Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

2 minutes ago, Admiral said:


Uopste se ne radi o Higginsu kao pojedincu, nego o igracu koji igra u oba pravca i koji je kompitabilniji sa ostatkom ekipe. Ono na sta nas je partizan i dobio u seriji. 

 

Inace je i taj kojeg prizivas u cvetu mladosti i dobrog zdeavstvenog kartona.  
 

 

Igrac u oba pravca

:sut iz igre 25%

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Mile1 said:

Tako je bolje dovesti Higinsa koji je invalid, ali ajde smeta nam covek koji moze svakoj ekipi ubaciti 20+poenanije fit na sastav 😂

Da li kolega Mile opet loži masu i baca dimne bombe?

Bez ljutnje, ali na to mi liči.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Stanko1997 said:

Polemiku o defanzivi na ovoj temi treba prekinuti sa upisom da su Panter i Naneli dobri defanzivci.

Kao što je napisao kolega... Panter i Naneli su elitni (ajde, hiperbola) defanzivci ZA OVE NAŠE bekove, ako bi došao i Šved. 

Za EL su ispodprosečni, ali u odnosu na ono što bismo mi imali, svakako jesu bolji. 

 

Bar malo da se razume napisano. Hvatate se za ono što vam odgovara, kao portali kad biraju naslov. 

  • Like 12
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites



Pitanje: Da li bi Sved i ev. Kurbanov kao Rusi imali problema putovati po EU (igra li neki Rus u Euroligi?)? Da ne bude da opet kupujemo zvezde koje tavore po ABA


Zabrana važi samo za Ruske timove i reprezentacije i većinu političara .Ne odnosi se na pojedinačne sportiste

Послато са M2101K9G помоћу Тапатока

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Na sta nas je to KKP dobio, ne losu defanzivu, ne nego na to sto Nedovic igra toplo hladno, da je ubacio 15+ na svakoj njegova odbrana ne bi bila problem uopste ili da je iskocio jos jedan igrac sa konstantnih 15p po tekmi koga i da igras dobru odbranu ne mozes da spustis ispod 15p. Znam da bi Holins izazvao zadovoljstvo kod mnogih, ali zaista mi je neprijatno da gledam igraca koji ne moze da spusti u drubling i ide samo pravolinijski na kos, makar granitnu odbranu igrao, jednostavno nije lepo za gledanje a ja u kosarci uzivam, ne samo u rezultatu.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

De, de, nemojte se svadjati, vi ste klege sa foruma, treba da se druzite...

 

Ako dodje Svedja, dzaba elitni defanzivni odred Pistonsa u vidu Trifketa i Avrama, iako strah u Alekseju izmice kontroli kad pomisli na ove zverine. 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, grati said:

Navikao vas Radonja na kamenjare pa sad zelite jos 😂 koliko se secam svi ste oterali Holinsa kad nije ubacio nista na pocetku sezone a igrao vrh odbranu. Konacno posle toliko sezona mucenja da imamo neke normalne igrace koji znaju da daju kos pa opet ne valja...

Samo sto smo mi otislu skroz u drugu stranu.

 

Kontam da ovde 90% forumasa zeli neki balans.

 

@Čvarkov kad je to bilo kad su bili mladjani?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mile1 said:

Zasto ne ide zbog odbrane? 

Vidim partizan je u sezoni imao sve elitne defanzivce na spoljnoj liniji iskljucujuci madara i avramovica pa su na korak bili od f4 i uzeli su aba ligu sa tim rosterom. Mora se reci da Dejo Radonjic kosarka prevazidjena i da vise ne pije vodu, da pije on bi ostao trener u EL

 

Ja prva ovde sma(t)ram da je Radonjićeva teza krvavokolenašenja prevaziđena. I slažem se, KKP jeste ofanzivno orijentisana ekipa, ali i oni su morali da nađu neki balans između napada i odbrane kako bi ostvarili taj rezultat u EL. Dante, Madar i Aleksaaaa, odnosno sada PJ, Jaramaz i Aleksaaaa su već 3 defanzivca više na tim pozicijama nego što (biste) vi imali. Jbg brate, ne mogu Shabazz, Teo, Nedović i Shved da daju poena koliko ćete primiti, pri čemu bi tu Shved bio još i najbolji poenter.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Dragon said:

