Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

Dejvis zvanicno u Valensiji.

 

Bas lepa osovina: Dzouns, Ejeledze, Dejvis... Plus imaju i korisne igrace poput Veba, Klavera, Pradile a videcemo i ovog drugog novog centra Turea. Dovesce oni jos igraca.

 

Jedino ce Asvel i Alba biti bas level ispod svih sto se tice imena u rosteru. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Sector said:

 

CZ takođe.

 

Moze jedna opklada:

 

ako budemo imali 3 zvucnija imena u rosteru od Dzouns-Ojeledze-Dejvis, ban za tebe 30 dana, ako ne budemo-ban za mene.

 

Pitamo administraciju da navedu kao razlog za ban-opklada ako ne usvoje, jednostavno se izlogujemo na po 30 dana. Smes?

Link to comment
Share on other sites

Šta znači 3 zvučnija imena? @Brat od Korneta

 

Čemu služi zvučnost? Pa Raduljica stvarno jeste zvučnije ime nego Ojeleye, ali to kurcu ne znači kad je lik penzioner.

Davis je odličan EL centar, Jones i Ojeleye su odlični igrači u svom prajmu, nisu još uvek neka EL imena jer je jedan odigrao 2 EL sezone, a drugi 1, ali bih ih uvek imao u svojoj ekipi.


Ali ne, mi ne volimo igrače u prajmu, draža su nam islužena imena, i strana i domaća.

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Just now, bosMan_jr said:

Šta znači 3 zvučnija imena? @Brat od Korneta

 

Čemu služi zvučnost? Pa Raduljica stvarno jeste zvučnije ime nego Ojeleye, ali to kurcu ne znači kad je lik penzioner.

Davis je odličan EL centar, Jones i Ojeleye su odlični igrači u svom prajmu, nisu još uvek neka EL imena jer je jedan odigrao 2 EL sezone, a drugi 1, ali bih ih uvek imao u svojoj ekipi.


Ali ne, mi ne volimo igrače u prajmu, draža su nam islužena imena, i strana i domaća.

 

Znas i sam da nisam mislio zvucna poput Kuzmica i Raduljice, istrosene igrace. Tj. nadam se da znas da nisam mislio na njih.

 

Da kazemo da je recimo Polonara manje bolji igrac prethodnih sezona odnosno losije se kotira na svojoj poziciji na Valensijina osovina, a i on je zvucnije pojacanje izuzev Dejvisa aj da kazem. Dakle zvucnost u smislu aktuelno kvalitetnih igraca, nosilaca igra svojih timova. U bogatijim evroligaskim klubovima imas po maltene 7-8 takvih igraca a u manje bogatijim po 2-3.

 

Da preciziram jos jednom da sam mislio na dobre aktuelne evroligaske igrace. Za sad imamo Nedovica kao takvog. Dzouns, Ojeledze i Dejvis su takodje ta kategorija. Jasno je na sta mislim. 

Link to comment
Share on other sites

Bezveze ti je naziv kategorije: zvučnost

 

Ja bih igrački menjao Nedovića za svakog od ove trojice na keca.

A Nedović je vrv jače ime od ove dvojice, od Dejvisa nije, čovek ima Eurolegue first team i Eurolegue second team.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, bosMan_jr said:

Bezveze ti je naziv kategorije: zvučnost

 

Ja bih igrački menjao Nedovića za svakog od ove trojice na keca.

A Nedović je vrv jače ime od ove dvojice, od Dejvisa nije, čovek ima Eurolegue first team i Eurolegue second team.

 

Jeste al nije mi palo na pamet nista preciznije. Aj da probam ovako: aktuelna zvucnost. Ili daj neki bolji i precizniji izraz, svejedno mi je, znas na sta sam mislio.

 

Da kazemo u top15 igraca na svojoj poziciji su od preostalih igraca u Evroligi (ili pak ako za nekog budemo platili obestecenje a nema ga ovde i to se racuna svakako):

 

Kampaco, Slukas, Laprovitola(ako ga raskinu ili se plati obestecenje), cak i Tea bi trebalo racunati jer tesko da ima 15 boljih plejmejkera od njega iako on jasno nije vise top10 u El na svojoj poziciji al 15 ne mogu da nadjem, ako nabrojis 15 boljih onda ne racunamo Tea. Zatim Dorsi i Higins ako budu raskinuti, Hiliard, Hanga, Ponitka, Giedraitis, cak je i Papanikolau imao indvidualno dobru sezonu al aj da ge ne racunamo ipak nije bas dobar igrac kao trojica pre njega, Mirotic, Sikma, Dzordan Miki, Derik Vilijams, Rubit (ne treba zaboraviti da je bio i mvp jednog meseca te se ne moze reci da nije zvucan za uslove u El i isto kao i Teo nije u top10 ali tesko da se moze naci 15 boljih na njegovoj poziciji), Petrusev, Nibo, Pojtres, Papajanis, Tobi... Fale jos neki sigurno. Sve su to manje ili vise zvucna imena za Evroligu od igraca trenutno slobodnih ili nedefinisanih statusa jos uvek. Dakle iz ove perspektive zvucni. Bukvalno bilo koja dvojica odavde +Nedovic=osnova Valensije, ako dodju trojica, to je vise zvucnijih nego Valensija. 

 

Jel i ti mislis da ce Valensija imati vise od nas aktuleno zvucnih evroligaskih imena?

 

Link to comment
Share on other sites

@Brat od Korneta
Pa ne slazemo se u parametru, za mene nije bitna zvucnost, cak ni aktuelna zvucnost nije kljucni parametar.

 

Ojeleye mi je top igrac, prizeljkivao bih ga i pre Daviesa iskreno.
Jones isto odlican. Kod Daviesa je mozda upitna motivacija, tako mi izgleda, inace je odlican igrac, klasa za EL.

