Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, John Terry said:

 

Zašto? Šta očekuješ da ćeš dobiti od toga. Da li se ikada desilo da navijač nekog kluba za svoje kaže "da u pravu si, evo ja se sramotim od tih govana!" ?

Jednostavno primećujem tu razliku, koju niko ne može da mi prebaci na moju neobjektivnost. Primećujem je ,što u okruženju, što ovako javno , što na tribinama. Mnogi će verovatno ovde pokušati da to izjednače, kod mene se neće promeniti ništa. Meni je bitno da drugovi sa kojima idem na tekme  nisu takvi.  

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Zašto? Šta očekuješ da ćeš dobiti od toga. Da li se ikada desilo da navijač nekog kluba za svoje kaže "da u pravu si, evo ja se sramotim od tih govana!" ?

Evo mene je sramota naših govana koji podržavaju predsednika, Čovića, Terzića, Stankovića. 

  • Like 3
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, StiviKivi said:

Jednostavno primećujem tu razliku

 

Ali nikad nećeš dobiti validaciju suprotne strane. Govno, koje je svesno da je govno, nikad ti to neće priznati. Zašto bi. Ni jedan zagriženi navijač Zvezde, Partizana, Voždovca, FK Dudulajce...nebitno...nikad ti neće priznati da je Real veći klub iako je to nepobitna činjenica. Zašto? Pa zato što je sam čin navijanja jedna subjektivna stvar bez ikakvog racia.

 

Tako da je sve ok to što primećuješ, ali nema poente gubiti vreme i živce na to.

6 minutes ago, Čočo said:

Evo mene je sramota naših govana koji podržavaju predsednika, Čovića, Terzića, Stankovića. 

 

To je pohvalno za tebe ali jasno ti je da nemaš baš ništa od toga. Većina mandrila će samo da te gleda kao budalu.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Stvarno nas nikuda ne vodi ova prica. Mi trebamo da se pinasamo onako kako mislimo da treba, a treba aplaudirati reprezentativcima i ne spominjati komsije kada ne igraju sa nama, jer su u tim tekmama nebitni. Oni neka vredjaju reze, mrze, koga briga, njihov problem. Ono sto treba raditi je bolji PR, znaci mora da postoji neki mali budzet za te influensere kosarkaske, da te guraju i predstavljaju po mrezama, to komsije dobro rade i nije problem prepisati dobru praksu. To donosi cesce afirmativne tekstove i komentare i bitno je za taj neki imidz kluba u kosarkaskim krugovima i kosarkaskoj javnosti.

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Evo mene je sramota naših govana koji podržavaju predsednika, Čovića, Terzića, Stankovića. 

 

Da, ali da li bi voleo da Zvezda igra ABA ligu, da joj predsednik bude Rakac, sportski direktor Topic, budzet pola miliona?

 

Malo teze.

 

Zato ne treba ocekivati ni od komsija da ne uzivaju u momentumu i hajpu.

 

Svakako, da li to dolazi sa godinama ili ne, ne znam, ali meni, sa ovoliko utakmica tokom sezone, zaista titule vise nisu toliko bitne.

 

Bukvalno sam presla u ono:

 

Dovoljno je da postojis ti, da bih bila sretna ja.

  • Like 1
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BojanaCZV said:

 

Da, ali da li bi voleo da Zvezda igra ABA ligu, da joj predsednik bude Rakac, sportski direktor Topic, budzet pola miliona?

 

Malo teze.

 

Zato ne treba ocekivati ni od komsija da ne uzivaju u momentumu i hajpu.

 

Svakako, da li to dolazi sa godinama ili ne, ne znam, ali meni, sa ovoliko utakmica tokom sezone, zaista titule vise nisu toliko bitne.

 

Bukvalno sam presla u ono:

 

Dovoljno je da postojis ti, da bih bila sretna ja.

Što da ne. Nama i treba totalni restart da se očistimo od loših izbora i rada godinama unazad. Tako da sam apsolutno za to da klub preuzmu stručni ljudi iz košarke kao što su Topić, Rakočević, Sedlaček, Kari, Maljković itd.pa makar igrali samo Aba ligu i imali budzet 500k evra. Nije sve ni u parama. Kad imaš ljude koji znaju svoj posao i od tih 500k bi napravili tim koji bi parirao ovom višemilionskom koji obezbedjuje Čović. 

