Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Just now, bosMan_jr said:

Verovatno jer vec 2 sezone ne igra bukvalno nista, i pitanje je da li bi to bio onaj Polonara iz Baskonia dana. Ako bi bio, nesumnjivo jeste mnogo bolji od ovih ali navikli smo da dobijamo senke nekadasnjih igraca.

 

Sigurno da bi za nas mulj ovde borci kao Kalina i Kampaco bili adekvatniji nego Mirotic, ali on je i dalje toliko kvalitetan igrac da taj nazovimo mali nedostatak atletike u EL ne moze da mu se eksploatise dovoljno jer te unisti na drugoj strani.

U svakom slucaju bez dve zveri (igracke), dva klasna imena u EL okvirima mi u top8 ili kuci sa KKP nemamo sta da trazimo. Ne kazem da nuzno i moramo da se trkamo za navedene ciljeve, ali je sigurno da ako zelimo, ne mozemo bez 2 zveri + pametno popunjen ostatak rostera.

 

Polonara je igrao najbolje pod Duškom, jel tako?

Kao i Punter pod Šakotom. Jednostavno je, ako dođe Polonara, opet će to biti dobro, još ako dođe na vreme a ne u pola sezone, još bolje.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja mislim da bi se više sezonskih prodalo, kada bi potpisali Kalinića pre Mirotića.

 

Jeste Mirotić bolji igrač, ali Kalinić bi verovatno imao veći uticaj na ekipu i na navijače kao neko za koga svi znamo da je rodjeni pobednik.

 

Šteta što 99% neće doći ni jedan ni drugi 😔

Link to comment
Share on other sites

I da kažem ovde jednu o Partizanu, u kontekstu rivalstva, za mene je jedini njihov igrač kojeg sam se plašio bio Exum. Odlični su Punter, Leday, Nunnally, Lessort i ostali ali jedino za Exuma nemaš neko rešenje kad je u elementu jer je bio jedinstven primerak u Evropi tih gabarita, brzine i eksplozivnosti, on je bio baš specijalan igrač koji ih je izdvajao, ovi ostali su standard EL ekipa protiv koje itekako može da se igra, pa čak i sa talentom inferiornijim igračima. Ne znam čime mogu njegov odlazak da nadomeste, jedino da uzmu nekog direktno iz NBA.

  • Like 14
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chaos Is Me said:

Polonara je 10 puta bolji igrač od Vajta, Fajea i Kuridže, ne znam zašto se on ovde nipodaštava.

 

Btw, ako smo već dostigli taj nivo bahaćenja da ciljamo najskuplje igrače u Evropi, ja bih izbegao Mirotića i pre taj novac preusmerio na Kalinatora + jednog kvalitetnog plejmejkera npr. Nesumnjivo je majstor košarke Mirota, ali takođe nije etalon atletike i defanzive, a očito ćemo na tom polju dosta škripati sa Dedom, Mitrovićem, Teom...

Baš bode u oči ovo "bahacenje"  pojedinaca. Malo da se spustimo na zemlju ne bi bilo na odmet. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Juliet said:

Ja mislim da bi se više sezonskih prodalo, kada bi potpisali Kalinića pre Mirotića.

 

Jeste Mirotić bolji igrač, ali Kalinić bi verovatno imao veći uticaj na ekipu i na navijače kao neko za koga svi znamo da je rodjeni pobednik.

 

Šteta što 99% neće doći ni jedan ni drugi 😔

 

Ne bi, jer Mirotić sadrži i element patkometrije. Kalina sigurno nije zainteresovan da ide kod komšija.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Chaos Is Me said:

Polonara je 10 puta bolji igrač od Vajta, Fajea i Kuridže, ne znam zašto se on ovde nipodaštava.

 

 

Naravno da je bolji, ali je u strmoglavom padu. 

Daleko od onog Polonare koji je kod Duska igrao u Baskoniji. 

Sezona kod Saleta ni blizu, a tek poslednja u Efesu i Zalgirisu ga je kvalifikovala za ozivljavanje karijere kod nas. 

 

Da ne guglam, mislim da sam procitao da je 12 min u prosleku igrao u Zalgirisu EL.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Znamo kako nam se kroz istoriju isplatila ova ''taktika čekanja'' dok samo osnažujemo pozadinu...čamimo u sojenicama i žderemo gibanicu.

Bar jednom da  se na vreme krene u partizansku ofanzivu jer mi nemamo ni naznaku prvoboraca koji će grudima na mitraljeze. 

Spali smo na Boško Buha Nedaru a kam su nam Jul Briner i Franko Nero ?

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Wingwalker said:

Znamo kako nam se kroz istoriju isplatila ova ''taktika čekanja'' dok samo osnažujemo pozadinu.

Daj bar jednom da krenemo u partizansku ofanzivu jer nemamo ni naznaku prvoboraca koji će na bodljikavu žicu i mitraljeze.

Spali smo na Boško Buha Nedaru a kam su nam Jul Briner i Franko Nero ?

Jul Briner umro - Bog da mu dusu prosti.

Franko Nero je `41 godiste tako da ne verujem da vam se uklapa u koncepciju.

:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Juliet said:

Ja mislim da bi se više sezonskih prodalo, kada bi potpisali Kalinića pre Mirotića.

 

Jeste Mirotić bolji igrač, ali Kalinić bi verovatno imao veći uticaj na ekipu i na navijače kao neko za koga svi znamo da je rodjeni pobednik.

 

Šteta što 99% neće doći ni jedan ni drugi 😔

Kažeš da postoji šansa???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Chaos Is Me said:

Polonara je 10 puta bolji igrač od Vajta, Fajea i Kuridže, ne znam zašto se on ovde nipodaštava.

 

Btw, ako smo već dostigli taj nivo bahaćenja da ciljamo najskuplje igrače u Evropi, ja bih izbegao Mirotića i pre taj novac preusmerio na Kalinatora + jednog kvalitetnog plejmejkera npr. Nesumnjivo je majstor košarke Mirota, ali takođe nije etalon atletike i defanzive, a očito ćemo na tom polju dosta škripati sa Dedom, Mitrovićem, Teom...

Sorry, bro, ja bih bas Mirotu. 

Ozbiljan mamojebac koji bi se dodatno napalio na nasu srBsku atmosferu u hali.

Naravno da Kalina ostaje na mojoj kratkoj listi zelja, ali ga izgleda Grimau hoce u rosteru. 

Link to comment
Share on other sites

Davontae Cacok završio svoju epizodu u CSKA, imao je slabiju sezonu nego što se predviđalo, možda može on da se pridruži Davidovcu kod nas.

Loš šut spolja ali solidan defanzivac i aktivan na skoku.

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka

Link to comment
Share on other sites

 

Lista igrača za čije dovodjenje u KKCZ ne postoje ikakve šanse ali nas to ne sprečava da ih pakujemo u wishfull rostere:

 

- Beron

- Slukas

- Rejnolds

- Kamagate

- Gudurić

 

Lista top igrača kojima ipak možemo da se nadamo jer pare nisu problem :

 

- Kampaco

- Mirotić

- Kalina

 

Lista igrača sa nešto višim stepenom verovatnoće da ove sezone obuku naš dres:

 

- Teo

- Polonara

- Ponitka

- Hanga

- Petrušev

- Otelo Hanter 

- Plajs

- Tobi

- Papajanis

- Šan-li

- Nibo

- Gudaitis 

- Danston

- Dobrić

- Ivanović

 

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Benito said:

Samo da srusim sneska ovima sto prizeljkuju Kalinu, neko je tvitnuo juce da ga je sreo u NS i da mu je rekao da ne postoje sanse da se vrati.

Verujem da Kalina a i drugi prof. sportisti tako na ulici uz opušten razgovor,nepoznatim likovima se poveravaju i pričaju o svom trenutnom statusu u klubu

kao i o planovima za budućnost,platama...itd,itd.

 

tema je otišla u totalnu neozbiljnost i zajebanciju odavno,al hajde da se potrudimo da bar tih par desetina strana dnevno što se ispiše bude do neke mere

okićeno ozbiljnošću i čitljivošću.

 

  • Like 6
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Benito said:

Samo da srusim sneska ovima sto prizeljkuju Kalinu, neko je tvitnuo juce da ga je sreo u NS i da mu je rekao da ne postoje sanse da se vrati.

Sretoh ga i ja onomad u ponoc sred neke finalne serije i noc pred tekmu s kkp kako tamani bucka na krovu nekog jugica, pa mi rece kako odma’ ide na kunt, a ono za dva sata ga videli u aleksandru kako kuca dijamante s ortakom. Jbg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Zadnji vezni said:

Verujem da Kalina a i drugi prof. sportisti tako na ulici uz opušten razgovor,nepoznatim likovima se poveravaju i pričaju o svom trenutnom statusu u klubu

kao i o planovima za budućnost,platama...itd,itd.

 

tema je otišla u totalnu neozbiljnost i zajebanciju odavno,al hajde da se potrudimo da bar tih par desetina strana dnevno što se ispiše bude do neke mere

okićeno ozbiljnošću i čitljivošću.

 

Kalina je normalan i skroz opusten lik, ako ga je momak  lepo pitao a da iole postoje neke sanse da se vrati ne verujem da bi mu na taj nacin odgovorio.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Benito said:

Samo da srusim sneska ovima sto prizeljkuju Kalinu, neko je tvitnuo juce da ga je sreo u NS i da mu je rekao da ne postoje sanse da se vrati.

 

20 hours ago, РСК said:

Калина неће доћи! Срео га прије неки дан у Новом Саду, пришао, поздравио, питао да ли се враћа. " Не, нема шансе"...

 

A kako i ispratiti sve što se piše ovde...

edit: 20 sati i 11 strana posle... Jebote! 😄

Edited by uvrnuto
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uzgred, a i izvinjavam se moderaciji na off-u i i sagama o mitru, teu i miroticu, je l’ normalno da se profi igrac pred bitnu tekmu, u kasne sate, razvaljuje u krajnje nehigijenskom fastfood-u? Pitam, sa sportskog/zdravstvenog aspekta, moguca trovanja i sl.?

Hvala

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...