Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

4 minutes ago, Manu said:

Petrušev-Simonović-Mitar na 5, Mickey-Davidovac na 4 i vozi. Na 4 mogu minute da uzmu i Lazarević, ali i

 

ovde ti je airball petrusev otprilike najbolji suter za 3, sa 35%, mozda davidovac, mrzi me da trazim statse.

slabo je to suta za modernu kosarku

Link to comment
Share on other sites

Kako ste zapeli za Mitrovica i Davidovca kao da su najgori na svetu, a ljudi zasluzni za x pobeda i trofeja u poslednjih 6, 7 godina. I uvek cu pre gledati Muku i Dedu nego razne strance koji ce doci doci da odrade jos jednu godinu ugovora.

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, uini said:

 

ovde ti je airball petrusev otprilike najbolji suter za 3, sa 35%, mozda davidovac, mrzi me da trazim statse.

slabo je to suta za modernu kosarku

 

A ko je bio najbolji šuter za 3 prošle sezone među visokima?

Link to comment
Share on other sites

Petrusev se bas bas potcenjuje. Decko je u prvoj ozbiljnoj sezoni u zivotu uspeo da ima 10PPG i 5REB u EL, da igra relativno konstantno i to jedno vreme u MVP formi, s tim da bi sigurno uzeo Rising Star da nije onog glupog pravila. To sto je posle padao je najvise proizvod toga sto je bio jedini visoki kosarkas Zvezde koji je zapravo kosarkas, pa se citav skauting reketa KKCZ svodio na to kako da neutralises Petruseva, jer sa Lukinih 10 datih i 15 primljenih mozes da zivis, a Bentila i Martina je valjda samo Dusko jos dozivljavao kao kosarkase. 

 

Kazem, voleo bih (ne bih) da vidim recimo Smailagica u Zvezdi u ulozi koju ima Petrusev u ovom ABA finalu gde doslovno samo njega cuvaju. Mislim da bi u sred tekme u suzama istrcao napolje i hvatao 43 za Kotez, a onda se napio od dva fraklica votke ispred Fristajlera. 

 

Za te pare koje Petrusev ima, i koje ce imati ako produzi ugovor, mi ne mozemo da dovedemo igraca koji nam garantuje to sto on garantuje. Jbt decku su najvece slabosti odbrana i snaga, ako u necemu, pogotovo ako si visoki igrac mozes da napredujes su te dve stvari. Nismo normalni ako ga se odreknemo. 

  • Like 36
  • Love 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Manu said:

 

A ko je bio najbolji šuter za 3 prošle sezone među visokima?

 

valjda ne zelimo taj horor opet?

iskreno, meni je teova staracka magija jedva pola razloga zasto ga zelim; primarno mi je da vidim igraca koji fljusne dve trice a ona treca koju promasi [redosled nebitan] izadje za malo.

 

mora da se probacuje lopta kroz obruc, tako se sticu poeni.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Manu said:

Petrušev-Simonović-Mitar na 5, Mickey-Davidovac na 4 i vozi. Na 4 mogu minute da uzmu i Lazarević, ali i Petrušev/Simonović.

 

Tri mekane petice koje igraju na skill i imaju ozbiljne defanzivne nedostatke + ovo što @uini kaže za šut + izrazito spori i neatletični Davidovac na 4... A nije bilo apsolutno nikakve potrebe da ovo radimo, sada nam nijedan visoki neće u potpunosti odgovarati na ovu domaću osnovu koju smo sastavili (ili smo na putu da je sastavimo, da budem do kraja precizan). 

 

Jedan streč visoki - Petrušev ili Simonović (po meni Petrušev jer je talentovaniji i ima naše državljanstvo) i mooožda Davidovac kao bekap četvorka (al' za manje para), sve preko toga je klasično pucanje sebi u kolena. I meni nije problem ni da se kladimo na Petruševa i njegov napredak u sledećoj sezoni, al' da to bude na poziciji sa koje može više da pruži (5) i da bude okružen komplementarnim igračima koji ne moraju da budu nikakve EL zvezde/bombe, samo da na tom nivou mogu da doprinesu u određenim ulogama i da selekciji daju neki smisao.

 

  • Like 7
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Markoss said:

Petrusev se bas bas potcenjuje. Decko je u prvoj ozbiljnoj sezoni u zivotu uspeo da ima 10PPG i 5REB u EL, da igra relativno konstantno i to jedno vreme u MVP formi, s tim da bi sigurno uzeo Rising Star da nije onog glupog pravila. To sto je posle padao je najvise proizvod toga sto je bio jedini visoki kosarkas Zvezde koji je zapravo kosarkas, pa se citav skauting reketa KKCZ svodio na to kako da neutralises Petruseva, jer sa Lukinih 10 datih i 15 primljenih mozes da zivis, a Bentila i Martina je valjda samo Dusko jos dozivljavao kao kosarkase. 

 

Kazem, voleo bih (ne bih) da vidim recimo Smailagica u Zvezdi u ulozi koju ima Petrusev u ovom ABA finalu gde doslovno samo njega cuvaju. Mislim da bi u sred tekme u suzama istrcao napolje i hvatao 43 za Kotez, a onda se napio od dva fraklica votke ispred Fristajlera. 