Tako da dižem obe ruke za vraćanje u prvi razred pa sve iz početka na zdravim osnovama. 

  • Like 3
  • Thanks 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Čočo said:

Što da ne. Nama i treba totalni restart da se očistimo od loših izbora i rada godinama unazad. Tako da sam apsolutno za to da klub preuzmu stručni ljudi iz košarke kao što su Topić, Rakočević, Sedlaček, Kari, Maljković itd.pa makar igrali samo Aba ligu i imali budzet 500k evra. Nije sve ni u parama. Kad imaš ljude koji znaju svoj posao i od tih 500k bi napravili tim koji bi parirao ovom višemilionskom koji obezbedjuje Čović. 

Tako da dižem obe ruke za vraćanje u prvi razred pa sve iz početka na zdravim osnovama. 

 

Prvo, ja se skroz slažem sa time.

 

Drugo, taj film nećeš gledati. Naša dva kluba KKCZ i KKP su poligon za pranje novca. Politički klubovi. Tu nikad nisu čista posla a i budžete ne određuje sportska veština i domaćinsko vođenje već politička odluka. Tako da mi budžet od 500k evra možemo da imamo samo ako nas država pusti niz vodu, što smo imali slučaj 2011 ili ako se klub nekim čudom privatizuje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Čočo said:

Što da ne. Nama i treba totalni restart da se očistimo od loših izbora i rada godinama unazad. Tako da sam apsolutno za to da klub preuzmu stručni ljudi iz košarke kao što su Topić, Rakočević, Sedlaček, Kari, Maljković itd.pa makar igrali samo Aba ligu i imali budzet 500k evra. Nije sve ni u parama. Kad imaš ljude koji znaju svoj posao i od tih 500k bi napravili tim koji bi parirao ovom višemilionskom koji obezbedjuje Čović. 

Tako da dižem obe ruke za vraćanje u prvi razred pa sve iz početka na zdravim osnovama. 

 

Mislim da ti se samo cini tako.

 

Sa tako malim budzetom, jako tesko mozes da napravis nesto veliko i za 5 godina sistemskog rada, sa ovakvom konkurencijom.

 

Posebno zato sto imas Megu sa jedne strane i jakog komsiju. 

 

I onda prodje jedna godina, pa druga, pa treca, cetvrta peta, nista se ne menja, mozda uhvatis jedan derbi od 10..

 

Da me ne shvatis pogresno, sve je to fikcija i romantizam, u stvarnosti, u danasnjem svetu, stvari ipak funkcionisu malo drugacije.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Ja bih samo da istaknem, da je Avram i na aerodromu dočekan skandiranjem silovo si Nemce Aleksaaaa, što mi je jednako neprimereno. Okačila sam ovde na forumu tvit i tek posle iz 5. puta skontala šta viču. Tako da je takav "način" skandiranja ovde očigledno ukorenjen, zahvaljujući večitima. E sad, što se tiče Partizanove Instagram objave (nmg da verujem da ovo komentiramo lol), kao Social Media Manager ću nešto reći - ako ja (hipotetički) vodim mreže nekog sportskog udruženja, kačim ono što ima veze sa njima. Dakle oni ne vode KSS nalog pa da svaki post bude zajednički. Jednostavno istakneš igrače koji su vezani za tvoj klub i dodaju se grupne reprezentativne slike. Podvukla bih da je jako kul što su pored Bogdana, Avrama i Nikole istakli i Borišinu fotografiju. Isto tako i Atlanta Hawks su kačili samo Bogdana, ne celu našu repku. Tako da u tome nema neke zadnje namere nego tako i treba da se radi.

  • Ha-ha 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

 

Prvo, ja se skroz slažem sa time.

 

Drugo, taj film nećeš gledati. Naša dva kluba KKCZ i KKP su poligon za pranje novca. Politički klubovi. Tu nikad nisu čista posla a i budžete ne određuje sportska veština i domaćinsko vođenje već politička odluka. Tako da mi budžet od 500k evra možemo da imamo samo ako nas država pusti niz vodu, što smo imali slučaj 2011 ili ako se klub nekim čudom privatizuje.

