Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Meni je zabrinjavajuce to sto ovde i najveci duduci lako vide da je PF pozicija hitna da hitnija ne moze biti. Zbog toga i kritikujem. Rotaciju na 2 mogu da zamislim, nisam srecan, ali mogu. Na 4 bas ne mogu. Jer imamo Davidovca koji je preusmeren na 3 u CSKA i imamo Bolomboja i Simonovica koji su petice. Oni mogu da krpe cetvorku, ali svesno krpiti poziciju u trenutku kad imas para je umobolno.

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Guru said:

Nemojte ni slučajno da kritikujete ništa u vezi rostera, jer nam je na klupi 1 Duško Ivanović - najbolji trener svih vremena i čovek koji apsolutno nikada ne pravi greške i kompromise. Predlažem da napravimo jednu ikonu sa njegovim likom koja će stajati na vrhu svake strane, a ispod mogu samo poruke podrške, VERE, ljubavi i nade, uz upotrebu adekvatnih emotikona (:Hail: :23: :heart: :smiley50: ). 

Jasno mi je da ti je upis šaljive prirode, ali kako to da se javiš uvek da iskritikuješ DI i klub sa odlukama. Mislim da niko nije rekao da je Duško najbolji trener na svetu. Reakcija na komentar kolege da je ,parafraziram, "sve jasno kao dan i da nema mnogo filozofije,da ćemo opet pući i ništa nećemo uraditi u EL", i sve to polovinom avgusta, izazvala je komentare nekoliko nas(ili nešto više nas) koji verujemo čoveku koji je imao ubedljivo pozitivan skor prošle sezone(činjenica), a da pritom nije birao te igrače, što,priznaćeš,nije imao nijedan trener u novijoj istoriji KKCZV, pa ni Radonja nikad-u koga se svi kunemo.

Naravno da se kritikuju potpisi pojedinih isluženih igrača(čitaj Kuzmić) i smatram da treba da se zdravom kritikom ovde diskutuje na taj način. Ali da veliki broj upisa bude u sarkastičnom i posprdnom tonu, prema nama koji verujemo Dušku, to nikad neću razumeti.

Na kraju krajeva, tek je 22.avgust i ima još vremena za popravljanje rostera, pa molim samo da sačekamo i vidimo kako će sve da izgleda, a ne da ponavljamo kao postulat-nema ništa od nas ni ove godine!?

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, John Terry said:

 

Ne slažem se. Ovo je samo sarkazam indukovan mukom nakon pogleda na roster. Nije maliciozno nego čovek ne zna šta da kaže.

 

Ne nego Guru hoce da istakne da nema potrebe da se cuva toliko vatra za Duska Ivanovica i da je kritika dobrodosla.

Nema potrebe da svi skacu na nekoga ako misli da niko nece doci i da pokusavaju da ga ubede u suprotno.

 

Tako ja kontam. Ne znaci da sam upravu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ne znam sto uopste pocetak prodaje sezonskih povezujete sa nekim pojacanjem itd...

 

Veze sa vezom nema.

 

Kraj Avgusta je, svakako moraju da objave za sezonske, svakako nemaju potpisanog ni jednog igraca pa ga sada cuvaju kao zbog nekog hajpa i lozenja...

 

Msm ako nekome od toga zavisi dal ce kupiti sezonsku onda bolje i da ne uzima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Stefi88 said:

Ne znam sto uopste pocetak prodaje sezonskih povezujete sa nekim pojacanjem itd...

 

Veze sa vezom nema.

 

Kraj Avgusta je, svakako moraju da objave za sezonske, svakako nemaju potpisanog ni jednog igraca pa ga sada cuvaju kao zbog nekog hajpa i lozenja...

 

Msm ako nekome od toga zavisi dal ce kupiti sezonsku onda bolje i da ne uzima.

Možda tebi i meni ne znači, jer pratimo i živimo sa KK svaki dan,ali veliki je broj "prosečno potkovanih Zvezdaša", koji se lože na velika imena i od toga im zavisi da li će izdvojiti novac za sezonske.

