Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

1 minute ago, Nini3112 said:

Ja koliko se sećam to je onaj lik što je valjda došao kao prvo pojačanje kad je Saša Obradović preuzeo tim, pa prosleđen u FMP. Sa koledža igrač. Prošle sezone igrao u Lijetkabelisu.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MrTripleDouble said:

Marselinjo ciglar? LOL

 

Jedna od najboljih poludistanci u Jevropi i sa četres 

Ja sam svega 3 utakmice tenerifa gledao. Na svakoj je bacao kamenje ala pefi 😁

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Stanko1997 said:

Ja koliko se sećam to je onaj lik što je valjda došao kao prvo pojačanje kad je Saša Obradović preuzeo tim, pa prosleđen u FMP. Sa koledža igrač. Prošle sezone igrao u Lijetkabelisu.

Verovatno je i njega gazda pokusao da uvalja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, quentin said:

OK, znači tebi je Čović prihvatljivija varijanta jer on garantuje da Zvezda neće imati baš previše jak tim i praviti naročito dobre rezultate, pošto bi tako nešto bilo nemoralno u Srbiji kakva je i dalo Vučiću adute da se hvali.

The way I see it, mi smi, kao i Partizan, već dovoljno zaprljani jer smo svakako pod Vučićevim skutom i u svakom koraku zavisimo od njegove volje.

Govorimo samo o tome kako najbolje iskoristiti tu situaciju. Za x količinu para koju Vučić otme od škola i bolnica može se napraviti dobar tim i loš tim. Mislim da je bolje da neko napravi dobar tim.

 

Zavisi za koga bolje? Za mene koji ne zelim da gledam Vucicevu propagandu i stvaranje mitologije u vezi odredjenih klubova (a sto zamalo da uspe u slucaju KKP), mnogo je bolje i da Covic te milione uzme sebi nego da odusevljava mase raznim Campazzima ili Punterima.

 

9 hours ago, John Terry said:

 

A koji je to Zalgirisov budzet i modus operandi? Ja koliko znam, nama niti drzava daje 15 miliona evra svake godine, kao Zalgirisu, niti su nam izgradili halu, kao sto je Kaunas izgradio Zalgirisu...

 

Zalgiris ima manji budzet nego Crvena zvezda - dovoljno je pogledati sastave i koliko otprilike iznose plate igraca oba kluba. Sto znaci da po tebi KKCZ ima budzet od preko 20 miliona evra.

 

I da, u tom budzetu ne ucestvuje samo drzava za razliku od KKCZ.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Redstar0356 said:

Goldi da je iz Litvanije, svakog dana bi pljuvao predsednika Nausedu jer je Žalgiris drzavno mezimče a hvalio Srbiju jer ima 2 podjednako dobra el kluba sa domacim mediokritetima i dobrim el igracima. 

 

Zapravo, ono sto rade Litvanija pa i CG ima smisla - kod njih je kosarka jedan od retkih sportova sa podrskom drzave i daju se milioni jednom klubu koji predstavlja tu drzavu na najvecoj sceni. Pri tome, vec duze vreme (jedno 20 godina sigurno) ni Buducnost ni Zalgiris se ne razbacuju sa novcem niti pokusavaju da budu Real, Maccabi ili Fenerbahce. Takodje, dobar deo budzeta finansira privatno lice (ili vise privatnih lica).

 

To je po meni mnogo bolji model od ovog iz Srbije gde malo malo pa neko kuka i jadikuje kako "uslovi nisu za sve", ali se pod tim "sve" misli iskljucivo na dva kluba. I onda, kao, imamo zemlju kosarke, neizvesno prvenstvo, rivalstvo i derbije, a treci klub u zemlji dovodi izvesnog Ronalda Segua. Dakle, neka nadju jedan klub i njega proglase za drzavni, navijaci drugog kluba da predju da prate rukomet, boks ili tenis, a ne da se svi mi ovde lazemo kako smo zemlja kosarke, kako treba da imamo "jaku domacu ligu" i kako je drzava fer prema svima, a zapravo smo samo zemlja kosarkaskih sekcija dva fudbalska kluba.

