Jump to content

FK Partizan 2023/24


Cooper

Recommended Posts

Jovanović je dobar golman, ali je operisan od izlazaka. Kod one šanse Stamenića se toliko uvukao u gol da sam pomislio da je izašao sa terena i da nemate golmana. 

 

Meni je Antić iskreno najgori vaš igrač u prvih 11. Filipović i Stojković su isto loši, i mora se priznati da tu nemate nekih rešenja i da se bira manje zlo. Marković je tu najpismeniji igrač. Kovačević je tempirana bomba.

 

Ostaje mi nejasan učinak Zahida. U ova tri proljećna derbija je pokazao baš malo. Da li on uupšte igra na pravoj poziciji? 

 

Od pozitivnih stvari izdvajam: Goha, Severinu i Baždara. Uz golmana i Saldanju ti igrači imaju kvalitet za prvih 11. Severina mi je najprijantije iznenađenje. Dao je jedan fin gol i generalno je izdominirao protiv Rodića u oba derbija. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako je Zahid pokazao malo, čovek je otvorio kontru Kalulu-u za gol, asistirao Severini za gol, kod Baždarevog gola je isto ušao u sredinu i navukao štopere... i majstorska asistencija u onom zimskom derbiju.

Nije baš igrač koji će 90 minuta imati uticaj na igru. Pritom je Zvezda izuzetno agresivna na njemu i Nathu kao našim ključnim pass igračima. Nije samo do njega.

Odličan je Zahid, ali pitanje je kako izvući maksimum od njega koncepcijski u većim utakmicama. Odličan je na malom prostoru, smiren, ali nije igrač koji će poput Hwanga uticati izvan završne trećine.

Link to comment
Share on other sites

Najveci krivac je Duljaj. Igrace koje je on doveo su najslabije karike: Kovacevic, Castiljo, Ovusu, Jankovic, Goh. Ali ne bi on ni radio u Partizanu da nam je rukovodstvo kluba normalno. I moralno bi bilo da podnese ostavku, ali zna i on da nigde drugde ne moze raditi.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Aman 2 said:

Koliko su jadni, izgubiće i drugo mesto do kraja. 

 

Jel bitno? Ni jedan nas klub nije ni za ligu evrope, tako da je potpuno nevazno sto se tih pozicija tice, najvise sto se svi mozemo nadati je grupna faza lige evrope i onda da se molimo da ne padne neko sramocenje.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo je važno drugo mesto. Ne samo da zbog kvalifikacija na leto, nego ne možeš dve sezone zaredom da prospeš drugo mesto na ovako glupav način. Ovaj bi bio još gljuplji nego lani.

 

Igramo ko kurac, ali sam očekivao. Dva derbija, dva poraza, mnogo drame, mnogo tenzija, mnogo trošenja i očigledno mnogo loša pripremljenost za utakmicu. TSC je delovao daleko zrelije, organizovanije, konkretnije.

 

Duljaj je jako blizu da se potroši, ali i da ga klub potroši, ne priča sa prvim pomoćnikom, jednog je najurio pre mesec dana, srčan je, sva je prilika da će proći kao Stanojević.

 

Igrači su morali bolje, ali trenutno je loše biti igrač Partizana. Nemaš upravu iza sebe, imaš jednog trenera, kojeg uprava odavno razmišlja da liferuje. 

 

Izlišno je pričati šta dalje. Kompletan reset u foteljama, pa onda možemo da pričamo o Iviću, Duljaju, nekom igraču. U suprotnom je ponovo ista priča. Možda se napravi neki bolji rezultat u Evropi, možda se ispadne u drugom kolu, sve bih prihvatio ali da krenemo od temelja. Od toga nema ništa. To ti je što ti je.

Edited by pierre van hooijdonk
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Juan Pablo Montoya said:

 

Nisam informisan, kakav ligaski koncept?

