Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

32 minutes ago, Tatkos said:

Ma ne, ciganima treba dati Krejcia koji nije ni u cemu dobar osim sto je visok 2 metra i ume da vodi loptu. To sto nema neki sut a ni odbranu to nema veze izgleda da je bolje on nego Sved koji moze svakome da zatrpa kos. Takodje odbrana se svodi na tim, ceo tim mora da igra odbranu i to nikada ne moze samo jedan igrac da zakrpi kao npr Herison, ako se ne iscimaju svi onda dzaba i jedna defanzivna zver. Tu racunam na Duska da moze ih podredi tome da svi moraju na taj nacin da doprinesu a i raduje to sto je Sved vec radio sa njim.

 

Pozdrav svima

 

Dobro došao, odličan avatar, moram da primetim :classic_wink:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Tatkos said:

Ma ne, ciganima treba dati Krejcia koji nije ni u cemu dobar osim sto je visok 2 metra i ume da vodi loptu. To sto nema neki sut a ni odbranu to nema veze izgleda da je bolje on nego Sved koji moze svakome da zatrpa kos. Takodje odbrana se svodi na tim, ceo tim mora da igra odbranu i to nikada ne moze samo jedan igrac da zakrpi kao npr Herison, ako se ne iscimaju svi onda dzaba i jedna defanzivna zver. Tu racunam na Duska da moze ih podredi tome da svi moraju na taj nacin da doprinesu a i raduje to sto je Sved vec radio sa njim.

 

Pozdrav svima

 

Nene, ipak je najbolja opcija Dotson, koji ce da nas uvede u Top 8, nakon sto je prosle sezone uspesno uveo svoj tim iz prve lige Turske, u drugu ligu. U tom pohodu na ispadanje iz lige, bio je druga zvezda tima, odmah iza košarkaškog velikana Kodi Miler Mekintajera, od koga je mnogo naučio.

Edited by Fromthecorner
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mile1 said:

Ovo je najveci problem ciganske javnosti koja je kupila ovaj narativ dugi niz godina, dok se nije pojavio Zeljko i dokazao nam da treba dovesti nekog ko ce dati kos zamisli to. Ovde bi se vise cenio neki Paris Lee nego svedjo ili Nejpir samo zato sto ovaj igra odbranu

 

Uf, ovo je toliko nategnuto da puca pri osnovnim logičkim testovima.

 

Ukratko, Obradović je dokazao da je za iskorak (omiljena reč prethodnih par godina na ovim topicima) pogodno imati veliki budžet. Bilo bi zanimljivo kako bi on prošao sa budžetom sa kojim je Dejan Radonjić bio u TOP8 i TOP9. No, to on nije ni probao.

 

Lako je sad sa ovolikim budžetom ponižavati rad drastično jeftinijeg stručnog štaba i ekipe. Prevazidjen je stručni štab, a igrači kamenjari... Pa da vidimo da li će ih ovi visokobudžetni KKCZ i KKP prevazići i rezulatatski a ne samo filozofski.

 

Za ovaj novac smo mogli da izvršimo bolju selekciju. Imamo fine rupe, golim okom vidljive, jedva čekam pripremne utakmice pa da vidim kako je Ivanović zamislio da ih krpi.

  • Like 21
  • Thanks 4
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sved ni u prajmu nije bio ambiciozan sto se tice napada na trofeje, odnosno biranja klubova u kojima ce da igra.

Sad je blizu 35, dolazi nakon (ne svojom krivicom) neslavne epizode u Moskvi, a na to sve se nadovezuje i onaj napad huligana posle koga ce ko zna kako izgledati.

Iako nije ozbiljno povredjen, takve stvari uticu na psihu i ko zna kako je to na njega uticalo.

 

Najrealnije mi je da je posle svega sto je prosao, a s obzirom na njegov karakter, zapali negde gde ce igrati sto opustenije za sto vecu lovu.

Kina i Dzapan se namecu kao idealna resenja, pod uslovom da mu taj nacin zivota odgovara.

Mi, sa druge strane, smo sem finansijskog aspekta sve kontra od onoga sto bi njemu trebalo da bude privlacno.

Napeta atmosfera, bez prava na kiks u domacem prvenstcu, turiranje na treninzima i u EL, ziveti godinu dana sa egomanijacima kao sto su Teo i Neodvic (a verovatno i Shabaz koji je dosao da bude prvi)...

 

Kako ja to vidim, niti smo mi njemu preterano interesantni, niti je on igrac koji nama resava bilo sta u ekipi.

Oly ga je navodno zaobisao i to treba da nam bude signal, iskreno sumnjam da mu bilo koji drugi evroligas nudi bilo kakav ugovor.

2 minutes ago, Kontra said:

 

Uf, ovo je toliko nategnuto da puca pri osnovnim logičkim testovima.

