Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Mene Mirotić u KKP ne tangira previše. Nesumnjivo je u pitanju ekstra kvalitetan igrač, tu nema pogovora, ali ne mislim da je najbolji fit u KKP, veliki majstor je Mirota ali je prilično mekan igrač, nema neku naročito šampionsku auru niti veliki grit plus je moguće da poremeti odnose snaga i uloga tamo. Takođe, nije neki ložač i ne deluje mi kao lik koji će da klikne sa ostalima tamo, da se previše loži na partizanštinu i ostale fazone koje su upražnjavali prethodne sezone obilato. Mislim da je PF pozicija na kojoj je Partizanu najmanje trebao neki superstar i da su tu imali vrlo stabilnu opciju za 30ak min. 

 

U svakom slučaju, sve i da dođe u KKP makar ćemo preko puta imati jednog pravog gospodina i sportsmena, nekoga koga moraju poštovati i navijači Zvezde i svi ljubitelji košarke, nekoga ko može bar malo doprineti da se patologija među blizancima bar malo umanji. Izgubiti od takvog lika nije drama.

 

Na kraju krajeva, mi ćemo imati jako ozbiljnu ekipu i neke ozbiljne majstore na čelu sa Shabazzom koji je u vakuumu sigurno jedan od najtalentovanijih košarkaša na kontinentu. A košarka je i timska igra.

  • Like 44
Link to comment
Share on other sites

Nekoliko stvari u vezi našeg prelaznog roka kad se sabere i oduzme sve. Od svega izrečenog verujem da u svemu ima po malo istine. Početkom jula Bagzi je najavio u onom intervijuu da će se za nedelju dana znati situacija oko Mirotića pa će moći normalno da se izadje na tržište. Verujem da smo mi tad bili u kontaktu sa njim i da smo tad bili blizu njegovog potpisa. Šta se promenilo i zašto smo odustali? Jednostavno nismo imali vremena za ovoliko čekanje i srećan sam zbog toga. Nama je trebala potpuna rekonstrukcija za koju je baš to vreme bilo jako bitno. KKP suprotno nama se nigde nije žurilo. Oni su produžili koga su trebali i ostalo im je još dva pojačanja za koja imaju vremena uz Mirotića. Da smo mi odlučili njega da čekamo on bi bio naš ali pola tržišta bi bilo otišlo u druge klubove. Zato sam srećan što se nismo odlučili za taj put. Na miru smo pokupili sve što nam je trebalo i ostala su još dva pojačanja za koja nam se sad i ne žuri. Tako da, sve u svemu bitku za Mirotića nije dobio klub zbog poziva koji se ne odbija već zato što su imali više strpljenja za njega. Što je na kraju krajeva indirektno i rekao menadzer Mirotića. 

Još jednom, zbog svega navedenog drago mi je da nismo izabrali da čekamo. A njemu sa srećom gde god bio samo ne kada igra sa nama. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

Kad već pominjete bivše igrače Niksa rodom iz Francuske kao opcije na beku…

 

Imamo li keša za Evan Fournier-a…

 

Vidim da Tibodo definitivno ne računa na njega…

 

 

 

 

Pa ono, naci ce Vucko tih 10ak M $ vec negde.

Link to comment
Share on other sites

Kad već pominjete bivše igrače Niksa rodom iz Francuske kao opcije na beku…
 
Imamo li keša za Evan Fournier-a…
 
Vidim da Tibodo definitivno ne računa na njega…
 
 
 
Ne primamo nalickane u klub. Ne treba nam keš za njega.

Послато са M2006C3LVG помоћу Тапатока

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Čočo said:

Nekoliko stvari u vezi našeg prelaznog roka kad se sabere i oduzme sve. Od svega izrečenog verujem da u svemu ima po malo istine. Početkom jula Bagzi je najavio u onom intervijuu da će se za nedelju dana znati situacija oko Mirotića pa će moći normalno da se izadje na tržište. Verujem da smo mi tad bili u kontaktu sa njim i da smo tad bili blizu njegovog potpisa. Šta se promenilo i zašto smo odustali? Jednostavno nismo imali vremena za ovoliko čekanje i srećan sam zbog toga.