Nas 4-5000 će uvek biti tu, bez obzira da li je u timu Tica, Drča ili Šabazz, Marcus...

Edited by DrMV
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Don Dusko said:

 

Ne nego Guru hoce da istakne da nema potrebe da se cuva toliko vatra za Duska Ivanovica i da je kritika dobrodosla.

Nema potrebe da svi skacu na nekoga ako misli da niko nece doci i da pokusavaju da ga ubede u suprotno.

 

Tako ja kontam. Ne znaci da sam upravu.

Ceo upis sa sve ikonom je čist podsmeh a ne kritika. 

Tako ja kontam, ne znači da sam u pravu. 

Edited by Čočo
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da li je gledao neko Simonovića u reprezentaciji CG i kako to izgleda? Pretpostavljam da je dosta igrao na PF pored Vučevića i Dubljevića.
Realno izgledalo je onako kako bi se i očekivalo u toj situaciji, znači loše. Bilo je raznih brainfartova ali nije na kraju ni sve do njega jer igra realno van pozicije i igra/izgleda neefikasno sto je suprotno svemu sto je dosad bio.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MrTwister said:
26 minutes ago, Chaos Is Me said:
Da li je gledao neko Simonovića u reprezentaciji CG i kako to izgleda? Pretpostavljam da je dosta igrao na PF pored Vučevića i Dubljevića.

Realno izgledalo je onako kako bi se i očekivalo u toj situaciji, znači loše. Bilo je raznih brainfartova ali nije na kraju ni sve do njega jer igra realno van pozicije i igra/izgleda neefikasno sto je suprotno svemu sto je dosad bio.

 

Odlično, taman da se rasprše iluzije da on može da igra PF uspešno što neki ovde propagiraju. Nažalost, tim pre je sve manje shvatljivo njegovo dovođenje pored svih ovih petica koje imamo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

 
Odlično, taman da se rasprše iluzije da on može da igra PF uspešno što neki ovde propagiraju. Nažalost, tim pre je sve manje shvatljivo njegovo dovođenje pored svih ovih petica koje imamo.
Mislim da zaista on moze da igra u EL, od februara je to bio praktično završen posao za Zvezdu ako ne ostane u NBA. Ono sto je uslijedilo i ovi nakon toga sto su došli nije mi jasno zaista. Ono možeš da igraš na momente nešto na perimetru ali ne mislim da moze/treba da bude full time tu i da glumi nekog sto znam Danila Nikolica.
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, DrMV said:

Možda tebi i meni ne znači, jer pratimo i živimo sa KK svaki dan,ali veliki je broj "prosečno potkovanih Zvezdaša", koji se lože na velika imena i od toga im zavisi da li će izdvojiti novac za sezonske.

Nas 4-5000 će uvek biti tu, bez obzira da li je u timu Tica, Drča ili Šabazz, Marcus...

Pa Sabaz je veliko ime, mogli su tada pustiti da su hteli...

Svakako nece doci vece ime od njega ako iko i doci tako da je po meni sve to apsurd, msm povezivati pocetak prodaje sezonskih sa nekim pojacanjem...

Link to comment
Share on other sites

Mi ako stvarno ne dobacimo do 5000 sezonskih i to po ovim cenama i sa ovakvim igračima u klubu, zaista treba opet da klošarimo jedno 10 godina sa praznim dresom, bez koševa, pa da se malo podsetimo šta je muka i šta je teško.

 

Mada se ja iskreno nadam da će biti prodato mnogo više od tih 5000

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, CuaTheTime said:

"imamo sve rupu do rupe defanzivno" kao sto mozemo videti iz prethodnih sezona defanzivni igraci su ti donosili top 8

 

Rezultate pravi balansirani miks igraca koji mogu da odgovore na sto veci broj zadataka.