Samo je pitanje vremena kad će svevišnji otići. Potpisujem da ćemo se vratiti na fabrička podešavanja i mi i komšije. 

@BojanaCZV a onda će biti prilike da se krene od početka. I ne mora da znači da ne bi bilo para i da dođu stručni ljudi da vode klub. Eto neka bude predsednik kluba i neki biznismen samo da se ne bavi sportskim pitanjima sa kojima nema veze već to da ostavi ljudima koje sam gore spomenuo. 

7 minutes ago, CuaTheTime said:

Stankovic?

Da. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prvi put posle skoro decenije da ne ulazimo kao favoriti u regionalno takmicenje. Ima to svojih prednosti def. Medjutim morace ovi na terenu i mi na tribinma da radimo duplo jace da bi nadoknadili nedostatke koje posedujemo. Nadam se da smo kadar za tako nesto, motivacije nam nece nedostajati posle ovih skorasnjih malogradjanskih scena. 

Edited by DijametralnoSuprotan
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, DijametralnoSuprotan said:

Prvi put posle skoro decenije da ne ulazimo kao favoriti u regionalno takmicenje. Ima to svojih prednosti def. Medjutim morace ovi na terenu i mi na tribinma da radimo duplo jace da bi nadoknadili nedostatke koje posedujemo. Nadam se da smo kadar za tako nesto, motivacije nam nece nedostajati posle ovih skorasnjih malogradjanskih scena. 

 

Prvi put posle skoro decenije je bio prošle godine, kada smo na startu sezone bili potpuni autsajderi u odnosu na KKP. Ni sezonu prije te, sa Radonjom, nismo bili izraziti favorit.

 

Sad su rosteri prilično ujednačeni. Prednost KKP je uigranost ekipe, trebaće Dušku vremena da sve posloži. Na stranu što će vjerovatno biti još dolazaka na obe strane.

  • Like 8
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, DijametralnoSuprotan said:

Prvi put posle skoro decenije da ne ulazimo kao favoriti u regionalno takmicenje. Ima to svojih prednosti def. Medjutim morace ovi na terenu i mi na tribinma da radimo duplo jace da bi nadoknadili nedostatke koje posedujemo. Nadam se da smo kadar za tako nesto, motivacije nam nece nedostajati posle ovih skorasnjih malogradjanskih scena. 

Ne znam na osnovu čega su oni trenutno favoriti osim možda kontinuiteta, manje promjena.Otišli im Lesor,Madar,Egzum,Papapetru a došli Jaramaz,Ponitka ,Dozier i Kaminski.Vjerovatno ce dovesti još nekog na 4-5 mislim da na vanjskim pozicijama nemaju prostora za još neko pojačanje,to bi im bio deveti igrač na 1,2,3.Po meni su trenutno lošiji nego prošle sezone a tad su nas dobili samo zahvaljujući prednosti domaćeg terena, koju smo izgubili ne od njih nego na glupim kiksevima.A složićete se svi da mi trenutno bar na papiru imamo buno bolju ekipu nego prošle godine.

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Čočo said:

Što da ne. Nama i treba totalni restart da se očistimo od loših izbora i rada godinama unazad. Tako da sam apsolutno za to da klub preuzmu stručni ljudi iz košarke kao što su Topić, Rakočević, Sedlaček, Kari, Maljković itd.pa makar igrali samo Aba ligu i imali budzet 500k evra. Nije sve ni u parama. Kad imaš ljude koji znaju svoj posao i od tih 500k bi napravili tim koji bi parirao ovom višemilionskom koji obezbedjuje Čović. 

Tako da dižem obe ruke za vraćanje u prvi razred pa sve iz početka na zdravim osnovama. 