Mirota je 100% bio jednom nogom kod nas. Kumovo "dobro jutro, nevernici" se samo na njega moglo odnositi. Onaj iz telegrafa najavljivao najveći ugovor ikada, onda taj Bagzijev intervju, gde insinuira da se čeka Mirotićev potpis, pa kad nas je ipak ispalio naglo kreće naš shopping rampage. A i nesretni insajder je juče napisao da je već jednom pogazio reč (očito datu nama)... 

 

S tim što nema šanse da smo mi odustali, čekao bi ga Ćoki do nove godine ako je potrebno. Prosto je Želimir&Zoki tandem uspeo da mu proda ubedljiviji pitch (uz iste novce). A kako i ne bi, u momentu kad su upravo produžili Pantera, dok je naš roster tada izgledao otprilike ovako: Nedović, Lazić, Ilić, Kuzmić, Raduljica.

 

Elem, za prosutim mlekom ne vredi plakati, a i sad da me neko pita da li bih pre izabrao Mirotića, Hangu i nekog Pariza Lija ili trenutnu situaciju gde imamo Šabaza, Hangu + Gedraitisa, a četvorku tek treba da dovedemo... nisam siguran šta bih odgovorio.

Edited by fradler
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Čočo said:

Nekoliko stvari u vezi našeg prelaznog roka kad se sabere i oduzme sve. Od svega izrečenog verujem da u svemu ima po malo istine. Početkom jula Bagzi je najavio u onom intervijuu da će se za nedelju dana znati situacija oko Mirotića pa će moći normalno da se izadje na tržište. Verujem da smo mi tad bili u kontaktu sa njim i da smo tad bili blizu njegovog potpisa. Šta se promenilo i zašto smo odustali? Jednostavno nismo imali vremena za ovoliko čekanje i srećan sam zbog toga. Nama je trebala potpuna rekonstrukcija za koju je baš to vreme bilo jako bitno. KKP suprotno nama se nigde nije žurilo. Oni su produžili koga su trebali i ostalo im je još dva pojačanja za koja imaju vremena uz Mirotića. Da smo mi odlučili njega da čekamo on bi bio naš ali pola tržišta bi bilo otišlo u druge klubove. Zato sam srećan što se nismo odlučili za taj put. Na miru smo pokupili sve što nam je trebalo i ostala su još dva pojačanja za koja nam se sad i ne žuri. Tako da, sve u svemu bitku za Mirotića nije dobio klub zbog poziva koji se ne odbija već zato što su imali više strpljenja za njega. Što je na kraju krajeva indirektno i rekao menadzer Mirotića. 

Još jednom, zbog svega navedenog drago mi je da nismo izabrali da čekamo. A njemu sa srećom gde god bio samo ne kada igra sa nama. 


Pa mi jos uvek njegovu poziciju nismo zatvorili? 
Slozio bi se sa tobim da nismo zeleli Sengeliju da propustimo zbog cekanja Nikole. Ovako mi prica nije ubedljiva. 


Na stranu sto mislim da je Mirota potpis koji vredi cekati, verujem da bi svi aminovali odluku da se ne propusti Toko , po onoj bolje vrabac u ruci….
Ovako , nema mi logike, pogotovo sto nas to cekanje nije sprecavalo da formiramo tim dalje.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bez ikakve zle namere, ja mislim da mnogi od vas nisu ni svesni koliko je dobar igrač Napier. Samo da ga zdravlje posluži.

 

Pretpostavljam da si pratio finale italijanske lige, ja i nisam stigao nesto detaljno. Koliko vidim, nije se nešto proslavio?