3 minutes ago, CuaTheTime said:

Kako vam vise ne dosadi da pravite probleme tamo gde ih nema 😂

 

Ne znam na šta misliš, ko pravi probleme?

Link to comment
Share on other sites

Hipotetički da dođu četvorka i bek, van 12 ostaju Lazić, Lazarević, Mitrović i Davidovac, eventualno Simonović u šta sumnjam.

 

Gora opcija je da ne dođe više niko, ajde SG bismo krpili ali na PF je loše pa loše.

 

Kako god okreneš, ja tu vidim problem sa viškom igrača u rosteru a opet manjkom kvaliteta na 2 pozicije, koji nismo mi napravili, kao što neko napisa gore.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kako stvari stoje sa obe strane brda domaca osnova je nuzno zlo. Igraci od kojih ce malo sta zavisiti, Igraci uloge izuzimajuci Teodosica. Ta prica nemoguce je da sva ta domaca osnova bude van 12... E pa moguce je ako zelimo rezultat. Svakako nece svi biti van 12 stalno. Duga je sezona, efekat povreda specijali za neke tekme. Posteda nekih igraca... 

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Don Dusko said:

Ne nego Guru hoce da istakne da nema potrebe da se cuva toliko vatra za Duska Ivanovica i da je kritika dobrodosla.

 

Rece "Don Dusko". Vise ja opravdavam taj naziv izgleda. 😃

 

A sto da ne cuvamo vatru kad je imao skor 17-11 (zapravo 18-10 i slucaj Barselona sto je i El priznala) sa timom koji je bio slabiji od ovog sto imamo sad? (Pritom ne znam sa sigurnoscu da li ce doci jos neki igrac ili nece, samo nagadjamo.) Plus imao 5-5 u derbijima sa Zeljkom koji je gradio tim 2 sezone i imao kvalitetniji roster.

 

Zbog cega da se kritikuje, zbog prosle sezone gde nije selektirao roster i ostvario najveci broj pobeda u Evroligi od kad igramo El a i daleko najvecu razliku pobeda i poraza u pozitivnom ishodu ili zato sto nije osvojio Aba titulu protiv Partizana koji je imao jaci tim koji se gradio dve godine pritom su imali domaci teren?

 

Jel da mu zameramo sto je Vildoza zbog privatnih problema imao ozbiljan pad forme kad nam je najvise trebao? Ili sto Dobric i Nedovic su sutirali daleko ispod svojih prosek procenata za 3 poena i to iz vecinom solidno izgradjenih pozicija? Sta tacno da mu zameramo i kritikujemo sad? Sezonu koja jos nije ni pocela, zapravo nisu ni pripreme pocele a od prve prijateljske koju cemo pogledati smo udaljeni cak 15ak dana?

 

A i te prijateljske smo izgubili od Olimpijakosa tipa 40 razlike pa smo ih kasnije dobili 2 puta a jedina rokada bila Vildoza-Adams nije da smo promenili pola tima niti je Vildoza dao sam tamo 30 poena vec odigrao ok utakmicu.

 

Razumem strepnju, kritika sa argumentima sve ok, sve razumem, ali sumnju u to da da nam je Dusko trener i to da se prica o balansu odbrane i napada je dosta neumesno. Uopste je nevazno sa tog aspkta da li ce nam doci jos neko pojacanje ili ne. Svaka ekipa ikada mu je igrala odbranu ma koliko god dobrih defanzivaca imao. Prosle sezone smo bili 4. najbolja obrana u El i po primljenim poenima i po defanzivnom rejtingu a koga smo to elitnog defanzivaca imali da cuva protivnicke bekove, izuzev Fakua poslednjih 9 kola? Po cemu je taj tim, koji Dusko nije selektirao, nesto znacajno bolji defanzivno od ovog sad koji imamo trenutno (a mozda nam jos dodje i pojacanje)? Pritom se zanemaruje da ocigledno cemo imati i kvalitetniji napadacki tim?

