Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

6 minutes ago, Milos 3.14 said:

Kad imaš desetak novih igrača koji treba da se uklope i međusobno i sa trenerom to nikad nije garant bilo čega bez obzira na pojedinačni kvalitet. 

Treba sad napraviti tim, da svi koji su na terenu spremni da zalegnu jedni za druge 

 

narafski. puno toga može da krene naopako, od nekliknuća preko povreda pa do nesrećnih poraza

samo ovako po imenima, ne bih se složio da smo granični plejin tim, već u top 10, možda 8, na qrcu se nosam.

  • Like 1
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

То што смо ми трошили паре не значи да нису и остали. Циљ је свакако да се уђе у топ 8 и ако се не уђе може се сматрати за неуспех, али не за трагедију. Овако на папиру стоји јаче екипе од нас:

Реал, Барса, Олимпијакос, Фенербахче, Милано, Ефес, Монако.

Онда иду екипе нашег ранга:

Макаби, Партизан, Панатинаикос, а не смеју се отписати ни Басконија, Валенсија и Жалгирис.

Испод тога ми онда долазе Виртус, Бајерн, Асвел, Алба.

Дакле биће опака борба за плеј ин па онда за 8.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nemci, Asvel, Žalgiris, Baskoniji, Valensija su po imenima lošiji, svi drugi su ili egal ili bolji. Nama Šabaz opasno diže plafon , ali ovako gledajući sastave EL će biti vrlo izjednačena.

Šteta što su slepci i što ne umeju to da prodaju, mada je pomak u tom smislu što će čini mi se na nekoj espn platformi biti prenosi

Edit @uini

Edited by Milos 3.14
Link to comment
Share on other sites

Макаби никако није слабији од нас. Лоренцо и Болдвин су најјачи тандем Евролиге уз њих су задржали и Колсона и Ниба дакле све носиоце а били су пети прошле сезоне.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Nažalost, dva uslova treba da se ispune da bismo mi mogli da sklapamo smislene i ponekad i jeftinije rostere.

 

1. Da se ukine pravilo o broju stranaca u KLS. Mi imamo ovoliki broj igrača pre svega jer moramo da držimo domaće igrače koji su dovoljno dobri za ABA i KLS a preslabi za Evroligu.

2. Da dobijemo A licencu za evroligu. Dokle god ne dobijemo A licencu, nećemo moći da uđemo u projekat ulaganja u neke talente ili igrače ispod radara. Sve vreme moramo da jurimo rezultate.

 

Naravno, ne ulazim u to da bi licencom za nas i komšije ABA liga prestaje da ima bilo kakav značaj.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

 

narafski. puno toga može da krene naopako, od nekliknuća preko povreda pa do nesrećnih poraza

samo ovako po imenima, ne bih se složio da smo granični plejin tim, već u top 10, možda 8, na qrcu se nosam.

Mislim da bolje (vrv i skuplje, u to ne ulazim) timove od nas imaju Real, Barsa, Fener, Efes, Oli, Pao, Milano, Monako. Dodajem tu i Partizan. To je 9 timova. Oko 10-og smo mi i Makabi. Ako uzmemo u obzir da nam je tim potpuno nov, da ćemo u prvih 12 imati bar 9 novajlija, da trener prvi put prolazi pripreme sa ekipom - ostajem pri stavu da smo oko 10-11. mesta po snazi na početku sezone, što za mene jeste granični play in tim.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Možda nepopularno mišljenje, ali mene Efes uopšte ne fascinira. Otišli su im dugogodišnji trener i vođa ekipe, to ne može da ne ostavi posledice. Trener, bar meni ne uliva poverenje, možda grešim. Od igrača, kod nas bih voleo da vidim samo Klajburna, Tompsona i Brajanta, ostali su mi nekako ili stariji i zasićeniji posle toliko godina pod Atamanom, ili su na granici EL/EK igrača.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Šalim se malo, u fazonu da ako je došao zbog Fakua da se ne razočara kad skonta da je ovaj otišo.


 

Quote

 

“Već sam pratio ekipu zbog Kampaca, pratio sam sve utakmice, nisam ni zamišljao da ću sledeće sezone biti deo tima.

Čim sam dobio poziv da postoji mogućnost da mogu da dođem, zvao sam Fakua i razgovarali smo o svemu, nisam sumnjao i veoma rado sam prihvatio ponudu.”

 

 

  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Sa Teodosicem i Hangom od pre 5 godina bili bismo realno u 8, po imenima. Ovako, realno je da se bijemo za to 10-o mesto. Sa startnom dvojkom i cetvorkom to je onda vec druga prica. Sve ispod 8 najboljih bi bio neuspeh, a dobra hemija bi nas delila za jos nesto vise.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Teodosić i Hanga mnogo mogu još da pruže. Dodatni plus je što će iza sebe imati i Šabaza i Yaga i Nedovića ( koji se crta za ovaj tim). Fino ovo baš izgleda. Sa još jednim SG i PF mi se borimo za prva 6 mesta. Najbitniji preduslov da se momci i Duško razumeju. Uz punu Arenu u koju sam siguran da će biti na svim utakmicama. Ako to bude kako treba ne sumnjam u prva 6 mesta gde ćemo biti mi. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Firga said:

Sa Teodosicem i Hangom od pre 5 godina bili bismo realno u 8, po imenima. Ovako, realno je da se bijemo za to 10-o mesto. Sa startnom dvojkom i cetvorkom to je onda vec druga prica. Sve ispod 8 najboljih bi bio neuspeh, a dobra hemija bi nas delila za jos nesto vise.

