Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

5 minutes ago, leki bg said:

Naravno da si u pravu, ali je sustinski irelevantno.

Kalina je baraba, ali nasa baraba (Frenklin Ruzvelt-Somoza).

Kad se prosle godine Lesor zaleteo i udario Petruseva, prva pomisao mi je bila da Kalina ne bi pustio da se to tako zavrsi. Ekipa nam je bila previse "fina".

U tom finalu smo na jednoj strani imali najprljavijeg igraca EL - Ledeja, pa Lesor, Panter, a na drugoj najveci mangup Argentinac od 170cm.

Sa Teom i Kalinom bismo dobili taj bezobrazluk koji nam je, uz jos 100 stvari, prosle godine nedostajao.

Jer opšta tuča na terenu bila bi idelan razvoj situacije.

To što je Petrušev tada iskulirao Lesora je najpametnija stvar koju je uradio u sezoni.

  • Like 3
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Jer opšta tuča na terenu bila bi idelan razvoj situacije.

To što je Petrušev tada iskulirao Lesora je najpametnija stvar koju je uradio u sezoni.

 

To što je Petrušev iskulirao jeste pametna stvar.

 

Ali je meni smetalo što je 11 ostalih to gledalo i niko nije uvatio Lessorta za kragnu čisto da mu stavi do znanja da tako neče moći.

  • Like 22
  • Thanks 3
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, John Terry said:

 

Plus je čoveku uziman reket od strane šipke i SPC prošli put. 

Mislim da je to glupost

37 minutes ago, Sector said:

Trebali smo ponuditi 2,1 mil Juanchu, po cijenu da ne ostane love za tog beka. :classic_dry:

I popili zabranu u oktobru 😆

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Naša posla 2.1 said:

Kalina je legitimni Top 10 igrač Evrolige ende 💯

Ја га волим као брата, али није. Баскет њуз га је стављао пре почетка прошле сезоне на око 20. место. Што се тиче позиције крила ту је у 5-6.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, quentin said:

Jer opšta tuča na terenu bila bi idelan razvoj situacije.

To što je Petrušev tada iskulirao Lesora je najpametnija stvar koju je uradio u sezoni.

Da, najbolje je bilo da ti nabodu igraca u glavu, po zavrsetku utakmice u kojoj su pobedili, gde tvoj igrac koji je izgubio tekmu nije prvi ni dotakao suparnika, a da ostatak tvog tima uopste ne odreaguje na to. 

Onda je zajebavanje Nanelija i Pantera i tunelu posle 4.tekme bilo sasvim logican sled dogadjaja, bas kao i Filipova igra u 5.tekmi. 

  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Ima nešto i do sinergije, odnosa prema klubu, lojalnosti, pa čak i do inata...

 

Kalinić u Barseloni sigurno nije u top 10 evroligaških igrača, ali bi u Crvenoj zvezdi mogao da bude, i po statsima i po impaktu, ako dođe na ovaj roster i pokaže energiju, zube i kohones. A znamo da mu ništa od toga ne fali, samo da mu se upali lampica posle koje se našao na onoj karikaturi, gde vozi svoja mooda u kolicima. 

Edited by Nek grmi jako
  • Like 11
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, leki bg said:

Da, najbolje je bilo da ti nabodu igraca u glavu, po zavrsetku utakmice u kojoj su pobedili, gde tvoj igrac koji je izgubio tekmu nije prvi ni dotakao suparnika, a da ostatak tvog tima uopste ne odreaguje na to. 

Onda je zajebavanje Nanelija i Pantera i tunelu posle 4.tekme bilo sasvim logican sled dogadjaja, bas kao i Filipova igra u 5.tekmi. 

 

Ne slažem se. Naši igrači očito su imali instrukciju i dogovor da ne nasjedaju na provokacije. Tako su i postupali i zaslužuju za to pohvalu.

To što nisu dobro odigrali i na kraju izgubili je neka druga priča.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nikola je idealan Fit na ovaj tim jer ce izbalansorati napadacki orjentisane igrace i ove defanzivce koje imamo u sastavu. 