 

U sva 3 takmicenja ce ucestvovati po 36 ekipa i sve biti stavljene u jedinstvenu ligasku tabelu. Svaki tim ce igrati 8 utakmica sa 8 razlicitih ekipa, po 2 ekipe iz svakog sesira, 4 domace, 4 gostovanja. Na kraju ce se prvih 8 na tabeli plasirati direktno u osminu finala, ekipe od 9. do 24. ce igrati preliminarnu nokaut rundu za plasman u osminu finala po sistemu 9 sa 24, 10 sa 23 itd...

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Juan Pablo Montoya said:

Nema kvalifikacija?

 

Ima kao i obicno, u LS ona staza sampiona i ostalih, za LE i LK kao i do sada, ne znam koliko tacno kola, pretpostavljam nesto manje jer ce vise ekipa ucestvovati. Zvezda ce direktno u plejof rundu kvalifikacija za LS, drugoplasirani u kolo pre plejofa tako da ima sigurnu makar LK sve i da izgubi oba dvomeca

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, threepwood said:

 

Ima kao i obicno, u LS ona staza sampiona i ostalih, za LE i LK kao i do sada, ne znam koliko tacno kola, pretpostavljam nesto manje jer ce vise ekipa ucestvovati. Zvezda ce direktno u plejof rundu kvalifikacija za LS, drugoplasirani u kolo pre plejofa tako da ima sigurnu makar LK sve i da izgubi oba dvomeca

 

Znaci Zvezda sigurno igra Ligu Evrope a drugoplasirani igra sigurno makar Ligu Konferencija?

Hvala bratac, cenim...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Izlišno je pričati šta dalje. Kompletan reset u foteljama, pa onda možemo da pričamo o Iviću, Duljaju, nekom igraču. U suprotnom je ponovo ista priča. Možda se napravi neki bolji rezultat u Evropi, možda se ispadne u drugom kolu, sve bih prihvatio ali da krenemo od temelja. Od toga nema ništa. To ti je što ti je.

I da vam odu Vazura i ekipa doci ce slicni, isto kao i kod nas. Pa Terzic je jos 2015. godine dao ostavku nakon sto je publika terala citavu upravu i onda magicno ostao u klubu evo skoro deset godina posle toga. Nazalost, situacija je takva da se "mora" pristati na sns garnituru u klubovima. Medjutim, vama jedan dobar trener menja dosta toga na bolje. Cak i ovaj trenutni sastav moze sigurno da igra ozbiljniji fudbal. Pa mozda ne bude dovoljno opet za titulu, ali tu su LE i LK koji donose dobre protivnike, utakmice, priliku da se pokazes na evropskoj mapi. Siguran sam da imate kvalitet da budete konkurentni u ovim takmicenjima, ali ne sa ovim trenerom. Covek ne radi dobar posao, niste ozbiljna ekipa pod njim. Doveli ste ove sezone dosta novih igraca, dosta stranaca, placana su solidna obestecenja, dakle ima tu prostora ocigledno da se gradi tim, sa te strane nema ogranicenja. Mogli su to lako da budu i drugaciji profili igraca koji bi doprineli timskom kvalitetu.

Link to comment
Share on other sites

He, he, uprava će raspravljati o Duljaju. Čuj, uprava. Kako oni sebi zvuče ozbiljno kad kažu da su u upravi kluba.

 

Zahid i Ovusu bi mi za odnos prema odbrani kod golova TSC-a odmah leteli na klupu. Ovi nazad ne znaju pa ne znaju ali u kakve ih probleme svojom ležernošću stavljaju oni ispred njih to ne bi pokrpila ni najslavnija italijanska odbrana. Ovusuovo rekreativno trčkaranje je skandalozno.

8 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Duljaj je jako blizu da se potroši, ali i da ga klub potroši, ne priča sa prvim pomoćnikom, jednog je najurio pre mesec dana, srčan je, sva je prilika da će proći kao Stanojević.

