Jump to content

FK Partizan 2023/24


Cooper

Recommended Posts

@Barkley#34

 

Kakvi potencijalni faulovi prije penala? Kod prvog gola je Kovačević izgubio loptu pod presingom, tu sigurno nije bilo nikakvog faula. Mislim da ni u petlićima to ne bi svirali faul. Šta je bilo kod drugog penala? Iskreno se ne sjećam ovako iz glave. Za duel između Endiaja i Markovića se slažem sa tobom, jako sumnjiva situacija. To sam napisao i na FKCZ temi. 

Link to comment
Share on other sites

Antic najgori igrac Partizana kog ja pamtim. 

 

Severina vrh ubod, igra u brzini, konstantno se krece, bukvalno ozbiljan igac vec sad, a vidim i da je mlad. Svaka cast i za njega i Saldanju, placeni su duplo manje od Zvezdinih ofanzivaca, a daleko bolji igraci. Meni i ovaj Goh zanimljivo deluje, nekako nedoreceno, ali ima potencijal. 

 

Zato Ovusu mislim da nema kvalitet za Teleoptik. Ne samo zbog danas, gledao sam Partizan par puta ovog proleca, uzas je, mada ni Kanute nije bolji nesto mnogo, ali makar je fudbaler. 

Edited by Markoss
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

@Barkley#34

 

Kakvi potencijalni faulovi prije penala? Kod prvog gola je Kovačević izgubio loptu pod presingom, tu sigurno nije bilo nikakvog faula. Mislim da ni u petlićima to ne bi svirali faul. Šta je bilo kod drugog penala? Iskreno se ne sjećam ovako iz glave. Za duel između Endiaja i Markovića se slažem sa tobom, jako sumnjiva situacija. To sam napisao i na FKCZ temi. 

Ne mogu sad da kopam, neki duel u kom je Baždar bio pre prvog. Samo sam na blic video, ne drži me za reč. Evo za drugi:

 

7 minutes ago, Markoss said:

Severina vrh ubod, igra u brzini, konstantno se krece, bukvalno ozbiljan igac vec sad, a vidim i da je mlad. Svaka cast i za njega i Saldanju, placeni su duplo manje od Zvezdinih ofanzivaca, a daleko bolji igraci. Meni i ovaj Goh zanimljivo deluje, nekako nedoreceno, ali ima potencijal. 

Ne znam kakav je danas bio ali Severina je dosta igrao jednodimenzionalno ove sezone. Ako uspe da predribla super, ostalo ništa. Često ume da zaspi na strani i čeka da mu dođe lopta. U odbrani je kriminalan. S druge strane, ima lep i precizan šut i sjajan dribling, čak i iz trka, što je ovde retkost.

 

Saldanja ima odličan osećaj za kretnju u 16 i za gol ali me najviše oduševljava što je jako borben, učestvuje ravnopravno u akcijama i time se dobija još jedan igrač koji igra licem ka golu u napadu i zna šta će s loptom, juri golove ali je nesebičan i ume da vidi igrača u boljoj poziciji. Baždar se raspucao ali je Saldanja i dalje druga dimenzija za njega u pogledu uticaja na igru.

 

Goh je malo mekan i fizički je slabiji, ali zna lopte. Trči kao navijen, odgovoran je i ima odličan centaršut. Naravno, zbog nekih glupih hijerarjija ne izvodi kornere i prekide sa strane.

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34

 

U ovom videu koji si okačio, nakon ovog pasa izgleda kao da lopta ide u lopte igraču Partizana, ne mijenja se posjed. Jako je diskutabilno ovako vaditi isječke od 5 do 10 sekundi. Često se ne dobija pravi kontekst. 

 

Okači ako budeš bio u prilici to za prvi gol. Nad Kovačevićem nije bilo faula -  to tvrdim. 

Link to comment
Share on other sites

@Barkley#34 Bazdar je lenj spic, ja bas ne volim takve igrace. Danas se cak i dobro kretao, ali inace ima taj Marko Scepovic momenat - igram samo kad imam loptu. Tesko da ce to imati prodju u nekim jacim ligama, ali cete fino da ga unovcite, pogotovo nakon ovih golova. Realno ima dobru statistiku, ali da, dosta slabiji od Saldanje. 

Link to comment
Share on other sites

U pravu je @Barkley#34 ovde je trebao biti dosuđen faul nad Zahidom i onda ne bi ni bilo akcije iz koje je došlo do penala. Ovde je VAR trebao da reaguje.

 

Takođe mi nije jasno zašto nije prekinuta igra pre vašeg drugog gola kada dimna bomba kulja u terenu na 7-8 metara od gola. Ubačena je minut-dva pre gola...