 

Pa koj moj smo dovodili 15 centara? Ne, ja stvarno... ovde jebe lud zbunjenog. Dovedemo Simonovića plus Bolomboja i to je kul. Imamo i Luku. Znači dvojicu od tri koje smo doveli ok, ali jok, mi dovedemo svu trojicu, onda imamo i Luku i Kuzmu i Raduljicu. Čovek bi pomislio da otvaramo noćni klub na splavu pa nam trebaju izbacivači.

 

Mi kao da na akciju dovodimo igrače na kilo...majke mi. Imamo 6 centara (nebitno što 3 ni za k ne služe, opet koštaju) i tačno NULA krilnih centara. Imamo 5 trojki (Hanga, Rokas, Lazić, Lazarević, Davidovac - ajde on je kao 4, ali je u CSKA igrao 3 i smršao dosta), a nemamo krilnog centra. Znači ove godine na akciji bili centri i krilca. Kao piletinu da kupujemo... I onda nema pare za dvojku i krilnog centra... au jebote... i to kao Duško hteo. MA DA.

 

EDIT: @Firga nije ovo tebi upućeno samo sam se nadovezao na tvoj upis. 

Edited by John Terry
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

 

Pa koj moj smo dovodili 15 centara? Ne, ja stvarno... ovde jebe lud zbunjenog. Dovedemo Simonovića plus Bolomboja i to je kul. Imamo i Luku. Znači dvojicu od tri koje smo doveli ok, ali jok, mi dovedemo svu trojicu, onda imamo i Luku i Kuzmu i Raduljicu. Čovek bi pomislio da otvaramo noćni klub na splavu pa nam trebaju izbacivači.

 

Mi kao da na akciju dovodimo igrače na kilo...majke mi. Imamo 6 centara (nebitno što 3 ni za k ne služe, opet koštaju) i tačno NULA krilnih centara. Imamo 5 trojki (Hanga, Rokas, Lazić, Lazarević, Davidovac - ajde on je kao 4, ali je u CSKA igrao 3 i smršao dosta), a nemamo krilnog centra. Znači ove godine na akciji bili centri i krilca. Kao piletinu da kupujemo... I onda nema pare za dvojku i krilnog centra... au jebote... i to kao Duško hteo. MA DA.

 

Pa ja se slazem sa tobom. Samo kazem ako krenemo sa ovim, nismo nikakvi sigurni putnici u plej of, klacemo se za plej in i to je to. Zasto imamo Raduljicu i Kuzmica na papiru iako su oni prakticno u penzuji to zna samo Covic i Dusko nema veze sa tim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Firga said:

 

Pa ja se slazem sa tobom. Samo kazem ako krenemo sa ovim, nismo nikakvi sigurni putnici u plej of, klacemo se za plej in i to je to. Zasto imamo Raduljicu i Kuzmica na papiru iako su oni prakticno u penzuji to zna samo Covic i Dusko nema veze sa tim.

 

Kapiram, editovao sam baš zato da ne misliš da je nešto na konto tvog upisa.

 

Mi možemo dvojku da pokrpimo sad, ali četvorku ako ne dovedemo bukvalno smo džaba sasuli ovoliki novac u ostatak ekipe.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Firga said:

Sa Teodosicem i Hangom od pre 5 godina bili bismo realno u 8, po imenima. Ovako, realno je da se bijemo za to 10-o mesto. Sa startnom dvojkom i cetvorkom to je onda vec druga prica. Sve ispod 8 najboljih bi bio neuspeh, a dobra hemija bi nas delila za jos nesto vise.

Zavisi tu dosta od Nejpijera.

Ako Sapke bude zdrav i na nivou on momentalno postaje ozbiljan kandidat za EL petorku.

To je vec ozbiljna razlika u odnosu na proslogidsnji tim u kome nisi imao taj kalibar, Facu se ne racuna.

Sa takvim igracem moras da budes konkurentan u borbi za 8(10), sve i da ti je Uskokovic bekap.

 

Ovo ostalo je vrlo korektno, pre svega kosarkaski pismeno, iskusno i namazano. 

Da nam se poklopi malo sa zdravljem i bicemo bombonica ekipa.

 

Necemo sigurno uci u sezonu bez cetvorke, problem je samo sto niko u klubu izgleda nije racunao da mozemo da ostanemo bez sve tri opcije za koje smo znali u junu (Mirotic, Filip, Toko), pa se sad vaga i trazi najbolje resenje od preko.

U Evropi na toj poziciji ne postoji slobodan igrac kome mozes da upises 25 minuta po utakmici i budes uveren da ce odigrati svoje.

Nije da je toga na pretek u SAD, pogotovo ne na 4, ali su tamo igraci sa mnogo vecim plafonom pa je i normalno rizikovati.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...