Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

5 minutes ago, СтелаРоса said:

A dobio je i kvalitetan tim i saigrace sa kojima ce igrati u skladu sa svojim kvalitetom i reputacijom. Igraci tog kvaliteta ne dolaze tek tako u neki klub samo jer im je obecana uloga i ponudjen dobar ugovor, nego im je bitan faktor i sa kim ce deliti svlacionicu. Kao sto smo videli na nasem primeru, dzabe sto smo nudili Kampacu love koliko i Real, sa kim da igra ovde? Taj Exum je u timu dobio Pantera, Ledeja, Nanelija, Papapetrua, Lesora, sve dokazani EL igraci u najboljim godinama. Sta smo mu mi mogli ponuditi recimo proslog leta? Adamsa i Holanda?

 

 

Mi sa coach Jovanovicem nismo bili u prici. Barsa je recimo htjela da ga produzi, a tamo je imao cak i kvalitetnije suigrace, pa se odlucio za promjenu sredine. Exum manje vise, poenta je da mi trenutno imamo kapacitet da se nosimo sa bilo kojom ekipom u EL u dovodjenju igraca. Do strucnog staba je kako ce da predstave plan programa potencijalnim vanserijskim igracima, a vec smo pokazali da imamo logistiku kad smo dovodili Kampaca.

 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Princeton said:

 

Dobar je Dejan, ali treba da podigne odbranu na puno veci nivo, ako planira da igra EL. Ovako je dobar suter, i to je to. Zbog sajza i nepostojece odbrane ne bi nikako bio dobar fit na trenutnu bekovsku postavu.

 

Ne znam da li si vidio da se Adams vratio u Kingse, i Bolden reaktivirao?

Da, to se mora ispratiti, Bolden je velika enigma.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Princeton said:

 

 

Mi sa coach Jovanovicem nismo bili u prici. Barsa je recimo htjela da ga produzi, a tamo je imao cak i kvalitetnije suigrace, pa se odlucio za promjenu sredine. Exum manje vise, poenta je da mi trenutno imamo kapacitet da se nosimo sa bilo kojom ekipom u EL u dovodjenju igraca. Do strucnog staba je kako ce da predstave plan programa potencijalnim vanserijskim igracima, a vec smo pokazali da imamo logistiku kad smo dovodili Kampaca.

 

Pa nisam bas siguran u ovo boldovano. Za sada su nam pojacanja manje vise kao i prethodnih sezona. Ne kazem, mozda se promeni u nastavku prelaznog roka, ali po svemu sudeci mi jedino za Mirotica mozemo da se takmicimo sa bilo kojim drugim klubom. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Smrtokapa said:

Možda je i obrnuto.

To ide jedno s drugim. KKP se programira vec nekoliko sezona za big comeback. To se radi strpljivo, korak po korak i uz full support drzave. Drzava tu ima interes da se Beograd i Srbija promovisu. Kladionice finansiraju te mega transfere.

 

Necu da mracim dok ne vidim koga cemo tacno dovesti, ali ako se ostane na Teodosicu i Hangi kao zvezdama prelaznog roka, a komsije naprave jos jaci sastav nego prosle godine (Mirotic, sad se govori o Nietu iz NBA), onda ce biti jasno, da drzava ide all in na KKP. Nama se sa asovima u prajmu od pre godinu-dve zamazuju oci. That being said, mi smo sami krivi sto taj projekt nije srusen. Epic fail u Zagrebu protiv Cibone, masovno samoubistvo koje smo pocinili (iz nehata?). Kako je Cibona dosla glave KKP onomad u Areni, tako je moguce i nama presudila. Da smo imali prvo mesto u ABA, nikad nas KKP u Pioniru ne bi dobio. Nikad.

 

Stanje po meni as of this moment: Drzava favorizuje FKCZ i KKP, KKCZ i FKP su u drugom planu. Find peace with that thought.

  • Like 5
  • Thanks 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, John Terry said:

Ako dovedu Neta na jedinicu a Mirotica na cetvorku gde vec imaju Ledeja, onda cu i za njih da mislim da su obicne budale koje patkometrisu i nista drugo.

Jest patkometrija, ali ne vise u selu nego na evropskoj sceni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, John Terry said:

Ako dovedu Neta na jedinicu a Mirotica na cetvorku gde vec imaju Ledeja, onda cu i za njih da mislim da su obicne budale koje patkometrisu i nista drugo.