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bez ikakve zle namere, ja mislim da mnogi od vas nisu ni svesni koliko je dobar igrač Napier. Samo da ga zdravlje posluži.

Za nas koji NBA prate tako što pregledaju highlightse i to uglavnom timova gde igraju ovi naši...da li i koliko očekuješ da bude bolji od Carlosa Arroya u Evropi? 

Jeste odigrao već i u Armaniju na visokom nivou, ali to je par meseci. 

Je li to slična klasa ili iznad, koliko? 

Link to comment
Share on other sites

Kad vec pricamo o Sabazu, mislim da je on onaj igrac kome apsolutno treba dati da on bude vodja tima u svakom smislu i da je tad najproduktivniji. Ono sto sam ja gledao od njega je apsolutno melem za oci. Iako su druga pozicija rekao bih da je bolji igrac od Pantera.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

@Dropkick Murphys bicu slobodan da ti ja odg pa posle moze i Chaos...poprilicno iznad, covek dosao na pola sezone i pokrenuo Milano...rekao bih da je on tu negde u rangu Kampaca ali da doprinosi na drugi nacin, nije defanzivac kao Kampaco ali nije ni rupa, nije asistent kao Kampaco ali ume da doda...zato ima veliki repertoar suteva iz svih pozicija koje sam moze da kreira, a nije siledzija...tako da sto rece Chaos da ga posluzi zdravlje i nema zime za nas...

 

proslo leto kad je dosao Nedovic i vise manje bilo kolektivno ludilo zbog toga napisao sam da je Nedovic igrac koji ce biti na 14-15 poena u proseku, na kraju mislim i da je imao tako nesto...Sabaz je igrac koji bi mogao na El nivou da ima 20ppg uz solidne procente ako je to potrebno ekipi...

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Bez ikakve zle namere, ja mislim da mnogi od vas nisu ni svesni koliko je dobar igrač Napier. Samo da ga zdravlje posluži.
Danas dobijem sms od kuma:

" Za dva dana odgledao sam sve Šabazovo što postoji na netu... vene mi nabrekle.
Ljubi ga brat kako šuri ".

Evo analize tog čuvenog crossover-a. Ovo jednostavno ne može da te ukenja.











  • Like 4
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dropkick Murphys said:

Za nas koji NBA prate tako što pregledaju highlightse i to uglavnom timova gde igraju ovi naši...da li i koliko očekuješ da bude bolji od Carlosa Arroya u Evropi? 

Jeste odigrao već i u Armaniju na visokom nivou, ali to je par meseci. 

Je li to slična klasa ili iznad, koliko? 

Dobro poredjenje, slican tip igraca, ali mislim da je kvalitetom ipak nesto iznad. Osvedoceni pobednik. Bukvalno ga pratim od fakultetskih dana i nadam se cudu da bi nekako mogao zavrsiti kod nas. Ispratio sam oba f4 i na oba je iako u razlicitim ulogama bio maltene najbitniji igrac. Neko ko ima kesu do kolena. Mozda za nijansu ball overdominant, ali game changer u rangu shane larkina iz najboljih dana. Jedini problem sto je on sad jos godinu dana stariji u odnosu na proslu godunu. Bukvalno je prosuo sest meseci u portoriku bezveze. Da li se nadao ugovoru u nba ili je bio tamo jer je dobio dete, ali protraceno vreme. Covek se nasao u protlandu u vreme prajm lilarda i mekaluma... u svakoj drugoj ekili bi imao mesta. Malo povrede, malo fizikalije i jbg. Nije igrac zadatka, mora biti gazda. U nba igra masa losijih igraca od njega.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, medobrundo said:

 

Pretpostavljam da si pratio finale italijanske lige, ja i nisam stigao nesto detaljno. Koliko vidim, nije se nešto proslavio?

 

Baš prekjuče ide na Areni tipa G2 iz te serije i nije izgledao dobro. Ali onda pomislim da to nije ni blizu realna slika njegove igre.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...