Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

4 minutes ago, Fromthecorner said:

 

Ali je pre toga na pitanje o pojacanjima rekao “Videcemo da li cemo da dovedemo jos neko pojacanje, odluku o tome ce doneti trener”, a ta recenica na Covicevom jeziku znaci niko nece doci do pocetka sezone, ali tako je Dusko hteo nisam ja.

Nije bilo pitanje o pojacanjima vec je rekao sklopili smo dobru ekipu, videcemo da li cemo dovesti jos nekog igraca, odluka je na treneru

Ja to tumacim da Dusko nece da dovodi samo da bi dovodio

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, srlepajce said:

Nije bilo pitanje o pojacanjima vec je rekao sklopili smo dobru ekipu, videcemo da li cemo dovesti jos nekog igraca, odluka je na treneru

Ja to tumacim da Dusko nece da dovodi samo da bi dovodio

Pa meni bas Simonovic i Davidovac deluju kao dovodjenja samo da bi se dovodilo

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, bosMan_jr said:

Pa meni bas Simonovic i Davidovac deluju kao dovodjenja samo da bi se dovodilo

Ne verujem da postoji ovde osoba koja veruje da bi prvo Duskovo pojacanje bio Deda

Za Simonovica, mlad je igrac i verujem da nije imao nista protiv ako ga je Misko ponudio

imajuci u vidu rad sa Filipom i da voli da radi sa visokima to mi ima logike

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ovo malo što sam gledao Simonovića u CG repki, ok tek su počele pripreme i sve to ali ne znam kako on može da isprati EL četvorke. On i Deda na 4 mi djeluju kao beskorisnost u najavi. Ako i sa ovim budzetom ostavimo rupu na nekoj poziciji, onda ovo nije za nas. 
 
Tobey sa druge strane mi djeluje obećavajuće, iako se priključio prije par dana. Uhvatiće on brzo formu, ne vidim način da ga Morgan izbaci iz sastava, velika je razlika u kvalitetu. 
Ja vec vidim scenario dje cete Simona da upropastite da vam glumi nekog Danila Nikolica da stoji na liniji za 3 i bude pop target i spot up igrač. Best case scenario neki Milko Bjelica obzirom koga ste sve doveli ispred njega.
Svi u unutrašnjoj liniji imaju spore noge sem Bolomboja, a ni on nije npr. Kevarrius Hayes nivo agilnosti. Uopšte mi se ne sviđa taj koncept da u 2023. igraš sa tornjevima dole, već vidim da Lazarević uleće u rotaciju na 4 jer jedini može da brani protivničke četvorke... Još na to ovakva bekovska linija, deluje mi u najmanju ruku sumnjivo koncepcijski.
Ja imam osjećaj da će biti razočarani neki ljudi kad vide da Bollomboy nije switch igrač koji može efektivno da brani u EL igrače tako. Na flasheve i pojedine tipove igrača, al nešto konstantno - teško.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, srlepajce said:

Nije bilo pitanje o pojacanjima vec je rekao sklopili smo dobru ekipu, videcemo da li cemo dovesti jos nekog igraca, odluka je na treneru

Ja to tumacim da Dusko nece da dovodi samo da bi dovodio

 

Ma druze postoji skripta koja se kopira svakog leta. Za 7 dana se dovede gomila pojacanja, gde pomislimo da cemo biti konacno konkurentni, ali fale jos ta dva igraca. On kaze da ce ih dovesti, mi se lozimo i nagadjamo mesec dana ko bi to mogao biti. Za to vreme se produzavaju nekoliko nepotrebnih igraca i klinika Bel Medik. Posle jedno mesec dana to “Dovescemo ta dva igraca” prelazi u “Videcemo da li cemo dovesti ta dva igraca”. Ali obavezno se najavi napad na F4 i trofej Evrolige. Nista se ne desava do pocetka sezone. Krenemo sezonu skorom 0-5 sa Bolombojem i Nedovicem u trenutnoj formi kao starterima na pozicijama 2 i 4. Dovede se neko u doselekciji, ali tad vec disemo za vrat drugima…

Edited by Fromthecorner
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Fromthecorner said:

 

Ali je pre toga na pitanje o pojacanjima rekao “Videcemo da li cemo da dovedemo jos neko pojacanje, odluku o tome ce doneti trener”, a ta recenica na Covicevom jeziku znaci niko nece doci do pocetka sezone, ali tako je Dusko hteo nisam ja.

U centar sto se kaze.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Selekcija nije završena, ukoliko se misli da se napravi iskorak u EL, a po svemu sudeći jeste tako, potrebno je završiti kompletiranje rostera sa još 2 igrača. Samo interesovanje za Lojda, kao i izjave NČ (svakako nije najrelevantnije😜) govore u prilog tome.

Mislim i da će se ozvaničiti neko pojačanje pred kraj ovog meseca i pred puštanje sezonskih ulaznica u prodaju, jer ako se sezonske puste bez novog pojačanja to bi značilo (iz prethodnih iskustava) bar 3-4000 manje prodatih karata, a ne verujem da u klubu razmišljaju na taj način.

Na kraju krajeva, možda se neka "borba" vodi i unutar samog KK oko pre(uzimanja)vlasti, pa je i to razlog čekanja na eventualna pojačanja.

Poznajući dosadašnji rad našeg predsednika(ukoliko i ostaje na tom mestu), neće nemo posmatrati kako se KKP pojačava NBA starovima.

Svakako timu su potrebna još 2 kapitalca, pa da se igramo.

