Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

25 minutes ago, uini said:

po pisanju upućenih ovde, nije nikakva svinjarija u pitanju, već mali top & papa top (ispravno) kontaju da mu trebaju solidni minuti u kontinuitetu, koje u zvezdi ne može dobiti ni ove godine.

Nije šija nego vrat..jašta je nego svinjarija..mali je materijal za ABA ligu i trebalo je da je igra kod nas. Mislim da mu mnogo značilo da trenira na regular bazi sa majstorom kakav je Teo..i prošle sezone Faku

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Papajanis je 1.7m ali za dve godine, tj ukupan ugovor.

 

Svakako je recimo Dejvis trazio vise po sezoni, tako da kvalitetni prvi centar bez 1m mrka kapa. Imali smo primer korektnog Martina u nekim delovima sezone pa je i on imao vrv 500-700k rang plate.

  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, John Terry said:

Iako se slažem sa upisom, samo jednu stvar moram da napomenem. Ti si Papajanisa cenio na 600-700k ako se dobro sećam. Ja sam rekao da vredi oko 1.5m i više. Po izjavi predsednika Panatinaikosa Fener mu je dao 1.7m. Dakle, nije baš da sam lupao gluposti, zar ne?

 

Nisam siguran da sam pisao 600-700k no 1m za njega, pokusacu da nadjem taj upis kasnije.

 

Ali se secam da sam napisao da svako moze da se preplati, kao sto je Pao preplatio Vildozu i Slukasa. Cekaj pa pogledaj brojke Lesora koji je bio najbolji centar posle Tavaresa i on je dobio 1.5mil a hoces da mi kazes da je realno da Papajanis vredi 1.7m?

 

1.5m je mogao da vredi prethodnog leta kad je bio izabran u drugu petorku El i imao znacajno bolje brojke.

 

Mogli su i 5 miliona da mu daju, pa to ne znaci da vredi taj novac. Igrao je i Gobeljic u Zvezdi za vise stotina hiljada evra godisnje, pa ne znaci da vredi taj novac.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

milionče je očigledno novih 500-600k. 

nije to više luda cifra po aktuelnim tendencijama.

 

pri čemu pangos ima okruglo 30 godina, nit' je mator, nit' nešto izraubovan, pošto je onu iza sezonu presedeo u nba.

nije imao ove sezone sreće sa povredama ali je definitivno jedan od boljih plejmejkera u evropi

При томе Пенгос има уговор и за следећу сезону по коме треба да прими 2м. Тешко да ће излазити из тог уговора да игра у Звезди за мање од милион, не знам како су то неки замислили...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, John Terry said:

 

Svi mi inače pišemo fantastično stručne i pametne analize, pa te sramota?

Posto ja ne znam za sramotu, evo jedan plejmejker:

 

18-i pick na nba draftu 2014. godine, u Milvokiju i Lejkersima po dve sezone sa respektabilnom minutazom. U sezoni 18/19 dolazi u Fener, ali na startu sezone dozivljava tesku povredu zgloba zbog koje propusta ostatak sezone. Vraca se u G ligu gde belezi 17.1p i 7.4ass, a onda opet dolazi u tursku da nastupa za Turk Telekom. Nazalost i tamo povreda ahilove tetive, ali evo sada je spojio dve sezone u Tofasu uz 14.1p i 4.7ass. Inace, 94. godiste.

 

Spoiler

Ubice me Suter iz bloka zbog ovog predloga

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Drug Crni said:

Dopada mi se Hangin potpis..priželjkivao sam ga već nekoliko sezona kod nas..i u tome se negde krije i kvaka - 34.godina nije malo..valjda je fizički u dobrom stanju da iznese ulogu.
Sa druge strane mi se nimalo ne dopada nova svinjarija sa malim Topom. Šta god da je izgovor,ovo je neprihvatljivo. Tačno bih voleo da završi kod mrskih mi komšija kao svojevrsna karma za Čovića.

 

Nema brljotina. Topić još uvek nije EL igrač , a besmisleno je da sa 18 godina sezonu provede u busu i avionu sa minimalno treninga i sa 10-15 min u ABA ligi. Mega je najbolja opcija i za nas i za njega pod uslovom da ide na pozajmicu.

1 minute ago, Howie Roseman said:

Papajanis 1,7m? Ja bih pao u depresiju da smo ga mi za toliko doveli.

Bukvalno. Centimetri se plaćaju izgleda.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Drug Crni said:

Nije šija nego vrat..jašta je nego svinjarija..mali je materijal za ABA ligu i trebalo je da je igra kod nas. Mislim da mu mnogo značilo da trenira na regular bazi sa majstorom kakav je Teo..i prošle sezone Faku

Pa ti mislis, ali njegov otac ne misli, sto je dosta bitnije moramo se sloziti

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Drug Crni said:

Nije šija nego vrat..jašta je nego svinjarija..mali je materijal za ABA ligu i trebalo je da je igra kod nas. Mislim da mu mnogo značilo da trenira na regular bazi sa majstorom kakav je Teo..i prošle sezone Faku

 

ne znam kako ljudi zamišljaju trening. jeste to mesto gde možeš da pokupiš dobre navike i trikove iz rukava od majstora ali je prvenstveno važno za talentovanog dečka da igra.