 

I da ne bude samo da je slucajno sa Zvezdom i sa Baskonijom je u 20/21 je bio 4. ekipa u El po dozvoljenim poenima a u 19/20 2. ekipa do prekida sezone a odigrala se velika vecina utakmica. To su mu 3 poslednje sezone ukljucujuci i ovu iza nas, u sve 3 je bio u top4 odbrane u ligi. Na osnovu cega dajemo sebi za pravo da sumnjamo u ekipu koja vodi Dusko da nece igrati odbranu? Da imamo 12 Teodosica i Nedovica pa da kazes, al mi imamo Hangu, Giedritisa, Lazica, Lazarevica, Bolomboja sve manje ili vise dobre defanzivce a ne moze se reci ni za Tobija, Simonovica i Davidovca da su bas minus na toj strani terena bar u nekim segmentima su dobri a cak ni Sabaz nije Teo-Nedovic kategorija sto ce se uvideti brzo a ako nista drugo krao je jednu loptu po mecu sto nije tako zanemarivo.

 

Bolje i dati blanko slepu podrsku Dusku dok ne prodje par kola u El pa da se da neki prvi sud, nego sumnjati u Duskovu defanzivu ili takozvani balans odbrane i napada pre nego sto je sezona pocela coveku kome nikada ekipe u El nisu bile medju najgorim defanzivno. To vec zaglupljuje dosta.

 

Bolje cuvati vatru nego gasiti plamen. Bolje svetlost nego mrak i tama. Bolje vera nego nevera. Bolje nada nego sumnja.

 

Sumnja u nama izmice kontroli.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Mislio sam da odmorim, ali pokrenuo sam tu diskusiju, a ona se u medjuvremenu razvila, pa imam potrebu da ipak dodatno opisem svoj stav.

 

Prva stvar, na ovom i bivsem forumu sam preko 10 godina, razume se u toku tog vremena sam i budno pratio sta se u klubu desava. Navijao naravno, ali desavanja u samom klubu su sad u fokusu. Vec na polovini tog perioda sam prestao da ovde radim ono sto sad prepoznajem kod nekih kolega forumasa. To je pravdanje i pronalazenje logike u svakom potezu kluba, pa ako bas hocete i trenera. Ako ne pravdanju, onda zmurenju na jedno oko.  Mada, mogu slobodno reci, a arhiva je valjda dostupna, osim Vlade Vukoicica i Sase Obradovica, ostali treneri nisu bili kritikovani s moje strane. Znaci, ostaje klub, zapravo onaj ko odlucuje. A odlucuje Covic, ako sam ja dobro informisan. To da on ne namece igrace trenerima mozete da okacite macku o rep, jer to apsolutno nije tacno. Sam je rekao skorije da je sa Radonjicem tesko saradjivao jer je ovaj tezak za saradnju u tom smislu. Cini mi se da je pomenuo da je i pored protivljenja Radonjica uspeo da "provuce" dolazak Sofoa. A to sto neko misli da igraci koji su trenutno u rosteru imaju pristanak Duska, nema veze sa vezom. Dusko moze da kaze nije mi taj i taj neophodan, ali ocigledno nece da kaze "ili on ili ja". Sklonice ga sa strane i raditi sa onim sto misli da vredi od igraca. Tako smo i dosli do sprdnje tim Dusko i tim Covic. Jeste sprdnja ali nije nastala ni iz cega. To da mi neko sad kaze da je Dusko hteo da se potpise novi ugovor sa Kuzmicem, ili da mi Dozet soli pamet da je Raduljica odluka trenera ... vredjanje razuma. Mozete da se povredjujete koliko hocete mojim upisima, ali stvarnost se ne ulepsava kod ozbiljnih ljudi. A kad znam da ima ovakvih slucajeva, vise nisam siguran ni da li su potpisi Luke, Laze i Laze Duskova odluka, iako ih je koristio predhodne sezone. Kad znas da u klubu imas nekoga ko o igrackom kadru odlucuje mimo trenera, kako mozes da budes siguran da je svaki potpis odluka trenera. Ja ne mogu. Ne moze niko ovde. Drugo je da li zelimo da je to tako pa nam je lakse da verujemo u to. Jer volimo ovaj klub i zelimo da je u njemu sve u redu. Ja recimo imam svoje misljenje i smatram da Raduljica, Kuzmic, Simonovic, Ilic, Teodosic i Jago nisu odluka trenera za ovogodisnji roster. Mozda je on na kraju pristao na neke, na neke nije, pa ce ih samo ignorisati, ali imam pravo da razmisljam i iznesem svoje misljenje, jer sam se sit ovakvih odluka uprave nagledao. Cak i da ih je sve on licno trazio, imam pravo da kazem da mislim da gresi i da su moja predvidjanja za rezultate u sezoni sa trenutnim rosterom losa. Nismo mi ovde da se uvezemo ko creva i mislimo isto, jer forum nije klub. Upisima ne kvarim atmosferu u klubu. Forum sluzi za diskusiju a ne opravdavanje svakog poteza kluba. Drzim se toga da je naknadna pamet vrlo upitna i nije pamet nego pravdanje sopstvenih losih procena. Tako da od mene necete citati na temi uzivo uvrede i ostale stvari. Kad pocne sezona, navija se za klub, od rostera sta je sastavljeno sastavljeno je. Moze da se prokomentarise ucinak igraca i trenera, ali tada komentarisati odluke kluba iz jula i avgusta su po meni licemerne. Sad gospodo da cujem ocene.