Mnogo puta sam gledao kako ljudi daju sve od sebe ali jednostavno ne vide svoja ograničenja ili to da je njihov trenutak prošao pa pokušavaju na volju i želju da promene stvari a tako samo brže klize nadole i ispadaju još grđi nego što jesu. Znalo se da neće dugo trajati jer nije za tu poziciju a nadam se da ga sve ovo neće rasturiti pa da se potpuno udalji od kluba. Da se sredi, smiri glavu pa da se jednom vrati da bude nešto u klubu kad prođe okupacija.

 

8 hours ago, pierre van hooijdonk said:

Izlišno je pričati šta dalje. Kompletan reset u foteljama, pa onda možemo da pričamo o Iviću, Duljaju, nekom igraču.

Suština.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, threepwood said:

 

Ima kao i obicno, u LS ona staza sampiona i ostalih, za LE i LK kao i do sada, ne znam koliko tacno kola, pretpostavljam nesto manje jer ce vise ekipa ucestvovati. Zvezda ce direktno u plejof rundu kvalifikacija za LS, drugoplasirani u kolo pre plejofa tako da ima sigurnu makar LK sve i da izgubi oba dvomeca

 

Pozdrav svima.

 

Povodom ovoga ispravio bih da drugoplasirani naredne sezone nema obezbedjeno ucesce ni u jednom takmicenju jer krece od drugog kola kvalifikacija za LS, sami tim ako ispadne ide u trece za LE, pa odatle u slucaju poraza u plej-of za LK.

 

Da bude jos grdje osvajac kupa (ili treceplasirani ako Zvezda osvoji kup) krece iz plej-ofa za LE tako da taj tim ima obezbedjenu LK.

 

Promenjen je sistem od ove godine na vise polja, i dalje postoji mogucnost da startujemo od 3. kola kvalifikacija za LS(sto bi donelo sigurnu LE za ucesnike staze ne-sampiona) ukoliko ostanemo drugi, ali mora dosta rezultata da se poklope u sampionatima drugih drzava.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Juan Pablo Montoya said:

Znaci Zvezda sigurno igra Ligu Evrope a drugoplasirani igra sigurno makar Ligu Konferencija?

 

Da se otvorilo u drugim ligama, mogli smo ponovo da imamo direktno predstavnika, dok bi drugi počeo od 3. kola, tj. kolo pred plej-of za LŠ. Ovako prvak ide u plej-of (sigurna LE) a drugi ide u 2. kolo nešampionskog puta.

 

Ako budemo 2. na kraju, nećemo biti povlašćeni u 2. kolu za LŠ (biće Slavia, Fener, Dinamo Kijev...), ali bismo bili povlašćeni u svim rundama za LE ukoliko bi ispali iz LŠ kvala.

 

LE će sledeće sezone biti poprilično jaka, mislim da je i fond povećan, a od 35 ekipa izvodljivo je ući 9-24 pa proći u nokaut rundu. Bilo bi lepih utakmica. 


Ako budemo 3. na kraju mislim da počinjemo od 3. kola kvalifikacija za LE. Svakako 2. mesto donosi malo više potencijalne love, boljih dvomeča, a i lakše bi se igrači odlučivali da potpišu...

Link to comment
Share on other sites

Evo sad ce godinu dana kako smo bez predsednika, bar na papiru. Ali isti je lagano drzao govor na predstavljanju kalendara za ovu godinu. Odrzavanje skupstine ni na vidiku. Rok od momenta ostavke za sazivanje je bio 30 dana. Ovako se ne radi u ozbiljnom klubu i na ovom nivou. Zaista sramotno ponasanje svih u klubu.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, onomatopeja said:

Da bude jos grdje osvajac kupa (ili treceplasirani ako Zvezda osvoji kup) krece iz plej-ofa za LE tako da taj tim ima obezbedjenu LK.

 

57 minutes ago, pierre van hooijdonk said:

Ako budemo 3. na kraju mislim da počinjemo od 3. kola kvalifikacija za LE.

Od trećeg kola ili od plej-ofa? U slučaju da CZ osvoji kup?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...