  • Love 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ово је чиста демагогија. Сам себи ускачеш у уста, а као да ниси тога свестан.

Прочитај своје записе, па промисли и видећеш да сам себе негираш.

Edited by Silvanus
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pa mozda bi neki od vas voleli da u mom pisanju postoji kontradikcija, ali je nema.

 

Vec sam napisao protiv cega sam - protiv stvaranja mita o "ekonomski jakoj Srbiji pod mudrim vodjstvom naseg predsednika" i protiv stvaranja mita o "dva velika kluba koja dobijaju novac zbog svoje velicine, popularnosti i uspeha, a ko kaze da je obrnuto taj klevece i laze".

 

Buducnost kada je igrala EC nije dovodila Puntere, LeDaye i ostale zveri. Kada su igrali EL itekako su mogli da ih pobede jeftiniji sastavi, pa i oni mnogo jeftiniji (Krka). Iz CG nikada nisu bulaznili kako Buducnost zasluzuje A licencu (pa onda "vise ni ABA liga nema svrhe da se igra"). Navijaci Buducnosti mogu biti ovakvi ili onakvi (kao i svi navijaci sa ovih prostora), ali ne mogu biti likovi koji misle da samo njima pripada prvo mesto, da je to prirodan tok stvari i da je sve drugo otimanje. Za razliku od njih, KKP i KKCZ, vecina navijaca i medija koje ih prati nisu zainteresovani za posteno i zanimljivo takmicenje nego samo za svoju supremaciju.

 

Sto se tice Zalgirisa - pa oni nikada nisu umisljali da su Maccabi, uvek su bili na samom dnu sto se tice kvaliteta tima, ali zato u samom vrhu sto se tice posete. Ovde smo dosli do stadijuma da nikoga kosarka vise ni ne zanima, daj samo uspehe, velike igrace, trofeje, slavu, pune tribine i festu. Ako se to ne desi, dobijemo Bamberg i jedno 6000 ljudi u "Areni".

Link to comment
Share on other sites

@goldberg Тачно је ово што кажеш о економском тигру и кошарци. Тачно је и то да су путеви до циља различити. Различитим путањама може се доћи до циља. Тај други пут је акционарска друштва ЦЗ и Партизан. Алтернатива је лоша приватизација или овакав модел. Свима нама је јасно који је од ових модела најбољи. 

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, goldberg said:

 

Zapravo, ono sto rade Litvanija pa i CG ima smisla - kod njih je kosarka jedan od retkih sportova sa podrskom drzave i daju se milioni jednom klubu koji predstavlja tu drzavu na najvecoj sceni. Pri tome, vec duze vreme (jedno 20 godina sigurno) ni Buducnost ni Zalgiris se ne razbacuju sa novcem niti pokusavaju da budu Real, Maccabi ili Fenerbahce. Takodje, dobar deo budzeta finansira privatno lice (ili vise privatnih lica).

 

To je po meni mnogo bolji model od ovog iz Srbije gde malo malo pa neko kuka i jadikuje kako "uslovi nisu za sve", ali se pod tim "sve" misli iskljucivo na dva kluba. I onda, kao, imamo zemlju kosarke, neizvesno prvenstvo, rivalstvo i derbije, a treci klub u zemlji dovodi izvesnog Ronalda Segua. Dakle, neka nadju jedan klub i njega proglase za drzavni, navijaci drugog kluba da predju da prate rukomet, boks ili tenis, a ne da se svi mi ovde lazemo kako smo zemlja kosarke, kako treba da imamo "jaku domacu ligu" i kako je drzava fer prema svima, a zapravo smo samo zemlja kosarkaskih sekcija dva fudbalska kluba.

Pa upravo o tome ti pricam. Ima ti smisla to sto rade Cg i Litvanija. Da si njihov drzavljaanim imalo bi ti smisla to sto radi Srbija jer nema jedan klub monopol vec se 2 kluba bore za titulu. Tebi je bitno da si protiv necega sto se desava  kod tebe a ne konkretno principi. 

Edited by Redstar0356
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...