Na sta nas je to KKP dobio, ne losu defanzivu, ne nego na to sto Nedovic igra toplo hladno, da je ubacio 15+ na svakoj njegova odbrana ne bi bila problem uopste ili da je iskocio jos jedan igrac sa konstantnih 15p po tekmi koga i da igras dobru odbranu ne mozes da spustis ispod 15p. Znam da bi Holins izazvao zadovoljstvo kod mnogih, ali zaista mi je neprijatno da gledam igraca koji ne moze da spusti u drubling i ide samo pravolinijski na kos, makar granitnu odbranu igrao, jednostavno nije lepo za gledanje a ja u kosarci uzivam, ne samo u rezultatu.

Nas je dobila je Cibona gde smo definitivno izgubili titulu. KKP je izbegao kiks u Splitu i Podgorici (protiv Future i u play offu protiv Studentskog Centra) i to je zavrsilo pricu. Play off se odvijao kako se znalo da ce da bude tj. da ce domaca ekipa dobiti svoju utakmicu. KKP je imao domacinstvo vise i to je bilo to. Mi smo sa KKP bili prosle sezone 5:5 u svim takmicenjima.

 

13 minutes ago, Čvarkov said:

Teo i Šved odigrali zajedno 50 utakmica za CSKA, skor 47-3. Ne znam zašto sam vam ovo ispričao, ali ne može da škodi.

Kakav je skor u duetu sa Davidovcem?

 

10 minutes ago, DameTime said:

 

Ja prva ovde sma(t)ram da je Radonjićeva teza krvavokolenašenja prevaziđena. I slažem se, KKP jeste ofanzivno orijentisana ekipa, ali i oni su morali da nađu neki balans između napada i odbrane kako bi ostvarili taj rezultat u EL. Dante, Madar i Aleksaaaa, odnosno sada PJ, Jaramaz i Aleksaaaa su već 3 defanzivca više na tim pozicijama nego što (biste) vi imali. Jbg brate, ne mogu Shabazz, Teo, Nedović i Shved da daju poena koliko ćete primiti, pri čemu bi tu Shved bio još i najbolji poenter.

 Ne brini, mogu. Osim ako ne igraju njih trojica protiv petorice protivnickih igraca...

Edited by drakon1
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Nini3112 said:

Ne znam zasto se idalje polemise o njemu kad nece doci?

Pre desetak dana se sramezljivo pojavila vest da bi Sved mogao biti opcija. Dan-dva posle je neki portal objavio da on ide za Aziju. Za mene bila zavrsena prica.

 

Pre par dana onda ovo na Twitteru bez komentara:

 

Pomislio sam automatski na Sveda, ali nisam se nesto palio. I sad ovo... https://www.b92.net/sport/euroleague/vesti.php?yyyy=2023&mm=08&dd=22&nav_id=2384666

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Швед и Шабаз ће испоручити своје и никаква одбрана било којег играча у Евролиги то неће и не може зауставити, зато не знам ко не воли такве играче? Јесте истина да напад добија утакмице а одбрана осваја титуле али треба прво дати кош и наређати те победе да би дошао до циља а то са Пефијем и Лазаревићем нисмо могли прошле јер су катастрофа шутирали уз Ивановића а кад је стао Кампацо и Вилдоза у нападу до сутра да се игра нисмо могли добити. 

Edited by СамоТи3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Vanserijski talenat, uvek će pobediti “krvava kolena”…

 

Umetnost Perperoglua, KC Riversa i Bili Berona, pobedila je 130 razlike “krvava kolena” Partizana i Budućnosti u 4 tekme u Tomicevoj sezoni, sa sve “elitnim defanzivcima” Filipom Čovićem i Borišom koji su krpili rupe u odbrani ovih majstora košarke…

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, СамоТи3 said:

Швед и Шабаз ће испоручити своје и никаква одбрана било којег играча у Евролиги то неће и не може зауставити, зато не знам ко не воли такве играче? Јесте истина да напад добија утакмице а одбрана осваја титуле али треба прво дати кош и наређати те победе да би дошао до циља а то са Пефијем и Лазаревићем нисмо могли прошле јер су катастрофа шутирали уз Ивановића а кад је стао Кампацо и Вилдоза у нападу до сутра да се игра нисмо могли добити. 

