Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

8 hours ago, suptil said:

@Brat od Korneta Napisi mi tvojih 12 igraca. Bas me zanima u toj projekciji ko ce da izvisi. Samo nemoj da kazes niko nece imamo domaca takmicenja.

 

Kako mislis da kazem da niko nece da izvisi kada cemo najverovatnije imati 16 igraca a mogu samo 12 da igraju?

 

Ukoliko dodju i sg i pf:

 

Sabaz, Teo, Jago

Nedovic, pojacanje

Giedraitis, Hanga

Pojacanje, Simonovic/Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Ukoliko sg stigne u doselekciji:

 

Sabaz, Teo, Jago

Nedovic, Hanga

Giedraitis, Lazarevic

Pojacanje, Simonovic/Davidovac

Tobi, Bolomboj, Mitrovic

 

Dilema Simonovic/Davidovac u zavisnosti ko vise pokaze na pripremama na 4. Simonovic u teoriji moze dosta vise da donese ali je ipak neiskusan na nivou Evrolige za razliku od Davidovca te ne bih iskljucio da Davidovac dobije minute u pocetku pre njega. Videcemo zavisi kako se pokaze.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, suptil said:

Ja mislio nesto aktuelno sa paznjom odgledao 😄 Ono arhivski snimak, zbunjuju se posteni forumasi 😄

 

Teova mađija je uvek aktuelna :classic_sleep: Baš kad ste potpisali Tea spomenula sam snimak, čini mi se Bogdanov kamp iz 2017. godine i kako je napravio centra od jednog klinca. To je ovaj klip. :classic_smile:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ovo je spisak slobodnih igrača koji su protekle sezone igrali u elitnom evropskom takmičenju:

 

Bekovi: Nejt Volters, Met Tomas, Darun Hilijard, Markus Erikson, Ostin Holins, Kori Higins, Klemen Prepelic

 

Krila: Dvejn Bejkon, Entoni Rendolf, Ogastin Rubit, Dalton Holms, Kris Singlton, Dimitris Agravanis

 

Centri: Tarik Blek, Brajant Danston, Otelo Hanter

Link to comment
Share on other sites

@Redstar0356 Pa nije bas KK predskolska ustanova pa da se nagradjuju decaci minutama zato sto su mladi.
 

Saranovic kao mladji igrac mora da zasluzi vecu slobodu u fmp-u , tu da se nametne , pa tek onda cz. 

Pre toga mi je izlisna svaka veza sa cz.

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, DameTime said:

 

Naravno da ti ne brineš jer ima državnih para kao pleve da se već prenatrpan roster dopuni igračima koji fale. Moje pitanje je bilo kad nisu dovoljno dobri, zašto su Simonović i DD potpisani, pošto je to urađeno na samom početku prelaznog roka (znači nisu bili nužna rešenja). Brige nema, biće svakako zanimljivo čitati komentare na forumu kad krene sezona i kuknjava kako je roster neizbalansiran.

 

Pa da, to je taj fazon koji se koristi na ovoj temi - sta te briga, plivamo u novcu, zelimo da gledamo sto skuplji cirkus kod nas. Mislim, ako je to sve vec tako, hajde da se naprave dva tima, jedan za ABA ligu, drugi za EL, to je 24 igraca, ima dupla kola da se pobedjuju samo tako, protivnici nece znati sta ih je snaslo.

 

Naravno, sto se tice druge recenice, to i ja sve vreme pisem - o kakvom mi to "nikad bolje odradjenom prelaznom roku" da pisemo ako trener ne ume da nekad kaze "e, ovaj igrac mi ne treba, ne uklapa mi se u viziju, trazi dalje".

 

A sto se tice trece recenice, zelim svim igracima sto manje cak i sitnih povreda, pa da vidimo kako ce trenerski mag to odredjivati minute. Samo da mu nije klub platio jedno milion evra mogucnost da drzi rezervnu ekipu u slucaju povreda, pa da se onda ispostavi da milion evra ide igracima koji EL gledaju sa tribina.

 

Mislim, moze on da forsira i rotaciju od 10 igraca kojima veruje i skloni njih 6 na klupu i tribine, ima na to pravo, kao sto ja imam pravo da za takvo ponasanje kazem da me podseca na razmazeno deriste kojem roditelji kupe svaku igracku koja mu se malo svidi, pa onda pola tih igracaka zavrse u cosku.

 

Edited by goldberg
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Lazarevic je u ovom trenutku 3x bolji igrac od Saranovica, a zapravo je Lazarevic i jedan od retkih domacih koje ima smisla drzati kao 13. igraca u timu, usled raznih matchupova koji mu odgovaraju i koje dokazano moze da unakazi odbranom. 

 

Voleo bih da gresim vezano za Saranovica, ali meni je on meh. Nema mi tu puno ni kosarke, ni skilla. Hustle, i dobro telo, pa dokle ga to odvede, ali je u tim godinama eto konkretno taj Lazarevic daleko zanimljivije izgledao. Treba ga svakako pratiti i imati na umu usled oskudacije tih domacih prospekata, ali licno, ne polazem velike nade u njega. 

Edited by Markoss
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Markoss said:

Lazarevic je u ovom trenutku 3x bolji igrac od Saranovica, a zapravo je Lazarevic i jedan od retkih domacih koje ima smisla drzati kao 13. igraca u timu, usled raznih matchupova koji mu odgovaraju i koje dokazano moze da unakazi odbranom. 

 

Voleo bih da gresim vezano za Saranovica, ali meni je on meh. Nema mi tu puno ni kosarke, ni skilla. Hustle, i dobro telo, pa dokle ga to odvede, ali je u tim godinama eto konkretno taj Lazarevic daleko zanimljivije izgledao. Treba ga svakako pratiti i imati na umu usled oskudacije tih domacih prospekata, ali licno, ne polazem velike nade u njega. 

Sta se desava sa Gacicem?

Je l otisao?

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...