Jump to content

KK Crvena Zvezda 2023/24- Domaca osnova vs strani placenici


Čvarkov

Recommended Posts

7 minutes ago, Losmi17 said:

Sto se tice Nebojse, nesto sam nacuo da postoji sansa da sjor Bozo preuzme.

Navodno je on i doveo Duska prosle godine.

Ne verujem u taj ishod, al da vidimo.

Kapiram da marcos i mile imaju vise infoa.

Bio bih spreman da prihvatim bilo koga trenutno, jer Čović više nema kontakt sa stvarnošću, ali da su stvarno mislili da nešto mijenjaju u klubu ne vjerujem da bi se do sada čekalo.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, suptil said:

Jel se sprema rebus na zabarskom 😄

 

Attenzione ai cobra!

 

51 minutes ago, Kankkunen said:

Pomoćno osoblje smo dogovorili, sad ostaju nosioci koji treba da vuku ovu kompoziciju.

Uskoro će se videti da li je slavina odvrnuta i koliko. Nisam baš veliki optimista, al otom potom.

 

Pomocno osoblje je gro tima, to sto budemo doveli bice premalo i nedovljno a pitanje i koliko kvalitetno.

 

44 minutes ago, Mirage93 said:

Zanima me, posto kukate na sav glas, nazivate decka koji je bio kapiten Zvezde "Muka" i kmecite, koga bi vi doveli da bude back up? Isto vazi i za Davidovca, nema jednostavno bolje opcije od domacih igraca a da je realan.

S druge strane, razumem i to da je nelogicno fokusirati se na samo 4-5 stranaca zarad kupa i domaceg prvenstva, da fokus treba da nam bude na ostala takmicenja, ali svesni smo sta se desava i zasto. Obradovic ima jos godinu dana ugovora koju ce odraditi i sve dok je on tu, bice ovako. Napisao je neko lepo bas, kada se prosle sezone videlo kako ce ici sa Adamsom i trenerom amaterom, upumpan je ekspresno nenormalan novac zarad prividnog mira u kuci. Dakle, svako ko ima IQ veci od broja cipela koje nosi zna i razume sta se desava. Bice ovaj tim korektan.

 

Nema emocija, primer: Dubljevic bio u Valensiji 11 godina, ljudi procenili da im vise ne treba aj zdravo, tako se to radi.

Pisao sam tokom sezone da covek nema potreban kvalitet za evro ligu i niko ne moze da me ubedi da ima.

Mislim da je dobar momak na mestu kao sto je i Lazarevic kao sto su i mnogi drugi ali mi izgleda zaista jesmo humaniitarna ustanova, da nije kod nas covek ne bi video evro ligu, as simple is that!

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, djurava said:

Bilo bi interesantno uporediti brojke Kampaca, Vildoze i Nedovica, 

Nedovic je sve najgore i dosta njih bi slavilo da ode a Kampacu i Vildoza su top. Najvise volimo da opljunemo nase igrace , stvarno ne znam zasto

12.4 poena, 51% 2, 36% 3, 86% bacanja i 2.6 asistencija.

Link to comment
Share on other sites

[mention=2070]Brat od Korneta[/mention] Ti opet pokušavaš da nategneš nešto na osnovu bazične statistike, a dokaz da Luka Mitrović pravi razliku u napadu ti je to što je 16. strelac među centrima sa 7.6 ppg, a ima uz to i 1.9 asistencija po meču... Nema šta, pravi difference maker. 

