Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

21 minutes ago, Petar1995 said:

Posto je tema malo slobodnija, najzalije mi je sto nismo doveli Markusa Howarda iz Baskonije ovog leta. On mi je bukvalno bio zelja ovog leta, sa njim bi imali siguran sut i poene i kljucnim trenucima utakmice. Al ko zna, mozda bude nekada nas u buducnosti 😊

Nizak bek, dobar šuter, slab u odbrani, sve to imamo u Šabazu i Jagu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Golijat said:

Jbt gledam ove slike Bjelice u nasem dresu, najezio sam se...

 

Pre nekoliko godina, dok je bio mlad (da ne kazem klinac) kada je igrao kod Karija u Zvezdi, drzao sam dugo njegovu sliku kao profilnu na svim mrezama koje sam imao xD

 

Jeste nekoliko godina, ali nekoliko puta  po toliko, sve ukupno pre 15 godina. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ako Teo i Bjelica budu zdravi i spremni za bar 80% tekmi uključujući one najbitnije očekujem neki Stratos Perperoglu učinak i tu vrstu obožavanja. 

Mnogo je ovde ljudi koji nisu live pratili ovu dvojicu, ja koji jesam pogotovo Nemanju ne mogu da imam negativan stav o njihovom dolasku pod uslovom da ih zdravlje posluži i to bez obzira na krajnji rezultat jer znam da ću se nauživati. 

P.S. Plus Šabaz

Šta će čoveku koji voli Zvezdu i košarku više od toga 

  • Like 17
  • Love 2
Link to comment
Share on other sites

Ono što niko ne govori pored svih Beldžinih kvaliteta je i taj da je uvek spreman da demonstrira blokovsku kragnu. Svakoj 4-oci koja poželi da krene prljavo (znaš ti dobro kojoj). 

 

Bez šale ovaj roster je i sa tog aspekta nivo iznad. Bentil, Martin, veseli Holand, Filip, previše mekanih i finih momaka za fajt. Tobi, Beli, Hanga, Gidra, Bolomboj + živčani Valjevac. Ne bi se ja na te iskusnjare tek tako zaletao. Ćeraćemo se jako. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

Ajmo i zvanično s obzirom da neće skoro doći bek. Ulazimo u sezonu pretpostavljam sa ovim timom:

 

Šabaz, Santos, Teodosić (1 i 2) 
Nedović, Hanga (2 i 3)
Giedraitis, Lazić (3 i 2)
Simonović, Bjelica, DeDa(4 i 3)
Toby, Bolomboj, 
+ Mitrović, Kuzmic, Lazarević, Ilić

 

Ako uzmemo u obzir da trenutno,, kuburimo" sa defanzivnim bekom a da smo prošle sezone igrali odličnu odbranu a da smo sa druge strane imali nestabilan i nesiguran napad, i da je na tim spoljnim pozicijama bio u prvoj liniji odbrane Kampaco a zatim po linijama Lazić, Marković pa Lazarević ne vidim čemu ovolika drama za sadašnji roster, balans i odbranu koju bi igrali. Nama je i dalje u ekipi Lazić, Lazarević a doveli smo Hangu koji može u odbrani da nadomesti trećeg odbrambenog iz prošle sezone, Kampaca. Na pleju u napadu smo imali jedino Kampaca sa poenima u rukama i ako mu to nije jača strana a ove godine u napadu imamo Šabaza i Yaga sa poenima u rukama. Na beku smo u napadu imali Vildozu i Nedovića ove godine imaćemo Nedovića i Teodosića ( tu ništa nismo izgubili osim što smo dobili Tea koji je u nekoj kompilaciji na pleju može više da doprinese od Vildoze).

Krilo otišao Dobrić došao Giedraitis. Glava za glavu. S tim što je Giedraitis danas Dobrić iz najboljih dana. Znači tu smo na nuli. A u odnosu na prethodnu sezonu(ne baš najbolju za Dobrića) i u prednosti. Lazić će tu opet biti da pruži u odbrani ono što se od njega traži. 

E sad krilni centar imamo mnogo toga a nemamo ništa. Dosta kvaliteta koji bih ja pre menjao u jedan kvalitet. Tu smo prošle godine imali Petruševa, Bentila i Ilića. Danas imamo Simonovića koji nadam se može da eksplodira kao Petrušev i verujem u to. Znači opet glava za glavu. Bjelica je došao, kažu da je fit i verujem u to. Verujem i da nije došao da se bruka. On ako bude spreman a biće, imaćemo od njega sigurno sve što nam bude bilo potrebno. Takav igrač, koliko god godina imao može mnogo da doprinese na toj poziciji kvalitetom pre svega a onda i iskustvom. I ovakav sa 35.godina u formi može mnogo više od Bentila. DeDa nam je na krilnom centru samo dodatak na sve ovo u odnosu na prošlu godinu plus može lepe minute da pruži i na krilu. Zvuči glupo i čudno ali mi smo ako uporedimo sve pozicije u timu u odnosu na prošlu sezonu na poziciji krilnog centra posle pozicije centra najviše dobili na kvalitetu i napredovali. 

