Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 hour ago, Milos 3.14 said:

Ni Miki ni Pojters nisu neki šuteri za poziciju 4, ali za centra su više nego solidni.

 

Poythress u EL karijeri ima 2/19 za tri i 2/7 u jumper-ima unutar linije za tri. 

  • Like 2
  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Verujem da ne pratis tursku ligu. Taj Dotson je igrao prosle godine za Gaziantep i nije mogao da se nametne kao jedan od lidera ili makar pouzdana opcija na svojoj poziciji, a njegov tim je ispao iz lige. 😕

 

taman za zvezdu.

  • Like 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Сандро Лаки Ђентиле said:

Да нагласим и ове године, пошто се надам да смо завршили са мање озбиљним појачањима.

magic12.jpg

Pa doso je Teo madjija.

Link to comment
Share on other sites

Teo i dalje više donosi nego što odnosi.

 

Prednosti: 

 

1. Elitni asistent - za 19 minuta 6 asistencija je neki istorijski učinak. Znamo svi da je u stanju da i od prosječnih igrača da napravi mašine. 

 

2. Pouzdan šut za tri poena - kroz cijelu karijeru je generalno dobar šuter za tri. Ranije je mogao češće da ode do kraja, sad mislim da će zadovoljiti cepanjem trica iz driblinga a to mu dobro ide kroz karijeru. 

 

3. Uticaj na igru koji nije iskazan samo brojkama - ovo je nešto što imaju najveći igrači. Npr. ne možeš Stefa Karija svesti samo na brojke. Koliko prostora recimo ostane Grinu da podijeli asistenciju nakon što udvoje Stefa? Kariju se ne piše ništa u tim situacijama, ali kad gledaš tekmu jasno vidiš ko pokreće mašinu. Teo je uvijek imao tu fluidnost i gipkost. Jednostavno odbrana gravitira ka njemu kad je na parketu.

 

4. Marketing - Prodaćemo više karata, bićemo popularniji. Kad imaš čovjeka koji je najveća savremena košarkaška ikona reprezentativne košarke, a igra košarku na tako genijalan i lucidan način, onda si magnet za publiku. I za sopstvenu i za tuđu. 

 

Mane:

 

1. Odbrana - ovo je bila njegova mana kroz cijelu karijeru. 

 

2. Veliki broj izgubljenih lopti - 3 izgubljene lopte u prosjeku jesu problematične. To je posledica takvog stila igre. Voli često da pokuša provuče loptu tamo đe su baš male šanse da ona može stići. Vjerovatno je faktor i lošija fizička spremnost u ovim godinama. Radi toga dolazi češće do grešaka. 

 

3. Težak karakter i status ikone - ovo može da bude problematično. Nadam se da Teo ne misli da može i dalje da bude lider ekipe. Mislim da je u tom razgovoru sa Duškom dogovoreno šta se od njega očekuje i traži u ovoj ekipi. 

 

Meni je ovo dobar potpis kad se sve sabere i oduzme, ali je jako bitno ko će biti taj plejmejker uz njega. Kad bi završili Kampaca to bi bio vrhunski posao. Onda bi 15 minuta Tea bili čista perverzija. Ne volim tu riječ, bolje poezija - 15 minuta poezije za košarkaške sladokusce. Da uživamo u tricama i genijalnim dodavanjima. 

Edited by Wake in Fright
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Људи на неки начин се и дивим чињеници да сте исписали скоро 250 страница до сада. Мени је то невјероватно.

А ствари су једноставне, док год је Небојша Човић први човјек КК неће бити евро апгрејда.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, СтелаРоса said:

Meni nema puno smisla da dovodimo novu cetvorku, a ostavljamo Petruseva. Jedino ako Davidovca vide vise na poziciji 3.

 

@СтелаРоса glas razuma ovde i na fudbalskoj temi.

 

Nevezano za price o budzetima, ne znam kako ljudi nece da shvate da je i trenerima lakse da rotiraju 10 nego 15 igraca? Ako meni ne verujete, imate primere Maccabija i Partizana iz prosle sezone koji su prosli u TOP8 i ciji su glavni igraci igrali odlicno. To je sve posledica poverenja u njih i izbegavanja pravljenja guzve na njihovim pozicijama.

 

Kada bih zeleo da ovaj projekat uspe, pretplatio bih masno 6 igraca, jos petorici ponudio neke sporedne uloge, ostatak tima bi mi cinili Topici. Ali ne, mora i Mirotic i Petrusev i Simonovic i Davidovac i Mitrovic, pa je to ipak soft (sto bi rekao Kobe), pa daj onda i neku mrcinu na centru.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Wake in Fright said:

Meni je ovo dobar potpis kad se sve sabere i oduzme, ali je jako bitno ko će biti taj plejmejker uz njega. Kad bi završili Kampaca to bi bio vrhunski posao. Onda bi 15 minuta Tea bili čista perverzija. Ne volim tu riječ, bolje poezija - 15 minuta poezije za košarkaške sladokusce. Da uživamo u tricama i genijalnim dodavanjima. 

 

Dobar potpis bi bio ako bude imao platu vecu od milion jer ce to znaciti da sebe i dalje vidi u profi kosarci. Opet, ne moze se od njega ocekivati nista vise od onoga sto je Chacho Rodriguez radio u Realu prosle sezone.

 

Ako je potpisao za neku sicu (za njega je to sve ispod milion evra), to znaci da se sprema Antic/Micov scenario.

 

Naravno da je duo Campazzo - Teo vrhunski posao, ali to je vise zbog Campazza. Ako on ode (a ne znam koga bi drugog Real trebalo da dovede, a da ne tankiraju sezonu?) nastaje problem jer leprsavi prvi plej znaci nista od obrane, a od ovih sto je igraju ostao je samo Calathes.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mind. said:

 

 

Nelogično posle četiri centra koje su potpisali, verovatno će da pegla G ligu, loš potez skroz. 

 

 

Mozda ga vide na 4, tamo nemaju 4 igraca. Mozda ga i trejduju negde da za tako nesto postoji dogovor unapred sa nekim timom. Ko zna, videce se ideja kad pocne sezona. Kapiram da ako bude dobar u G ligi sigurno ce dobiti sansu na nekim Nba utakmicama.

 

Ako niste drugo sijemo komsije u domacim Nba igracima. Od nasih trenutno tamo Vasa, Bobi, Petrusev + Vucevic navijac, a od njihovih Bogdan i Pokusevski navijac.

 

Salu na stranu, Petrusevu sve najbolje. Zelim mu da ima uspesnu Nba karijeru posto to toliko zeli, ako ne bude imao prostora da igra vratice se kod nas naredne sezone kao sto se Simonovic odlucio nazad u Evropu nakon mizerne sanse tamo.

 

Ukoliko dovedemo samo jednu cetvorku onda se resava dilema Davidovca da je bek ap na 4, ali ako dovedemo dve cetvorke to zasigurno znaci da je planiran kao bek ap trojka. Mozda Dusko vidi Simonovica na 4 umesto Petruseva, sumnjam, al ne bih iskljucio tu opciju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...