 

Da li ste zadovoljni svakim igracom ponaosob, timom kao celinom, aktivnostima na trzistu, trosenjem novca na tom trzistu? Sad ... a kad pocne sezona tada cemo samo o igri.

 

Druga stvar, niti ja znam da pojacanja, u pravom smislu te reci, nece dolaziti, niti vi znate da hoce. Mislim ipak da vi koji to smatrate vise to zelite nego sto smatrate da ce se desiti. Ja naravno isto zelim, ali kao sto rekoh, dug je ovaj Covicrv mandat, i iskustvo mi kaze da se ovakve situacuje nikad nisu zavrsile "hepiendom". Mozda hoce, pa bude hajka na mene "gde si sad strucnjace", a mene ce iskreno ona stvar da zaboli. Uzivacu u tim pojacanjima jednako kao i vi koji ste u njih sigurni. Ali da ovo ostane ovako, ili nesto jos malo nasminkano, pa nemojte gospodo u novembru da trazite da se pola rostera menja. Samo bi vam Rokas i Sabazz preziveli. Jer tu nema greske. Zna se tacno sta donose.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Rece "Don Dusko". Vise ja opravdavam taj naziv izgleda. 😃

 

A sto da ne cuvamo vatru kad je imao skor 17-11 (zapravo 18-10 i slucaj Barselona sto je i El priznala) sa timom koji je bio slabiji od ovog sto imamo sad? (Pritom ne znam sa sigurnoscu da li ce doci jos neki igrac ili nece, samo nagadjamo.) Plus imao 5-5 u derbijima sa Zeljkom koji je gradio tim 2 sezone i imao kvalitetniji roster.

 

Zbog cega da se kritikuje, zbog prosle sezone gde nije selektirao roster i ostvario najveci broj pobeda u Evroligi od kad igramo El a i daleko najvecu razliku pobeda i poraza u pozitivnom ishodu ili zato sto nije osvojio Aba titulu protiv Partizana koji je imao jaci tim koji se gradio dve godine pritom su imali domaci teren?

 

Jel da mu zameramo sto je Vildoza zbog privatnih problema imao ozbiljan pad forme kad nam je najvise trebao? Ili sto Dobric i Nedovic su sutirali daleko ispod svojih prosek procenata za 3 poena i to iz vecinom solidno izgradjenih pozicija? Sta tacno da mu zameramo i kritikujemo sad? Sezonu koja jos nije ni pocela, zapravo nisu ni pripreme pocele a od prve prijateljske koju cemo pogledati smo udaljeni cak 15ak dana?