Centarsku liniju neću ni da komentarišem umesto Martina i Raduljice smo doveli jednog od najboljih centara SP Tobija i Bolomboya. Plus imaš Mitrovića kao nekog ko može da uskoči. 

Kad se sve sabere i oduzme, mnogo mi seremo. Ovo što imamo nikad nismo imali i ovo što imamo je nešto najbolje što smo ikad imali. Pored suvog kvaliteta i iskustva navijačima će biti i pune oči. U našem dresu će se naći u prepunoj Areni jedan Šabaz, Teodosić i Bjelica. Uz ambijent koji mi donosimo i ono šta oni mogu da pruže mnogi će izlaziti iz Arene i već brojati sitno kad će se ponovo vratiti da uživaju u ovom timu. 

I da, Duško. Trener koji je sa tri puta slabijim timom i početnih 1:6 imao 17:17 na kraju ne postoji trik da ovu ekipu neće skockati onako kako treba. 

A mi braćo i sestre, opustimo se, podržimo momke a oni će nam sigurno ove sezone mnogo vratiti. 

Što ne može niko, možeš ti! 🔴❤️

Edited by Čočo
  • Like 30
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bjelica je zdrav, spreman i motivisan da pokida, prilično ljut što ga je Fener ovako otkačio. Malo me brine što mu, u ovim godinama, ni fitilj nije predugačak.

Po mom mišljenju, jedan od najtežih zadataka za DI biće da održi stabilan odnos sa triom Teo-Beli-Neda, pošto i on i oni znaju da ih i nije baš želeo u timu (bar dvojicu). A sujete su velike. 

 

Edited by MarioKempes
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Čočo said:

Ajmo i zvanično s obzirom da neće skoro doći bek. Ulazimo u sezonu pretpostavljam sa ovim timom:

 

Šabaz, Santos, Teodosić (1 i 2) 
Nedović, Hanga (2 i 3)
Giedraitis, Lazić (3 i 2)
Bjelica, Simonović, DeDa(4 i 3)
Toby, Bolomboj, 
+ Mitrović, Kuzmic, Lazarević, Ilić

 

Ako uzmemo u obzir da trenutno,, kuburimo" sa defanzivnim bekom a da smo prošle sezone igrali odličnu odbranu a da smo sa druge strane imali nestabilan i nesiguran napad, i da je na tim spoljnim pozicijama bio u prvoj liniji odbrane Kampaco a zatim po linijama Lazić pa Lazarević ne vidim čemu ovolika drama za sadašnji roster, balans i odbranu koju bi igrali. Nama je i dalje u ekipi Lazić, Lazarević a doveli smo Hangu koji može u odbrani da nadomesti trećeg odbramebnog iz prošle sezone, Kampaca. Na pleju u napadu smo imali jedino Kampaca sa poenima u rukama i ako mu to nije jača strana a ove godine u napadu imamo Šabaza i Yaga sa poenima u rukama. Na beku smo u napadu imali Vildozu i Nedovića ove godine imaćemo Nedovića i Teodosića ( tu ništa nismo izgubili osim što smo dobili Tea koji je u nekoj kompilaciji na pleju može više da doprinese od Vildoze).

Krilo otišao Dobrić došao Giedraitis. Glava za glavu. S tim što je Giedraitis danas Dobrić iz najboljih dana. Znači tu smo na nuli. A u odnosu na prethodnu sezonu(ne baš najbolju za Dobrića) i u prednosti. Lazić će tu opet biti da pruži u odbrani ono što se od njega traži. 

E sad krilni centar imamo mnogo toga a nemamo ništa. Dosta kvaliteta koji bih ja pre menjao u jedan kvalitet. Tu smo prošle godine imali Petruševa, Bentila i Ilića. Danas imamo Simonovića koji nadam se može da eksplodira kao Petrušev i verujem u to. Znači opet glava za glavu. Bjelica je došao, kažu da je fit i verujem u to. Verujem i da nije došao da se bruka. On ako bude spreman a biće, imaćemo od njega sigurno sve što nam bude bilo potrebno. Takav igrač, koliko god godina imao može mnogo da doprinese na toj poziciji kvalitetom pre svega a onda i iskustvom. I ovakav sa 35.godina u formi može mnogo više od Bentila. DeDa nam je na krilnom centru samo dodatak na sve ovo u odnosu na prošlu godinu plus može lepe minute da pruži i na krilu. Zvuči glupo i čudno ali mi smo ako uporedimo sve pozicije u timu u odnosu na prošlu sezonu na poziciji krilnog centra posle pozicije centra najviše dobili na kvalitetu i napredovali. 