 

Za te pare koje Petrusev ima, i koje ce imati ako produzi ugovor, mi ne mozemo da dovedemo igraca koji nam garantuje to sto on garantuje. Jbt decku su najvece slabosti odbrana i snaga, ako u necemu, pogotovo ako si visoki igrac mozes da napredujes su te dve stvari. Nismo normalni ako ga se odreknemo. 

Ma sve ok, vec je elaborirano, Petrusev je relativno mlad domaci igrac sa dobrim plafonom i niko nema nista protiv da bude u ekipi.

 

Ali mi smo ovde u poptunom besmislu selekcije, zamislite da ja pravim EL ekipu, bogat sam i kupim:

 

Kampaco, Pengos, Slukas, Satoranski, Lorenzo, Boldvin, Vasa, Larkin

 

i sad vi kazete bices poslednji u EL

 

a ja pitam zasto???!!

 

Ne valja vam Kampaco?

Los Pengos a?

Slukas ne odgovara?

Vasa Micic vam se ne svidja?

ludi ste ako vama Larkin i Satoranski nisu top igraci

 

itd itd

 

ne mozes gomilati igrace kao da je igrica, mora nekog smisla imati

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Markoss said:

Petrusev se bas bas potcenjuje. Decko je u prvoj ozbiljnoj sezoni u zivotu uspeo da ima 10PPG i 5REB u EL, da igra relativno konstantno i to jedno vreme u MVP formi, s tim da bi sigurno uzeo Rising Star da nije onog glupog pravila. To sto je posle padao je najvise proizvod toga sto je bio jedini visoki kosarkas Zvezde koji je zapravo kosarkas, pa se citav skauting reketa KKCZ svodio na to kako da neutralises Petruseva, jer sa Lukinih 10 datih i 15 primljenih mozes da zivis, a Bentila i Martina je valjda samo Dusko jos dozivljavao kao kosarkase. 

 

Kazem, voleo bih (ne bih) da vidim recimo Smailagica u Zvezdi u ulozi koju ima Petrusev u ovom ABA finalu gde doslovno samo njega cuvaju. Mislim da bi u sred tekme u suzama istrcao napolje i hvatao 43 za Kotez, a onda se napio od dva fraklica votke ispred Fristajlera. 

 

Za te pare koje Petrusev ima, i koje ce imati ako produzi ugovor, mi ne mozemo da dovedemo igraca koji nam garantuje to sto on garantuje. Jbt decku su najvece slabosti odbrana i snaga, ako u necemu, pogotovo ako si visoki igrac mozes da napredujes su te dve stvari. Nismo normalni ako ga se odreknemo. 

Decko posle prve god ozbiljne kosarke privukao paznju

Da nam je upola nalik njemu sva ova domaca osovina koja tu tavori godinama u mestu gde bi nam bio kraj

 

 

Link to comment
Share on other sites

^odlicna posada, minus je sto imas samo jednog domaceg ali moze sve od pg do c da igra.

 

@bosMan_jr

1 minute ago, srlepajce said:

Decko posle prve god ozbiljne kosarke privukao paznju

Da nam je upola nalik njemu sva ova domaca osovina koja tu tavori godinama u mestu gde bi nam bio kraj

 

 

 

ja ne vidim nikakav provlem na temu petrusev, osim sto ne mozemo da propustamo prilike dok on ceka nba.

 

ako bi da se resi ubrzo, welcome 2red star bro.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, uini said:

 

ja ne vidim nikakav provlem na temu petrusev, osim sto ne mozemo da propustamo prilike dok on ceka nba.

 

ako bi da se resi ubrzo, welcome 2red star bro.

odkud uopste  info da ce se odugovlaciti?

Misko koliko znam rekao ili fila ili el(kkcz ima prednost)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, srlepajce said:

odkud uopste  info da ce se odugovlaciti?

Misko koliko znam rekao ili fila ili el(kkcz ima prednost)

 

meni to zvuci vrlo neobicno za prelazni rok: "cekajte me, sigurno cu doci"

 

kao sto vidimo, svakog dana neki novi igrac potpise za novi klub.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Stanko1997 said:

Izašla je i plata od Davidovca na Telegrafu. 700k godišnje.

 

Kao što kaže kolega forumaš:

 

53 minutes ago, Zvezdan said:

 uvek cu pre gledati Muku i Dedu nego razne strance koji ce doci doci da odrade jos jednu godinu ugovora.

Umesto stranog plaćenika na jednu godinu, uvek je bolji domaći plaćenik na tri godine.

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Pa ako smo dali 550k za Mitrovića i za DeDu 700k godišnju platu, braćo i sestre zamislite tek koliko para imamo za strance koje dolaze i koji stvarno koštaju. Pa mi smo stvarno gasterbajteri iz NjemAčku a tako i trošimo. Na gipsane lavove. 

Edited by Čočo
Davidovac potpisao na 3 godine. To znači 2.1m najmanje.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...