Taj jaz nije mali , ali mi je Kalina idealan da sve to uveze u jednu celinu. 
Osim Hange, mi nemamo takvog igraca. 
 

Opcija u napadu, a krpi sve u odbrani, iskusan , namazan….  

Mozda nije u 10 u EL ali za nas mora da budr meta br 1. 
 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, quentin said:

 

Ne slažem se. Naši igrači očito su imali instrukciju i dogovor da ne nasjedaju na provokacije. Tako su i postupali i zaslužuju za to pohvalu.

To što nisu dobro odigrali i na kraju izgubili je neka druga priča.

 

Upravo tako. Mnogo mi je šmekerskiji odgovor Petruševa bio ovaj nego da je  ispala tuča kao u Madridu. Neko je to dozvolio da Lesor može to da radi (sa minimalnom kaznom)

Hvala Petruševu i Klubu.

Ovo je šmekerski

12:37:04_2023071912364902769_original_am

Kao iz Maratonaca:

-Pa to je gospodin Lesor. Šta mu je?

-Sad mu nije ništa

🤣🤣🤣

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, quentin said:

 

Ne slažem se. Naši igrači očito su imali instrukciju i dogovor da ne nasjedaju na provokacije. Tako su i postupali i zaslužuju za to pohvalu.

To što nisu dobro odigrali i na kraju izgubili je neka druga priča.

 

Izvini, ali ne slazem se. Trash talk je provokacija, gurkanje je provokacija, "prejak" faul na polaganju je provokacija.

Udaranje igraca nakon zavrsetka tekme je nesto drugo.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Evo od sobajle zaludan skidam statse sa neta da ustanovim dal je Kalina međ top ten...da ga slučajno ne preplatimo.
Nek Žoc pali do Barse, Čoki je za po ure u NS ako Duško prelomi. Bar sada Kalina u ovakvom rosteru neće morati da poradja mečku u izolacijama ili uzima koske za tri jer nema ko drugi. Upravo zbog te činjenice, ne mislim da će njegov temperament biti problem. Dušku svaka čast...preuzeo nas je kad smo bili na dnu kanala koji nam je ponovo iskopao Čoki. Zaslužio je da sada pokaže šta ume.




  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Bezveze priča. Sigurno nismo izgubili jer se neko nešto uplašio. Petrušev je i nakon tog incidenta igrao bez pardona i straha.

 

Što se Kalinića tiče - on jeste u top 20 igrača u EL, a što se pozicije SF tiče ispred njega bih stavio samo Clyburna i Decka, nikog drugog, bez obzira šta individualna statistika kaže.

  • Like 17
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, leki bg said:

Izvini, ali ne slazem se. Trash talk je provokacija, gurkanje je provokacija, "prejak" faul na polaganju je provokacija.

Udaranje igraca nakon zavrsetka tekme je nesto drugo.

Kako god to da nazovemo, najbolje je udaljiti se od takve situacije, ne padati u tuče, naguravanja, rasprave... To je nezrelo i kontraproduktivno, rizikuješ kazne i spuštaš se na nivo nekoga ko se ponaša nesportski. Nikakva korist od toga. Jedino ako bi nam kompenzacija za poraz na terenu bilo pičkaranje u tunelu, ali mislim da ljudi na ovom forumu nemaju takav stav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Chaos Is Me said:

Bezveze priča. Sigurno nismo izgubili jer se neko nešto uplašio. Petrušev je i nakon tog incidenta igrao bez pardona i straha.

 

13 ppg u Pioniru, 8 ppg u Areni u finalu.

Ne mora nuzno da bude uzrocno-posledicno, ali je ovo fakt.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Guru da li si i dalje , posle ove sezone, u fazonu da je Nedović uvek za tebe pre izbor za roster nego Kalinić i zašto jesi..? 

 S'obzirom da smo tu raspravu vodili  kraj Januara , početkom Februara na jedno 13 strana. Neizmerno poštujem tvoje poznavanje ali mi to neće biti jasno nikad. 

Edit:

 

U 10 u Evroligi nije, ali je u 20 igrača sigurno kad se uzme u obzir sve.

Edited by StiviKivi
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nek grmi jako said:

Ima nešto i do sinergije, odnosa prema klubu, lojalnosti, pa čak i do inata...