Centarsku liniju neću ni da komentarišem umesto Martina i Raduljice smo doveli jednog od najboljih centara SP Tobija i Bolomboya. Plus imaš Mitrovića kao nekog ko može da uskoči. 

Kad se sve sabere i oduzme, mnogo mi seremo. Ovo što imamo nikad nismo imali i ovo što imamo je nešto najbolje što smo ikad imali. Pored suvog kvaliteta i iskustva navijačima će biti i pune oči. U našem dresu će se naći u prepunoj Areni jedan Šabaz, Teodosić i Bjelica. Uz ambijent koji mi donosimo i ono šta oni mogu da pruže mnogi će izlaziti iz Arene i već brojati sitno kad će se ponovo vratiti da uživaju u ovom timu. 

I da, Duško. Trener koji je sa tri puta slabijim timom i početnih 1:6 imao 17:17 na kraju ne postoji trik da ovu ekipu neće skockati onako kako treba. 

A mi braćo i sestre, opustimo se, podržimo momke a oni će nam sigurno ove sezone mnogo vratiti. 

Što ne može niko, možeš ti! 🔴❤️

Neko rece da ce Kuzmic i Ilic na pozajmicu u FMP...

Sto znaci van 12 samo Mitrovic i Lazarevic, mada ja mislim da ce Luka skoro sigurno imati svoje mesto u 12... prosto sa njim kao kreatorom dobijamo mnogo u napadu...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Stefi88 said:

Neko rece da ce Kuzmic i Ilic na pozajmicu u FMP...

Sto znaci van 12 samo Mitrovic i Lazarevic, mada ja mislim da ce Luka skoro sigurno imati svoje mesto u 12... prosto sa njim kao kreatorom dobijamo mnogo u napadu...

Ispada Mitrović sigurno. Treba nam više Lazić spolja nego Mitrović u reketu. A i ovo što trenutno pruža nije baš ohrabrujuće. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Čočo said:

Ispada Mitrović sigurno. Treba nam više Lazić spolja nego Mitrović u reketu. 

Videcemo, cesto je Luka skoro svake godine pred pocetak sezone van 12 ili treci centar, pa znamo sta posle biva...

Ne kazem da se bira izmedju njega i Lazica, pre izmedju njega Bjelice i Simonovica npr... mada sto bi i Davidovac bio siguran u 12, uostalom duga je sezona, zavisi i od protivnika malo itd.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Stefi88 said:

Videcemo, cesto je Luka skoro svake godine pred pocetak sezone van 12 ili treci centar, pa znamo sta posle biva...

Ne kazem da se bira izmedju njega i Lazica, pre izmedju njega Bjelice i Simonovica npr... mada sto bi i Davidovac bio siguran u 12, uostalom duga je sezona, zavisi i od protivnika malo itd.

Biće on svakako deo tima. Volim ja Mitra ali će ove sezone više biti iza koša nego na terenu. 

Link to comment
Share on other sites

Ako Bjelica bude zdrav i spreman, čisto sumnjam da ulazi u konkurenciju za van 12. On je pre 14 meseci igrao NBA finale i uzeo titulu, a onda se mesec dana kasnije povredio. Bez obzira na godine, on nije ni bogalj, ni penzioner, a tek nije Čovićeva kombinacija, koja će zbog kinte da sedi pored teta-Vesne. Razumem traume od Raduljice, ali ovo nije ta priča.

Edited by MarioKempes
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Čočo said:

Krilo otišao Dobrić došao Giedraitis. Glava za glavu. S tim što je Giedraitis danas Dobrić iz najboljih dana. Znači tu smo na nuli.

 

Giedraitis je dosta bolji igrac nego Dobriceva najbolja sezona u Evroligi.

U napadu nije nesto raznovrsniji, slicno kao i Dobric sutira za 3 (mada ima puno brzi izbacaj) i takodje ide na floutere mozda nesto redje ali je znacajno bolji u ofanzivnom skoku, sveukupno daleko bolji skakac i daleko bolji u odbrani sto ga sveukupno cini dosta boljim igracem. Bolji je u 1 na 1 odbrani spolja i ima brzi rad nogu, dosta cvrsci da brani trojke koje igraju ledjima, krade vise lopti. Pritom krade 1 loptu po mecu a gubi samo 0.6 dok Dobric obrnuto krade 0.5 lopti po mecu a gubi 1 po mecu, sto je sveukupno znacajan podatak. 

 

Dobricev jedini kvalitet u odnosu na njega (koji je svakako znacajan) su dokazano kvalitetne partije u plej ofu kada se lomi, mada tek treba da vidimo Giedraitisa tu.

 

26 minutes ago, Čočo said:

Kad se sve sabere i oduzme, mnogo mi seremo. Ovo što imamo nikad nismo imali i ovo što imamo je nešto najbolje što smo ikad imali.

 

Apsolutno.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...