 

Prošla sezona je pokazala da sva ta palamuđenja padaju u vodu kad dođu rezultati. Navijačima je bitan samo isključivo rezultat i ništa više. Godinama smo imali najmanji budžet u EL i navodno se gadili projekata tipa Makabi, Armani, Monako, Efes, koji kupuju uspehe tako što plaćaju milione za strance. Bilo nam je draže da igraju domaći igrači koji osećaju klub i publiku nego da dovodimo dokazane EL igrače, sve sirotinjski izgovori. Onda je Partizan odjednom počeo da sipa milione na proverene EL igrače, strance, doveo najboljeg trenera u Evropi i u prvoj EL sezoni otišao u TOP 8 i zamalo na F4. Navijači srećni i zadovoljni, puna Arena svaku utakmicu, niko nema nikakav problem dok god postoji rezultat. I sada mi normalno hoćemo to isto. Došao nam je Kampaco, opšta euforija, hoćemo Mirotića, Kalinu, Klajburna, nije bitno više koliko košta, nije više bitno da li osećaju klub, hoćemo rezultat.

 

Hoću da kažem da to što pričaš da bi voleo da imamo budžet od 500k je prazna priča. Da dođemo u tu situaciju plakao bi za ovim što imamo sad i kritikovao te stručnjake kako ne mogu da obezbede budžet kao nekad. Podseća me i na ono kritikovanje Vladana Milojevića što igramo kukavički, što se branimo umesto da napadamo pa i nek izgubimo ko ljudi. I eto dobili smo posle toga napadački fudbal i 3 godine nismo mogli da prođemo kvalifikacije za LŠ, prošle sezone poslednje mesto u grupi LE. I jesmo li sada srećni ili su nam ipak draži bili rezultati sa Vladanom?

  • Like 6
  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, John Terry said:

 

Ali nikad nećeš dobiti validaciju suprotne strane. Govno, koje je svesno da je govno, nikad ti to neće priznati. Zašto bi. Ni jedan zagriženi navijač Zvezde, Partizana, Voždovca, FK Dudulajce...nebitno...nikad ti neće priznati da je Real veći klub iako je to nepobitna činjenica. Zašto? Pa zato što je sam čin navijanja jedna subjektivna stvar bez ikakvog racia.

 

Tako da je sve ok to što primećuješ, ali nema poente gubiti vreme i živce na to.

 

To je pohvalno za tebe ali jasno ti je da nemaš baš ništa od toga. Većina mandrila će samo da te gleda kao budalu.



Tako je. Najgora je jefitna patetika i demagogija. Mi smo bolji, a oni drugi su zle cike, bezobrazne, dajte bre. Ne postoji niko ko je zagrizen na ovo ili onu stranu da je realan, jer se to u startu ponistava. Postoje normalniji ljudi i manje normalni, ali ne postoji niko ko ce da mi kaze da ne bi voleo da je cela ili vecina reprezentacije iz njegovog kluba ili bar da nije iz ovog drugog i da se ne bi vise povezao sa njima da je tako. Normalno je i da svaki klub velica svoje igrace ili bivse igrace koji donose uspeh reprezentaciji, ako moze Atlanta da kaci Bogdana, ako moze Fener pa naravno da moze i da treba Partizan. Da je Nedovic bio na Bogdanovom mestu isto bi to radila i Zvezda i Zvezdini navijaci. 

Mene prvog, a verujem i svakog navijaca Partizana mnogo vise iznervira kad Guduric zasere nesto nego kad Avramovic zasere, kao sto vas mnogo vise iznervira kad Bogdan zasere nego kad Davidovac zasere. 

Sto se tice skandiranja, nismo finska, skandiralo se uvek i skandirace se, iz tog grotla se i radjaju pobednici, ko ne moze da podnese da ga navlace na onu stvari i opste sa porodicom taj u startu nije spreman ni za sta.  Petarde pod noge, grudva snega za vrat, sve je to manje vise folklor, malo ekstremniji, ali u sustini samo test karaktera. Ono sto ja vidim da su svi igraci poprilicno bezbedni u gradu, rade sta hoce, izlaze po splavovima, jedu brzu hranu, setaju po trznim centrima i osim manjih neprijatnosti, dlaka sa glave im ne fali. 

