Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Буквално једини начин да Лука има неког смисла је да током лета навежба шут за три до нивоа утакмице са Галатом кад је убијен Јагода.

 

Пошто сви знамо колике су шансе да се то деси, ово не може бити добро. Ако није пети високи (а није), ово је прескупа зајебанција.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Nisam rekao da mi smeta. Pobogu ovde može da piše svako ko se normalno ponaša i zna za pravila. Smeta mi što je prethodne 4 uzastopne najave  omašio. A neka nastavi, naravno. Bar nam je zanimljivo da razbijamo glavu. 

On pise covek kad udjemo sa nekim ozbiljno u pregovor i onda baci tu neku "mozgalicu" sad posle sta se desi ko ga zna,neko potpise neko ne,lakse malo 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Nini3112 said:

Mitrovic i zvanicno produzio ugovor.

Fenomenalno, sada i zvanično znamo jasno (a svakako i očekivano nažalost) kakve ćemo ambicije imati u EL sledeće sezone (naravno kao i uvek apsolutni svih ovih prethodnih 10 sezona - nikakve, to nas ne zanima uopšte, samo patkometrija i domaća blata i koncept "kupujmo domaće" i što više i samo SRPSKI igrači), a onda i kako će nam ekipa izgledati, a onda i koncepcija iste.

 

I naravno, ono što je klasika i tradionalno, samo nastavljamo sa preplaćivanjem, bacanjem para za domaće mediokritete i šljakere, i samo nastavljamo sa nagomilavanjem i punjenjem rostera od samo/skoro svih domaćih šljakera i mediokriteta, i naravno (samo) igrača koji nemaju kvalitet za EL, a kamoli za neku ozbiljni ambiciju u istoj.
 

EC/FIBA LŠ, u stvari ABA, nivo sklapanja rostera i uopšteno EC/FIBA LŠ/ABA roster i koncepcija, baš onako kako gazda samo i jedino želi i voli, i baš onako za šta ga samo i jedino zanima - domaća blata, znači ABA, Kup i KLS, i samo i u skladu za ta takmičenja pravi roster i koncepciju ekipe. Palanački i retardirani koncept i mentalitet Čovića.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stanko1997 said:

"Klub se ovom prilikom zahvaljuje Luki Mitroviću koji je odbio ponude nekolicine evroligaških klubova da promeni sredinu tokom ovog leta, i za znatno manje novca odlučio da ostane jedan od temelja Crvene zvezde i u godinama koje dolaze."

 

KK Crvena zvezda Meridianbet

 

neko je luka a neko je luca 😕

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

Ko bese pravio one preglede rostera, sto sad ima samo zacudjenog Travoltu?

 

Aj neka neko napise kako trenutno stojimo sa rosterom.

 

Tito, ali one je u penziji. Ja imam samo Travoltu, ostalo ne znam da napravim. Linkunen ima neki svoj template.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, John Terry said:

Ko bese pravio one preglede rostera, sto sad ima samo zacudjenog Travoltu?

 

Aj neka neko napise kako trenutno stojimo sa rosterom.

Topić

Nedović, Lazić

Lazarević

Davidovac, Ilić

Mitrović

😂

Ako su rekli iz kluba da čemo imati 7,8 naših tjt. onda. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Campazo, Lo, Topic

Nedović, Higgins, Lazić

Kalinić, DeDa, Lazarević 

Mickey, Simonović, Ilić

Fall, Petrušev, Mitrović

 

Da li je ovo izvodljivo finansijski, dovoljno izbalansirano i prihvatljivo?

 

Samo ozbiljne odgovore molim. 

 

Izvinjavam se @Wingwalker što je Faku u rosteru, ali ne može mi zabraniti da se nadam. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Brat od Korneta said:

Nisam ni ja da pisao da pravi no nadovezao se na to da ne pravi nikakvu. Eto ocene za vazne kategorije su mu: average, below average, average, very good, poor.

 

Dakle sveukupno mu dodje average i prosecan centar sto on i jeste.

 

Mi pricamo o njemu kao bek ap opciji a ne za startnog centra koji pravi razliku.

 

Jedva prosečan u napadu, ili drugim rečima - ne pravi nikakvu razliku na toj strani terena:default_coffee: A druga strana terena mu je neuporedivo problematičnija, tako da je sveukupno ispodprosečan centar za EL (za Evrokup bi bio sasvim solidan).