Da se ogradim od toga da Mitrovića vidim kao centra u EL timu Zvezde, jer on nije centar, zašto ga baš toliko mrziš? Pa nije on Filip Čović, dečko zna košarke, još da ima kakav-takav šut, bio bi top krilni centar. Čović preteruje sa “kupujmo domaće” i “mi smo srBski klub, oni su Kamerunci”, ali ako hoćeš i nekog domaćeg igraća, a ne legiju stranaca, Luka je solidno bekap rešenje. Problem je u strancima, odnosno, kad već imaš veliku državnu pomoć, iskoristi na vreme da kupiš kvalitetne strance, pa onda popunjavaj domaćim.
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Mirage93 said:

Zanima me, posto kukate na sav glas, nazivate decka koji je bio kapiten Zvezde "Muka" i kmecite, koga bi vi doveli da bude back up? Isto vazi i za Davidovca, nema jednostavno bolje opcije od domacih igraca a da je realan.

S druge strane, razumem i to da je nelogicno fokusirati se na samo 4-5 stranaca zarad kupa i domaceg prvenstva, da fokus treba da nam bude na ostala takmicenja, ali svesni smo sta se desava i zasto. Obradovic ima jos godinu dana ugovora koju ce odraditi i sve dok je on tu, bice ovako. Napisao je neko lepo bas, kada se prosle sezone videlo kako ce ici sa Adamsom i trenerom amaterom, upumpan je ekspresno nenormalan novac zarad prividnog mira u kuci. Dakle, svako ko ima IQ veci od broja cipela koje nosi zna i razume sta se desava. Bice ovaj tim korektan.

Što mora da bude domaći igrač?! Pa apsolutno ne mora, a pošot nema kvalitetnih i ozbiljnih domaćih igrača koji imaju (ikakav) kvalitet za EL, pa i za bekap i 3. opcije, ja bih, i apsolutno svi normalni i ozbiljni (bez uvrede, nije mi namera da uvredi bilo koga) onda doveo strance i gotovo, rešiš problem lagano. 
 

E sad totalno druga je stvar što to:

 

1. prvo i osnovno neće Čović da odustane i odstupi totalno od tog njegovog nenormalnog i palanačkog koncepta "domaća osnova" i "kupujmo domaće"

 

2. ne dozvoljava bilo kome osim njega dovodi igrače i uopšteno vodi tranafer i sportsku politiku (a što svakako nije njegov poso), tačnije što ne dozvoljava i nema ljude koji treba i mora da rade samo i isljučivo svoj posao i onako kako mora i treba, i koji imaju znanje i stručne ljude za te dve stvari u klubu - znači GM, sportski direktor i skauting služba, uz naravno trenera i stručni štab i (stalne, i u toku cele sezone (i tako apsolutno svake sezone) konsulatacije i dogovore sa njima, kako je jedino normalno, jasno, ozbiljno i kvalitetno u apsolutno svakom ozbiljnom i kvalitetnom klubu u Evropi i Svetu koji treba i mora da rade samo i isključivo svoj poso.


Znači ljudi koji imaju znanje i koji su stručni mogu da dovedu kvalitetne i ozbiljne strane igrače i da ne bude promašaja (barem ne toliko, a možda i u potpunosti ako bi imali sreće), ili da šanse za promašaj budu daleko i neuporedivo manje nego kad bi ih Čović dovodio.

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Guru said:

@Brat od Korneta Ti opet pokušavaš da nategneš nešto na osnovu bazične statistike, a dokaz da Luka Mitrović pravi razliku u napadu ti je to što je 16. strelac među centrima sa 7.6 ppg, a ima uz to i 1.9 asistencija po meču... Nema šta, pravi difference maker. 

Da se dodatno dovedu u kontekst te brojke dovoljno je reći da je Smailaić efikasniji po minutu provedenom na terenu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, quentin said:

Bio bih spreman da prihvatim bilo koga trenutno, jer Čović više nema kontakt sa stvarnošću, ali da su stvarno mislili da nešto mijenjaju u klubu ne vjerujem da bi se do sada čekalo.

To nije uopste jednostavno. Moraju svi da budu zadovoljni.

