oblake, verujem da če tenis biti mnogo gledljiviji

Veći problem su uslovi, ako sam dobro pročitala T je bila 34C, mogu misliti koliko je bilo na samom terenu...nije ni čudo koliko je bilo predatih mečeva.

Link to comment
Share on other sites

Ja čula SK komentatora uoci F temp 37C.Svakako ove loptice ,nacin na koji odskacu visoko,i teškoće kod kontole u udarcima sigurno da su učinile tenis koji smo gledali losiji.Ni servisima igraci nisu mogli praviti znacajnu razliku sto se na ovako brzoj podlozi ocekuje

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Helena said:

Ali publika :classic_blink: ja sad gledam ove klipiće, baš sam se iznenadila, koji aplauz kad je uzeo set.

Mnogo Srba zivi u toj oblast

16 minutes ago, Helena said:

Evo i za nas bez karata nešto:ss:

 

Ma lako ćemo za to, samo da uslovi ne budu baš ovakvi

 

Uslovic i NTC kada igra po danu mu ne leze. Previse vrucine i vlage. Nije on dzaba 3:6 u finalima US opena

Link to comment
Share on other sites

Na treninzima isto,mozda je prehlada a  mozda i reakcija na mikro klimu Masona,Ohio.I ranije mu je bilo teško tu zbog uslova Toplo,vetrovito visoka vlaznost vazduha.On u suštini jeste dosta problema sa disanjem u takvim i sl uslovima minimizirao ali oni nikada neće u potpunosti moci da se rese.

Isto važi i za NY

Link to comment
Share on other sites

Diskutujete o ukupnim GOATima a nigde Kinga ? Meni deluje da su jedino King i Novak u stanju da se kolju sa klincima i mladjima u poozbiljnim godinama, jos je Novak 3 godine mladji. To ce biti mozda jedini dvojica koji ce igrati ozbiljno i na pragu 40ih. King puni ove godine 39, Novak ima 36. Messi se ipak povukao u Amerike.. 😛  

 

 Dobro, neuporedivo je ovo, samo sam hteo malo da se ukljucim posto se ekipa sjatila sa svih sportskih topika da isprati finale i to je lepo. Nadam se da ce Novak i Alkaraz imati jos dosta dvoboja posto od Novak-Nadal klanja po Slemovima nismo imali ovakav intezitet i tenis. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, McLeod said:

 

Istina i to je razlog sto Alkaraz nije dobio 2-0.

 

Djokovic nije imao resenja, a onda je Alkaraz krenuo da mlati po loptici nepotrebno i vratio ga u mec.

 

Uz naravno takticki potpuno dobijenu bitku na servisu i riternu, verujem da ce dobro ribanje da dobije od Ferera. Kudos Novaku za inteligenciju i osecaj svakako.

Šteta što ne uvedu koučing pa da može trener da interveniše tokom meča.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kako je ovo Novak pobedio kada se Alkaraz pitao za sve.

 

Novak je osvojio više poena jer mu ih je Alkaraz poklonio ne zato što ih je zaslužio.

 

Imao je toliko break prilika jer mu ih je Alkaraz dozvolio.

 

Bez obzira na indeks napadačke igre koji pokazuje da je Novak bio više napadački orjentisan od Alkaraza u poslednja dva seta, ne pokazuje podatak da se Alkaraz ipak pitao za sve.

 

Šteta što je mogao od besa da slomi prst jer je skroz nepotrebno kada su ovom matchupu pita za sve.

 

To što je Novak dobio dva meča ove godine ne znači ništa, to je samo ogromna sreća jer pogodićete Alkaraz se pita za sve.

 

* u pozadini playing softly

 

  • Like 4
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, berti said:

Jbt, kako bi izgledale brojke da nije bilo kovida. Necu reci kako bi izgledale da se Novak vakcinisao jer je takav kakav je.

Golden Slam,ali bi vrv zavrsio karijeru na kraju sezone Forma koju je imao je bila nestvarna.Ne znam ,kada bih birala odabrala bih da igra

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, delgado said:

Diskutujete o ukupnim GOATima a nigde Kinga ? Meni deluje da su jedino King i Novak u stanju da se kolju sa klincima i mladjima u poozbiljnim godinama, jos je Novak 3 godine mladji. To ce biti mozda jedini dvojica koji ce igrati ozbiljno i na pragu 40ih. King puni ove godine 39, Novak ima 36. Messi se ipak povukao u Amerike.. 😛  

 

 Dobro, neuporedivo je ovo, samo sam hteo malo da se ukljucim posto se ekipa sjatila sa svih sportskih topika da isprati finale i to je lepo. Nadam se da ce Novak i Alkaraz imati jos dosta dvoboja posto od Novak-Nadal klanja po Slemovima nismo imali ovakav intezitet i tenis. 

Slazem se ,a dodala bih po mom shvatanju izuzetnih sportskih postignuca,GOAT može biti samo individualni sportista,so Bolt,Phelbs,Novak…

Link to comment
Share on other sites

Jbg, da li se Španac zaista pitao za sve. Izgleda to tako kada se gleda, ako Karlos odigra kako moze, onda dobija. 

Ali, ima tu jedna stvara koja se mota tu kroz celu Novakovu karijeru, a to je njegova glava. Uspevao je milion puta da se iščupa, usoevao je da udje u um protivnika, da ga destabilizuje.  Pricao je Rafa svojevremeno u periodu kada je gubio cesto od Novaka da kada treba da servira kod rezultata 5:4 za Novaka, oseti neku nelagodnost, nesigurnost..  Svakavi demoni opsedaju um tada. Ko zna sta se motalo nocas po Alkarazovoj glavi. " Mogu, još malo samo, teško ću ovo, ovaj se izvlačio milion puta i sada ce, jedva cekam kraj, zajebacu..."

Idemo dalje, bajka zvana Novak traje. Kraj se ne nazire, ali znamo da je tu negde...

Samo da ga zdravlje posluzi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...