Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

9 minutes ago, Igor_ said:

Veliko iznenadjenje, bukvalno sam citao poruke gde smo se dogovorili da pomocnik bude nas covek. Plus Duskova zelja, porodicni prijatelj..... 

Javljam cim saznam sta se tu desilo. 

 

Pa dobro, bice vise pomocnika, mozda dodju obojica.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cetvorka nece biti veliko ime, vec neka radilica ispod radara jer velika imena koja mi mozemo da dovedemo ne postoje na trzistu trenutno.

Verujem da se ceka cut koji je za 2 dana pa ce se probrati.

Ja bih bio prezadovoljan Hiliardom i Vojtmanom koji se pominjao.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Igor_ said:

Veliko iznenadjenje, bukvalno sam citao poruke gde smo se dogovorili da pomocnik bude nas covek. Plus Duskova zelja, porodicni prijatelj..... 

Javljam cim saznam sta se tu desilo. 

Doveli smo i Tomovića, bivšeg pomoćnog iz Mege, možda je to taj porodični prijatelj?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stanko1997 said:

Doveli smo i Tomovića, bivšeg pomoćnog iz Mege, možda je to taj porodični prijatelj?

Tako je, sad sam cuo da ipak dolazi, ali promenjena uloga nece biti prvi pomocnik.

Dosta ga hvale igraci. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Brat od Korneta said:

 

Netacno.

 

Lountzis i Papas nisu nikakvi juniori vec 98 godiste. Prvi je odigrao 20 utakmica u El, drugi samo dve, ali je bio koriscen u domacem prvenstvu.

 

Dakle Olimpijakos je imao 6 registrovanih bekova prosle sezone. Sada mozda budu imali i 7 ukoliko potpisu Sveda ili nekog drugog.

 

Napisao sam da su imali Lountzisa, Papasa i juniore, ne znam otkud si to protumacio da njih smatram za juniore.

 

Isto kao sto je i KKCZ mogla da igra sa 11 igraca, Kuzmicem, Lazicem i juniorima (mada ni ovo nije tacno poredjenje, Lazic na terenu moze daleko vise od Loutzisa).

 

16 hours ago, Brat od Korneta said:

 

''Ah shit, here we go again...''

 

Sa 12 seniorskih igraca nece uci nijedan jedini tim u sezonu, sa 13 tek par.

 

Druze, pitanje nije bilo ko ima koliko igraca, nego koja ekipa osim KKCZ ima 10 (i slovima DESET!) igraca na tri spoljne pozicije.

 

Uzmi proslogodisnje sastave ekipa u EL pa ih nabroj, videces da je u pitanju manjina klubova. I da, nemoj da racunas igrace kao sto su Malte Delow u "seniorske igrace sa minutazom u EL" jer on to nije.

Edited by goldberg
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, goldberg said:

Napisao sam da su imali Lountzisa, Papasa i juniore, ne znam otkud si to protumacio da njih smatram za juniore.

 

Napisao sam posle da sam pogresno protumacio da si citao.

 

7 minutes ago, goldberg said:

Isto kao sto je i KKCZ mogla da igra sa Kuzmicem, Lazicem i juniorima (mada ni ovo nije tacno poredjenje, Lazic na terenu moze daleko vise od Loutzisa).

 

Opa, napredak. Znaci Kuzmica i Lazica vidis ipak kao 13. i 14. igraca.

 

Kuzmic je cist visak po meni, a Davidovac je odlican opcija za nekog 12. ili 13. igraca jer moze da pokrije bukvalno svaku poziciju ako zatreba. Kuzmic moze samo centra i to veoma malo minuta, a mi imamo 3 centra plus Simonovica kao 4/5 igraca. Tu i da nam se povrede dvojica opet imamo jos dvojicu.

 

Sto se tice juniora, i to ne postoji vise u Evroligi. Nema vise od 3 igraca u20 da su dobijali sansu u Evroligi, te nema smisla i imati ih uopste u rosteru ukoliko nisu super talentovani poput Topica.