Zvezda je trenirala u zelezniku i koristila resurse fmpa, samo je to dovoljno uzeti u obzir. Bice tu nekih pravno-ekonomskih zavrzlama. A pritom Nebojsa ne zeli da ode, jos...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nunilo said:

 

Pisao sam tokom sezone da covek nema potreban kvalitet za evro ligu i niko ne moze da me ubedi da ima.

 

Sta tacno nema sto drugi centri imaju osim brzine ?

Edited by MisaF
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MisaF said:

 

Sta tacno nema sto drugi centri imaju osim brzine ?

 

 

Da ponovim šta je @Guru naveo, sa čim se slažem 

Quote

visina, raspon ruku, snaga/čvrstina/fizikalnost, atleticizam, prisustvo u odbrani, zaštita obruča, zagrađivanje, finiširanje uz kontakt itd.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Losmi17 said:

To nije uopste jednostavno. Moraju svi da budu zadovoljni.

Zvezda je trenirala u zelezniku i koristila resurse fmpa, samo je to dovoljno uzeti u obzir. Bice tu nekih pravno-ekonomskih zavrzlama. A pritom Nebojsa ne zeli da ode, jos...

Mlađe kategorije, i sve naplaćeno čim bi legle neke pare ... zna se ko odlučuje o tome i ko treba da mu kaže da se skloni.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, Miki28 said:

Kada ga stavis protiv backup opcija pa nekad i protiv no1 koji mu leze Luka ima itekako sta da donese.

Itekako moze da uhvati skok, da prenese loptu, da povuce kontru, da pravovremen pas, odlicno se otvara iz pika. Njegov kosarkaski IQ je na zavidnom nivou. 

 

Zna i da hoda, trči, drži loptu...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, MisaF said:

 

Sta tacno nema sto drugi centri imaju osim brzine ?

 

Nema sut za poludistance, kad sutira penal zatvaram oci samo da ne vidim sta ce biti, nema zastitu kosa, nema fizikalije za bilo kog jaceg centra samim tim vrlo limitiran u odbrani.

Mnogo je tih nema.

Ok, ja sam ga uvek pohvalio kada je odigrao dobro, nikad ga ne bih vredjao ili omalovazavao, necu da gresim dusu imao je i nekih finih utakmica sve to nije dovoljno.

Covek je za mene cetvorka ali uz nepostojeci sut presao je da igra pet, sta da mu radim, sto nije probao da radi na mehanici suta, bilo sta da bi bio legit evro ligaski kosarkas.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ǝɔɐɟ ǝdɐʇ said:


Da se ogradim od toga da Mitrovića vidim kao centra u EL timu Zvezde, jer on nije centar, zašto ga baš toliko mrziš? Pa nije on Filip Čović, dečko zna košarke, još da ima kakav-takav šut, bio bi top krilni centar. Čović preteruje sa “kupujmo domaće” i “mi smo srBski klub, oni su Kamerunci”, ali ako hoćeš i nekog domaćeg igraća, a ne legiju stranaca, Luka je solidno bekap rešenje. Problem je u strancima, odnosno, kad već imaš veliku državnu pomoć, iskoristi na vreme da kupiš kvalitetne strance, pa onda popunjavaj domaćim.

 

Al' si ga nahvalio - "nije Filip Čović, zna košarke, nije centar, al' bio bi dobar krilni centar da ima kakav-takav šut". 😛 Još malo pa ga okrpi gore nego ja koji ga "mrzim".

 

A naravno da ne mrzim Luku Mitrovića, mrzim ovakav princip sklapanja košarkaškog tima, milion puta sam objašnjavao i zašto. I nemam nikakav problem sa tim da Zvezda bude legija stranaca, ako će tim da bude pametno selektiran, kvalitetan i izbalansiran. 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Guru said:

@Brat od Korneta Ti opet pokušavaš da nategneš nešto na osnovu bazične statistike, a dokaz da Luka Mitrović pravi razliku u napadu ti je to što je 16. strelac među centrima sa 7.6 ppg, a ima uz to i 1.9 asistencija po meču... Nema šta, pravi difference maker. 