 

Da Real ili Fener grade takav tim rekli bismo da prave beton ekipu sa više kvalitetnih rješenja za svaku poziciju, a ne da patkometrišu. Ja tako posmatram i Partizan. Čini mi se da oni idu u tom pravcu, to jest u pravcu F4 sa ozbiljnim namjerama za titulu.

Mi ne treba da se osvrćemo na njih, nego da pokušamo napraviti tim koji ima smisla i koji će rasti. Poželjno bi bilo da se napravi osnova koji bi ostala na okupu dvije ili tri sezone. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Niste me razumeli obojica. Ako dovedes Mirotica na 4 gde vec imas jakog igraca, a na prvog keca faking Neta, ti onda nisi ozbiljan klub ni u kom slucaju. Sta ce im prenatrpana cetvorka a na kecu ispodprosecni igraci. Sad ce neko da mi napise da je Neto NBA igrac. Jeste... i Pokusevski je NBA igrac, izmedju ostalog i ovaj nas Simonovic. Ali to su tamo igraci za garbage time ili bekapovi koji opstaju u NBA jer nemaju prevelike ambicije a ok su za tu ulogu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, John Terry said:

Niste me razumeli obojica. Ako dovedes Mirotica na 4 gde vec imas jakog igraca, a na prvog keca faking Neta, ti onda nisi ozbiljan klub ni u kom slucaju. Sta ce im prenatrpana cetvorka a na kecu ispodprosecni igraci. Sad ce neko da mi napise da je Neto NBA igrac. Jeste... i Pokusevski je NBA igrac, izmedju ostalog i ovaj nas Simonovic. Ali to su tamo igraci za garbage time ili bekapovi koji opstaju u NBA jer nemaju prevelike ambicije a ok su za tu ulogu.

 

Ako dovodiš Mirotića znači da imaš budzet i cilj da budeš prvak Evrope i sve ispod toga je neuspjeh kluba i struke. 

 

Samo sam konstatovao da mi se ne sviđa Neto a nije baš ni off topik jer se može i sa nama povezivati. 

 

Ja bih volio Shabaza. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sector said:

 

Ako dovodiš Mirotića znači da imaš budzet i cilj da budeš prvak Evrope i sve ispod toga je neuspjeh kluba i struke. 

 

Samo sam konstatovao da mi se ne sviđa Neto a nije baš ni off topik jer se može i sa nama povezivati. 

 

Ja bih volio Shabaza. 

 

Ma nisam tebi napisao, nego si slucajno upao sa svojim upisom 🙂

 

Upravo sam i ja to tvrdio. 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, drakon1 said:

To ide jedno s drugim. KKP se programira vec nekoliko sezona za big comeback. To se radi strpljivo, korak po korak i uz full support drzave. Drzava tu ima interes da se Beograd i Srbija promovisu. Kladionice finansiraju te mega transfere.

 

Necu da mracim dok ne vidim koga cemo tacno dovesti, ali ako se ostane na Teodosicu i Hangi kao zvezdama prelaznog roka, a komsije naprave jos jaci sastav nego prosle godine (Mirotic, sad se govori o Nietu iz NBA), onda ce biti jasno, da drzava ide all in na KKP. Nama se sa asovima u prajmu od pre godinu-dve zamazuju oci. That being said, mi smo sami krivi sto taj projekt nije srusen. Epic fail u Zagrebu protiv Cibone, masovno samoubistvo koje smo pocinili (iz nehata?). Kako je Cibona dosla glave KKP onomad u Areni, tako je moguce i nama presudila. Da smo imali prvo mesto u ABA, nikad nas KKP u Pioniru ne bi dobio. Nikad.

 

Stanje po meni as of this moment: Drzava favorizuje FKCZ i KKP, KKCZ i FKP su u drugom planu. Find peace with that thought.

Šta bi sa stanovišta formiranja tima za ovu sezonu promenio ABA trofej?