 

A i te prijateljske smo izgubili od Olimpijakosa tipa 40 razlike pa smo ih kasnije dobili 2 puta a jedina rokada bila Vildoza-Adams nije da smo promenili pola tima niti je Vildoza dao sam tamo 30 poena vec odigrao ok utakmicu.

 

Razumem strepnju, kritika sa argumentima sve ok, sve razumem, ali sumnju u to da da nam je Dusko trener i to da se prica o balansu odbrane i napada je dosta neumesno. Uopste je nevazno sa tog aspkta da li ce nam doci jos neko pojacanje ili ne. Svaka ekipa ikada mu je igrala odbranu ma koliko god dobrih defanzivaca imao. Prosle sezone smo bili 4. najbolja obrana u El i po primljenim poenima i po defanzivnom rejtingu a koga smo to elitnog defanzivaca imali da cuva protivnicke bekove, izuzev Fakua poslednjih 9 kola? Po cemu je taj tim, koji Dusko nije selektirao, nesto znacajno bolji defanzivno od ovog sad koji imamo trenutno (a mozda nam jos dodje i pojacanje)? Pritom se zanemaruje da ocigledno cemo imati i kvalitetniji napadacki tim?

 

I da ne bude samo da je slucajno sa Zvezdom i sa Baskonijom je u 20/21 je bio 4. ekipa u El po dozvoljenim poenima a u 19/20 2. ekipa do prekida sezone a odigrala se velika vecina utakmica. To su mu 3 poslednje sezone ukljucujuci i ovu iza nas, u sve 3 je bio u top4 odbrane u ligi. Na osnovu cega dajemo sebi za pravo da sumnjamo u ekipu koja vodi Dusko da nece igrati odbranu? Da imamo 12 Teodosica i Nedovica pa da kazes, al mi imamo Hangu, Giedritisa, Lazica, Lazarevica, Bolomboja sve manje ili vise dobre defanzivce a ne moze se reci ni za Tobija, Simonovica i Davidovca da su bas minus na toj strani terena bar u nekim segmentima su dobri a cak ni Sabaz nije Teo-Nedovic kategorija sto ce se uvideti brzo a ako nista drugo krao je jednu loptu po mecu sto nije tako zanemarivo.

 

Bolje i dati blanko slepu podrsku Dusku dok ne prodje par kola u El pa da se da neki prvi sud, nego sumnjati u Duskovu defanzivu ili takozvani balans odbrane i napada pre nego sto je sezona pocela coveku kome nikada ekipe u El nisu bile medju najgorim defanzivno. To vec zaglupljuje dosta.

 

Bolje cuvati vatru nego gasiti plamen. Bolje svetlost nego mrak i tama. Bolje vera nego nevera. Bolje nada nego sumnja.

 

Sumnja u nama izmice kontroli.

Apsolutno podržavam sve napisano.

Samo da dodam, zašto se kao Sveto Pismo ovde provlači da je definitivno da nećemo nikoga više dovesti? Samo interesovanje za Lojda, kao i ono što je izrečeno na Skupštini KKCZV ne govori u prilog tome.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

Rece "Don Dusko". Vise ja opravdavam taj naziv izgleda. 😃

 

A sto da ne cuvamo vatru kad je imao skor 17-11 (zapravo 18-10 i slucaj Barselona sto je i El priznala) sa timom koji je bio slabiji od ovog sto imamo sad? (Pritom ne znam sa sigurnoscu da li ce doci jos neki igrac ili nece, samo nagadjamo.) Plus imao 5-5 u derbijima sa Zeljkom koji je gradio tim 2 sezone i imao kvalitetniji roster.

 

Zbog cega da se kritikuje, zbog prosle sezone gde nije selektirao roster i ostvario najveci broj pobeda u Evroligi od kad igramo El a i daleko najvecu razliku pobeda i poraza u pozitivnom ishodu ili zato sto nije osvojio Aba titulu protiv Partizana koji je imao jaci tim koji se gradio dve godine pritom su imali domaci teren?