 

Ne pravi razliku kao top10 ili top15 centara svakako niti sam to napisao, ali je u prvoj polovini centara po napadackom doprinosu. Ospori ako mozes pa sam tu da se slozim ako napises valjane argumente. Bazicne, napredne brojke ili pak samo misljenje. Kako god.

 

Pa blizi je i tome da pravi razliku nego da ne pravi nikakvu kao sto si napisao, sto apsolutno nije istina. Nikakvu razliku ne pravi Raduljica a od Raduljice do Tavaresa je duga lista i neko pravi manje neko vise, neko je bolji u odbrani neko je bolji u napadu, poput Luke.

 

Skoring se meri po ppg (dobro i uz procente pa tako neki Bejkon sa losim procentima dzabe mu sto je 4. skorer u El), ko je kakav skakac se meri po broju skokova jer ne moze biti bolji skakac neko ko ima 3 skoka od nekog ko ima 6 skokova na slicnu minutazu, nema tu bazicno nebazicno. Kao i asistent po broju asistencija. Ne moze biti Exum sa 2 asistencije bolji od Tea koji ima 6. Opet nema tu bazicno nebazicno kada pricam o jednom segmentu konkretno. Naravno i minutaza se meri tu, pa je najbolje gledati po posedu. Najbolje da je Hasan Martin sa svojih 5ppg ili Danston sa 4.3 da su pravili vecu razliku u napadu od Mitrovica ove sezone. Nece biti bas.

 

Vise sam i za bazicnu statistiku ili za elementarnu logiku, pa i promasio poentu, nego da napisem da Luka Mitrovic nije centar a covek igra centra vec 4-5 sezona unazad i igrace do kraja karijere. Da si napisao da ne smatras Mitrovica dobrim centrom za Zvezdu ili da si naglasavao njegove mane pa i da razumem, ali da Mitrovic nije centar, nije cak ni otici u krajnost, nego ne znam ni sam kako da nazovem, mozda osporavanje realnosti.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, quentin said:

Bio bih spreman da prihvatim bilo koga trenutno, jer Čović više nema kontakt sa stvarnošću, ali da su stvarno mislili da nešto mijenjaju u klubu ne vjerujem da bi se do sada čekalo.

bukvalno

i macka Ljubica ako treba

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nunilo said:

 

Nema sut za poludistance, kad sutira penal zatvaram oci samo da ne vidim sta ce biti, nema zastitu kosa, nema fizikalije za bilo kog jaceg centra samim tim vrlo limitiran u odbrani.

Mnogo je tih nema.

68% sa bacanja u EL, 70% u aba ligi. U finalu 6/8 a sigurne penaldzije sutiraju 50% i 55%. Sram ga bilo. 

 

Igra protiv Tavaresa, Falla, Motleya, Lessorta itd itd jer nas no1 centar ima statistiku da se i rukometasi postide. 

  • Like 10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Clash said:

Kad Mitrovic ode na Svetsko prvenstvo sa reprezentacijim ovog leta ovde ce biti masovno spaljivanje diploma forumskih strucnjaka.

Јел мислиш да ће бити у репрезентативних 12?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Kankkunen said:

Mlađe kategorije, i sve naplaćeno čim bi legle neke pare ... zna se ko odlučuje o tome i ko treba da mu kaže da se skloni.

Sve jasno. Samo mislim da nije skroz jednostavno i da se nece desiti sad.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, suptil said:

Јел мислиш да ће бити у репрезентативних 12?

 

Ako Jokara otkaže, sasvim sigurno ide kao back-up centar Milutinovu. Pešić ga je mislim, već zvao za prozore. Pa ko drugi? Koprivica nažalost, još uvek zbog povreda (ali i sporog napretka), nije izašao iz "drvo" faze karijere.

Link to comment
Share on other sites

  • Guru locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...