Jump to content

Evroliga prelazni rok 2023/24


Brat od Korneta
Message added by uvrnuto,

 Počeo je Early Bird za ELTV i uz promo code ELBIRD možete ostvariti 20% popusta na godišnju pretplatu, pa umesto 32 evra, za godinu platite 25,6 evra. ELTV važi i za EL i EK.
Striming direktno na tv-u: Available on Android TV, Apple TV and Samsung TV.

Za one koji su vešti sa VPN-om i znaju i imaju isti, ima fora da se ovaj ELTV uzme i za nešto jače od 10 evra. U vezi sa tim pišite @MrTwister.

Recommended Posts

U novoj epizodi Urbonasovog podcasta na njegovo direktno pitanje o tome Zach LeDay maltene priznao da je bilo interesa od strane Zvezde na početku prijelaznog roka. 

 

Šteta što je tata zaključan. :lol_2:

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Da, izbjegavao je odgovor o konkretnim ciframa i o čijoj se točno ponudi radi isto kao što nije htio otvoreno potvrditi ovo za Zvezdu, ali njegova reakcija (i reakcija McColluma) je bila prilično nedvosmislena. Ne vjerujem da bi ga Urbonas pitao za stvari o kojima nema dobre informacije, ali zajeban je LeDay, skoro kao na terenu, uvijek pronađe način da se izvuče na kraju. 

Edited by Sharp
  • Like 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fradler said:

Meni interesantniji deo kad na konstataciju novinara da je "odbio unosnije ponude da bi ostao u Beogradu" Ledej ostro ulece sa "ne bih se slozio s tim, ugovor sa Partizanom je specifican". :default_coffee:

 

Stvarno nije okej prema Telesportu i pbg.news. Pa ljudi ulazu i vreme i resurse da pisu te price i on ih tako pokopa…

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sharp said:

U novoj epizodi Urbonasovog podcasta na njegovo direktno pitanje o tome Zach LeDay maltene priznao da je bilo interesa od strane Zvezde na početku prijelaznog roka. 

 

Šteta što je tata zaključan. :lol_2:

 

Ja sam to shvatio vise kao tipa da je njegov menadzer pitan za slobodne igrace. Mrzi me da slusam opet 😄 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Stefi88 said:

Smanjuju budzet... 😁😂

 

Rekli su da smanjuju oko 8 miliona, ali to je ukupan budzet na plate ce da srezu par miliona.

 

Otisli su im:

Mirotic 5m

Higins 1.8m

Sarunas

Tobi

Kuric

Sanli

 

Za prvu dvojicu se znaju plate zvanicno a ova ostalu cetvorica su cenim izmedju 3 i 4 miliona ukupno. Znaci otislo im je 10-11miliona.

 

Dosli su im:

Hernangomez

Parker

Parra

Grimau

Brizuela 

 

Za Parru su dali 1m obestecenja al on, neiskusni trener i Brizuela  mislim da nema trika da su vise od 1.2m ukupno. Hernangomeza i Parkera cenim na 4-5 miliona ukupno. Znaci 6-7 miliona na dolaske do sada.

 

Sa sve bekom kog ce dovesti, posto im samo taj jedan igrac fali, svakako deluje da ce skresati neki milion na plate , a od ukupnog budzeta pojma na sta ce da rezu troskove.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Sharp said:

U novoj epizodi Urbonasovog podcasta na njegovo direktno pitanje o tome Zach LeDay maltene priznao da je bilo interesa od strane Zvezde na početku prijelaznog roka. 

 

Šteta što je tata zaključan. :lol_2:

Ovu pricu nam poturio Covic da bismo mi, nezahvalni Cigani, konacno shvatili da moze mnogo gore nego sto je sad biti.

 

Hvala nebesima da se to nije desilo.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Rekli su da smanjuju oko 8 miliona, ali to je ukupan budzet na plate ce da srezu par miliona.

 

Otisli su im:

Mirotic 5m

Higins 1.8m

Sarunas

Tobi

Kuric

Sanli

 

Za prvu dvojicu se znaju plate zvanicno a ova ostalu cetvorica su cenim izmedju 3 i 4 miliona ukupno. Znaci otislo im je 10-11miliona.

 

Dosli su im:

Hernangomez

Parker

Parra

Grimau

Brizuela 

 

Za Parru su dali 1m obestecenja al on, neiskusni trener i Brizuela  mislim da nema trika da su vise od 1.2m ukupno. Hernangomeza i Parkera cenim na 4-5 miliona ukupno. Znaci 6-7 miliona na dolaske do sada.

 

Sa sve bekom kog ce dovesti, posto im samo taj jedan igrac fali, svakako deluje da ce skresati neki milion na plate , a od ukupnog budzeta pojma na sta ce da rezu troskove.

Mislim da je ipak malo kompleksnije:

 

Prvo, sasvim sigurno raskid ne izgleda tako sto Barselona kaze: e momci, ne trebate nam vise iako imate ugovor, necemo vam nista isplatiti.
Tako da Miroticu sigurno placaju bar nekih 2.5m, a Higinsu cca 800k za narednu sezonu (razlika do novih ugovora koje su potpisali). Ono sto je olaksica je sto njih Mirotic zapravo kosta 11m po sezoni, a ne 5.5m. Kada ne igra za njih i plate mu jednokratno ovih 2.5m je verovatno 2.5-3m. 
 

Isto i sa Higinsom, kosta ih 3.5m godisnje, ovako 800k-1m.

 

znaci usteda im je na njima dvojici oko 10m evra - gruba procena

 

Tobi, Sanli, Kuric, Sarunas su imali realno oko 4.5-5m, znaci 9m su ih kostali. 
 

Vili nije ispod 3m neto, Parker recimo 2m, ove naredne si bas bas potcenio, Grimau ima 600k to je predsednik naglasio, a ova dvojica nemaju ispod 800-900k, znaci svi novi ih kostaju oko 15 miliona. 
 

Ako smatramo da cekaju jos kvalitetnog beka koji je oko 2m neto, to je taman jos 4m troskova za klub i dodju tacno tamo gde su krenuli.

 

10+9 = 15 + 4

 

ja zaista ne vidim sta su ustedeli, mozda sam negde malo pogresio pa jesu ustedeli milion ili dva, ali o ozbiljnoj ustedi ovde nema govora, samo su se otarasili igraca za koje su smatrali da im ne donose trofeje koje jure, i sve to mi lici na demagogiju kojoj je FC Barcelona itekako sklona.

Edited by bosMan_jr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mislim da je ipak malo kompleksnije:
 

...ja zaista ne vidim sta su ustedeli, mozda sam negde malo pogresio pa jesu ustedeli milion ili dva, ali o ozbiljnoj ustedi ovde nema govora, samo su se otarasili igraca za koje su smatrali da im ne donose trofeje koje jure, i sve to mi lici na demagogiju kojoj je FC Barcelona itekako sklona.
Ipak im je prošlosezonski roster, pored toga što je bio najskuplji u EL kao i prethodnih par godina, bio i sastavljen od brutalno moćnih igrača u njihovom prajmu a koji su dovedeni i masno plaćeni upravo da donesu EL titulu.
Tako da...

Link to comment
Share on other sites






Sjajan je momak Zach, jako profesionalno se poneo kod ovih nezgodnih pitanja. Mada osmesi na pitanje o ponudi komsiluka... [emoji846] 


Može se reći da Zack zadnje dve sezone ima sjajne EC i EL statse, može da ima i sjajne lakovane cipele...

...ali da ga nisi preromansirao sa: ,,sjajan je momak".

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • uvrnuto pinned and unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...