 

Za drugi gol Zvezde svi koji analiziraju suđenje rekoše da je Marković prelako pao. Nedovoljan kontakt. 

 

Bilo je greški, možete da optužujute sudiju da je tendenciozan. Meni deluje da je samo bio pomalo nesiguran zbog ogromnog pritiska.

 

Edit

Na konto faula pre drugog penala. Veze sa faulom nema. Tek sad sam pogledao taj deo kako treba jer na isečcima nema taj deo kompletan. Zahid uopšte nije oboren i predao je loptu drugom igraču, ne videh kom, kome lopta oduzeta i taj igrač je pao. Ovo je sramota kluba i oficijelnog naloga.

Edited by Knipex
Ispravka
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Barkley#34 said:

Ne mogu sad da kopam, neki duel u kom je Baždar bio pre prvog. Samo sam na blic video, ne drži me za reč. Evo za drugi:

 

Ne znam kakav je danas bio ali Severina je dosta igrao jednodimenzionalno ove sezone. Ako uspe da predribla super, ostalo ništa. Često ume da zaspi na strani i čeka da mu dođe lopta. U odbrani je kriminalan. S druge strane, ima lep i precizan šut i sjajan dribling, čak i iz trka, što je ovde retkost.

 

Saldanja ima odličan osećaj za kretnju u 16 i za gol ali me najviše oduševljava što je jako borben, učestvuje ravnopravno u akcijama i time se dobija još jedan igrač koji igra licem ka golu u napadu i zna šta će s loptom, juri golove ali je nesebičan i ume da vidi igrača u boljoj poziciji. Baždar se raspucao ali je Saldanja i dalje druga dimenzija za njega u pogledu uticaja na igru.

 

Goh je malo mekan i fizički je slabiji, ali zna lopte. Trči kao navijen, odgovoran je i ima odličan centaršut. Naravno, zbog nekih glupih hijerarjija ne izvodi kornere i prekide sa strane.

Ne mogu da verujem da oficijalni tviter profesionalnog kluba okaci ovakav video, potencirajuci kako je to sudijska greska. 🫥
Treba da vas rebnu 10 pts zbog toga. Kukate na sudjen, a ljudi samom klubu ne znaju pravila fudbala.

U ovoj situaicji se ne prekida igra. Svasta sam video gledajuci fudbal, u smislu sudjenja, video sam 3 zuta kartona, 3m ofsajde, ali bukvalno mozda nisam video da se ova situacija prekine i, svira faul, i da se prekine akcija kad je pas vec uspesno ostvaren.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Knipex said:

U pravu je @Barkley#34 ovde je trebao biti dosuđen faul nad Zahidom i onda ne bi ni bilo akcije iz koje je došlo do penala.

 

7 hours ago, Knipex said:

Zahid uopšte nije oboren niti je kontakt bio za faul.

Ajd, dogovori se, drugar. :classic_biggrin: videh šd dodatak.

 

 

8 hours ago, BattleBender said:

ali bukvalno mozda nisam video da se ova situacija prekine i, svira faul, i da se prekine akcija kad je pas vec uspesno ostvaren.

 

 

Jasno, pošto nikad nije napravljen faul nakon što se igrač oslobodi lopte. I nikad nije sviran faul posle par sekundi nakon što se vidi da li postoji prednost ili ne. Koji ti fudbal gledaš?

 

Nije oboren ali je startovano na koleno, izbačen iz ravnoteže zbog čega povratna lopta nije ni došla do njega. Koliko puta je sviran faul i kad nema obaranja igrača? Nije si je ti IItuacija da se pusti prednost jer nije efektivno ostvarena, a stvarno ne znam kako nije faul.

 

9 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

Okači ako budeš bio u prilici to za prvi gol. Nad Kovačevićem nije bilo faula -  to tvrdim. 

Naravno da nije bilo faula nad Kovačevićem, sve je bilo čisto i čist penal (bez sarkazma). Zaboravi tu situaciju koju sam pomenuo, jer je neka glupost pre penala koja nije direktno uticala na sam penal.

 

Inače, snimak drugog gola iz drugog ugla 

Naleće na Markovića s leđa i obara ga. Nema remplovanja niti gurkanja pre toga. Jedini kontakt je s leđa i obaranje. Koliko ljudi izdržava to na nogama ako kažete da je blag kontakt? 

 

Ali, naravno, kad je start nad Markovićem ili Zahidom onda se ne svira.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Barkley#34 said:

Ajd, dogovori se, drugar. :classic_biggrin: videh šd dodatak.