 

12 minutes ago, Brat od Korneta said:

Koji to bek ap centri prave razliku prosle sezone u Evroligi? Ako ih ima vise od 6-7 da prave znacajniju razliku u odnosu na Mitrovica evo evo ne znam. Mi pricamo o Mitrovicu kao bek apu naredne sezone od 10-15min ne o starteru da igra 25-30min po utakmici .

 

Od centra koji je napadački jedva prosečan, a defanzivno debelo ispod proseka je bolji svaki centar koji je makar na jednoj strani terena zapravo dobar.

 

Ne može se potpisivanje svakog domaćeg mediokriteta pravdati sa "on je tu kao bekap za 10-15 minuta", jer to em podrazumeva da starter bude dovoljno kvalitetan za 25-30 minuta, em da bude kompatibilan sa tim domaćim mediokritetom, em da taj mediokritet u kontekstu kompletne selekcije ne pravi preveliku štetu. Možda Davidovac i Mitrović pojedinačno ne prave nenadoknadivu štetu, zajedno kao par na 4 i 5 su već nešto što bi svaki normalan klub izbegavao u širokom luku, posebno za novac za koji su navodno potpisali. 

 

 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čvarkov said:

Campazo, Lo, Topic

Nedović, Higgins, Lazić

Kalinić, DeDa, Lazarević 

Mickey, Simonović, Ilić

Fall, Petrušev, Mitrović

 

Da li je ovo izvodljivo finansijski, dovoljno izbalansirano i prihvatljivo?

 

Samo ozbiljne odgovore molim. 

 

Izvinjavam se @Wingwalker što je Faku u rosteru, ali ne može mi zabraniti da se nadam. 

Fino, s tim što mislim da su Micky i Simonović više centri nego krilni centri. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, TB Told said:

Rekao bi čovek da imamo Jokića ili bar Sikmu u timu.

 

Zato što nisu veštine koje trebaju centrima. Ali zato ako ga dodirneš ne može da da koš, eto to je ta tehnika.

 

Primer kako treba da izgleda rezervni centar je npr Gilespi iz Bajerna, nije neki poenter i asistent, ali zato može da uspostavi kontrolu skoka i da poboljša defanzivu.

 

Imali su direktni duel u Minhenu kada je Gilespi počistio Mitrovića sa obe strane terena u zadnjih 5 minuta.

 

Edit: Da ne pominjem da se potpisuje trogodišnji ugovor sa igračem od 30 godina koji redovno traži izmene zbog nedostatka snage. 

Luka je upravo ekvivalent Sikmi. Kao što ni Sikma ne može biti starter u top 8-10 ekipa EL , tako ne može ni Mitrović.

Kao bek ap u balansiranom i promišljenim rosteru su dobri obojica.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Fino, s tim što mislim da su Micky i Simonović više centri nego krilni centri. 

 

Mickey može 4/5, svakako su moguće razne kombinacije jer Petrušev, Kalina i Deda mogu na 4.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Čvarkov said:

Campazo, Lo, Topic

Nedović, Higgins, Lazić

Kalinić, DeDa, Lazarević 

Mickey, Simonović, Ilić

Fall, Petrušev, Mitrović

 

Da li je ovo izvodljivo finansijski, dovoljno izbalansirano i prihvatljivo?

 

Samo ozbiljne odgovore molim. 

 

Izvinjavam se @Wingwalker što je Faku u rosteru, ali ne može mi zabraniti da se nadam. 

 

Dobar roster, ostavlja treneru milion  kombinacija na raspolaganju. Najbolji predlog do sada na topicu. 👍

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo se nastavlja apsolutno nenormalno i bukvalno nedopusivo bacanje para na ove domaće šljakere i mediokritete, i davanje bez ikakvog razloga (uopšteno ugovore, a kamoli ovakve pojačane sa dosta/mnogo većom platom i bonusima) nove ugovore istima.
 

Sindrom FK (Terzića, Mrkele i ostalih lopova iz uprave) je još otkad i još odavno prešo i zapatio se i na KK. Izvlačenje i pranje para i taljenje sa domaćim "igračima" na kilo.

Edited by Шутер из блока
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Borky said:

 

Dobar roster, ostavlja treneru milion  kombinacija na raspolaganju. Najbolji predlog do sada na topicu. 👍

I mislim da je platežno moguć i izvodljiv i plus ispunjava uslov domaće osnove. 

Edited by Čočo
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...