 

Niko nama nije kriv što je Čović prošle godine selektirao tim i postavio trenera koji bi da nije bilo dovođenja Vildoze i Kampaca imao možda 5-6 pobeda u EL. Iz takve selekcije ne može ni da se pravi osnova (prava, ne ova kvazi, domaća), pa tako krećemo iz početka, opet na isti način, preplaćivanjem ispod prosečnih igrača i jurenjem vrhunskih igrača. Samo što ti vrhunski igrači mogu da biraju i nije im baš prioritet da igraju u timu gde će posle neko da objašnjava kako su oni krivi jer nisu sami donosili trofeje i pobede u svakom meču EL. A niko nije kriv što smo imali tri najgora spoljna igrača i centarsku liniju u EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.mozzartsport.com/kosarka/vesti/zvezda-sklapa-kockice-simonovic-centar-kakav-je-nedostajao-iskustvo-teodosica-i-hange-dragoceno-u-evroligi/456342

 

Evo neki pokusaj analize do sada prelaznog roka. Ko hoce neka baci pogled. Realno, covek je u pravu, mi za sada nismo uradili nista lose u prelaznom roku, ali u tom grmu lezi zec. Mi zapravo glavne stvari tek treba da uradimo. Ok je ovo za sada, ali bez startnog pleja, startnog krila, startnog krilnog centra i startnog centra, mi nismo konkurenti za plej of evrolige.

  • Like 10
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, drakon1 said:

To ide jedno s drugim. KKP se programira vec nekoliko sezona za big comeback. To se radi strpljivo, korak po korak i uz full support drzave. Drzava tu ima interes da se Beograd i Srbija promovisu. Kladionice finansiraju te mega transfere.

 

Necu da mracim dok ne vidim koga cemo tacno dovesti, ali ako se ostane na Teodosicu i Hangi kao zvezdama prelaznog roka, a komsije naprave jos jaci sastav nego prosle godine (Mirotic, sad se govori o Nietu iz NBA), onda ce biti jasno, da drzava ide all in na KKP. Nama se sa asovima u prajmu od pre godinu-dve zamazuju oci. That being said, mi smo sami krivi sto taj projekt nije srusen. Epic fail u Zagrebu protiv Cibone, masovno samoubistvo koje smo pocinili (iz nehata?). Kako je Cibona dosla glave KKP onomad u Areni, tako je moguce i nama presudila. Da smo imali prvo mesto u ABA, nikad nas KKP u Pioniru ne bi dobio. Nikad.

 

Stanje po meni as of this moment: Drzava favorizuje FKCZ i KKP, KKCZ i FKP su u drugom planu. Find peace with that thought.

 

Samo jedna stvar, evo situacija s Madarom je pokazala da kod njih nije ništa bolja situacija nego kod vas u određenim segmentima. Odnosno, podjednako nekompetentni ljudi sede na pozicijama i kod jednih i kod drugih. Razlika je samo što imaju trenera koji ne dozvoljava takvim likovima da se mešaju u posao selekcije i dovođenja igrača. That being said, najbitnije je da Duško selektuje ovaj tim i šansa za neki rezultat postoji. Bez obzira na to šta AV, pardon, država želi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Fantasticna izjava Skariola o Teu: 

 

“Igračima pokušavam da objasnim da nisu Miloš, da ne pokušavaju to da budu jer će nastati haos. Od njega moraju da nauče kako da zadrže taj nivo koncentracije. Posebno mlađi igrači. On je u stanju da vidi muvu u letu u najudaljenijem mogućem uglu jer je toliko svestan situacije i ima mogućnost da oseti igru. Vidi stvari pre nego što se dogode. Njegova koncentracija, proučavanje igre, analiziranje… Naravno, nije najbolji defanzivac, ali njegove opservacije po pitanju odbrane i taktike su na najvišem mogućem nivou, iako mu telo ne pomaže da bude vrhunski defanzivac. To igrači moraju da nauče, a ne dodavanja bez gledanja koja su jedinstvena za takvog genija i ne možete ih imitirati,“ rekao je Skariolo.

 

Izvinjavam se ako je bilo.

  • Like 29
  • Love 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Naša posla 2.1 said:

Mi trenutno, u projektovanom budžetu 10-12 miliona, imamo prostor za dva ozbiljno  “masna” ugovora. 

 

Neka to budu Mirotić i Kalinin izlazak iz ugovora…

 

Dos  Santos - TJ Shorts 

Hiliard - Teo - Nedović
Kalina - Hanga 

Mirotić - Davidovac

Josh Nebo - Luka - Simonović 

 

+ Topić, Lazarević, Ilić, Lazić

 

To su samo nasa nagadjanja, u praksi moze biti i znatno manje.

 

Papajanis kako javljaju u Feneru.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...