 

12 minutes ago, goldberg said:

Druze, pitanje nije bilo ko ima koliko igraca, nego koja ekipa osim KKCZ ima 10 (i slovima DESET!) igraca na tri spoljne pozicije.

 

Nemamo 10.

 

Imamo: Sabaza, Tea, Jaga, Nedu, Hangu, Giedraitisa, Lazarevica i Lazica. To je 8. (mozda cemo imati 9 al to opet nece odstupati od drugih,  videces ispod)

 

Davidovac je 4/3 i da moras da biras jednu poziciju on je cetvorka vise, jer je 90% utakmica u prethodne dve sezone odigrao na 4.

 

16 minutes ago, goldberg said:

Uzmi proslogodisnje sastave ekipa u EL pa ih nabroj, videces da je u pitanju manjina klubova. I da, nemoj da racunas igrace kao sto su Malte Delow u "seniorske igrace sa minutazom u EL" jer on to nije.

 

Malte Delow je 2001. godiste. Juniori se racunaju do 20. godine. On je odigrao 25 utakmica za Albu u Evroligi prosle sezone i to 14 minuta prosecno. Svaku igrac koji odigra sa ulogom u seniorskoj kosarci punu sezonu, prestaje da bude junior jer je dokazan kao senior, prosto. 2001. godiste jesu mladi igraci ali nisu juniori vise, i to uveliko.

 

Evo gledacu iz ove.

 

-Efes ima 8 igraca od 1 do 3, kao i mi.

-Monako ima 8 igraca takodje.

-Baskonija 8.

-Armani 9.

-Bajern 9.

-Barsa 7 i dovode jos jednog beka.

-Fener ima 10. Vrv ce to biti 9 minus Kalates.

-Asvel ima 8.

-Makabi ima 7.

-Olimpijakos ima 8.

-Panatinaikos ima 9.

-Partizan ima 7 i jasno dovode jos jednog beka.

-Real ima 10.

-Valensija ima 9.

-Virtus ima 9.

-Zalgiris ima 8.

-Alba ima 5 al ima fale igraci generalno u rosteru.

 

Dakle mi sa 8 igraca od 1 do 3 ne odstupamo od drugih. Cak 7 timova ce uci i sa 9+ u sezonu, verovatno cemo mi biti 8. . Sa 7 ce izgleda uci samo Makabi i mozda Alba. Dakle nema nikakvog viska u smislu u odnosu na druge, to kako bi ti voleo to je drugo. Al realnost je porediti se mi vs drugi a ne mi vs kako bi ja licno voleo, to je subjektivan osecaj sta je previse. Objektivnost kaze da nije previse jer i svi drugi imaju toliko.

 

Opet ne sagledavas i druge kada pises, meni bar, izgleda kao da mi imamo puta 5 necega u odnosu na druge. I po broju igraca ukupno i sad od 1 do 3 pa da mi tu nesto esktremno strcimo.

 

Sto se tice pozicije 4 tu imamo Simonovica i Davidovca. Ukoliko dovedemo jos jednu cetvorku imacemo tri cetvorke. Otprilike polovina timova ce uci u sezonu sa tri cetvorke. Sve normalno.

 

Na centru imamo 4 centra i jedino tu strcimo u odnosu na druge, sto trenutno nema niko i tu je Kuzmic cist visak, po meni. Sa 3 centra svakako ce uci svaki ili gotovo svami tim u El u sezonu.

 

Dakle nigde nemamo visak u odnosu na druge ili prosek El, sem na centru. (pod uslovom da Ilic ode na pozajmicu a Raduljica da se precrta svakako, sto kapiram da je izvesno).

 

Mada nismo ni jedini da strcimo na nekoj poziciji sa 4 igraca:

-Armani ima 4 igraca na poziciji 4 a imaju i 4 plejmejkera.