  • Like 3
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasno što histerišete. Pa nemamo na klupi Vladu Jo i Alimpijevića pa da im Čović sastavlja tim. Duško je ozbiljan trener da to dozvoli a i zašto bi se time bavio ako nikad do sada to nije dozvoljavao. Ja sam apsolutno spokojan i verujem u Duška. Zato verujem da je i Duško tražio još dva pojačanja na SG i PF. Prvih 12 igrača će biti oni za koje se zalagao Duško i za koje je dao amin i oni će biti na parketu dok Čovićeve kombine će biti iza koša (Davidovac, Lazarević, Lazić, Kuzmić, Simonović/Mitrović). 

E sad drugo je što smo te kombine dobrano platili i tu apsolutno imamo svi prava da žalimo i kukamo. Ali tako je kako je. 

Što se tiče tima i prvih 12 igrača ja sam zen. Sve ostalo me trenutno i ne interesuje jer ništa tu promeniti ne možemo. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DrMV said:

Kad bi se moglo to oɓeštećenje prepoloviti, pa da uzivamo u bravurama našeg Lojdare.

Baš on  bi legao na ovaj sastav, u napadu zver, u odbrani sasvim dobar. Nije valjda da je priča skroz zatvorena, šta nam kažu upućeniji forumaši (već je bilo priče da je very very close-znači da su bili u pravu)?

Posto je Maxbet izvor ovo je svakako izmišljeno. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Jbt al se troši kvalitetna "roba" ovih dana...malo će mu posle presesti nabijanje na nos ovakvih izjava.

 

Koji crni F4...borba za Play-in u najboljem slučaju.

 

Quote

Naš cilj je da napravimo plasman za ulazak na F4 Evrolige, naravno i da sve ostale trofeje osvojimo i da napadnemo trofej Evrolige.

 

Link to comment
Share on other sites

Što mrzim ove Ćokijeve prefrigane igrice, dosadio je i bogu i narodu. Prvo otvoreno kaže da dovodimo još dva igrača, a onda jutros izigrava francusku sobaricu, insinuira da je roster zatvoren i prebacuje odgovornost na trenera. Tačno sam znao da one Šarčeve bljuvotine nisu bile slučajne. Kao eto sastavili smo dobru ekipu, zadovoljni smo, videćemo da li će možda doći još neko, sve zavisi od Duška. Jeste, Duško je inače senilan, pa ne vidi da ima zjapeće provalije na 2 i 4, kao što vidi svako ko ne gleda košarku od juče. More mrš. Dozeta, Bagzija i Vujičina pod ruku i tutanj u Železnik.

  • Like 22
  • Love 1
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, fradler said:

Prvo otvoreno kaže da dovodimo još dva igrača

 

Istine radi, ako sam dobro zapamtio, nije rekao da se dovode nego da se gledaju i traze dvojka i cetvorka. Nije rekao rec da dovodimo.

 

Moje misljenje je da cemo dovesti jos minimum jednog igraca u najgorem slucaju do kraja Oktobra kada pocinje Nba.

 

Tu cetvorku bi svakako pojuruo sto pre, prosto em ti treba starter em mora s nekom cetvorkom da treniramo jer pocinju pripreme a ne da krpimo to sa Bolombojem i Lazarevicem, ukoliko Ilic ne ostane.

 

Sto se tice beka i USA trzista rekao bih da smo tu u dosta dobroj situaciji (pod uslovom da imamo love) jer samo jos Barsa trazi beka u El. Svi ostali su puni. Navodno i Olimpijakos hoce jos jednog beka mada ne znam gde ce s jos jednim bekom i svakako da mogu manju ulogu od nas da ponude. 

 

Dakle od onih 10ak imena okacenih pre neki dan rekao bih kvalitetnih resenja, nekih manje nekih vise, neki od njih ce i tad biti slobodni a cena ce im opasti zasigurno kada pocne sezona a nisu nasli klub, jos posto ce Barsa verovatno do tad dovesti tog beka (spominjao se onaj Forbes), ostacemo samo mi, pa cemo vrlo verovatno biti u prilici i da biramo od tih sto budu ostali i hteli u Evroligu.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Benito said:

Citaj izmedju redova, cim doktor masinstva prebacuje loptu na trenera, to je gotova prica.

Okej. To znači da je Duško rekao da mu ne treba i ja verujem Dušku da zna šta radi. Ne zanosite se više pričom da će Čović Dušku da određuje ko će da mu igra. Može da radi svoje kombine za svoj dzep ali za takve se zna pozicija na terenu. 

Edited by Čočo
Link to comment
Share on other sites

Svakom dobronamernom, onaj prethodni prelazni rok bi bio amin, da se vise ne mesa u stvari koje ne zna. 
 

Umesto toga Nebojsa opet prica jedno, radi drugo misli trece. Generalno, on kao i preCednik, drugacije i ne moze da funkcionise.

Sreca njegova pa postoji doselekcija u toku godine, pa moze da vadi fleke kao prosle… barem da upristoji utisak. 

Edited by Admiral
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Čočo said:

Okej. To znači da je Duško rekao da mu ne treba i ja verujem Dušku da zna šta radi. Ne zanosite se više pričom da će Čović Dušku da određuje ko će da mu igra. Može da radi svoje kombine za svoj dzep ali za takve se zna pozicija na terenu. 

Ne nego nema vise kinte a oce da meri patku kako napada sam vrh Evrolige ali eto ako ne dodju te dve mitske zveri, kriv je Dusko.

Edited by Benito
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...