Jump to content

Premier League 2023/2024


pierre van hooijdonk

Recommended Posts

Ucesnici evro finala zadnjih 10 godina:

 

EN: Siti, Liverpul, Celsi, Totenhem, Arsenal, Junajted, Vest Hem

SP: Real, Barselona, Atletiko, Sevilja, Viljareal

 

Kod SP nema novih za ovu sezonu, Kod EN moguce Vila.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, McLeod said:

 

U potpuno realnom univerzumu koji sam pomenuo, a koji vazi za PL svake sezone - kada krene gusci raspored na dva/tri fronta, ekipa mora da padne.

 

Oni su u prozoru kada su igrali sa Bajernom i na to stavili akcenat, krajem januara imali ove rezultate - 2:3 Lajpcig, jedva pretekli, 0-0 Mehengladbah, zatim sreca pa je doslo gostovanje ocajnom Darmstadtu koji su resili sa 0-2, zatim Stutgart 3-2 opet na guzove, pa ono za sta su se spremali, 3-0 Bajern i svaka cast, 1-2 Hajdenhajm isto guzovi, 2-1 Majnc, 2-0 Keln, 2-2 Karabag, 2-0 Volfsburg, 3-2 Karabag, 2-3 Frajburg.

 

U ova dva meseca u Premijer ligi bi pogubili 15+ poena SIGURNO. Igrali su uglavnom protiv slabijih timova i mucili se, normalno, zna se sta je prioritet i to nije ekipa koja je navikla da bude na prvom mestu.

 

Ali u PL i ako bi bila tu pre januara apsolutno sigurno ne bi tu i opstala.

 

Zato sto je Premijer liga najjaca na svetu ubedljivo i zato sto jedna Aston Vila ili Brajton bi u bukvalno svakoj ligi na svetu igrali za top 4 ako ne za titulu, a ovde nece i gube prikljucak pred kraj.


Granit Xhaka je igrac Leverkuzena sa najvise odigranih meceva ove godine, sto znaci da je prakticno jedan od kljucnih igraca Leverkuzena.
Granit Xhaka je bio laughing stock na nivou PL lige, a dok je igrao za Arsenal kao bilo kakav faktor, Arsenal je bio ono sto je sad Man Utd.

Katarze, renesanse, prosvescenja i razliciti vidovi fenomena gde se ljudi naglo promene i postanu drugaciji su moguci. Ne kazem da nisu. Ali da se ne zajebavamo...
Nemacka liga je liga gde taj Xhaka, hodajuci debakl, bio kaznjavan svako drugo kolo od organizovanih timova koji igraju organizovan i intezivan fudbal, moze da bude bitan deo ekipe i da ta ekipa bude sampion. Da obrnes kuglu zemaljsku jos 1000 puta, ne postoji scenario gde Xhaka igra za klub u PL (i skupi preko 1800 ili 2000 minuta u sezoni) a taj tim bude.... decent.

Brighton iz prosle godine bi osvojio titulu i u Nemackoj i Serie A. I ova moja izjava uopste nije jos jedna instanca mog povremenog hiperbolisanja for the sake of the argument.

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Endo nije ni u top10 igraca Liverpool-a ove godine po minutima u PL. Nema skupljeno ni 60 min u proseku na utakmciama koje igra. Znaci to je squad igrac...
Sve i da jeste daleko je od znacajnog igraca Liverpool-a.
Igra samog Liverpool-a kod Kloppa je takva da veznjaci nisu idejno znacajni. Tu su da trce i to je to. Ko hoce i moze da trci, da brze predje u tranziciju itd moze da igra u Liverpool-u veznjaka.

 

Link to comment
Share on other sites

Čelzi, Poketino,...šta reći...a mnogi su hteli videti Pocha nazad u Totenhemu.

 

Za vikend je derbi Tott-Ars, deluje da nemamo šanse, kapije koje su nam otvorene u odbrani ne vidim kako Ars neće iskoristiti. 

Link to comment
Share on other sites

Ako bi Arsenal dobio sve do kraja, Siti jednim remijem gubi titulu. Ne vidim da ce se to desiti, ali cisto da se napomene, posle onog sinoc apsolutno je sigurno da Arsenal ima najbolju gol razliku na kraju od sva tri tima.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, McLeod said:

Ako bi Arsenal dobio sve do kraja, Siti jednim remijem gubi titulu. Ne vidim da ce se to desiti, ali cisto da se napomene, posle onog sinoc apsolutno je sigurno da Arsenal ima najbolju gol razliku na kraju od sva tri tima.

City ce kiksati barem jednom a vidjecemo za Arsenal.

Ono u sta sam siguran jeste da ste najbolja ekipa u PL tokom cijele sezone

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Miki28 Teoljub said:

City ce kiksati barem jednom a vidjecemo za Arsenal.

Ono u sta sam siguran jeste da ste najbolja ekipa u PL tokom cijele sezone

Verovatnije je da ce i jedni i drugi dobiti sve nego da kiksaju i jedni i drugi. Ja mislim da ce i Arsenal i Liverpul gubiti bodove do kraja, Siti ne.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...