Politika je tek vrhunac licemerja, svima je jasno da je Terzic recimo kriminalac i lopov i Vuciceva podguzna muva ali necemo o tome jer Zvezda kupuje igrace za po pet miliona, kao sto je svima jasno da je Ostoja sns tajkun, lopov i Vuciceva podguzna muva, ali necemo ni o tome jer Partizan dovodi milionska pojacanja. Jasno je i da je Covic lopov i politicki profiter, da su klepili lovu za stanove na Kosovu, ali ni to nije tema o kojoj je njegova strana voljna da prica, da ne ulazimo u pricu o tompus Vucelicu najvecem gadu medju njima, koji se sada omrazen od svih, ali da je Partizan prvi godinu za godinom i on bi imao svoju grupu postovalaca. Gutamo razne gnjide jer iz ovog ili onog razloga rade dobre stvari po nas klub, a najgori i najgluplji su oni koji neironicno vole pomenute.

Ono sto nas razlikuje sto mi nudimo oralni seks i Vucicu i Ostoji i Vucelicu svaku utakmicu, a vi o vasim cutite jer je vasa navijacka grupa mnogo jaca, organizovanija i uticajnija i niko se ne usudi da ide kontra njih. Da je situacija drugacija da je Partizan svih ovih godina redjao titule verovatno bi i nasi sns-ovci i lopovi bili heroji, da je faraon osvedoceni Partizanovac verovatno bi vi pevali Vucicu seceru na svakoj utakmici.

Isti smo jbg samo su okolnosti drugacije. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Uzgred, meni jedan prosecan dan bude makar malo interesantniji i opusteniji kad cujem sva ta skandiranja na tekmama, volim da ucestvujem u njima, te cu nastaviti s tom praksom. A istini za volju, placem i od smeha jos uvek kad se setim parole Grobara:”Dzaba Zvezdi titula trista, dok na Dzajinoj bulji tanga blista” 😂 Evo, i sad vristim 😂

Elem, ovo je isti narod, isti ljudi koji dele ista moralna nacela koja su nastala usled istorijskih, kulturnih, tradicionalnih, vekovnih procesa, te je deplasirano govoriti o nekim konkretnim razlikama. Ako eventualno one i postoje, to je toliko beznacajno da je besmisleno o tome i govoriti. Ko je naseo na Vujosevicevo seme zla ili Cokijevu zlobu, pa se povampirio u simpatizersko/navijackom ludilu 😂 Evo, siste mi bas jaja 😂

Onako kako se ponasam na tekmi nema ni promil veze s realnim osvrtom na probleme drustva, licne i ljudi u blizoj okolini. Niti s time kakav sam sustinski, kako posmatram individue na konto njihovih mana/kvaliteta, niti koliko volim svoja tri najbolja ortaka, od kojih su sva trojica navijaci Partizana.

A psihopate kojima se na alibi prici kaci delo bodenja nozevima ili prangijanje jer su pripadnici izvesne navijacke grupe, nema veze ni sa cim osim sto je neko polupane svesti. Taj da se rodio u selu na Staroj Planini i da nije bilo Pionira ili Humske, silovao bi cobanice i palio sena. 
Previse se komplikuje ono sto zapravo ne bi trebalo da zavredjuje toliku paznju, a sve to dok Macvan jos nije vratio vuglu 😂

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, fedor said:

Ono sto nas razlikuje sto mi nudimo oralni seks i Vucicu i Ostoji i Vucelicu svaku utakmicu, a vi o vasim cutite jer je vasa navijacka grupa mnogo jaca, organizovanija i uticajnija i niko se ne usudi da ide kontra njih.

 

Jeste jača navijačka grupa FKCZ ali nije to razlog za ćutanje. Razlog je što je ta navijačka grupa u dobrim dilovima sa vlašću a vašoj je krivo što ona nije 🙂 Sigurno si čuo za ultra kop i tako to... Kod nas je sve kriminogeno, raspalo i crvljivo. Sve. Od kolevke do groba.

Link to comment
Share on other sites

Just now, John Terry said:

 

Jeste jača navijačka grupa FKCZ ali nije to razlog za ćutanje. Razlog je što je ta navijačka grupa u dobrim dilovima sa vlašću a vašoj je krivo što ona nije 🙂 Sigurno si čuo za ultra kop i tako to... Kod nas je sve kriminogeno, raspalo i crvljivo. Sve. Od kolevke do groba.


Napisao sam pasus i o tome, ali sam obrisao da ne ispadne da provociram i tatisem 😄 Ima dobar citat Tom Kruza tj njegovog lika iz Vanila Skaj-a da je odgovor na 99 od 100 pitanja NOVAC.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...