 

Jel da mu zameramo sto je Vildoza zbog privatnih problema imao ozbiljan pad forme kad nam je najvise trebao? Ili sto Dobric i Nedovic su sutirali daleko ispod svojih prosek procenata za 3 poena i to iz vecinom solidno izgradjenih pozicija? Sta tacno da mu zameramo i kritikujemo sad? Sezonu koja jos nije ni pocela, zapravo nisu ni pripreme pocele a od prve prijateljske koju cemo pogledati smo udaljeni cak 15ak dana?

 

A i te prijateljske smo izgubili od Olimpijakosa tipa 40 razlike pa smo ih kasnije dobili 2 puta a jedina rokada bila Vildoza-Adams nije da smo promenili pola tima niti je Vildoza dao sam tamo 30 poena vec odigrao ok utakmicu.

 

Razumem strepnju, kritika sa argumentima sve ok, sve razumem, ali sumnju u to da da nam je Dusko trener i to da se prica o balansu odbrane i napada je dosta neumesno. Uopste je nevazno sa tog aspkta da li ce nam doci jos neko pojacanje ili ne. Svaka ekipa ikada mu je igrala odbranu ma koliko god dobrih defanzivaca imao. Prosle sezone smo bili 4. najbolja obrana u El i po primljenim poenima i po defanzivnom rejtingu a koga smo to elitnog defanzivaca imali da cuva protivnicke bekove, izuzev Fakua poslednjih 9 kola? Po cemu je taj tim, koji Dusko nije selektirao, nesto znacajno bolji defanzivno od ovog sad koji imamo trenutno (a mozda nam jos dodje i pojacanje)? Pritom se zanemaruje da ocigledno cemo imati i kvalitetniji napadacki tim?

 

I da ne bude samo da je slucajno sa Zvezdom i sa Baskonijom je u 20/21 je bio 4. ekipa u El po dozvoljenim poenima a u 19/20 2. ekipa do prekida sezone a odigrala se velika vecina utakmica. To su mu 3 poslednje sezone ukljucujuci i ovu iza nas, u sve 3 je bio u top4 odbrane u ligi. Na osnovu cega dajemo sebi za pravo da sumnjamo u ekipu koja vodi Dusko da nece igrati odbranu? Da imamo 12 Teodosica i Nedovica pa da kazes, al mi imamo Hangu, Giedritisa, Lazica, Lazarevica, Bolomboja sve manje ili vise dobre defanzivce a ne moze se reci ni za Tobija, Simonovica i Davidovca da su bas minus na toj strani terena bar u nekim segmentima su dobri a cak ni Sabaz nije Teo-Nedovic kategorija sto ce se uvideti brzo a ako nista drugo krao je jednu loptu po mecu sto nije tako zanemarivo.

 

Bolje i dati blanko slepu podrsku Dusku dok ne prodje par kola u El pa da se da neki prvi sud, nego sumnjati u Duskovu defanzivu ili takozvani balans odbrane i napada pre nego sto je sezona pocela coveku kome nikada ekipe u El nisu bile medju najgorim defanzivno. To vec zaglupljuje dosta.

 

Bolje cuvati vatru nego gasiti plamen. Bolje svetlost nego mrak i tama. Bolje vera nego nevera. Bolje nada nego sumnja.

 

Sumnja u nama izmice kontroli.

Ma kakav Dusko, znaju bolje strucnjaci sa forumu kako ce to izgledati i da to nista ne valja..

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Brat od Korneta said:

Rece "Don Dusko". Vise ja opravdavam taj naziv izgleda. 😃

 

 

 

A izvini ja volim Duska ali to ne znaci da sam slep kod ociju..

 

Msm ja mu dajem podrsku to sto znam nekad da iskritikujem neke poteze ne znaci da ga ne volim i ne podrzavam.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...