Молим све колеге форумаше који у расправи потегну аргумент како не може са Пефијем и Лазаревићем, да се обрате директно онима који су ту двојицу играча тражили у ростеру. Ја лично нисам видео никога ко то жели. А та сјајна сарадња Душка и Шведа се завршила отказом за Душка, само што би овај пут вероватно летели у пакету негде око децембра. 

 

Ја и даље верујем да се ово неће десити, тако да такође молим да се не улеће са "а зар ти знаш боље од Душка?", јер и даље верујем да то није његова идеја и да се неће десити, већ да се траже оно што доста људи овде и сугерише, а то је крупнији бек који игра у оба правца.

А ако се деси да дође Швед, онда он свакако јесте Душкова жеља, јер је Швед "његов" играч и у том случају бих заиста посумњао у Душкове способности да састави тим са овим парама које су му на располагању, али о том потом.

 

  • Like 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

Vanserijski talenat, uvek će pobediti “krvava kolena”…

 

Umetnost Perperoglua, KC Riversa i Bili Berona, pobedila je 130 razlike “krvava kolena” Partizana i Budućnosti u 4 tekme u Tomicevoj sezoni, sa sve “elitnim defanzivcima” Filipom Čovićem i Borišom koji su krpili rupe u odbrani ovih majstora košarke…

 

Ma da, bas je Buducnost u toj sezoni bila ekipa poznata po sjajnoj defanzivi. Zapravo, vise su licili za sadasnju KKCZ za siromasne, sa gomilom skorera koji su se otimali o loptu.

 

Taj Shved je igrao sa vrhunskim saigracima u Khimkiju, pa je ta ekipa bila poznata kao putujuci cirkus u kojem jedan igrac moze da pripaljuje odakle god zeli i koliko god puta zeli.

 

No dobro, ionako cilj i jeste stvoriti putujuci cirkus sa sve "ovo je ljudi sve normalno da se kupamo u milionima i dovodimo koga hocemo", tako da, samo sto vise skupih igraca koji traze loptu, to je taj skauting maga sa klupe.

Link to comment
Share on other sites

Hteo bih malo da se nadovezem na pricu oko Shved-a…

Ljudi ga ovde nazivaju privatnikom, stetnim po svoj klub, a neki idu i u krajnost sa davanjem svog vidjenja..

Da se razumemo odmah, Shveda mozete voleti ili ne. 
Ja ga licno ne volim. Najpre iz sezona u Himkiju, gde ga dan danas gledam istim ocima. 
Morate razumeti da je Himki kao klib bio okrenut Shvedu kao glavnoj zvedi sto kluba, sto ruske kosarke i da on to sto je tamo igrao ne moze nigde drugde da igra…

Cenim Rusku kosarku i neretko je gledam. Shved je ove sezone igrao sa dosta rezona, sto govori da je imao 7,8 asistencija u proseku. Imao je neke utakmice gde je licio na sebe iz Himkija, ali koliko se secam nije ih bilo mnogo. Jedini problem u njegovoj igri, sto me izludjuje sve ove godine koliko ga pratim, je to sto kada krene lose, promasi prvih par suteva, zna da nastavi lose. Tada je stetan po svoju ekipu, ali u vecini slucajeva od njega znas sta da ocekujes, sigurne poene i igraca koji 1 na 1 moze da dobije svakoga.

Ponavljam, da je kvalitetan igrac nema govora, prosto ne verujem sta citam i kakve mu epitete ljudi daju. Takodje ne verujem da ce potpisati za zvezdu iz politickih razloga( Negde procitah da ni u EL, ni u EC nema ruskih igraca i misljenja sam da ce tako ostati barem jos ove sezon).

 

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...