Nisam hteo da ispravljam ono što sam prvobitno napisao, zato sam dodao pod edit. I mislim da kontakt nije za faul. Ti misliš da jeste. Jbg verovatno smo subjektivni obojica i nećemo se nikada dogovoriti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Barkley#34 said:

Ne mogu sad da kopam, neki duel u kom je Baždar bio pre prvog. Samo sam na blic video, ne drži me za reč. Evo za drugi:

 

...

 

Ja sam na našoj temi pisao da je ono bio faul Ndiaja na Markoviću. A i da je penal sumljiv, zbog prvog kontakta van 16.

 

Ali ovde mislim da nije faul. Jeste došlo do udarca, ali taj nije uticao na kvalitet Zahidovog pasa prema svom saigraču i zato je puštena prednost. A nije ni izbacilo Zahida iz daljeg toka akcije, jer se on sasvim normalno ponudi ovde za dupli pas, ali ga ovaj drugi maši 3 metra na razdaljini od 2 metra, iz samo njemu poznatih razloga.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Barkley#34 said:

 

Hvala za ovaj snimak. Ovo je najbolji ugao odakle se vidi da nema nikave dileme da je klasican faul. Odgurivanje sa ledja igraca koji je u boljoj poziciji.

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, alpaka Bereta Sida said:

 

Po danasnjim pravilima je penal ako se faul defanzivca nad ofanzivcem koji je poceo van 16 metara nastavi i unutra. 

 

Nisam to znao. Hvala na informaciji.

 

Onda čist penal, nema šta.

Link to comment
Share on other sites

Joj druze to je nategnuto da ne moze biti vise. Fakticki dvije promjene posjeda nakon te situacije, nema ama bas nikakve osnove da se na tu nesto zali. Citava reakcija odbrane prije penala komicna, od ovog igranja glavom lijevog beka do izgubljene lopte desnog stopera. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Barkley#34 said:

Други гол Партизана је нерегуларан, пошто је игра морала бити прекинута при бацању димне бомбе у шеснаестерцу. 

 

Edited by Xpert
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Jedino oko čega se može raspravljati i jedino šta je diskutabilno je duel Šerif - Marković..po meni 50/50, pitanje intenziteta kontakta i stvar sudijskog uvjerenja... Sve ostale situacije čiste da ne mogu biti čistije... Od samih prekršaja u 16m za penale, do situacija koje su im predhodile... Da se fudbalski klub Partizan bazirao samo na to ja bi rekao :"svaka čast".. ljudi postavljaju pitanje o suđenju s razlogom... A oni se bave nekim editovanjem, isjecanjem videa... Kralj ladno kaže faul bio van 16... A na snimku se vidi start na zglob stajne noge 2m unutra dok je lopta i dalje "pod kontrolom" napadača... Mislim bezveze skroz... 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Constantin said:

Faul...nije, penal...nije...šteta što je fokus pomeren od mladog golmana Krunića, koji je po meni bio najbilji igrač utakmice.

Kako nije penal? 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Constantin said:

Faul...nije, penal...nije...šteta što je fokus pomeren od mladog golmana Krunića, koji je po meni bio najbilji igrač utakmice.

 

Gde mlad, 96. godiste. Secam ga se iz mladjih selekcija, branio za Zemun i reprezentaciju standardno u tom godistu do jednog trenutka. Posle nestao sa mape.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Markoss said:

 

Gde mlad, 96. godiste. Secam ga se iz mladjih selekcija, branio za Zemun i reprezentaciju standardno u tom godistu do jednog trenutka. Posle nestao sa mape.  

Ha...mislio sam da je mladji. Bio je u Saudijskoj Arabiji, zato ga nisi imao na radaru. Elem, izostanak Jovanovića se nije osetio.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Constantin said:

Ha...mislio sam da je mladji. Bio je u Saudijskoj Arabiji, zato ga nisi imao na radaru. Elem, izostanak Jovanovića se nije osetio.

 

Juce nije, ali protiv Cuke jeste. Kriminalan treci gol je primio Krunic. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Barkley#34 said:

 

Ajd, dogovori se, drugar. :classic_biggrin: videh šd dodatak.

 

 

 

 

Jasno, pošto nikad nije napravljen faul nakon što se igrač oslobodi lopte. I nikad nije sviran faul posle par sekundi nakon što se vidi da li postoji prednost ili ne. Koji ti fudbal gledaš?

 

Nije oboren ali je startovano na koleno, izbačen iz ravnoteže zbog čega povratna lopta nije ni došla do njega. Koliko puta je sviran faul i kad nema obaranja igrača? Nije si je ti IItuacija da se pusti prednost jer nije efektivno ostvarena, a stvarno ne znam kako nije faul.

Uzmi digitron i saberi se.

 

Pogubio si se. Ništa nije neregularno kod te situacije.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...