 

Ukratko, Obradović je dokazao da je za iskorak (omiljena reč prethodnih par godina na ovim topicima) pogodno imati veliki budžet. Bilo bi zanimljivo kako bi on prošao sa budžetom sa kojim je Dejan Radonjić bio u TOP8 i TOP9. No, to on nije ni probao.

 

Lako je sad sa ovolikim budžetom ponižavati rad drastično jeftinijeg stručnog štaba i ekipe. Prevazidjen je stručni štab, a igrači kamenjari... Pa da vidimo da li će ih ovi visokobudžetni KKCZ i KKP prevazići i rezulatatski a ne samo filozofski.

 

Za ovaj novac smo mogli da izvršimo bolju selekciju. Imamo fine rupe, golim okom vidljive, jedva čekam pripremne utakmice pa da vidim kako je Ivanović zamislio da ih krpi.

Sad ce da te optuze da si cuvar vatre jer pravis razliku u sklapanju tima sa budzetima od 5 i 15 miliona.

 

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Nenadd said:

 

Kako ja to vidim, niti smo mi njemu preterano interesantni, niti je on igrac koji nama resava bilo sta u ekipi.

Oly ga je navodno zaobisao i to treba da nam bude signal, iskreno sumnjam da mu bilo koji drugi evroligas nudi bilo kakav ugovor.

 

Ne znam da li smo njemu interesantni, ali žena mu je lajkovala sve “kam tu red star bro” komentare na instagramu, tako da njoj jesmo sigurno 😆

  • Like 1
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Fromthecorner said:

 

Ne znam da li smo njemu interesantni, ali žena mu je lajkovala sve “kam tu red star bro” komentare na instagramu, tako da njoj jesmo sigurno 😆

Pa i sengelija je lajkovo isto pa nije dosao 😂

11 minutes ago, Kontra said:

 

Uf, ovo je toliko nategnuto da puca pri osnovnim logičkim testovima.

 

Ukratko, Obradović je dokazao da je za iskorak (omiljena reč prethodnih par godina na ovim topicima) pogodno imati veliki budžet. Bilo bi zanimljivo kako bi on prošao sa budžetom sa kojim je Dejan Radonjić bio u TOP8 i TOP9. No, to on nije ni probao.

 

Lako je sad sa ovolikim budžetom ponižavati rad drastično jeftinijeg stručnog štaba i ekipe. Prevazidjen je stručni štab, a igrači kamenjari... Pa da vidimo da li će ih ovi visokobudžetni KKCZ i KKP prevazići i rezulatatski a ne samo filozofski.

 

Za ovaj novac smo mogli da izvršimo bolju selekciju. Imamo fine rupe, golim okom vidljive, jedva čekam pripremne utakmice pa da vidim kako je Ivanović zamislio da ih krpi.

Kad pre "imamo fine rupe u selekciji" sati?

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nenadd said:

Sved ni u prajmu nije bio ambiciozan sto se tice napada na trofeje, odnosno biranja klubova u kojima ce da igra.

Sad je blizu 35, dolazi nakon (ne svojom krivicom) neslavne epizode u Moskvi, a na to sve se nadovezuje i onaj napad huligana posle koga ce ko zna kako izgledati.

Iako nije ozbiljno povredjen, takve stvari uticu na psihu i ko zna kako je to na njega uticalo.

 

Najrealnije mi je da je posle svega sto je prosao, a s obzirom na njegov karakter, zapali negde gde ce igrati sto opustenije za sto vecu lovu.

Kina i Dzapan se namecu kao idealna resenja, pod uslovom da mu taj nacin zivota odgovara.

Mi, sa druge strane, smo sem finansijskog aspekta sve kontra od onoga sto bi njemu trebalo da bude privlacno.

Napeta atmosfera, bez prava na kiks u domacem prvenstcu, turiranje na treninzima i u EL, ziveti godinu dana sa egomanijacima kao sto su Teo i Neodvic (a verovatno i Shabaz koji je dosao da bude prvi)...

 

Kako ja to vidim, niti smo mi njemu preterano interesantni, niti je on igrac koji nama resava bilo sta u ekipi.

Oly ga je navodno zaobisao i to treba da nam bude signal, iskreno sumnjam da mu bilo koji drugi evroligas nudi bilo kakav ugovor.

Sad ce da te optuze da si cuvar vatre jer pravis razliku u sklapanju tima sa budzetima od 5 i 15 miliona.

 

 

Ovo je sve 1/1 za Šveda posebno ovaj segment koji je nemoguće predvideti...da nakon tog napada psihički verovatno nije ista osoba...ali bolji nije sigurno. 

