Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

Just now, Wake in Fright said:

Đeca tih bivših glumaca i filmskih radnika su generalno bezvenjaci. Žika Todorović je izuzetak, ali on pripada starijim generacijama. 

 

Apsolutno, jedini koji bi mooožda mogao barabar sa ćaletom. Od mlađih Marko Janketić može da prođe.

  • Ha-ha 7
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DameTime said:

 

Jbg, logično je donekle da nepo bebe imaju veću vidljivost na bilo kojoj sceni, jednostavno imaju višu početnu tačku i više resursa za razvoj od ostalih. Najbolji primer u basketu je Steph Curry, takođe jedan od retkih koji je uspeo da nadmaši svog ćaleta.

 

Obično se to ne dogodi, ali realno je mali Top bolji u košarci nego što je Anđela Jovanović u glumi, kad se gleda u odnosu na očeve (i majku). 

Sve jasno, nije nelogično. I ne smeta mi što igraju basket, niti mislim da nekome zauzimaju mesto.

Samo bih rekao da (za sada) nisu dobacili ni približno dokle je galama ukazivala.

Topića tu ne računam, premlad je za sud i nadam se da će nadmašiti oca, i u crveno-belom i generalno.

Trenutno ne znamo ni da li će (i kada) dobaciti do značajne uloge u Zvezdi, a već čupamo kosu što će posle jedne god u klubu Miško da nam ga otme iz naručja i degažira pravo u NBA.

Beli plej sa 20god u NBA, svaka čast.

Ništa protiv dečka, da se razumemo, talentovan je i želim mu sve najbolje, naravno.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, zoki_dd said:

Ono što mu zamjeram je što je letargičan u odbrani, ako mu pređe u naviku ode karijera nizbrdo.

Pa sad ne bih rekao da bi mu karijera otišla nizbrdo, kada počne da igra ozbiljnu takmičarsku košarku moraće da se popravi na tom segmentu da bi uopšte igrao. Inače se slažem, mi smo stigli do finala u svetskom preko odbrane i odgovornog timskog napada. A Top ima sve predispozicije da bude odličan defanzivac (visinu, brzinu, duge ruke).

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Wake in Fright said:

Šta je sad sa Nejpirom? Nije krenula sezona on već povrijeđen. Ne valja to ništa, pogotovo što je tek izašao iz teške povrede. 

Под "тек" претпостављам да мислиш на март 2022. када је био спреман да заигра за Зенит пред избијање рата?

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, DameTime said:

 

Jbg, logično je donekle da nepo bebe imaju veću vidljivost na bilo kojoj sceni, jednostavno imaju višu početnu tačku i više resursa za razvoj od ostalih. Najbolji primer u basketu je Steph Curry, takođe jedan od retkih koji je uspeo da nadmaši svog ćaleta.

 

Obično se to ne dogodi, ali realno je mali Top bolji u košarci nego što je Anđela Jovanović u glumi, kad se gleda u odnosu na očeve (i majku). 

I spleš burazer mu takođe. Mali buzer je generacijski talenat, a bogami i Melov sin je kažu dobar.

 

Inače , ste nepotrebno napali @zoki_dd , čovek je dobronameran. Bed hebits daj hard , a lenju odbranu Topić vuče još iz mlađih kategorija, em je svuda bio alfa mužjak, em je dominirao visinom , inteligencijom i brzinom pa je mogao da pokrije u defanzivi, trebao bi ovu godinu da iskoristi da se reši tih nekih loših navika 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, djura.net said:

Jeste, sve ce u meZi da nauci odgovornu odbranu.

 

odgovorna odbrana je individualna stvar, ne zavisi od ekipe.

 

svakako je korisnije za njega u ovoj sezoni da igra 30 min kao glavni igrac, nego da se uci odgovornoj odbrani (kao sto rekoh, niko mu ne brani da to radi) po 5-12min u resenim tekmama.

 

ipak je on projeltovan za nosioca ekipe u buducnosti a ne nekog igraca uloge

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, uini said:

odgovorna odbrana je individualna stvar, ne zavisi od ekipe.

Naravno da zavisi od ekipe I od trenera, I naravno zavisi posredno, ne sasvim direktno.

'Odgovornu odbranu' (svakako zanimljiva sintagma, ali mislim da svi imamo otprilike istu stvar u glavi) moze da stimulise trener minutima u igri Ili van nje. A Mega svakako ne daje toliku autonomiju treneru da 'vrluda' u odnosu na ono sto je dogovor sa menadzerom.

 

Da li je Mega dobar izbor Ili ne za Topicev razvoj I napredak je drugi par rukava, nisam mislio da to opet preispitujem, dovoljno je pisano o tome. Licno nisam siguran sta je dobitna kombinacija, I za to sam da svako za sebe preuzme odgovornost, a ne da sutra krivi druge ako nesto ne ide kako je mislio.

Moj komentar je samo bio osvrt na to da Mega nije najbolji izbor za uspostavljanje difens mindseta I odgovornosti, jer bez obzira sta megin trener Ili igraci izjavljuju na poluvremenu utakmica, odbrana nije briga o kojoj previse brinu.

Link to comment
Share on other sites

Blaže istegnuće i pucanje mišića zaista nemaju veze jedno s drugim, tako da će pauza biti ili mesec i po dana koliko kod nas traju blaže povrede ili ako je pucanje mišića onda je to to od Šabaza.

 

Naravno da sam sarkastičan, ali mislim da je u dobroj meri razumljivo. Naši igrači se valjda povrede sedeći na klupi za rezerve.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...