30 minuta u aba ligi je mnogo bolje nego treninzi tokom nedelje gde se više radi na oporavku od tri utakmice, nego što se nešto zapinje.

 

kakva crna svinjarija, ponavljam, dečko ima 17 (18) godina i upravo će imati priliku u aba ligi da testira gde se nalazi.

odličan potez i za njega i za zvezdu. najbolje je da ga pustiš aždajama u tekmi u kojoj nema prava na grešku da se sjebe za 5mins. ili da ga putiš u tekmi koja je gotova, gde ništa nije važno.

 

igranje takmičarske košarke po 30mins je mnogo vrednije od toga u ovom trenutku.

  • Like 18
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, NightKingle said:

Papajanis je 1.7m ali za dve godine, tj ukupan ugovor.

 

Svakako je recimo Dejvis trazio vise po sezoni, tako da kvalitetni prvi centar bez 1m mrka kapa. Imali smo primer korektnog Martina u nekim delovima sezone pa je i on imao vrv 500-700k rang plate.

500-700k za ono? Auuu

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Brat od Korneta said:

Nisam siguran da sam pisao 600-700k no 1m za njega, pokusacu da nadjem taj upis kasnije.

 

Ne moraš, nisam zato pisao niti nešto zameram, samo kažem, pisali smo o tome koji centri vrede više od miliona.

 

8 minutes ago, Brat od Korneta said:

Ali se secam da sam napisao da svako moze da se preplati, kao sto je Pao preplatio Vildozu i Slukasa. Cekaj pa pogledaj brojke Lesora koji je bio najbolji centar posle Tavaresa i on je dobio 1.5mil a hoces da mi kazes da je realno da Papajanis vredi 1.7m?

 

Lessort je dobio ovaj ugovor isključivo zbog Žoca. Mislim da je svima jasno da je on puki prosek, ali su mu u KKP našli žicu. Papajanis je prilično cenjen igrač, sad da li je nekome po ukusu ili nije, to je druga stvar.

 

Činjanica je da je dobio 1.7 od Fenera. Da li je preplaćen je stvar ukusa. Na tržištu vrediš koliko neko hoće da te plati.

 

EDIT: Evo je i izjava- dakle nisam baš u pravu, ako je verovati ovom iz Pao-a, ovo je istina.

Quote

 

Prema njegovim rečima, od aprila se pregovaralo i nudili su mu od 1,1 do 1,3 miliona evra, iako nije imao dobru sezonu. Ističe da su mu to nudili zato što ga vole, a kada im je nakon četiri-pet meseci čekanja rekao da traži 1,7 miliona evra za dve sezone, i to su prihvatili, da bi potom došlo do preokreta.

"Došao je kod mene i kazao: 'Nisam vam rekao, pristao sam na Itudisovu ponudu, idem u Fenerbahče. Ali, pošto vas nisam obavestio, mislim da je pravi potez da ostanem. Dajte mi pet minuta da mu javim'. Nakon svega toga je došao i rekao da mu mama i tata ne daju da ostane u Panatinaikosu i da žele da ide kod Itudisa za 200 hiljada evra više. Ne znam šta da kažem... U svakom slučaju, sve najbolje u nastavku karijere", kazao je ironično gazda kluba.

 

 

Dakle uzeće 1.9 za dve sezone.

Edited by John Terry
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rajon Rondo said:

Kaze Vucko hocemo i Zz i Frenkija. Resio da dokusuri Uinija

 

 

 

kad se ovo ne bi dešavalo u vukovoj glavici, složio bih se da shabazz i frankie ne isključuju jedan drugog. frankie odavno nije plej, već generalno defanzivni bek, u evropi čak pomalo i krilo, koje nije operisano od baratanja loptom i proigravanja. za beka-krilo super, za pleja, jok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nelogicno je da dovodimo 5-tog beka za ulogu dzonija ivanovica, a da Topica saljemo na pozajmicu.

 

Ako smo vec doveli veterana Teodosica i imamo Nedovica na 2/1 , uz startnog pleja crta se prostor i minuti za Topica makar u ABA ligi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, John Terry said:

 

Iako se slažem sa upisom, samo jednu stvar moram da napomenem. Ti si Papajanisa cenio na 600-700k ako se dobro sećam. Ja sam rekao da vredi oko 1.5m i više. Po izjavi predsednika Panatinaikosa Fener mu je dao 1.7m. Dakle, nije baš da sam lupao gluposti, zar ne?