 

Sa druge strane...ako ga već ne izbegnemo samo da podsetim da je Šved i sa pozicije beka top level asistent a u šutu za tri ima brutalan rič dok za blok ne haje. U tesnim završnicama bi uvek pre njemu dao nego Nedari i Šabazu taj klač šut. Plus uigran sa Dedom na max.

Zadnji napad Šabaz, Šved, Gidra, Tobi na krilnog i Bolomboj na skoku...pa ti pokrij to majkoviču.

 

A sad odbrana ko odbrana...taj segment očigledno lagano izlazi iz mode...:)

Edited by Wingwalker
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Dva srca u meni vezano za Sveda. On i dalje moze da natrpa kos protivnika, ali mislim da je finansijski njegova cena pre visoka, za to sta on jos moze da pruzi. Takodje je pozicija cetvorke za mene mnogo bitnija, i po meni se tu trebalo uloziti svaki dinar koji se ima. Dvojku smo mogli nekako da krpimo dok mozda neotpadne neko jeftino high risk / high reward resenje. 

Link to comment
Share on other sites

Ljudi ovde svasta pisu, po navici. 

 

Nema sumnje da je Sved elitni igrac i dalje, elitni napadac. Ljudima nije vise u fokusu zbog CSKA, ne igraju EL.

 

 

Ono sta treba da se polemise jeste da li se Sved uklapa u sastav tima, odnosno da li je kompatibilan sa ostalim igracima na spoljnoj liniji. 

 

Moje misljenje je da nije.

 

Da li ce doneti kvalitet vise? Svakako da hoce.

 

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

On 8/21/2023 at 9:38 PM, Guru said:

 

Može, al' da ne bude viši od 180 cm 

Mene će, izgleda, da poslušaju za ofanzivnog pleja (do duše, nije niži od 180, al' ostalo ispunjava do max). Ostaje još ova tvoja trojčica što fali, pa da palimo mašinu. Eventualno centar na poziciji Radulje, može da zatreba nekad.

Link to comment
Share on other sites

Mislim da je prepucana prica o “finansijskom” delu ugovora. Nasao sam podatak da je u sezoni 2021/2022 primao 2,2 miliona od CSKA. Dve godine kasnije, kada je na pragu 35.godine, vrlo lako moze da se desi da primi 1,5 miliona. Ako Ledej i Kaminski primaju po 2m, Nedovic 1m, a Kampaco 1,8m za 6 meseci, to nece biti bacene pare. 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Shved je uvek bio bolji kao individualac nego kao deo tima. Niko ne može da porekne da je reč o vrhunskom individualnom talentu ne samo kad je postizanje poena u pitanju već je Shved i jako dobar asistent i kreator za druge, međutim ja sam uvek imao utisak da su sve to nekako prazne brojke. Bez lopte u rukama je neupotrebljiv a mi već imamo dosta igrača u rosteru koji vole loptu. I ne radi se o tome da KKCZ može da bude gadljiva na igrača poput Shveda, ali on se nikako ne uklapa na ovaj već postojeći roster. Da pre njega već nismo doveli igrače izrazito napadačkog a mekanog profila to bi bila druga priča. Mi i ovako imamo dosta poena u rukama, ali je tim potpuno nov i uloge tek treba da se profilišu. Dovođenje jednog takvog high usage igrača poput Shveda bi sve to poremetilo i ličili bismo na cirkus, što doduše i bez Shveda nije isključeno. Ako se već traži još jedan bek, to bi morao biti neki fizikalan, odgovoran igrač koji ne mora da ispuca svoju kvotu šuteva već zavisno od situacije, a primarno je da nije defanzivni liability jer toga već imamo za izvoz. 

 

Da se ja pitam, doveo bih jednog dobrog igrača na PF (ali pravi PF, ne neke tweener varijante), raščistio gužvu pod košem i zaigrao taj tango smrti pa eventualno tokom sezone pravio doselekciju jednim igračem spolja ako zafali.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

Obe ruke za Sveda, da se mi napunimo ofanzivnim igracima za pocetak i da ostvarimo dobar ulazak u sezonu naslonjen na njihov individualni kvalitet. Lako cemo posle u doselekciji do nekog defanzivnog igraca tipa hollins itd... Moze biti plus samo. 

Igrac kao Sved, Kampaco, Vildoza se dovode kada su dostupni pa makar te sanse bile 50/50, bolji ofanzivac na trzistu od Sveda se sigurno nece pojaviti.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Mislim da ovde velika vecina ne smatra Sveda da je los igrac(ni ja ga ne smatram vec mislim da je dobar igrac) vec je zabrinuta kako ce se on uklopiti u roster gde imamo trio fantastico u vidu Shabb=Teokratija=Nemandza. 

2 minutes ago, NightKingle said:

Lako cemo posle u doselekciji do nekog defanzivnog igraca tipa hollins itd... Moze biti plus samo. 

A koga cemo da Silbujemo?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...