 

Kazem ti, nema puno igraca koje bih zeleo da vidim u Zvezdi na ove 3 pozicije pre njih.
A ti koje spadaju u ovu grupu su premium EL kvalitet, za koji, osim u kafanskim pricama, uopste ne znam da li imamo novac. 
 

Pre Jonesa u ovom trenutku na 1 od igraca ciji je dolazak moguc za mene su: Kampaco, Slukas, Henri (ako nema suspenziju), Pengos i Laprovitola i to je to.

 

Na 3 osim Kalinica koji verovatno nije ni realan niko mi nije bolja opcija od Ojeleyea (ne racunam Klajburna jer ne vidim nijedan razlog da se o njemu ozbiljno prica). Ponitka mi je u rangu Ojeleyea eto.

 

Na 5 mozda Nebo mi je u rangu Daviesa iako je drugaciji igrac, jer je u prajmu i moze da bude dobar fit ako ima ko da mu isporucuje lopte. Svi drugi su ispod.

 

Tako da prema mojim parametrima ti opkladu ne bi dobio.

 

Naravno, moze da me iznenadi neki dolazak iz USA, ali premium igraci se ne vracaju, a G ligasi sigurno nisu u startu bolje opcije od ovih (iako se ponekad neka moze ispostaviti dobro).

 

Obzirom da su veoma male/nepostojece sanse za sve nabrojane igrace, kazem, ne bi dobio opkladu.

Edited by bosMan_jr
Link to comment
Share on other sites

Oly zavrsio sa Blackom i Bolombojem, videcemo gde ce oni. Valjda se spominjao Efes sa Blacka.

Valensiju napustio Rivero, dosta su menjali na centarskim pozicijama. Pored njega su otisli i Dubi i Kyle Alexander jos ranije. Po meni ce ove godine biti tu jaci jer je potpisao Davies a i Boubacar Toure mi deluje kao bolja verzija Alexandera, u najgoru ruku. 

Tourea sam pominjao na temi kkcz, atletican centar, ima potencijala, aktivan na skoku i spreman na rampu uvek, mislim da taj potez moze Valensiji biti dobar. 

Takodje, mislim da je i Rubit produzio sa Bajernom uprkos povredi koju je doziveo prosle sezone..

Cudi me i da Mickeya jos niko nije pokupio, mada je imao slabiju sezonu iza sebe.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, bosMan_jr said:

Pre Jonesa u ovom trenutku na 1 od igraca ciji je dolazak moguc za mene su: Kampaco, Slukas, Henri (ako nema suspenziju), Pengos i Laprovitola i to je to.

 

Henrija zaboravio zbog suspenzije, svakako ako bude opcija.

Da zaboravio sam i Pengosa, evo i najavljen je upravo raskid Kalatesa moramo i njega pisati iako je on u padu al je u top15 plejmejkera. Drugo je sta bi licno ti ili ja voleli da vidimo ispred njega, Dzounsa itd.

 

46 minutes ago, bosMan_jr said:

Na 3 osim Kalinica koji verovatno nije ni realan niko mi nije bolja opcija od Ojeleyea (ne racunam Klajburna jer ne vidim nijedan razlog da se o njemu ozbiljno prica). Ponitka mi je u rangu Ojeleyea eto.

 

Ojeledze jeste dobar igrac al ne odudara puno ni od Ponitke a ni od Giedraitisa ni Hange iako je u nekim segmentima igre bolje, ukupno ne odudara previse, pretpostavljam da sva cetvorica slicno kostaju. To je taj rang igraca sa finesama ko sta licno vise voli a jos vaznije sta bi nama vise bilo dobro da imamo, za sta ne znamo jos jer nam fali vise od pola rostera trenutno.

 

46 minutes ago, bosMan_jr said:

Na 5 mozda Nebo mi je u rangu Daviesa iako je drugaciji igrac, jer je u prajmu i moze da bude dobar fit ako ima ko da mu isporucuje lopte. Svi drugi su ispod.

 

Da ali ne menja da su Papajanis ili Pojtres dva levela ispod njega jer objektivno nisu. Tu su negde svi plateznog ranga mozda jedino je verovatnk skuplji Dejvis nesto od Pojtresa jer je nesto bolji igrac ali ne verujem za puno vise. I ja bi njega pre svakako, sto ne znaci da ovi nisu zvucni za El nivo a rekao bih da su sva trojica u top15 na svojoj poziciji.

 

Takodje mozda budemo imali manje kvalitetnijeg centra od Dejvisa ali ako budemo imali kvalitetniju cetvorku i to racunamo, a ne samo 1,3 i 5 pozicije. Provereni El nosioci vs provereni El nosioci, tako bih ja racunao, ma s kojih pozicija.

 

46 minutes ago, bosMan_jr said:

Tako da prema mojim parametrima ti opkladu ne bi dobio.

 

46 minutes ago, bosMan_jr said:

Obzirom da su veoma male/nepostojece sanse za sve nabrojane igrace, kazem, ne bi dobio opkladu.

 

Mozda u 3vs3 glavna igraca ne bi, mozda i bi, to cemo znati kad budemo videli uskoro ko su nasi nosioci. Mislim da cemo sveukupno imati kvalitetniji roster od Valensije osim ako ne dovedu jos neka zvucna imena. Podseticu te kad se kompletiramo mi i oni da uporedjujemo i nosioce i ukupan roster pa da vidimo ko je bio u pravu, s obzirom da ne znam ni koga dovodimo, nije iskljuceno ni da budes ti jer je Valensija u ovom trenutku znacajno jaca od nas, ali videcemo.

Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...