 

Pročitajte bar teksove na koje se pozivate jer u njima se pominje cifra od 1,7 mil al za dve godine, i to kao njegov zahtev ka menadžmentu Pao-a koji je na kraju uslišen, a da je igrač otišao u Fener za 200.000 više.

Paušalno navođenje informacija ne dovodi do kvalitetne diskusije, naprotiv, a vidim da je to trend.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, uini said:

 

milionče je očigledno novih 500-600k. 

nije to više luda cifra po aktuelnim tendencijama.

 

pri čemu pangos ima okruglo 30 godina, nit' je mator, nit' nešto izraubovan, pošto je onu iza sezonu presedeo u nba.

nije imao ove sezone sreće sa povredama ali je definitivno jedan od boljih plejmejkera u evropi

 

To sto Fener i Pao preplacuju igrace i raspolazu sa ogromnim novcem ocigledno, ne znaci da ce svi ostali klubovi u Evroligi.

 

Mada neka bude da je Pengos maksimum 1m i to zbog reputacije, a zbog brojki (pride i procenata suta) iz prethodne sezone + 2 povrede, objektivno ne bi trebao vredeti ni 600k.

 

Bar 15 plejmejkera u El je imalo bolju sezonu nego on te on nije vise u par najboljih plejmejkera u El. Ako odigra sledecu sezonu bez vecih povreda i vrati brojke onda jeste, ali trenutno nije, a gledao bih iskljucivo sezonu za nama. Vidi pod Kvinsi Miler, bio u par najboljih cetvorki u EL kod nas, propao u Makabiju sto zbog povreda sto jer ga trener nije gotivio zatim nestao iz El. Nije nemoguc scenario takav za Pengosa takodje je od par najboljih igraca na svojoj poziciji pa imao i epizodicu i u Nba nakon, dosao do toga da povrede + Mesini nije ni igrao plej of iako se oporavio. Nije iskljuceno da nakon neke nove povrede nestane iz El.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Brat od Korneta said:

 

To sto Fener i Pao preplacuju igrace i raspolazu sa ogromnim novcem ocigledno, ne znaci da ce svi ostali klubovi u Evroligi.

 

Mada neka bude da je Pengos maksimum 1m i to zbog reputacije, a zbog brojki (pride i procenata suta) iz prethodne sezone + 2 povrede, objektivno ne bi trebao vredeti ni 600k.

 

mi smo hollanda plaćali prođle sezone 500-600k eura da ne igra. igrača koji je generalno odličan za 3na3 basket, jer ima samo šut.

to što je pangos imao povrede pa shodno tome lošu sezonu, ne znači da mora da odigra opet izvrsnu da bi dobio novce koji su realni za njega.

 

ja sam ubeđen da je milion malo za takvog igrača ali bio sam ubeđen i da smo prevazišli frljanje ciframa i novcem, pošto očigledno to nije briga na koju se klub obazire, pa eto nas opet ovde. dok ne ocenimo nečiju platu, kao da nismo ni živeli :lol_2:

Just now, Drug Crni said:

Jedino sam promašio izraz..nije svinjarija,ali jeste glupost. Velika glupost.

 

ma nije glupost, bukvalno ne postoji jedan razuman argument da sedi na klupi, umesto da igra.

da ima 19-20-21 i da se ispostavi talentom kakvim se nadamo da će biti (on je u ovom trenutku projekcija talenta), pa da se nekako i složimo.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Jedino sam promašio izraz..nije svinjarija,ali jeste glupost. Velika glupost.

Aj razumem da decko ima 21-22 godine pa da ne moze da se ceka ali decko ima 17 godina.

 

Koristice mu ova sezona u Megi. Da stekne neko ABA  iskustvo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Drug Crni said:

Jedino sam promašio izraz..nije svinjarija,ali jeste glupost. Velika glupost.

Topu treba trening i to svakodnevno i treba mu protagonizam u utakmicama. 

Ako nije u stanju da bude rezervni plej pozajmica u Megi je prava stvar.

 

Ja lično ne bih imao ništa protiv da plejmejkeri budu Teo i Top i da pravimo skromniju ekipu sa realnim budžetom primerenim ovoj državi. Međutim, pošto to izgleda nije slučaj Topu je sve bolje od pozicije trećeg pleja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Apsolutno se slazem, ide mi na zivce to da ce neki omladinac da postane igracina uz dobrog mentora …

U ovom slucaju Teo moze da mu proda neku “foru” koja ce svakako da mu pomogne ali sve je do njega samog kakav ce igrac da bude … Minuti su igracu u njegovoj fazi razvoja kljucni da sam provaljuje sta i kako moze i da krene da se profilise u odredjeni tip igraca u seniorskoj konkurenciji.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...