 

Kalinić u Barseloni sigurno nije u top 10 evroligaških igrača, ali bi u Crvenoj zvezdi mogao da bude, i po statsima i po impaktu, ako dođe na ovaj roster i pokaže energiju, zube i kohones. A znamo da mu ništa od toga ne fali, samo da mu se upali lampica posle koje se našao na onoj karikaturi, gde vozi svoja mooda u kolicima. 

Upravo tako,slažem se.

Vidim da su se mnogi uvredili i poveli polemiku da li je u top 10 ili nije. Napisao sam da je to moje mišljenje, a ono što je poenta da je on na listi pojačanja top 1, bez konkurencije. Ako se poklope kockice,možda ćemo pisati u junu da je bio u top 10 EL.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, quentin said:

Kako god to da nazovemo, najbolje je udaljiti se od takve situacije, ne padati u tuče, naguravanja, rasprave... To je nezrelo i kontraproduktivno, rizikuješ kazne i spuštaš se na nivo nekoga ko se ponaša nesportski. Nikakva korist od toga. Jedino ako bi nam kompenzacija za poraz na terenu bilo pičkaranje u tunelu, ali mislim da ljudi na ovom forumu nemaju takav stav.

 

U teoriji da. U praksi, okretanje drugog lica klasičnom sileđiji kao što je Lessort ne vodi u ništa drugo nego u još više maltretiranja. 

 

To smo mogli da vidimo u ovom slučaju o kojem pišemo. Jer ovo nije bio izolovan incident, več kulminacija posle sličnih stvari u prošlim utakmicama, koje su mu prolazile nekažnjeno.

 

Dok je taj isti "fajter" u Madridu ladno gledao kako mu Yabusele suplexuje saigrača i nastavio da trčkara u suprotnom pravcu dok nije sebi pronašao protivnika po meri. 80-kilskog Musu.

 

 

  • Like 20
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Guru said:

 

Ono što se na ovoj temi ispiše o Kaliniću generalno ima malo veze sa realnošću, al' ovo da je on (nesumnjivo) u top 10 igrača EL već spada u bajke... Ni u prajmu nije bio ni blizu toga, a kamoli sada.

 

Druže, prijatelju izuzetno poštujem tvoje pisanje ovde i očigledno je da si jedan od ljudi koji ovde piše najstručnije analize i postove.

Bez i najmanje želje da ulazim u polemiku(naročito košarkašku) sa tobom, jer čitam sa zadovoljstvom tvoje postove ovde godinama, ali previše se držiš statistikičkih parametara i bez uplitanja bilo kakvih emocija, a vrv znaš da nama ciganima realnost nije briga na koju se obaziremo. Za mene je Kalina (u prajmu) bio u top 10 igrača EL, iako to možda statistika ne pokazuje, ali što se tiče uticaja na saigrače i ekipu+statistika sigurno jeste, a izrazio sam uverenje da bi to u ovogodišnjoj Zvezdi mogao i da ponovi ili nadmaši. To je moj feeling i teško ćeš mi ga ti srušiti.

Dolaskom Kaline mislim da bi ekipa dobila na koheziji,homogenizaciji i da bi imao savršeno sinergijsko dejstvo na ceo tim, a to se u statistici ne vidi.

Drugarski savet za tebe (ako ga uopšte prihvataš) da se i ti malo opustiš i malo manje kritički pristupaš našem KK jer bi svi mi trebali da usmerimo svoju pozitivnu energiju za uspeh naše CZV.

Izuzetno te poštujem (kao forumaša), pa ne bi voleo da mi zameriš,ciganski pozdrav!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Kalina je već par godina u top5 krila u EL, najveći fanovi će reći i top3.

 

Međutim, reći da je u top10 igrača EL je prilično subjektivno.  Ipak on nije prva violina u najbogatijim klubovima a teško da bi to bio i u CZ ove sezone, jer za razliku od radonjine CZ koja je imala jednog solidnog ball handlera u ekipi (Nejta) dok su se ostali svađali sa loptom, sad već imamo dosta igrača koji mogu svašta sa loptom.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...