-Fener trenutno ima i 4 plejmejkera i 4 igraca na poziciji sg. Ako Bjelicu racunamo u peticu imaju 4 petice ako racunamo u cetvorke onda imaju 4 cetvorke.

-Panatinaikos ima 4 igraca na sg.

-Real ima 4 pleja ako racunamo Ljulja u pleja a ako ga racunamo u sg onda imaju cak 5 dvojki.

 

Dakle nismo ni tu neki esktremi usamljeni.

 

Drugi je par opanaka sto se meni i tebi svidja ili ne, ali to ne menja da sto ima kod nas ima i kod drugih i krajnje je neposteno da se pise vise iz perspektive kao da samo mi nesto.

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Hiliard je igrač koji sa sobom ne povlači skoro nikakva preterana očekivanja i potpuni je opozit od make a splash varijante.

 

Sve radi po malo, čak i dobar procenat u šutu za tri nije kvalifikovan večim brojem pokušaja... Prošle godine je u Makabiju bio mahom u stelt modu kada je reč o EL, ne vidiš ga na parketu i začudiš se posle kad shvatiš da je igrao 15-ak minuta,

 

Njegov potpis, ako ga dovedemo, jedino znači za širinu rostera, čak ne nužno ni poziciju startera, zato nadu u neke nezaboravne partije treba staviti na čekanje kada je reč o Hiliardu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, pilif88 said:

Jedno organizaciono pitanje. Jel neko bio možda na utakmici u Barseloni? Koje karte uzeti za koju tribinu? Znam da je bilo nekih problema prošle godine. Idem sa klincima (i ženom) pa bih da izbegnem potencijalne probleme 😄

 

Bio sam ja ove godine tj. prošle sezone. Kupio sam kartu na sajtu za najbliži sektor i na kraju završio u 3. redu do terena. Vodio ženu i klinca takođe. Nije moglo da se plati srpskom karticom, pa sam cimao neke ljude iz Španije, ali karta ti stigne normalno. Bitno je da na ulazu ne budeš obučen u bilo kakvo zvezdino obeležje.  Meni su raskopčali duks da provere majicu. I da, mora da se sedi, nema stajanja na mestu. Beskrajno smo nervirali Špance oko nas kada su skapirali da navijamo za Zvezdu. Da Lazarević ne promaši zicer još bi smo ih pobedili i to bi bilo baš carski. Bilo je još naših van sektora za gostujuće navijače, sreli smo se u bifeu. Bila i neka ekipa na počasnim mestima iza koša, nosili majice "Born in Sombor", da li su to neki Jokićevi pajtaši, ne znam, ali su baš dobili dobar tretman. Zanimljivo, u toku zagrevanja Barselone, a kako smo sedeli 2m od terena, moj klinac vikne Nikola, Nikola, pokaže 3 prsta i Mirota se sa velikim i iskrenim  oduševljenjem odazove i odgovori takođe sa podignuta 3 prsta. Baš je bilo simpatično, osim što su svi oko nas od tog trenutka shvatili da smo zvezdaši. 

 

Mislio sam da idem i sledeće sezone, ali je utakmica odmah na početku, pa sam se prebacio na Madrid koji je 29.3. 

Edited by RC4
  • Like 6
  • Love 3
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

Hiliard je vrlo dobro EL pakovanje...a za našu bekovsku liniju pasent.

U hajlajcima se jasno vidi da je u Makabiju većinu trojki, jedno 70%, dao preko bloka i veoma često izvuče i "and 1". Nije spektakularan vizuelno, ali je šljaker koji ima prilično segmenata na ozbiljnom nivou.
Pasuje nam i kao bekčina od cirka dva metra i igrom "u meso" u oba pravca.
Svaku rupu će iskoristiti za old skul prodor: bez premišljanja ili viška finti, snažno i najkraćom putanjom na obruč.
Ako nam je dostupan i željan da dodje, ne znam šta preko njega očekujemo iz NBA a da nije preskupo, pored većeg stepena rizika i zasigurno dužeg perioda prilagodjavanja.












  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...